Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Na, végül megvettem egy ilyen cserenkov cartárs által linkelt DRL készletet:
http://www.vilagitas.eu/Osram-LED-DRL-401-nappali-menetfeny

A tegnapi raktárkészlet 15 darabról mára 8-ra apadt :)

Csak július vége felé tudom majd beépíteni, de kíváncsi vagyok, milyen lesz. Nekem azzal nem kell foglalkoznom, hogy a rácsban befér-e a lamellák közé, mert méhsejtes az a műanyag elemem, de gondolkodom rajta, hogy veszek egy pár rácsos elemet, mert abban szerintem jobban mutat, mint a méhsejtesben:
http://kepfeltoltes.hu/view/140707/Screen_Shot_2014-07-07_at_6.59.52_PM_www.kepfeltoltes.hu_.png
Az a kérdés, hugy utángyártott lévén jól passzol-e az eredeti helyére....

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen a ködlámpa helyén a műanyag, nem lamellás, gondolom, ebbe is simán berakhatóa DRL. Tudja valaki, hogy le kell-e hozzá szedni a lökhárítót, vagy hogy mi a leszedés menete?

Köszi:

http://kepfeltoltes.hu/view/140705/IMG_20140705_092811_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia!

Az a betét ha jól emlékszem, 6 füllel kapaszkodik a lökhárítóba.

Ha van lehetőséged emelőre, vagy aknára állni, látszik is. Hátulról könnyen kipattintható.

Én ezt néztem ki magamnak:

http://www.hansen-styling-parts.de/epages/63246837.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63246837/Products/9522/SubProducts/9522-0001

Módosítva : brzoli
Link to comment
Megosztás:

Na, végül megvettem egy ilyen cserenkov cartárs által linkelt DRL készletet:

http://www.vilagitas.eu/Osram-LED-DRL-401-nappali-menetfeny

A tegnapi raktárkészlet 15 darabról mára 8-ra apadt :)

Csak július vége felé tudom majd beépíteni, de kíváncsi vagyok, milyen lesz. Nekem azzal nem kell foglalkoznom, hogy a rácsban befér-e a lamellák közé, mert méhsejtes az a műanyag elemem, de gondolkodom rajta, hogy veszek egy pár rácsos elemet, mert abban szerintem jobban mutat, mint a méhsejtesben:

http://kepfeltoltes.hu/view/140707/Screen_Shot_2014-07-07_at_6.59.52_PM_www.kepfeltoltes.hu_.png

Az a kérdés, hugy utángyártott lévén jól passzol-e az eredeti helyére....

Szia!

A rácsos elemmel vigyázz, mert az a facelift előtti astrához illik, lehet, hogy a mérete is más.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A rácsos elemmel vigyázz, mert az a facelift előtti astrához illik, lehet, hogy a mérete is más.

Na ez az!

Én is nézegettem, ezeket a műanyagokat.

"méhsejtes"

"rácsos"

Hasonlítani hasonlít, de a kép alapján a felfogató fülek másak. Lehet, hogy jó.

Ha valaki vesz "rácsosat" a facelift utáni kocsijára, számoljon be róla, hogy illik-e a másik helyére!

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na ez az!

Én is nézegettem, ezeket a műanyagokat.

"méhsejtes"

"rácsos"

Hasonlítani hasonlít, de a kép alapján a felfogató fülek másak. Lehet, hogy jó.

Ha valaki vesz "rácsosat" a facelift utáni kocsijára, számoljon be róla, hogy illik-e a másik helyére!

Üdv!

Lehet, hogy megveszem mindenképp a rácsosat, mert csak egy ezres, annyit meg akkor is megér, ha kidobom :)

De ezt is csak 16-a után tudom valamikor.

Nekem igy lett beszerelve

LED tipusa: http://www.mycarr.com/productInfo.php?PNo=10

Ez az a fajta, amit én vettem, és beszereltetted, vagy kompletten vetted így egyben? (Ha a cserenkov-félét szereltetted be, akkor ez eldöntené a kérdést, hogy befér-e a rácsosba)

Szia!

A rácsos elemmel vigyázz, mert az a facelift előtti astrához illik, lehet, hogy a mérete is más.

Nagyjából ugyanolyannak látszik, de tényleg mintha máshol lennének a fülek.

Link to comment
Megosztás:

Ez az a fajta, amit én vettem, és beszereltetted, vagy kompletten vetted így egyben? (Ha a cserenkov-félét szereltetted be, akkor ez eldöntené a kérdést, hogy befér-e a rácsosba)

Külön vettem csak a lámpát bele, magam szereltem bele itthon. kivágtám a helyét, na persze előtte én is méretet vettem hogy bele fog e férni. és igy sikerult :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem igy lett beszerelve

LED tipusa: http://www.mycarr.com/productInfo.php?PNo=10

Jó lett.

