Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!
Valaki nem tudja véletlenül, hogy azt programban engedélyezni kell e , hogy ha kiég egy égő pl az mutassa a kijelző???
2007 H Astra Cosmo felszereltség!

Ez volt a kérdésem pár napja, viszont most bővíteném azzal, hogy le is írná nekem valaki hogy hogy tudom megcsinálni vagy hogy pontosan hol kell engedélyezni op-commal?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy azt programban engedélyezni kell e , hogy ha kiég egy égő pl az mutassa a kijelző???

2007 H Astra Cosmo felszereltség!

Ez volt a kérdésem pár napja, viszont most bővíteném azzal, hogy le is írná nekem valaki hogy hogy tudom megcsinálni vagy hogy pontosan hol kell engedélyezni op-commal?

Köszi!

Szia,

1. Az Opcomban kiválasztod a "diagnosztika" opciót;

2. Megadod az autód gyártási évét;

3. Kiválasztod a típust;

4. Kiválasztod az Infotainment rendszer opciót;

5. Kiválasztod a DIS opciót;

6. Rányomsz a programozás opcióra;

7. Ezután válaszd ki a "program variant" konfigurációs lehetőséget;

7. Keresd meg az "ellenőrző elektronika" (check control) opciót a next-el a 3. oldalra lépve és a legördülő menüből válaszd ki a "jelen van" (present) lehetőséget;

8. Majd nyomd meg a programozás gombot;

9. Végül lépj ki a programból!

Ellenőrizni a legegyszerűbben úgy tudod,hogy húzd le valamelyik izzó csatiját,és ebben az esetben a kijelzőn feljön egy figyelmeztető üzenet egy ábra kíséretében!

Módosítva : jszabi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

1. Az Opcomban kiválasztod a "diagnosztika" opciót;

2. Megadod az autód gyártási évét;

3. Kiválasztod a típust;

4. Kiválasztod az Infotainment rendszer opciót;

5. Kiválasztod a DIS opciót;

6. Rányomsz a programozás opcióra;

7. Ezután válaszd ki (nem tudom pontosan,hogy melyik nagy-,közepes- vagy kis sebességű) a CAN BUS konfigurálás opciót;

7. Keresd meg az "ellenőrző elektronika" opciót és a legördülő menüből válaszd ki a "jelen van" lehetőséget;

8. Majd nyomd meg a programozás gombot;

9. Végül lépj ki a programból!

Ellenőrizni a legegyszerűbben úgy tudod,hogy húzd le valamelyik izzó csatiját,és ebben az esetben a kijelzőn feljön egy figyelmeztető üzenet egy ábra kíséretében!

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Ez így nem tűnik bonyolultnak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mindenkik!

Segítség nekem!

Közelmúltban kicseréltük Somival a kijelzőmet GID-re.

A hátralévő megtehető utat rosszul jelezte. Gondoltam kifogyasztom a tankot, majd tankolok, és ezzel akkor kalibrálom.

Ez nem sikerült. Úgy jegyezte meg, mintha a fél tank lenne az üres....

Van valakinek ötlete, hogy kalibráljam?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mindenkik!

Segítség nekem!

Közelmúltban kicseréltük Somival a kijelzőmet GID-re.

A hátralévő megtehető utat rosszul jelezte. Gondoltam kifogyasztom a tankot, majd tankolok, és ezzel akkor kalibrálom.

Ez nem sikerült. Úgy jegyezte meg, mintha a fél tank lenne az üres....

Van valakinek ötlete, hogy kalibráljam?

A kijelző kód indexén kellene változtatni, szerintem az befolyásolja a BC mutatott értékeit. Azt nem tudom, hogy mire kell állítani, de ha itt megírod a motorod típusát, akkor biztos lesz, aki kiolvassa az ugyanolyan motorú saját GID-jéből.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mindenkik!

Segítség nekem!

Közelmúltban kicseréltük Somival a kijelzőmet GID-re.

