Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

AHHA!

Hát azért majd rákérdezek a szervízben (fateromé a verda) hogy akkor egy 5 mill verdánál kileheli ily hamar a lelkét a prüntyögő? viszek, tegyék bele nekem ingyen!!!

köszönöm segítséged, látom ezekszerint már te is nekiestél. még annyit hogy lelehet pattintani a muanyag rácsot, vagy az egséz ajtókárpitot kell leszedni hozzá?

ez sajnos ilyen alultervezett... a rács sajna egybe van öntve az egész térképzsebbel és burkolattal... először a tükörháromszöget kell lepattintani - 3 műanyag bolha fogja, sajnos el lehet törni, de pótolható. utána körben 4 csavar, majd a kapaszkodó külső műanyageleme felfelé lehúzható - alatta 2 csavar, illetve a kilincs mögött van egy kis ablak, azt kell kifordítani és ott még 1. utána kis feszegetéssel és további pár bolha legyőzésével az egész oldalpanel felnyitható. a felső pereme még mindig rögzítve van, nem szabad ~45 foknál magasabbra emelni. a felső él rögzítést úgy lehet kiakasztani hogy nagy felületen fával kitámasztva, gumikalapáccsal felütve végig kimozgatja az ember - de ez utóbbira nem feltétlenül van szükség, alá lehet férni és kivenni a hangszórót...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget! BC-vel kapcsolatban nem tudsz segíteni? Lehet hogy ahhoz külön fel kellene programozni? Ugyanis a fogyasztást nem tudom megnézni! A BC alatt csak utazási időt tudok mérni!

ha nincsen benne alapból, többnyire utólag aktiválható tech2-vel >>> én 5e-valamennyit fizettem a BC aktiválás, biztonságiöv-pittyegés kikapcsolás és távirányítós ablakfelhúzásért - ha működne akkor az automata ajtózárat is megkaptam volna, de az sajnos mint kiderült, az enyémen nem lehetett aktiválni... ( természetesen ez nem standard tarifa, nem hivatalos eljárás, csak irányadónak írtam le :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget! Akkor lehet hogy aktiváltatom, persze csak ha! Pest megyében nem tudsz ilyen helyet ahol ilyennel foglalkoznak? Gondolom Opel szervizben jóval többet kérnek érte! Köszi előre is!

én a 6os út mellett, a savoya park közelében lévő márkaszervízben csináltattam, mert a maszek akihez járok éppen nem tudott vele foglalkozni - valszeg ~5e-nél sokkal olcsóbban nem lehet megúszni sehol, mert a tech2 drága móka, magas rezsi órabért számolnak mindenhol a használatáért - főleg egy kisebb forgalmú maszek

Link to comment
Megosztás:

a kormánytáv gombjait hogyan lehet kibontani? fogja vmi csavar oldalról, alulról? vagy mi a trükkje, melyik irányból kell alányúlni? próbáltam a légzsákot is lenyitni, de az se jött össze, nem akartam nagyon feszegetni nehogy vmi eltörjön... :huh:

erre valaki?

Link to comment
Megosztás:

www.astra-h.ru oldalon megtalálod képekben a http://www.astra-h.ru/podsvetka.html

remélem segít

thx, ugyan a szétszedést nem dokumentálta, de az kiderült hogy nincsen benne csavar így picit bátrabban feszegettem és szétjött, egyelőre csak a bal oldali...

5 kapcsolóhoz 4 vezeték és semmi félvezető... WTF? hogy lesz ebből carpc vezérlő? ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali,

Tudtok ajánlani valakit aki nagyon érti a H Astra elektronikai-programozás-kiolvasás-beállítás mindenféle részét ?

Van egy amerikai astram és egy-két apróbb dolgot meg kellene ejteni vagy megnézni, hogy egyáltalán meg lehet-e oldani programozáson keresztül.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Tudtok ajánlani valakit aki nagyon érti a H Astra elektronikai-programozás-kiolvasás-beállítás mindenféle részét ?

Van egy amerikai astram és egy-két apróbb dolgot meg kellene ejteni vagy megnézni, hogy egyáltalán meg lehet-e oldani programozáson keresztül.

Köszi

Nem tudom hova valósi vagy, én Verőcén tudok egy jót: Molnár Attila:20/989-3172

Link to comment
Megosztás:

ha nincsen benne alapból, többnyire utólag aktiválható tech2-vel >>> én 5e-valamennyit fizettem a BC aktiválás, biztonságiöv-pittyegés kikapcsolás és távirányítós ablakfelhúzásért - ha működne akkor az automata ajtózárat is megkaptam volna, de az sajnos mint kiderült, az enyémen nem lehetett aktiválni... ( természetesen ez nem standard tarifa, nem hivatalos eljárás, csak irányadónak írtam le ;) )

Figyu az öv pittyegés alatt a villogás/világítást érted, vagy neked hangot is adott? Az ablakfelhúzásról azt hallottam hogy csak a 4 el.ablakosok tudják, a tiédbe mennyi van?