Csak ezekkel a DRL-lekkel van egy gond. Pontosabban a ködlámpa ráccsal.

Ezek a DRL-lek általában előre világítanak, míg a ködlámpa rács kb. 25 fokot zár be az autó elejével, így a DRL nem előre világít, hanem szét.

1-2 DRL típust lehet kapni 15 és 30 fokosban is, így a ködlámpa rácsba inkább az utóbbit érdemes venni.

Én Osram 101-t vettem, és azt alapból 10, max 15 fokos dőléssel lehet beépíteni (mondjuk nekem is kb. 18 fokban sikerült berakni, így az enyém is kicsit széttart).

Módosítva : grep
Link to comment
Megosztás:

Jó lett.

Csak ezekkel a DRL-lekkel van egy gond. Pontosabban a ködlámpa ráccsal.

Ezek a DRL-lek általában előre világítanak, míg a ködlámpa rács kb. 25 fokot zár be az autó elejével, így a DRL nem előre világít, hanem szét.

1-2 DRL típust lehet kapni 15 és 30 fokosban is, így a ködlámpa rácsba inkább az utóbbit érdemes venni.

Én Osram 101-t vettem, és azt alapból 10, max 15 fokos dőléssel lehet beépíteni (mondjuk nekem is kb. 18 fokban sikerült berakni, így az enyém is kicsit széttart).

Igen ez igaz, igy is az egyik oldala kicsivel keskenyebb mint a másik, valamit ez segít de még picit így is oldalra világit.

De még mindig jobban látni szemből napfényben mint a többi olcsóbb sokledes típusokat.

Link to comment
Megosztás:

Jó lett.

Csak ezekkel a DRL-lekkel van egy gond. Pontosabban a ködlámpa ráccsal.

Ezek a DRL-lek általában előre világítanak, míg a ködlámpa rács kb. 25 fokot zár be az autó elejével, így a DRL nem előre világít, hanem szét.

1-2 DRL típust lehet kapni 15 és 30 fokosban is, így a ködlámpa rácsba inkább az utóbbit érdemes venni.

Én Osram 101-t vettem, és azt alapból 10, max 15 fokos dőléssel lehet beépíteni (mondjuk nekem is kb. 18 fokban sikerült berakni, így az enyém is kicsit széttart).

Igen-igen! Pont ezt írtam privátban még a hétvégén dsteelnek, hogy ezzel lehet még gond. A lökhárítónak ez a része már eléggé, sőt túlságosan íves.

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen! Pont ezt írtam privátban még a hétvégén dsteelnek, hogy ezzel lehet még gond. A lökhárítónak ez a része már eléggé, sőt túlságosan íves.

Az enyémben sem teljesen előre világít, hanem kicsit oldalra, de szemből nézve az autót még így is elég jó fényt ad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mit jelent az F(Fault..) betű kijelzőn??? ha megjelenik nincs ablakemelőm nincs üzemanyag szint mérőm ablaktörlőm.....és bevibrál kijelző ... ezt akkor csinálja ha szerpentinen megyek fel vagy jövök le, sík úton rendbe jön .....

1,9cdti 120hp

Válaszokat előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vkinek van-e esetleg Tech2-je, vagy ismer-e olyat akinek van. Rá kellene kukkantani az autóra, mert ki lett cserélve a nyomás szenzor és a hibát kell törölni! Aki tud segíteni az legyen szíves írjon, vagy ha tud Budapesten egy címet ahol ilyet csinálnak az is nagy segítség! Előre is köszönöm! További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mit jelent az F(Fault..) betű kijelzőn??? ha megjelenik nincs ablakemelőm nincs üzemanyag szint mérőm ablaktörlőm.....és bevibrál kijelző ... ezt akkor csinálja ha szerpentinen megyek fel vagy jövök le, sík úton rendbe jön .....

1,9cdti 120hp

Válaszokat előre is köszi

Nekem, illetve másnak is volt már itt hasonló problémája, de nem lett megoldása a dolognak.

A mi autónknál indítás után volt ez a jelenség, csak annyi hogy az ablaktörlők és az ablakmosó nem működött. Kb.fél perc után újra a hőmérsékletet mutatta és az ablaktörlők is működtek.

X-Akta...

