Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

A TID-es kijelzőmet szeretném kicserélni GID grafikusra. Azt tudom, hogy kicserélhető, meg hogy mit csinálnak, de azt nem tudom pontosan, hogy a keretet is cserélni kell-e? Mert lehet, hogy a TID-es, alul 2 gombbal ugyan akkora, mint egy GID? Szóval szerintetek kell-e keretet is cserélnem, vagy maradhat a régi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

A TID-es kijelzőmet szeretném kicserélni GID grafikusra. Azt tudom, hogy kicserélhető, meg hogy mit csinálnak, de azt nem tudom pontosan, hogy a keretet is cserélni kell-e? Mert lehet, hogy a TID-es, alul 2 gombbal ugyan akkora, mint egy GID? Szóval szerintetek kell-e keretet is cserélnem, vagy maradhat a régi?

A TID és a GID kijelző kerete megegyezik, úgyhogy nem kell cserélned.

Link to comment
Megosztás:

Sracok!

Hatso ajto szetszedeshez egy linket kerhetnek?

Elnemult a hangszorom.

A kabelt hogy is kell kihuzni?

Ne kell nyomni a kék keretet s huzni?

Aaaaa! Nem tudom levenni az ablaktekerot!

Elvileg csak le kell erosen hùzni nem?

Módosítva : okynoa
Link to comment
Megosztás:

Sracok!

Hatso ajto szetszedeshez egy linket kerhetnek?

Elnemult a hangszorom.

A kabelt hogy is kell kihuzni?

Ne kell nyomni a kék keretet s huzni?

Aaaaa! Nem tudom levenni az ablaktekerot!

Elvileg csak le kell erosen hùzni nem?

Egy omega alakú rugó tartja az ablakemelőt, vékony csavarhúzóval nyúlj be, azzal le tudod pattinteni, után a 4 csavar és a patentok és már lent is van!

Link to comment
Megosztás:

Ki akarom cserélni a műszerfal, középkonzol, és a gid világítását, mert nekem nem jön be ez a narancsos sárga szín. Ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban az megoszthatná. köszönöm

Hello!

Kicseréltem az enyémben vagyis még nincs kész teljesen. Pirosra alakítom át én is, szerintem egész jól néz ki pirosan! Képet holnap tudok feltenni majd ha érdekel. Amúgy ha van egy kis tapasztalatod forrasztás terén akkor nem okozhat gondot! Macerás igaz, mindent szét kell szedni a panelig de hát ez a vele járója :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Csak kíváncsi lennék hogy a CDC40 opera mit tud mint fejegység?

6 lemezes CD-tár, jobb hangminőség, grafikus equalizer, nagyobb kimenő teljesítmény.

Ez volt a prémium opeles hangrendszer akkoriban.

2008-tól MP3-at is lejátszik, a korábbiak nem.

Az eq miatt legalább GID kijelző kell az autóba.

Gyári beszerelés esetén eltérő impedanciájú (talán 2 Ohmos) hangszórók tartoznak hozzá.

Utólagos beszerelésnél érdemes a hangszórókat is kicserélni, hogy "teljes" legyen a hangzás.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Kicseréltem az enyémben vagyis még nincs kész teljesen. Pirosra alakítom át én is, szerintem egész jól néz ki pirosan! Képet holnap tudok feltenni majd ha érdekel. Amúgy ha van egy kis tapasztalatod forrasztás terén akkor nem okozhat gondot! Macerás igaz, mindent szét kell szedni a panelig de hát ez a vele járója :)

Oh, ez jól hangzik. Milyen ledeket vettél, illetve hol?:). Képeket meg köszönném. Ha lennél olyan kedves, akkor egy kis mini leírást is írhatnál, hogy melyik csavarokat kell kiszedni. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

6 lemezes CD-tár, jobb hangminőség, grafikus equalizer, nagyobb kimenő teljesítmény.

Ez volt a prémium opeles hangrendszer akkoriban.

2008-tól MP3-at is lejátszik, a korábbiak nem.

Az eq miatt legalább GID kijelző kell az autóba.

Gyári beszerelés esetén eltérő impedanciájú (talán 2 Ohmos) hangszórók tartoznak hozzá.

Utólagos beszerelésnél érdemes a hangszórókat is kicserélni, hogy "teljes" legyen a hangzás.

Üdv.

Köszönöm az infót.csak épp láttam 1 ilyen fejet szép nagy színes kijelzővel.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha szétszeditek a LED csere miatt az "egész" autót, akkor a műszerfal kivételét mindenképp dokumentáljátok, mert én is ki szeretném venni, a tempomat visszajelző nem ég nekem(valszeg nincs is benne), akarok beforrasztani oda ledet, hogy világítson.

