Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

2007-es évjáratú Astra h Caraván 1.6-osomba keresek GID grafikus kijelzőt. Ha tud valaki hibátlan, lenullázottat eladót 15-20.000 Ft-ért, akkor azonnal vevő lennék rá.

Előre is köszi a segítséget!!! Az is segítség, ha helyeket kapok, ahol megnézhetem, csak használt érdekel, mert újra nincs pénzem.

Magánba várom az ajánlatokat: jumo62@gmail.com

Tapasztalat: ennyiért nem fogsz kapni, kinullázottat pláne. Ez a BID árkategóriája.

Külföldről hozott GID-re minimum 100 euró plusz postaköltséggel számolj.

Link to comment
Megosztás:

Az orosz oldalon találtam:

CIM modul javítás

Néha nekem is vacakol a bal oldalra indexelés. Lenyomom, villan egyet, abbahagyja. Más CIM modul hibára utaló problémám nincs.

Szerintetek tényleg csak újra kellene forrasztgatni a csatlakozókat és megoldódhat nálam is ez a hiba?

Nekem a dudám nem működött mindig és a tempomat is időnként ellenszegült. Csak a CIM-modulra csatlakozó vezeték csatiját kellett rászorítani, ill. a lefogató szorító lemezen kellett előfeszíteni.

Link to comment
Megosztás:

Az a gomb csak a belső tér érzékelőket kapcsolja ki (megnyomod, villog a központizár ledje, kiszállsz és bezárod az autót, kettőre), arra az esetre, ha mondjuk kutyát/macskát hagynál a kocsiban. Az Astra G könyöklő felfogatási pontjai, méretei nem egyeznek a H Astráéval.

Köszi! Tehát, amikor meg nyomom és villog a központi zár ledje akkor van kikapcsolva? És ez a ki-be kapcsolgatás csak akkor működik, ha ki van nyitva az ajtó?

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalat: ennyiért nem fogsz kapni, kinullázottat pláne. Ez a BID árkategóriája.

Külföldről hozott GID-re minimum 100 euró plusz postaköltséggel számolj.

Az Interneten 3 opel bontóban találtam GID grafikus kijelzőt kinullázottat 20.000 Ft-ért. Úgy látszik ezeket kéne szemügyre vennem. Jobban örültem volna magán kézből egynek, de hát ez van. Az ebay-on is megnéztem, de ott 119 euro + 25 a szállítás.

Link to comment
Megosztás:

Az Interneten 3 opel bontóban találtam GID grafikus kijelzőt kinullázottat 20.000 Ft-ért. Úgy látszik ezeket kéne szemügyre vennem. Jobban örültem volna magán kézből egynek, de hát ez van. Az ebay-on is megnéztem, de ott 119 euro + 25 a szállítás.

Vigyázz a bontókkal mert mikor én is vásároltam a vásárlás előtt derült ki, hogy a kijelző még sincs kinullázva. De ha találsz olyat jó áron ami nincs kinullázva előtte szólj, mert én Budapesten tudok egy helyet ahol 10.000 Ft ért nullázzák!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a dudám nem működött mindig és a tempomat is időnként ellenszegült. Csak a CIM-modulra csatlakozó vezeték csatiját kellett rászorítani, ill. a lefogató szorító lemezen kellett előfeszíteni.

Én is mostanság vettem észre hogy néha nem akar balra indexelni, csak 1-et, de arra gondoltam hogy csak azért csinálja mert hideg van. :D Eddig nem csinálta! Már régebben cseréltek a kocsiban CIM modult, mert akkor megbolondult a duda is meg a rádióvezérlés is a kormányon, meg az airbag is folyton világított, csere után minden rendben lett. Remélem tavasszal ezt is elfelejti :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Én is mostanság vettem észre hogy néha nem akar balra indexelni, csak 1-et, de arra gondoltam hogy csak azért csinálja mert hideg van. :D Eddig nem csinálta! Már régebben cseréltek a kocsiban CIM modult, mert akkor megbolondult a duda is meg a rádióvezérlés is a kormányon, meg az airbag is folyton világított, csere után minden rendben lett. Remélem tavasszal ezt is elfelejti :smartass:

Szerintem nem fogja elfelejteni, vagy ha elfelejti, akkor mást is elfelejt. Például dudálni :-)

Na de komolyan, az enyém fél éve csinálja. Voltam már CIM frissítésen, azóta ritkábban.

Tavasszal, nyáron szétszedem és újraforrasztgatom. Majd beszámolok.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem fogja elfelejteni, vagy ha elfelejti, akkor mást is elfelejt. Például dudálni :-)

Na de komolyan, az enyém fél éve csinálja. Voltam már CIM frissítésen, azóta ritkábban.

Tavasszal, nyáron szétszedem és újraforrasztgatom. Majd beszámolok.