A hátralévő megtehető utat rosszul jelezte. Gondoltam kifogyasztom a tankot, majd tankolok, és ezzel akkor kalibrálom.

Ez nem sikerült. Úgy jegyezte meg, mintha a fél tank lenne az üres....

Van valakinek ötlete, hogy kalibráljam?

A kijelző kód indexén kellene változtatni, szerintem az befolyásolja a BC mutatott értékeit. Azt nem tudom, hogy mire kell állítani, de ha itt megírod a motorod típusát, akkor biztos lesz, aki kiolvassa az ugyanolyan motorú saját GID-jéből.

Ez így nem jó. Nem a kód indexen kell változtatni.

"...A BC-nek meg kell mondani, milyen a tank szenzor (ket fajta van, az egyik feszultsegben, a masik aramban linearis, vagy valami hasonlo). Ha hulyeseget mutat, akkor nyilvan a masikra kell allitani........"

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mindenkik!

Segítség nekem!

Közelmúltban kicseréltük Somival a kijelzőmet GID-re.

A hátralévő megtehető utat rosszul jelezte. Gondoltam kifogyasztom a tankot, majd tankolok, és ezzel akkor kalibrálom.

Ez nem sikerült. Úgy jegyezte meg, mintha a fél tank lenne az üres....

Van valakinek ötlete, hogy kalibráljam?

Szia,

Ez alapján a táblázat alapján pontosan be tudod állítani.

Az üzemanyag szintjelző nem megfelelő típusbeállítása a probléma minden bizonnyal.A kijelző kód index-ét kell átállítani. (Igaza van koco-nak.)

http://www.diagnostics.org.uk/help/showthread.php/3-Astra-H-GID-Graphical-Info-Display

Esetleg hasznos lehet ez az oldal,ahol alvázszám alapján pontosan be tudod azonosítani az autódat felszereltség,motor,karosszéria,stb. alapján.Bár ahogy néztem az üzemanyag szintjelző típusa konkrétan nincs benne.

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

Módosítva : jszabi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég rendeltem egy OBD II-es cuccot, viszont a hozzá kapott CD sajnos törött volt.

Honnan töltsek le megbízható OP-COM szoftvert/driver-t hozzá? Bármelyik jó lehet?

Én úgy tudom, hogy az op-com szoft csak op-com műszerrel működik. Univerzális OBDII-es cuccal nem.

De nemsoká megy a privát...

És javítsatok ki, ha rosszul tudom a dolgot...

Link to comment
Megosztás:

Ez egy OpCom... Nem akarok illegalis dolgokat ide linkelni, de a google egybol kidobja a kinai linket. 2010 08 koruli az utolso, ami jo, a frissebbek felulirjak a firmware-t.

Köszi, erre voltam kíváncsi, hogy milyen verziót töltsek le.

Közben kaptam egy linket priviben, megnézem jó-e

Link to comment
Megosztás:

Millen operációs rendszered van?

A telepítési nehézségek miatt kérdem...

64bites Win7-re és Win8.1-re is feltettem a driver-t. Vagy más telepítésre gondolsz? A progi elindult mind2 gépen, fel is ismeri az eszközt.

Kocsira még nem kötöttem rá, majd holnap.

Link to comment
Megosztás:

64bites Win7-re és Win8.1-re is feltettem a driver-t. Vagy más telepítésre gondolsz? A progi elindult mind2 gépen, fel is ismeri az eszközt.

Kocsira még nem kötöttem rá, majd holnap.

Csak azért gondoltam, mert nekem win8.1-en ki kellett kapcsolni az eszközillesztő szoftver gyártó ellenőrzését.