A műszer egység szétszedése orosz barátainknál megvan, de hogy hogyan kell kiszedni, az nincs. Amúgy SMD 3528-as LED kell hozzá.

http://www.astra-h.ru/podsvetka_panel.html

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha szétszeditek a LED csere miatt az "egész" autót, akkor a műszerfal kivételét mindenképp dokumentáljátok, mert én is ki szeretném venni, a tempomat visszajelző nem ég nekem(valszeg nincs is benne), akarok beforrasztani oda ledet, hogy világítson.

A műszer egység szétszedése orosz barátainknál megvan, de hogy hogyan kell kiszedni, az nincs. Amúgy SMD 3528-as LED kell hozzá.

http://www.astra-h.r...etka_panel.html

Hali.

Nem bonyolult a kiszerelése. A kormány mögötti burkolatot kell leszedni, elforgatoda kormányt van ott 2 csillag fejű csavar azon van egy kis műanyag kupak, ha ezt kicsavaroztad akkor fel tudod pattintani a műanyag burkolatot. Burkolat alatt a két kapcsoló kar melett van egy egy torx fejű csavar illetve a burkolat aljánál is van egy csavar, ezt a 3 csavart kiveszed akkor lejön a burkolat és meglátod a kilóméter óra jobb és bal alsó sarkában a csavarokat, kicsavarod lehúzod a csatit s már kint is van.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nem bonyolult a kiszerelése. A kormány mögötti burkolatot kell leszedni, elforgatoda kormányt van ott 2 csillag fejű csavar azon van egy kis műanyag kupak, ha ezt kicsavaroztad akkor fel tudod pattintani a műanyag burkolatot. Burkolat alatt a két kapcsoló kar melett van egy egy torx fejű csavar illetve a burkolat aljánál is van egy csavar, ezt a 3 csavart kiveszed akkor lejön a burkolat és meglátod a kilóméter óra jobb és bal alsó sarkában a csavarokat, kicsavarod lehúzod a csatit s már kint is van.

Igen, de én a GID-nek, illetve a a fűtés vezérlőnek is ki akarom cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy-két tanácsra lenne szükségem. Egy G Astrában használt, majd kivett univerzális kartámaszt H Astrába is be lehet szerelni? A középen lévő műanyaghoz?

A belső téri riasztóval lenne még kérdésem. Honnan tudom, hogy mikor van bekapcsolva vagy ki, ha nyomkodom az olvasólámpánál lévő gombot? Ugyan is nem látok semmi jelzést a ki és bekapcsolás között. Valaki elmondaná, hogy hogyan is működik ez?

Link to comment
Megosztás:

Oh, ez jól hangzik. Milyen ledeket vettél, illetve hol? :). Képeket meg köszönném. Ha lennél olyan kedves, akkor egy kis mini leírást is írhatnál, hogy melyik csavarokat kell kiszedni. Köszi!

Elkészültek a képek, igaz nem valami jó minőség de azért látszik milyen.

https://docs.google....dit?usp=sharing

https://docs.google....dit?usp=sharing

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es évjáratú Astra h Caraván 1.6-osomba keresek GID grafikus kijelzőt. Ha tud valaki hibátlan, lenullázottat eladót 15-20.000 Ft-ért, akkor azonnal vevő lennék rá.

Előre is köszi a segítséget!!! Az is segítség, ha helyeket kapok, ahol megnézhetem, csak használt érdekel, mert újra nincs pénzem.

Magánba várom az ajánlatokat: jumo62@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy-két tanácsra lenne szükségem. Egy G Astrában használt, majd kivett univerzális kartámaszt H Astrába is be lehet szerelni? A középen lévő műanyaghoz?

A belső téri riasztóval lenne még kérdésem. Honnan tudom, hogy mikor van bekapcsolva vagy ki, ha nyomkodom az olvasólámpánál lévő gombot? Ugyan is nem látok semmi jelzést a ki és bekapcsolás között. Valaki elmondaná, hogy hogyan is működik ez?

Az a gomb csak a belső tér érzékelőket kapcsolja ki (megnyomod, villog a központizár ledje, kiszállsz és bezárod az autót, kettőre), arra az esetre, ha mondjuk kutyát/macskát hagynál a kocsiban. Az Astra G könyöklő felfogatási pontjai, méretei nem egyeznek a H Astráéval.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es évjáratú Astra h Caraván 1.6-osomba keresek GID grafikus kijelzőt. Ha tud valaki hibátlan, lenullázottat eladót 15-20.000 Ft-ért, akkor azonnal vevő lennék rá.

Előre is köszi a segítséget!!! Az is segítség, ha helyeket kapok, ahol megnézhetem, csak használt érdekel, mert újra nincs pénzem.

Magánba várom az ajánlatokat: jumo62@gmail.com

Ha itthon végképp nem találnál, akkor érdemes körülnézni az ebay.de oldalon. Ott biztosan van nullázott, kifogástalan darab. Az ebay.co.uk oldalon olcsóbbak a cuccok, de gyakran nem nullázottak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.