Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Múltkor valaki kérdezte, hogy mi van akkor ha bekapcsolom az ülésfűtést és a hátsó szélvédőfűtést tükörfűtéssel, miközben nem tölt az autóm.

Ma kipróbáltam: 11,3V-ig leesett a feszültség járó motornál. Ha még a kormányt is tekergettem volna (sajnos ezt elfejetettem), lehet hogy 11 alá is ment volna.

Közben kiderült, hogy akkor van ez az akkufeszültség zutty, amíg megy az utóizzítás. Amint befejeződik, egyből fülugrik 14V-ra. Illetve múlt héten hogy jobb idő volt és 10 fok felett volt a hőmérséklet (gondolom nem volt utóizzítás), egyből stabilan 14V-ot tartott indtás után végig.

Ha valakinek van ehhez kapcsolódóan még valami ötlete, hozzászólása, ne tartsa magában... Esetleg ha valaki ismer Pesten (vagy Pécsen) jó autóvillamossági szakembert, az is szólhat. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem azért nem működik rendesen, mert nem CAN buszos autóhoz való.

Amúgy miért akarsz ilyet beletenni?

Szia. Azert szeretnem beszerelni, mert gyakran tolatok ugy hogy gyalogosok is vannak korulottem. Az pedig figyelmezteti az gyalogost. Es amugy bejon az egesz. A jo oreg Dacia-ban jol mukodik.

Honnan tudnek beszerzni olyan izzot ami csipog es CAN-buszos. Ha tudnal ajanlani ilyent megkoszonom Nem igazan ertem mi lenyege a CAN busznak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az normális,hogy az immobiliser két CR2032-es gomb eleme durván 3 havonta cserére szorul? Bent tartom mindkettőt a lakásban. Létezik esetleg ebből tartós változat? Köszi

Szia!

Ebből csak normál márkákat láttam eddig ( Duracell, Energizer), ezeket is használom, gagyiba még nem futottam bele. Sőt, nekem a kódkártyában is ilyen elem van, de 2011 ősze óta eddig csak 1 alkalommal cseréltem. A kulcsban lévő meg még azóta is működik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv

Az lenne a kérdésem hogy a motortérben hol találok valamit amiről le tudnák venni 12V-ot, ami csak gyújtás után van jelen ( gondolok itt a biztos. dobozra pl.) Mert be lett építve utólagosan LED nappali fény ami csak az aksira van kötve, és úgy kapcsol be amikor a generátor már tölti az aksit, (gondolom a feszültséget figyeli és 12V felett kapcsol) csak néha meghülyül és valamikor nem kapcsol ki. ill. már hamarabb akár az ajtó kinyitásánál is bekapcsol! Ezért akarnám úgy bekötni hogy csak gyújtás után kapna csak feszültséget. Ötleteket előre is köszönöm :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szokatlan jelenséggel állok szemben. Tegnap reggel mentem volna melóba nyitottam az ajtót (kulcs gombja segítségével) csak a csomagtartó és a bal hátsó ajtóm nyílt ki.. A többi ajtó meg sem mozdul, a kilincsek úgy mozognak mint ha zárt állapotban lenne az autó. Ha vki találkozott már hasonló jelenséggel legyen szíves írja meg nekem. Gondoltam arra is, h lefagytak, de tegnap autóztam vele egy keveset és fűtöttem rendesen, ennyi idő alatt kikellet volna olvadnia. A válaszokat előre is megköszönöm.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is egy kis segítség kéne:). Nem tudom állítani a hőfokot. Ha leveszem az akksi sarut, majd vissza rakom, akkor tudom állítani 1-2 percig, utána megint elhal. Minden egyéb működik, csak a hőfokszabályzás nem. Van "nagybumbumzene" a kocsiban, gondolom az lehet a kiváltó ok, volt pár villanyossági bajom. Most már tettem be kondit, így nagyjából bírja a zenét, így csak nagy hangerőn villog minden.

Link to comment
Megosztás:

ki igen,én is ki ütöttem,csak nemtudom hogyan,

de próbáld meg hogy nyomod folyamatosan a nullázót,és közbe izzításig húzod a slusszkulcsot...

Szia !

-Fékpedál benyomva, nyomva tartva

-km napi számláló nullázo gombot benyomni, ugy tartani

- gyujtás ráadni

-pár pillanat után megjelenik InSP---- , majd kb. 10 sec.után kiirja InSP 30000 vagy amire programozva van

kész

Forrás . by astraturbó

Link to comment
Megosztás:

Nekem is egy kis segítség kéne:). Nem tudom állítani a hőfokot. Ha leveszem az akksi sarut, majd vissza rakom, akkor tudom állítani 1-2 percig, utána megint elhal. Minden egyéb működik, csak a hőfokszabályzás nem. Van "nagybumbumzene" a kocsiban, gondolom az lehet a kiváltó ok, volt pár villanyossági bajom. Most már tettem be kondit, így nagyjából bírja a zenét, így csak nagy hangerőn villog minden.

