Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

sziasztok!

gondolkodom bluetoothos kihangositasra az autóban, és érdeklődnék, hogy mi lenne ár/érték arányban a legjobb (legolcsóbb) verzió! astra h caravan , cdmp30 as...szoval semmi navi rendsrze.

vegyen valami kütyüt amit ki be kell aztán dugdosni? vagy beépítési lehetőségek?

üdv

balázs

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

gondolkodom bluetoothos kihangositasra az autóban, és érdeklődnék, hogy mi lenne ár/érték arányban a legjobb (legolcsóbb) verzió! astra h caravan , cdmp30 as...szoval semmi navi rendsrze.

vegyen valami kütyüt amit ki be kell aztán dugdosni? vagy beépítési lehetőségek?

üdv

balázs

Én itt vettem a Nokia CK-200 kihangosítót, ennyiért nem találsz sehol sem (máshol 25 fölött van itt 14 alatt).

http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&langId=-11&productId=259539&productSearchUrl=http%3A%2F%2Fwebshop.t-mobile.hu%2Fwebapp%2Fwcs%2Fstores%2FWSAccessorySearchCmd%3FproductId%3D%26categoryId%3D48611%26sort-top%3Dcheap%26autoSuggestText%3Dlegolcs%25C3%25B3bb%26AUTHTOKEN%3D3K3P-5WUF-W9B0-N6PA-T68U-92JK-JNTP-F2WC%26attribute%3Dall%26AUTHTOKEN%3D3K3P-5WUF-W9B0-N6PA-T68U-92JK-JNTP-F2WC

Link to comment
Megosztás:

koszi, lecsekkolom, hogy mennyire kompatibilis egyeb androi9d telokkal!

meg nezelodok hatha ebay vagy amazonon talalok valami olcsobbat...vagy csak siman valami transmittert...vagy nem tudom mi lenne a legjobb... :(

Link to comment
Megosztás:

koszi, lecsekkolom, hogy mennyire kompatibilis egyeb androi9d telokkal!

meg nezelodok hatha ebay vagy amazonon talalok valami olcsobbat...vagy csak siman valami transmittert...vagy nem tudom mi lenne a legjobb... :(

Én próbáltam Nokia telóval is de Samsung S4-gyel S3 minivel is mindegyikkel működik. Amúgy másik kocsiban nekem Jabra Cruiser feltehető bluetoothos van az sem rossz de hangminőségre azért rosszabb mint ez a beépített nokia. Árban pedig az is 10 felett van ott max a beszerelés árát úszod meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Gyári dvd90 fejegységem van az autóba,ilyent hozzá lehet kötni mindenféle bonyolítás nélkül?

http://www.aliexpress.com/item/4-LED-Special-car-rear-view-Camera-reverse-for-OPEL-Vectra-Astra-Zafira-Insignia-Haydo-M1/1530472310.html

Ez egy kamera. A fejegységnek nem sok köze van hozzá, csak legfeljebb a kijelzőnek, ha a gyári kijelzőn szeretnéd megjeleníteni a képét. Erről pont most folyik a diskurzus. Vagy veszel hozzá egy utólagos monitort.

Link to comment
Megosztás:

Én próbáltam Nokia telóval is de Samsung S4-gyel S3 minivel is mindegyikkel működik. Amúgy másik kocsiban nekem Jabra Cruiser feltehető bluetoothos van az sem rossz de hangminőségre azért rosszabb mint ez a beépített nokia. Árban pedig az is 10 felett van ott max a beszerelés árát úszod meg.

Köszönöm szépen!

Akkor lehet,hogy én is kipróbálom, bár kicsit tartok attól, hogy ka kilóg vagy kilátszik valami kütyü akkor nagyobb a valószínűsége ,hogy az én autómat törik föl...de gondolom ez valamiféle paranója :)

de lehet,hogy ezek a hordozható kütyük foss minőséget eredményeznek... :(

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen!

