Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Jobb hátsó ködlámpa izzó nem világított!

Kicseréltem az új sem, kipróbáltam más foglalatba világítanak, csak a ködlámpa izzó helyén nem, ez miért lehet?

Másik oldalt működik minden, jobb és bal oldalra külön biztosíték van?

(Olvastam valamit, hogy csak tartalékként van a lámpa testben jobb oldalon, de én úgy emlékszek hogy ez világított mindkét oldalon, de lehet én vagyok már hülye :D)

Szia!

Jobb oldalon nincs is bekötve a csatlakozóba a ködzáró vezetéke. Csak egy ködzáró világít alaphelyzetben, hogy ne lehessen összetéveszteni a féklámpával.

Az, hogy a foglalatban elő van készítve a helye (nem úgy, mint a G Astrában, ahol ki sincs fúrva a lámpatest), szerintem a jobbkormányos Astra miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy h astra(2006) xenon milyen típus megy ...? Nem kanyar követős.

Neten keresgéltem sztem ds2 foglalatú izzó való bele és hát az árak nagyon szórtak miért van ez az egyik 30 per darab másik 6ezer/pár linkelek párat véleményeteket szeretném kikérni hogy milyet vegyek ...? (Kelvin 5000-6000 re gondoltam szerintetek ???)

http://delman.hu/gepjarmu-izzok/fenyszoro-izzok/xenon-izzok/d2s-xenon/xenon-d2s-35w-6000k-femagyas-meister.html

http://www.ebay.com/itm/Set-2-Faretti-Xenon-DS2-6000K-Autorizzazione-E11-85122-/161166221992?pt=Led_e_Neon&hash=item25864162a8

http://www.ebay.com/itm/1x-100-ORIGINAL-NEU-PHILIPS-D2S-Xenon-Brenner-85122-4100k-OPEL-ASTRA-G-H-/261234089504?pt=DE_Autoteile&hash=item3cd2c3de20

Válaszokat előre köszönöm!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehetőség szerint ne noname típust és inkabb minél alacsonyabb színhőmérsékletűt vegyél. (kb 4000-ig max)

Csábítóan menő a magas K, de ciki lehet amikor esőben feltartod a sort :)

Indexes xenonos fórumban van valaki akitől 10 alatt lehetett philips vagy GE párt venni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

De ezek alap xenon "izzók", nem ilyen nájtbréker xenárkos izé, ami neki kell. :)

Alap Osramot én is tudok 10e alatt. Nem vagyok benne biztos, hogy a majdnem dupla annyiba kerülő hangzatos elnevezésű termékek érnek annyival többet. Legalábbis ezt a halogén izzók ár/érték arányából kiindulva mondom...

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A segítségeteket szeretném kérni. Most vettem egy 2007-es Astra H Z14XEP autót. Tempomatos és jól is működik a kijelzővel együtt. A BID kijelző a BC gomra vagy a kormányon lévő gombra "No function" feliratot ír ki. A fórumon tallózva űgy gondoltam ez nem probléma, majd a szervízben Tech2-vel felprogramozzák. Az Opel szervíz azt mondta, hogy nem lehet felprogramozni, ki kell cserélni a kijelzőt. (feldugta a Tech2-őt). Kérem a hozzáértőket mondjatok rá valamit, hogy ez tényleg így van-e? Úgy tudtam, hogy a BID tudja a BC-t csak fel kell programozni.

Szeretném megoldani ezt a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Szélvédő csere előtt állok sima szélvédőt cserélek. Van-e lehetőség fűthető szélvédőt betetni? Milyen kapcsoló kell, vagy rálehet kötni a hátső szélvédő fütésre?

Van egyáltalán?

Astrán még nem láttam ilyet, de én nem is raknék bele. Az egyik céges autón (nem Opel) ilyen van és engem nagyon zavarnak a fűtőszálak a szélvédőben. Főleg ha szembe süt a nap. Olyan, mintha egy rácson néznék ki.

Link to comment
Megosztás:

A segítségeteket szeretném kérni. Most vettem egy 2007-es Astra H Z14XEP autót. Tempomatos és jól is működik a kijelzővel együtt. A BID kijelző a BC gomra vagy a kormányon lévő gombra "No function" feliratot ír ki. A fórumon tallózva űgy gondoltam ez nem probléma, majd a szervízben Tech2-vel felprogramozzák. Az Opel szervíz azt mondta, hogy nem lehet felprogramozni, ki kell cserélni a kijelzőt. (feldugta a Tech2-őt). Kérem a hozzáértőket mondjatok rá valamit, hogy ez tényleg így van-e? Úgy tudtam, hogy a BID tudja a BC-t csak fel kell programozni.

Szeretném megoldani ezt a problémát.

