Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Ez tényleg szopás, add el, én is azt csinálnám, de inkább vegyél egy másik "H-t"!

Amúgy miért kell cserélni az elektronikákat??? Nem lehet azokat átprogramozni? Én azt gondolnám, hogy max. a kulcsot kellene cserélni.

Sajnos én nem értek hozzá, hogy ilyenkor milyen lehetőségek vannak, pár hónapig még az opeles sem tudta. Én is gondolkodtam a kulcson, szerintem meg fogom próbálni, hátha, de még elviszem egy másik szerelőhöz is előtte.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szóval az a gondod, hogy a 3 kulcs közül egyik sem nyitja-zárja az autót, de egyébként meg indít?

Egy új sima kulcs az Opeltől rendelve 13 ezer Ft volt. Én azért rendeltem, mert csak 1 kulcs volt az autóhoz, az is már a harmadik. De mivel ismerőstől vásároltam, így nem valószínű, hogy visszalopatná az autót. Amúgy meg hónapokig jó, utána meg mindegyik kulcs megadja magát? Azért ez is érdekes. Ki tudja milyen mókolt kulcsok lehetnek ezek.

Szóval én a helyedben megpróbálkoznék egy új kulccsal, és azt egy hozzáértőnél programoztatnám fel. Ha csak a központi zárat nem vezérli, akkor nem hinném, hogy akkora a baj.

Ha így sem jó, akkor meg tetetnék egy központi zárat vezérlő riasztót a kocsiba és akkor a riasztó távirányítójával tudnád nyitni-zárni a kocsit. Ez meg kb. olyan 30 ezres tétel és ráadásul nyugodtabban alszol és működik minden.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szóval az a gondod, hogy a 3 kulcs közül egyik sem nyitja-zárja az autót, de egyébként meg indít?

Egy új sima kulcs az Opeltől rendelve 13 ezer Ft volt. Én azért rendeltem, mert csak 1 kulcs volt az autóhoz, az is már a harmadik. De mivel ismerőstől vásároltam, így nem valószínű, hogy visszalopatná az autót. Amúgy meg hónapokig jó, utána meg mindegyik kulcs megadja magát? Azért ez is érdekes. Ki tudja milyen mókolt kulcsok lehetnek ezek.

Szóval én a helyedben megpróbálkoznék egy új kulccsal, és azt egy hozzáértőnél programoztatnám fel. Ha csak a központi zárat nem vezérli, akkor nem hinném, hogy akkora a baj.

Ha így sem jó, akkor meg tetetnék egy központi zárat vezérlő riasztót a kocsiba és akkor a riasztó távirányítójával tudnád nyitni-zárni a kocsit. Ez meg kb. olyan 30 ezres tétel és ráadásul nyugodtabban alszol és működik minden.

Nem csak az a probléma, hogy nem vezérli a központi zárat. Már volt ilyen problémája, viszont akkor meg lett csináltatva, felprogramozva. Most viszont az a baj, hogy a gyári opel kulcskódot nem ismeri fel az autó és nem lehet a kulcsot sem programozni.

Riasztó van benne, ami működteti a központi zárat is, de már azt sem tudja irányítani. Nem nyílik a kulccsal és nem is záródik az ajtó, és a riasztót sem veszi le.

Azt nem tudod esetleg, hogy az opeltől ha rendelek kulcsot, akkor ők az autóm adatai alapján felprogramozva küldik a kulcsot, vagy csak egy kulcsot küldenek és nekem itthon programozni egy szerelővel, vagy éppen opell szalonnal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem tökéletesen működik a gyári bicskakulcs (két hete vettem az autót használtan), csak hát ugye 6 és fél éves, a gombok eléggé le vannak kopva és időnkét a nyitás gombot elég "határozottan" kell megnyomni, hogy nyissa az autót.

Ráadásul ez egy H Astra TT, amit lehetne a távirányítóval is nyitni-csukni, de olyankor kb. 30 mp-ig folyamatosan "rá kell feszülni" a gombra, ami valószínűleg szintén nem tett jót neki!

Szóval lehet olyat, hogy csak egy új házat veszek és a komplett elektronikát átrakom az új kulcsba? És ezután minden működik ugyanúgy, mint előtte?

Köszönöm!

Nézz szét e-Bay-en!

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.Xastra+h+key&_nkw=astra+h+key&_sacat=0&_from=R40

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudod esetleg, hogy az opeltől ha rendelek kulcsot, akkor ők az autóm adatai alapján felprogramozva küldik a kulcsot, vagy csak egy kulcsot küldenek és nekem itthon programozni egy szerelővel, vagy éppen opell szalonnal.