Na kiderült tegnap, hogy mi a gond! :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a CC hogyan figyeli az izzókat?

Olyan menetfény modul megépítésén gondolkodom, ami a távolsági fényerejét csökkenti.

Annyi tapasztatom van, hogy mielőtt az izzószál kipurcan/elszakad (legalábbis a tompítottnál) az izzóban, még azelőtt lekapcsolja....valószínűnek tartom, hogy figyeli az áthaladó feszültséget és áramerősséget, és ahogy az ellenállás átlép egy határt, jelez és lekapcsolja az izzót. Konkrétan nálam ahogy felkapcsoltam a világítást, 1mp-ig égett a jobboldali izzó, majd lekapcsolta. Ezt eljátszottuk vagy 6x, utána cseréltem. Megnéztem az izzót, és nem volt elszakadva....nem úgy, mint a régi Astrámban, ahol véglegesen elposszant az izzószál....

Gondolom(és remélem) ami a CC-hez tartozik, minden izzónál így van, mert biztosíték sincs hozzá...

Üdv,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy egy 2007-es Opel Astra H Caravan 1,6-ban lévő CD-30-as fejegységemhez (nem MP3) megoldható-e egy Line In (AUX) bemenet, hogy rá tudjak csatlakozni egy külső zenelejátszóval egy 3,5-ös jack dugóval?

Minden megoldás érdekelne, ami nem a fejegység cseréjével jár.

Előre is köszi a jó ötleteket!!!

Üdv: Csaba

jumo62@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy egy 2007-es Opel Astra H Caravan 1,6-ban lévő CD-30-as fejegységemhez (nem MP3) megoldható-e egy Line In (AUX) bemenet, hogy rá tudjak csatlakozni egy külső zenelejátszóval egy 3,5-ös jack dugóval?

Minden megoldás érdekelne, ami nem a fejegység cseréjével jár.

Előre is köszi a jó ötleteket!!!

Üdv: Csaba

jufmo62@gmail.com

Szia!

Valobaban Somi-t kell keresni ezugyben. Tobbfele gyari tipushoz meg tudja mar csinalni az AUX kabelezest, de sajnos a CD30 meg fejlesztes alatt van!

Az eredmenyt tobbedmagammal mar "remegve varjuk"! :-)

Módosítva : Mezo
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Valobaban Somi-t kell keresni ezugyben. Tobbfele gyari tipushoz meg tudja mar csinalni az AUX kabelezest, de sajnos a CD30 meg fejlesztes alatt van!

Az eredmenyt tobbedmagammal mar "remegve varjuk"! :-)

Pusztán csak érdeklődve kérdem hogy nekem megvan az aux hoz való csatlakozó aljzat ami a kézifék mögött a rekesz alatt van.CD30 van amúgy a kocsiban.elvileg a menü nem tudja de csak programozni kellene?

Ha jól tudom a kijelző GID

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a Fórumon, és mindjárt kérdésekkel kezdeném.

Most hozzám került, 3 éves Zafira B-ben CD30 mp3 van, gyári mobiltelefon portállal. Sajnos a mikrofon nem működik, hiába jön létre a hívás, hiába állítom át a menüben "on-ra" a mikrofont, akkor sem, és alaphelyzetben mindig "off" áll vissza. Hol érdes a hibát keresni?

Az infotaiment rendszerhez létezik magyarítás? (Nekem a nyelvi beállítások között csak EU alapnyelvek vannak.) Ha igen, mennyire bonyolult/költséges a magyar nyelvre átállítás?

Link to comment
Megosztás:

Sziaasztok!

Következő lenne kérdésem. Utòlagosan szeretnek az automba vmi normális riasztot mert a gyari az nem sokat er.. Milyet érdemes bele szereltetni? mire érdemes odafigyelni vásárlásnál? esetleg milyen márkat ajánlanátok ami megbizható és jó? Válaszokat előre is megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziaasztok!

Következő lenne kérdésem. Utòlagosan szeretnek az automba vmi normális riasztot mert a gyari az nem sokat er..

Ezt hogy érted? Mi a baj a gyárival?

Néha mikor megfeledkezek róla, én még saját magamat is meg szoktam riasztani vele. :)

Sziasztok!

Az infotaiment rendszerhez létezik magyarítás? (Nekem a nyelvi beállítások között csak EU alapnyelvek vannak.) Ha igen, mennyire bonyolult/költséges a magyar nyelvre átállítás?

Szia!

Nekem navis a fejegységem, a navigáció részéhez létezik magyarítás. Csak be kell tölteni a nyelvi cd-ről a magyar nyelvet. De ekkor is csak a navigáció rész fogja magyarul kiírni az információkat és magyarul beszélni. (Utóbbit elég furcsa akcentussal teszi, pedig nekem a "hivatalos" carminatos verziót rakták fel.)

De a menü többi rész BC, stb akkor sem lesz magyar. Én azt angolra állítottam. Azt a pár szót még én is megértem. :) Szerintem a komplett menühöz nincs magyar nyelv.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.