BID és GID kijelző programozható (illetve a CID de az más dolog), a TID nem programozható.

Ha van két gomb az alsó felén a kijelződnek akkor TID-ről beszélünk.

Ha nagy kijelző és pixeles szövegek vannak rajta akkor BID, ha van a felső negyedben egy vízszintes vonal, illetve szebb kijelzésű akkor GID, utóbbi kettőt lehet programozni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod, az autómban nagy kijelző és pixeles szövegek tehát BID van. Az Opel szervízes(szakszervíz) erre mondta azt, hogy nem lehet felprogramozni, ki kell cserélni a kijelzőt. Ezért volt a kérdésem, hogy higgyek-e nekik? Tudsz-e ajánlani olyan helyet ahol megcsinálják?

üdv.

BID és GID kijelző programozható (illetve a CID de az más dolog), a TID nem programozható.

Ha van két gomb az alsó felén a kijelződnek akkor TID-ről beszélünk.

Ha nagy kijelző és pixeles szövegek vannak rajta akkor BID, ha van a felső negyedben egy vízszintes vonal, illetve szebb kijelzésű akkor GID, utóbbi kettőt lehet programozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opel h Astra mp3 cd rádió bekapcsoláskor pityeg ,és úgy félpercenkén ismét.

Olyan mintha a rádió sávot keresné , mit lehet vele csinálni ,meg lehet javítani , vagy dobjam ki a kocsiból . Mennyi lenne a javítása .és hol lehetne javítani. Kérem monyon valaki tutit .köszönettel Tibu

e-mail cimem : tibu7313@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod, az autómban nagy kijelző és pixeles szövegek tehát BID van. Az Opel szervízes(szakszervíz) erre mondta azt, hogy nem lehet felprogramozni, ki kell cserélni a kijelzőt. Ezért volt a kérdésem, hogy higgyek-e nekik? Tudsz-e ajánlani olyan helyet ahol megcsinálják?

üdv.

Akkor pedig programozható, egyenlőre az enyém sincs felprogramozva teljesen így nem mér fogyasztást, én is szeretnék eljutni az egyik szervizbe, de idő hiányában eddig nem sikerült.

Ajánlani nem igen tudok, ha egyik helyen nem tudják, meg kell kérdezni egy másik szervizben, egy kérdés még nem kerül semmibe! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de azért kérdeznék.

Használ-e közületek valaki ELM327-est Iphone-nal? Méghozzá ezzel a programmal: https://itunes.apple.com/us/app/iobd2/id528881858?mt=8

A kérdésem az lenne, hogy kezeli-e a Bluetooth-os ELM327-est, vagy csak a Wifiset? Valamint, hogy ha kilépek az alkalmazásból és utána ismét használom, az addigi adatok, (pl: átlagfogyasztás) nullázódik-e, vagy ott folytatódik a mérés ahol abbamaradt?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem, hátha találkoztatok hasonlóval.

A feleségem H astrájának a jobb oldali elektromos ablakját csak jobb oldali ajtón lévő kapcsolóról lehet működtetni, a bal oldalin lévőn viszont hiába kapcsolgatjuk húzza se fel,se le.

Esetleg valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szombaton kint állt a napon az autó úgy délig. Mikor beindítottam akkor a bc-n a külső hőmérséklet helyén egy F betű volt és nem volt szervóm!!

Nagy nehezen kiálltam a parkolóból és kb 5-600 méter után visszajött a külső hőmérséklet +szervó! Valakinek volt már ilyen? Megnéztem a szervó olajat az rendben volt. Gondolom valami elektromos hiba jelentkezett!

Link to comment
Megosztás:

Szombaton kint állt a napon az autó úgy délig. Mikor beindítottam akkor a bc-n a külső hőmérséklet helyén egy F betű volt és nem volt szervóm!!

Nagy nehezen kiálltam a parkolóból és kb 5-600 méter után visszajött a külső hőmérséklet +szervó! Valakinek volt már ilyen? Megnéztem a szervó olajat az rendben volt. Gondolom valami elektromos hiba jelentkezett!

Lehet, hogy csak az akkunak volt melege, es inditas utan nagyon leesett a feszultseg... Ha ujra elofordul, nezd meg a feszultseget a rejtett menuben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szombaton kint állt a napon az autó úgy délig. Mikor beindítottam akkor a bc-n a külső hőmérséklet helyén egy F betű volt és nem volt szervóm!!

Nagy nehezen kiálltam a parkolóból és kb 5-600 méter után visszajött a külső hőmérséklet +szervó! Valakinek volt már ilyen? Megnéztem a szervó olajat az rendben volt. Gondolom valami elektromos hiba jelentkezett!

Szia!

Nekem akkor csinált ilyet mikor haldoklott a generátorom!

Lehet már neked is gyengélkedik!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.