Link to comment
Megosztás:

Nekem, illetve másnak is volt már itt hasonló problémája, de nem lett megoldása a dolognak.

A mi autónknál indítás után volt ez a jelenség, csak annyi hogy az ablaktörlők és az ablakmosó nem működött. Kb.fél perc után újra a hőmérsékletet mutatta és az ablaktörlők is működtek.

X-Akta...

F nekem megmarad ha gurul az autó.... hibakód ECN 007071

Link to comment
Megosztás:

Nekem, illetve másnak is volt már itt hasonló problémája, de nem lett megoldása a dolognak.

A mi autónknál indítás után volt ez a jelenség, csak annyi hogy az ablaktörlők és az ablakmosó nem működött. Kb.fél perc után újra a hőmérsékletet mutatta és az ablaktörlők is működtek.

X-Akta...

Szia!

Nekem múlt hónapban volt ilyen tapasztalatom. Indítás után a hőfok jelző helyén egy F betű de nekem a szervóm ment el. Kis idő múlva mikor újra mutatta a hőfokot lett szervóm is. Azóta szerencsére nem jött elő és eltárolt hibát sem ír ki!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mit jelent az F(Fault..) betű kijelzőn??? ha megjelenik nincs ablakemelőm nincs üzemanyag szint mérőm ablaktörlőm.....és bevibrál kijelző ... ezt akkor csinálja ha szerpentinen megyek fel vagy jövök le, sík úton rendbe jön .....

1,9cdti 120hp

Válaszokat előre is köszi

A napokban olvastam el jobban én is az autóm kézikönyvét,mert nekem azt írta ki INSP 1000.A szerelőm mondta figyelmeztet a szervízre. Ekkor találtam azt benne,hogy ha a kijelzőn,a fed.számítógépen egy F betű jelenik meg hiba van az autóval. Kikell olvastatni a szerelőnél a kódot.És ez így is volt,mert a klíma hibánál is írt ki F betűt ahogy emlékeztem.

Link to comment
Megosztás:

Régebben már volt itt róla szó, tudom, csak már nem találom:

Beltér világításhoz ledes izzóból (első, középsó szofita) feltétlenül canbuszos kell?

Gondoltam rá, hogy kipróbálok egy COB panelt, hogy mutatna. :D

Szerk.:

Közben máshol is érdeklődtem és ezt a választ kaptam:

"Ha elé beszerel egy kapcsolót akkor jó lehet, mert Opel beltérbe ha nem canbusost teszünk, akkor amikor be van zárva az autó, akkor is pár sor led 1-2%-on világítani fog az elektronika miatt."

Szerintetek? Valaki nem próbált még canbus nélküli ledet?

Na, végre megérkezett ez a COB-panel amit rendeltem. Marha jó cucc! :D Tényleg kb 5x-ös fényereje van a sima 8db 5050 LED-et tartalmazó szofitához képest. Pedig az sem piskóta!

Betettem és tényleg teljesen jól működik, igazatok volt. Köszönöm. Már alig várom, hogy sötétben is kipróbáljam. :)

Ilyen 8 chipest egyébként a kesztyűtartóba tettem. Ott sokkal jobb ez a hideg fehér fény, mint a sárgás izzószálas lámpásé. Így valahogy jobban lehet benne látni.

Link to comment
Megosztás:

Na, végre megérkezett ez a COB-panel amit rendeltem. Marha jó cucc! :D Tényleg kb 5x-ös fényereje van a sima 8db 5050 LED-et tartalmazó szofitához képest. Pedig az sem piskóta!

Betettem és tényleg teljesen jól működik, igazatok volt. Köszönöm. Már alig várom, hogy sötétben is kipróbáljam. :)

Ilyen 8 chipest egyébként a kesztyűtartóba tettem. Ott sokkal jobb ez a hideg fehér fény, mint a sárgás izzószálas lámpásé. Így valahogy jobban lehet benne látni.

Linket tudnál adni, hogy honnan és milyet rendeltél?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A napokban olvastam el jobban én is az autóm kézikönyvét,mert nekem azt írta ki INSP 1000.A szerelőm mondta figyelmeztet a szervízre. Ekkor találtam azt benne,hogy ha a kijelzőn,a fed.számítógépen egy F betű jelenik meg hiba van az autóval. Kikell olvastatni a szerelőnél a kódot.És ez így is volt,mert a klíma hibánál is írt ki F betűt ahogy emlékeztem.

A mi autónknál eddig egyszer fordult elő. Azon kívül, míg az "F" jelen volt, hibát, üzemi rendellenességet nem tapasztaltunk. Hibakódot nem tárolt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.