Link to comment
Megosztás:

Figyu az öv pittyegés alatt a villogás/világítást érted, vagy neked hangot is adott? Az ablakfelhúzásról azt hallottam hogy csak a 4 el.ablakosok tudják, a tiédbe mennyi van?

az enyém hangosan pittyegett mind2 első ülésre, ha ültek benne és nem volt becsatolva az öv

csak 2 el.ablak elől

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot csak Tech2-vel lehet kiszedni, vagy van rá más módszer is mint anno az F-es astra esetében az akksi saru levétele?

gyújtás nélkül fék lenyom és tart, gáz lenyom és tart, majd kulcs elfordít az utolsó állásig amikor kigyullad a műszerfal - ha van hibakód, a km állás helyén elkezdi felsorolni őket

törölni innen sajnos nem lehet, de a legtöbb dolgot hamar elfelejti magától is

99% hogy látsz majd egy ECN 50074 hibakódot, ez vmi kerék fordulatszám jeladó > típushiba, cirka mindenkinél bedobálja a kódot, ha az abs és a többi visszajelző nem kezdett el pislogni eddig soha, akkor nem kell vele foglalkozni

Link to comment
Megosztás:

gyújtás nélkül fék lenyom és tart, gáz lenyom és tart, majd kulcs elfordít az utolsó állásig amikor kigyullad a műszerfal - ha van hibakód, a km állás helyén elkezdi felsorolni őket

törölni innen sajnos nem lehet, de a legtöbb dolgot hamar elfelejti magától is

99% hogy látsz majd egy ECN 50074 hibakódot, ez vmi kerék fordulatszám jeladó > típushiba, cirka mindenkinél bedobálja a kódot, ha az abs és a többi visszajelző nem kezdett el pislogni eddig soha, akkor nem kell vele foglalkozni

Na kipróbáltam a "hibakód varázslót", de ECN 50074 hiba hál'istennek nincs. Viszont van helyette ECN 112502 ami valószínűleg a folyamatban lévő javítást(pillangószelep vezérlő elektronika meghibásodását) jelenti. Csere után jó lenne a ha visszaállna a normál üzemmódra a gép ezért érdekelne a hibakód kiszedése.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem olyan gondom van, hogy néha a kormány bal oldalán lévő kis csúszka amivel a BC-t lehet navigálni az néha gondol egyet és nem működik, aztán eltelik egy perc és minden jó! Miért csinálhatja ezt? Valakinek volt már ilyen gondja? Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem olyan gondom van, hogy néha a kormány bal oldalán lévő kis csúszka amivel a BC-t lehet navigálni az néha gondol egyet és nem működik, aztán eltelik egy perc és minden jó! Miért csinálhatja ezt? Valakinek volt már ilyen gondja? Köszi előre is!

Hy

nekem is ugyan ezt csinálja! itt kaptam egy tippet, hogy a kormányoszlopvezérlöt frissiteni kell egy márkaszervizbe! én még nem vittem el, de olvasd vissza és többet is megtudhatsz

Link to comment
Megosztás:

Hy

nekem is ugyan ezt csinálja! itt kaptam egy tippet, hogy a kormányoszlopvezérlöt frissiteni kell egy márkaszervizbe! én még nem vittem el, de olvasd vissza és többet is megtudhatsz

Köszi szépen a segítséget! Utána érdeklődöm hogy ez mi pénz is lenne aztán ha megtudom megírom, hátha Téged is érdekel:)

Link to comment
Megosztás:

Hali! Múltkoriban kérdezgettem a BC-vel kapcsolatban! Voltam a szervizben és sikerült aktiválni ez 4300Ft-ba került! Sajnos a csipogót és a hogy a központi zár lezárjon indulás után azt nem sikerült aktiváltatni ja meg ha lezárom felhúzza az ablakokat azt sem:( Azt mondták hogy hiányzik belőle a REC modul és hogy az is bekavar hogy utólag lett bele riasztó szerelve! Amúgy azt mondták hogy meg lehetne oldani az ablak felhúzást csak az egy kicsit költségesebb folyamat, mert meg kellene venni ezt a REC modult plusz bekábelezni! Utána elvileg működne:) Gondoltam leírom hátha valakinek segít!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Múltkoriban kérdezgettem a BC-vel kapcsolatban! Voltam a szervizben és sikerült aktiválni ez 4300Ft-ba került! Sajnos a csipogót és a hogy a központi zár lezárjon indulás után azt nem sikerült aktiváltatni ja meg ha lezárom felhúzza az ablakokat azt sem:( Azt mondták hogy hiányzik belőle a REC modul és hogy az is bekavar hogy utólag lett bele riasztó szerelve! Amúgy azt mondták hogy meg lehetne oldani az ablak felhúzást csak az egy kicsit költségesebb folyamat, mert meg kellene venni ezt a REC modult plusz bekábelezni! Utána elvileg működne:) Gondoltam leírom hátha valakinek segít!

És ez a REC modul mennyivel dobná meg a költségeket azt nem árulták el?

Ez az elvileg működne ez szlogen az opelnél úgy látom. ;) Mindig hagynak maguknak egy kiskaput ha nem tudnák megoldani a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.