A kulcs nem lesz felprogramozva, hiszen azt csak akkor lehet, ha ott van az autó. Hozzáértővel kell csináltatni, mert állítólag csak 1x programozható. Bármelyik Opel szervíz pár ezerből megoldja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kulcs nem lesz felprogramozva, hiszen azt csak akkor lehet, ha ott van az autó. Hozzáértővel kell csináltatni, mert állítólag csak 1x programozható. Bármelyik Opel szervíz pár ezerből megoldja.

Lehet resetelni, ha jól tudom. Legalábbis nekem ezt csinálták, mikor kulcs problémám volt. Utána a távirányító része se működött.

Majd transzponder antenna csere után újra programozták az egyszer már gyárilag programozott kulcsot és a távirányító része is működésre volt bírható és a kulcsi is indított.

Azon a helyen amit privátban írtam (ImI888-nak) és viszonylag olcsón lehet kulcsot rendelni, szintén "nyersen", programozatlanul érkezik a gyári új kulcs. Utána még hozzá kell tanítani az autóhoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

2001.02.01 es Astra g z16xe vel van 1 kis gondom.

Szétmentek a távirányítós kulcsaim,és vettem bele 1 thunder ccl002 es távirányítós bicskakulcsos csodát,de a bekötésnél megakadtam sajnos,rajzot pedig lehetetlen találni opel központi zár bekötésről. Esetleg valaki tudna kicsit segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Ma reggel megbolondult az autómban az index már mint olyan csinál, hogy ha rendesen bekapcsolom az indexet akkor normálisan villog ha pedig csak a komfort indexet használom sokkal gyorsabb a villogás sebessége kb 1 másod perc alatt lemegy a 3 villogás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Ma reggel megbolondult az autómban az index már mint olyan csinál, hogy ha rendesen bekapcsolom az indexet akkor normálisan villog ha pedig csak a komfort indexet használom sokkal gyorsabb a villogás sebessége kb 1 másod perc alatt lemegy a 3 villogás.

Minden index izzód rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Lehet resetelni, ha jól tudom. Legalábbis nekem ezt csinálták, mikor kulcs problémám volt. Utána a távirányító része se működött.

Majd transzponder antenna csere után újra programozták az egyszer már gyárilag programozott kulcsot és a távirányító része is működésre volt bírható és a kulcsi is indított.

Azon a helyen amit privátban írtam (ImI888-nak) és viszonylag olcsón lehet kulcsot rendelni, szintén "nyersen", programozatlanul érkezik a gyári új kulcs. Utána még hozzá kell tanítani az autóhoz.

Pont ez a baj az enyémmel is. Már volt egyszer programozva, és most már nem tudja az opel szervíz sem. Annyi, hogy az én kulcsom az indít, csak a távirányító része nem jó, illetve manuálisan, ha bedugom a kulcsot a zárba, akkor sem nyit minden ajtót.

Légyszíves küldd már el nekem is a kulcsos elérhetőségét, címét, egy telefont minden képpen megér.

Link to comment
Megosztás:

Pont ez a baj az enyémmel is. Már volt egyszer programozva, és most már nem tudja az opel szervíz sem. Annyi, hogy az én kulcsom az indít, csak a távirányító része nem jó, illetve manuálisan, ha bedugom a kulcsot a zárba, akkor sem nyit minden ajtót.

Légyszíves küldd már el nekem is a kulcsos elérhetőségét, címét, egy telefont minden képpen megér.

Beírom ide, hátha másnak is jól jön. Én itt csináltattam az Opel szerviz szerint nem javítható kulcsomat: http://www.hevederzar.hu/Szolg/html/autokulcsok/opelkulcs.html

Ők a hardverhez, elektronikához értenek. Nem tudom hogy helyben tudnak-e kulcsot programozni. Legalábbis nekem mikor az elektronikában cseréltek egy elemet, utána el kellett mennem az Opelhoz, hogy hozzátanítsák ismét az autóhoz.

Immobilizer jeladót, távirányítót is javítanak. Azt helyben rögtön meg tudják nézni, hogy ad-e egyáltalán jelet a távirányító.

Egy érdeklődést megér, hátha tudnak vele valamit kezdeni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Beírom ide, hátha másnak is jól jön. Én itt csináltattam az Opel szerviz szerint nem javítható kulcsomat: http://www.hevederzar.hu/Szolg/html/autokulcsok/opelkulcs.html

Ők a hardverhez, elektronikához értenek. Nem tudom hogy helyben tudnak-e kulcsot programozni. Legalábbis nekem mikor az elektronikában cseréltek egy elemet, utána el kellett mennem az Opelhoz, hogy hozzátanítsák ismét az autóhoz.

Immobilizer jeladót, távirányítót is javítanak. Azt helyben rögtön meg tudják nézni, hogy ad-e egyáltalán jelet a távirányító.

Egy érdeklődést megér, hátha tudnak vele valamit kezdeni...

Köszönöm szépen.