Akkor lehet,hogy én is kipróbálom, bár kicsit tartok attól, hogy ka kilóg vagy kilátszik valami kütyü akkor nagyobb a valószínűsége ,hogy az én autómat törik föl...de gondolom ez valamiféle paranója :)

de lehet,hogy ezek a hordozható kütyük foss minőséget eredményeznek... :(

A kijelző egy mozdulattal lehúzható a helyéről tehát ha nem akarod otthagyni csak leveszed és ennyi.

Link to comment
Megosztás:

A kijelző egy mozdulattal lehúzható a helyéről tehát ha nem akarod otthagyni csak leveszed és ennyi.

akkor lehet tenyleg utana jarok, hogy mi hol mennyi, es hogy a beszerelesert mennyit nyulnak le :)

koszi szepen a tippet!

na meg megnezem, hogy milyen telokkal kompatibilis a dolog :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én 1 astra h kombira szeretnék vonóhorgot tenni. Milyen vonóhorog vezérlőt lenne érdemes beletenni? Olvasgattam a forumon de konkrét választ sehol sem találtam. Valaki tudna segíteni?

Szia!

Konkrét márkára, típusra gondolsz?

Ha nem, akkor az a lényeg, hogy can buszos autóhoz való legyen.

Link to comment
Megosztás:

A Cromax-os 90%, hogy REC-modulhoz való (egyeztesd le telefonon velük), a másik univerzális CAN-BUS-os (persze ez is jó lehet a REC-moduloshoz, csak minek feleslegesen barkácsolni a kábelköteghez, ha a REC-en rajta van a kiállás előkészítése. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én kb. két évvel ezelőtt végig csináltam a vonóhorgos "vesszőfutást". (Biztosan visszakereshető a fórumon folytatott levelezésem).

Megvettem egy jó minőségű vonóhorgot elektronikával együtt . Otthon kiderült, hogy az elektronika REC moduloshoz való (az én autóm nem az). Meghirdettem a felesleges szerkezetet, amit egy fórumos kolléga gyorsan elvitt. Majd vettem egy (a fent említett típusú) univerzális szettet (apróhirdetés útján, ami új, számlás és garanciális volt). Ezt szakemberrel beépíttettem és azóta is remekül működik. Sőt ekkor beszereltettem egy tolatóradart is, amit 5-6 ezer forint környékén vásároltam. Ez a pár ezer forintos radar összeköthető az említett elektronikai szettel.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Opel Astra H Caravan, 1.6, 115LE, 2009.

A tolatólámpa nem mindig akar működni.

Amikor hideg a motor, akkor működik tökéletesen, ha meleg (mentem vele 5-10km-t), akkor meg nem.

Azt gondolnám, hogy a tolatólámpa kapcsoló bolondult meg...hol található ez a kapcsoló és komplikált cserélni? Vagy csak tisztítani is elég?

Találkozott valaki ezzel a problémával?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.:
Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdezném tőletek, hogy utólagosan mennyire bonyolult multikormány kapcsolókat beépíteni. Jelenleg nem multikormányos az autó. Vajon a kábelezés ott van-e a kormánynál és elég-e a küllöknél a betéteket kapcsolókra cserélni?
CD30 mp3 fejegység van a kocsiban.

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Bazsó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdezném tőletek, hogy utólagosan mennyire bonyolult multikormány kapcsolókat beépíteni. Jelenleg nem multikormányos az autó. Vajon a kábelezés ott van-e a kormánynál és elég-e a küllöknél a betéteket kapcsolókra cserélni?

CD30 mp3 fejegység van a kocsiban.

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Bazsó

Szedd ki a jelenlegi betéteket és nézd meg, hogy alatta megvan-e a vezetékezés, ha nincs, akkor szerintem nem érdemes vele foglalkoznod, mert lehet, hogy CIM-modult is cserélned kellene (na, meg a kormány kapcsolók oldalanként 7K.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Opel Astra H Caravan, 1.6, 115LE, 2009.