Win7-re meg frankón felcsúszik. A driver.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

1. Az Opcomban kiválasztod a "diagnosztika" opciót;

2. Megadod az autód gyártási évét;

3. Kiválasztod a típust;

4. Kiválasztod az Infotainment rendszer opciót;

5. Kiválasztod a DIS opciót;

6. Rányomsz a programozás opcióra;

7. Ezután válaszd ki a "program variant" konfigurációs lehetőséget;

7. Keresd meg az "ellenőrző elektronika" (check control) opciót a next-el a 3. oldalra lépve és a legördülő menüből válaszd ki a "jelen van" (present) lehetőséget;

8. Majd nyomd meg a programozás gombot;

9. Végül lépj ki a programból!

Ellenőrizni a legegyszerűbben úgy tudod,hogy húzd le valamelyik izzó csatiját,és ebben az esetben a kijelzőn feljön egy figyelmeztető üzenet egy ábra kíséretében!

Köszi , jól jött ez a videó ,mert amúgy végignéztem mindent a kicsi közepes nagy seb. can bust de ott nem volt olyan menüpont amit írtál!

De ezen a videón tisztán látszik hogy hol mit kell!

köszi megpróbálom!

Link to comment
Megosztás:

Köszi , jól jött ez a videó ,mert amúgy végignéztem mindent a kicsi közepes nagy seb. can bust de ott nem volt olyan menüpont amit írtál!

De ezen a videón tisztán látszik hogy hol mit kell!

köszi megpróbálom!

Igen,igen,utána néztem neked pontosan,csak lehet nem nézted vissza a hozzászólásomat,mert abban már pontosítottam a leírást.

Remélem megoldódik a problémád.Amikor CID-re váltottam,nekem is rögtön ezzel kezdték a beállítást mivel a kijelző valójában egy számítógép is,ami kommunikál a CAN BUS-on az autó különböző érzékelőivel és vezérlőmoduljaival.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen,igen,utána néztem neked pontosan,csak lehet nem nézted vissza a hozzászólásomat,mert abban már pontosítottam a leírást.

Remélem megoldódik a problémád.Amikor CID-re váltottam,nekem is rögtön ezzel kezdték a beállítást mivel a kijelző valójában egy számítógép is,ami kommunikál a CAN BUS-on az autó különböző érzékelőivel és vezérlőmoduljaival.

Köszi!

Még van egy hibám azért az autó cdc 40 opera fejegységgel született, és én már cd30 mp3 fejjel vettem de a sound és az oké gomb nem működik rajta, ill a sound működik mert megnyomom és reagáll de a kijelzőn nem látom mit állítok, csak ugye hallom hogy melyik hangszórót erősítem adok rá több mélyet magast, csak épp nem látom a kijelzőn!

És ehhez tudsz valamit ajánlani?:)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Még van egy hibám azért az autó cdc 40 opera fejegységgel született, és én már cd30 mp3 fejjel vettem de a sound és az oké gomb nem működik rajta, ill a sound működik mert megnyomom és reagáll de a kijelzőn nem látom mit állítok, csak ugye hallom hogy melyik hangszórót erősítem adok rá több mélyet magast, csak épp nem látom a kijelzőn!

És ehhez tudsz valamit ajánlani? :)

Hát erre csak tippem van.

Elképzelhető,hogy a stekker (a fejegység csatlakozójának) tüske kiosztása más a CDC 40 opera és a CD30 MP3 esetén,és ez okozhatja a galibát.

Én azt javaslom,hogy beszélj itt a Fórumon a Somival,mert Ő nagyon otthon van ebben a témában!Ha ilyesmi gond van,akkor Ő azt tudja orvosolni egyszerű tüskekiosztás módosítással,forrasztással.

Például nekem is ilyen átalakítás kellene,mert korábban nekem is CD30 MP3 volt benne Aux verziós,ezt lecseréltem CD70-re,ami nem Aux-os,de megoldható a stekker átmanipulálásával.

Ez csak tipp,szerintem Somi kapásból tud mondani valamit rá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető,hogy a stekker (a fejegység csatlakozójának) tüske kiosztása más a CDC 40 opera és a CD30 MP3 esetén,és ez okozhatja a galibát.

A kijelzo vezerlese CAN buszon megy, tehat a kiosztason nem mulhat. De kod indexet kellhet allitani a kijelzon es a radion is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.