Ok csinálhatnál valami dokumentációt, engem a szétszedése érdekelne, hogy mennyire nehéz, le kell-e venni a kormányt is, vagy mik is a teendők? a forrasztást a simán bevállalom már :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az INSP feliratot tudom valahogy törölni? Mit jelent ez pontosan? Valami olyasmit olvastam, hogy szervíz intervallum, de akkor nem kellene valami km-t is kiírni? Köszi! G.

Tech2 vagy van hozzá egy kombináció. Valami.....fék+gáz majd gyújtás....de az okosabbak majd leírják neked pontosan. Vagy 1 év vagy az előírt km intervallum után kezd el megjelenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az INSP feliratot tudom valahogy törölni? Mit jelent ez pontosan? Valami olyasmit olvastam, hogy szervíz intervallum, de akkor nem kellene valami km-t is kiírni? Köszi! G.

Mielőtt kitörölnéd, feltétlen csináld, vagy csináltasd meg rajta a következő előírt szervizt.

Utána: km számláló és fékpedál benyom és nyomva tart, utána gyújtás rá és még mindig nyomva tart. Kb 10másodperc után megjelenik a napi számláló helyén: ----. Gombot, pedált elengetheted, gyújtást levenni és törölve szervizkijelzés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint a tanácsotokat kérném olaj csere ügyében.

Opel Astra H 1.6 Caravan Enjoy, Z16XER motor, 160.000 km-rel.

Milyen olajat tegyek bele? Most 5W30 van benne. Van aki azt mondja, hogy 160 ezernél már jobb lenne az 5W40-es. Melyik márka, Castrol Edge v. Magnatec? Opel GM Dexos 2-es?

Olajszűrőből a Blueprint vagy utángyártott is jó?

Ebben a típusban van-e üzemanyagszűrő, amit cserélni kell, vagy nincs?

Köszönöm előre is a jó tanácsotokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint a tanácsotokat kérném olaj csere ügyében.

Opel Astra H 1.6 Caravan Enjoy, Z16XER motor, 160.000 km-rel.

Milyen olajat tegyek bele? Most 5W30 van benne. Van aki azt mondja, hogy 160 ezernél már jobb lenne az 5W40-es. Melyik márka, Castrol Edge v. Magnatec? Opel GM Dexos 2-es?

Olajszűrőből a Blueprint vagy utángyártott is jó?

Ebben a típusban van-e üzemanyagszűrő, amit cserélni kell, vagy nincs?

Köszönöm előre is a jó tanácsotokat!

Tökmindegy csak dexos2 legyen, a GM 5w30 is jó, én is azt használom 150000km óta! Olajszűrőből én gyárit vagy mann-t szoktam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

A tanácsotokat kérném,hogy ez mit is jelent mert probáltam rákeresni mível Google legjobb barátom de nem találtam semmi infót róla.

Előre is köszi a válaszokat.

Opel Astra H 1.7 CDTI 110 Le ecoflex 6 gangos Z17DTR ha minden igaz ;-) gyártási év 2009

WP_000262_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy a sok nulla 8000 az "ablakmosó folyadék alacsony" megjegyzett figyelmeztetés, de bárhol olvastam róla, ott azt írták, ilyenekre vonatkozik.

Az eltárolt hibákat a fék+gáz pedál együttes lenyomásával és tartásával, majd gyújtás ráad kombinációval tudod megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy a sok nulla 8000 az "ablakmosó folyadék alacsony" megjegyzett figyelmeztetés, de bárhol olvastam róla, ott azt írták, ilyenekre vonatkozik.

Az eltárolt hibákat a fék+gáz pedál együttes lenyomásával és tartásával, majd gyújtás ráad kombinációval tudod megnézni.

secret menüből olvastam ki ahol írja a hiba kódokat is ami mindenhol sok sok nulla de azért megnézem a gáz+fékpedál variánsot is :)

Link to comment
Megosztás:

A bal hátsó ajtómban elhallgatott a hangszóró.

Leszedtük a kárpitit, kivettük a kábelköteget és igen, elszakadt egy ér.

Érdekes, hogy már javították, már volt toldott ér.

Másik érdekes dolog, hogy bal oldalt több ér ment a csatlakozóba, mint amennyi az aljzatban használva van. Jobb oldalt rendben volt. Lehet előkészítés? Mindegy.

Kicseréltünk 6-7 eret, most minden jó.

DE jobb oldalt csak ma tűnt fel, hogy nincs meg a kék műanyag gyűrű, ami a csatlakozót az aljzatban tartja. Szerencsére eddig nem csúszott szét.

Voltam bontóban de azt mondták, hogy csak kábelköteggel adják 3000Ft-ért.

Tudtok valahol olcsóbban ilyen kék, műanyag gyűrűt?

Az Astra G-hez vajon ilyen kell?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.