Meg fogom próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Használ valaki szivargyújtós töltőt?

Ajánljatok már valami olyat, ami nem fog lötyögni az aljzatban! E-bayről, bárhonnan.

Az Opelnek mintha tágabb lenne az aljzata, mint más kocsiknak.

Előre is köszi!

Nem tágabb, tökéletes.Telefont is meg a navimat is töltöttem róla.Teljesen szabvány.Persze, ha gyári.Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Én is használok ilyet. Pontosabban egy szivargyújtó-USB átalakítót. USB-ről meg tudok mindent tölteni.

Hát, attól biztos nem kell félni, hogy beleszorulna. Ki nem esik, meg érintkezik rendesen, de nem túl passzentos az biztos. De másik autóba is próbáltam már, ugyan ilyen volt.

Link to comment
Megosztás:

Valami nem stimmel akkor Opeléknél szabvánnyal, mert nekem is lógnak benne a telefon töltőim. Amúgy lehet csak a mélységével van gond....

Nincs azzal semmi gond.

A szívargyújtós aljzat nagyobb, mert a szívragyújtó átmérője is az, hogy a szívaryújtót ne tudd beledugni egy olyan aljzatba, amelyet nem arra terveztek ( ki ne gyulladjon).

Viszont így "lötyög" benne sok töltő.

Elvileg minden olyan autón, amibe szívargyújtós aljzat van, az nagyobb kellene, hogy legyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2004 es évjáratú H astrám van.Mostanában zavarón sokszor bekapcsolt magától a cd30mp3-as gyári fejegységem.Elég bosszantó mert az aksit is lemerítette.Semmi baj! KICSERÉLTEM,de ahiba ugyanúgy fenáll a új lejátszónál is.Elvittem computer diagnosztikára ahol a következőt olvastuk ki."Érvénytelen jel a klímavezérlőtől." Valószinűleg az zavar be!

Igenám de!Kiszedtem a klímavezérlőt a diagnosztikai program nem észlelt hibát és a lejátszó igyis bekapcsolgat.Na erre mondjatok valamit!Találkoztatok már ilyennel?Vajon mi lehet? (Ha kikötöm a riasztót ugyanúgy bohóckodik tehát az sem lehet.)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2004 es évjáratú H astrám van.Mostanában zavarón sokszor bekapcsolt magától a cd30mp3-as gyári fejegységem.Elég bosszantó mert az aksit is lemerítette.Semmi baj! KICSERÉLTEM,de ahiba ugyanúgy fenáll a új lejátszónál is.Elvittem computer diagnosztikára ahol a következőt olvastuk ki."Érvénytelen jel a klímavezérlőtől." Valószinűleg az zavar be!

Igenám de!Kiszedtem a klímavezérlőt a diagnosztikai program nem észlelt hibát és a lejátszó igyis bekapcsolgat.Na erre mondjatok valamit!Találkoztatok már ilyennel?Vajon mi lehet? (Ha kikötöm a riasztót ugyanúgy bohóckodik tehát az sem lehet.)

Előre is köszi!

Nekem csak olyan volt egy időben, hogy a csomagtartó ajtó nyitására bekapcsolt a rádió. De akksicsere óta sosem csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy a csomagtéri biztosítékdobozt illetve a gépkönyvet átnézve felfedeztem, hogy az AIRBAG-nél nincs nálam biztosíték. (azt hiszem 7.5 A-es kell oda) . A kérdés, hogy kellene oda biztosíték vagy nem?

ASTRA H Caravan-ról van szó, 1.7 CDTI 8 légzsákkal, hátul REC modul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2004 es évjáratú H astrám van.Mostanában zavarón sokszor bekapcsolt magától a cd30mp3-as gyári fejegységem.Elég bosszantó mert az aksit is lemerítette.Semmi baj! KICSERÉLTEM,de ahiba ugyanúgy fenáll a új lejátszónál is.Elvittem computer diagnosztikára ahol a következőt olvastuk ki."Érvénytelen jel a klímavezérlőtől." Valószinűleg az zavar be!

Igenám de!Kiszedtem a klímavezérlőt a diagnosztikai program nem észlelt hibát és a lejátszó igyis bekapcsolgat.Na erre mondjatok valamit!Találkoztatok már ilyennel?Vajon mi lehet? (Ha kikötöm a riasztót ugyanúgy bohóckodik tehát az sem lehet.)

Előre is köszi!

Szia! Kitalálom, 6 állomásgombos blaupunkt fejegységed van:)!

A Cd behelyezést érzékelő mikrokapcsoló hibásodott meg, úgy érzékeli, mintha cd-t helyeznél be, ha van benne cd akkor azt fogja játszani, ha nincsen akkor átvált a rádióra... Tisztítással vagy cserével megoldható a probléma, de ebben sajnos nem tudok segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.