A tolatólámpa nem mindig akar működni.

Amikor hideg a motor, akkor működik tökéletesen, ha meleg (mentem vele 5-10km-t), akkor meg nem.

Azt gondolnám, hogy a tolatólámpa kapcsoló bolondult meg...hol található ez a kapcsoló és komplikált cserélni? Vagy csak tisztítani is elég?

Találkozott valaki ezzel a problémával?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.:

Gábor

Tavaly mindig égett a tolatólámpám.a váltó tetején van a kapcsoló egy csatlakozóval amit könnyen ki tudtam venni,elölről hozzáférhető

.6 ezer körül mondta a szerviz az alkatrészt de nem nagyon adtak el eddig belőle.de megszünt a problémám ezért hanyagoltam.viszont sosem hagyom rükvercben ha megállok.

Link to comment
Megosztás:

Szedd ki a jelenlegi betéteket és nézd meg, hogy alatta megvan-e a vezetékezés, ha nincs, akkor szerintem nem érdemes vele foglalkoznod, mert lehet, hogy CIM-modult is cserélned kellene (na, meg a kormány kapcsolók oldalanként 7K.

Kormánykapcsolót viszonylag kedvező áron tudok szerezni bontottam (5000/pár), ezért is érdekel a dolog. A jelenlegi betététek alatt nincs vezeték, de gondoltam hátha a légzsák alatt bújik meg. Azt még nem szedtem le...

Kíváncsi voltam, hogy hátha valaki csinált már ilyet...

Ezek szerint létezik vezeték nélküli CIM modul is? És ahhoz vajon nem elég csak vezetéket venni, cserélni kell az egész modult?

Link to comment
Megosztás:

A kormány alatt, de még a CIM felett van az átvezető szalag. Ennek a segítségével lehet folyamatos a kapcsolata a légzsáknak, kürtnek, kormánykapcsolónak a CIM-mel, kormánytekergetés közben. Azt kell megnézned a légzsák kiemelése után, hogy neked van-e ott még szabad vezeték (mert azok lesznek a kormánykapcsoló vezetékei).

Ugyanennyire fontos maga a CIM is, hogy tudja-e kezelni a távkapcsolót, illetve ha nem, akkor programozással megoldható-e. Én már jártam más modulnál úgy, hogy csak a megfelelő betűkódúval működött a beszerelt eszköz (TPMS volt, és az ABS-t, műszeregységet kellett volna cserélni). A kormánykapcsolóknak is speciális csatlakozója van, tehát a bontóból a hozzá tartozó kis kábelköteget is be kell szerezned.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kormány alatt, de még a CIM felett van az átvezető szalag. Ennek a segítségével lehet folyamatos a kapcsolata a légzsáknak, kürtnek, kormánykapcsolónak a CIM-mel, kormánytekergetés közben. Azt kell megnézned a légzsák kiemelése után, hogy neked van-e ott még szabad vezeték (mert azok lesznek a kormánykapcsoló vezetékei).

Ugyanennyire fontos maga a CIM is, hogy tudja-e kezelni a távkapcsolót, illetve ha nem, akkor programozással megoldható-e. Én már jártam más modulnál úgy, hogy csak a megfelelő betűkódúval működött a beszerelt eszköz (TPMS volt, és az ABS-t, műszeregységet kellett volna cserélni). A kormánykapcsolóknak is speciális csatlakozója van, tehát a bontóból a hozzá tartozó kis kábelköteget is be kell szerezned.

Köszönöm a válaszokat, ránézek...

Link to comment
Megosztás:

A Cromax-os 90%, hogy REC-modulhoz való (egyeztesd le telefonon velük), a másik univerzális CAN-BUS-os (persze ez is jó lehet a REC-moduloshoz, csak minek feleslegesen barkácsolni a kábelköteghez, ha a REC-en rajta van a kiállás előkészítése. :)

Tehát a cromax féle pont belevaló ebbe?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_1_8_w49yyp5zy5.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.