Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Most vettem az autót! Nagyon tetszik! (2007 1.4 Essentia).

Olvasagattam ezt a fórumot,és érdekelne a középső kijelző cserjéje!Nekm sajna TID kijelzöm van,és a lehet kicserélném egy nagyobra. Olvastam az árakról is,de az lenne a kérdésem,hogy ha meg van a kijelző ( BID,GID,esetleg CID ) akkor csak úgymond berakom,felprogramoztatom és ennyi ? (csak a lényegt mert kezdő vagyok az elektronikában) Szájbarágósan!!

Előreis köszönve!

Szia,

Ezzel tudok neked részben segíteni.

http://www.opelforum.hu/topic/1022-elektronikak-elektromos-kerdesek/page-312#entry1013092

Amennyiben pesti vagy,akkor vásárlással,programozással kapcsolatban ajánlom neked itt a fórumon Somit,nagyon jó szakember.

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

A helyes kód-index konfigurációra figyelni kell, különben nem fog helyesen mérni. ( szívtam vele kb.3 hónapot, mire találtam hozzáértőt )

Somi berakja, felprogramozza, de a kód-index konfig az autótól függ. Van rá egy táblázat, mit kell felprogramozni...

Módosítva : farkaska71
Link to comment
Megosztás:

A helyes kód-index konfigurációra figyelni kell, különben nem fog helyesen mérni. ( szívtam vele kb.3 hónapot, mire találtam hozzáértőt )

Somi berakja, felprogramozza, de a kód-index konfig az autótól függ. Van rá egy táblázat, mit kell felprogramozni...

Itt mindent megtalálsz,többek között a kódindexet is.

http://www.diagnostics.org.uk/help/forumdisplay.php/133-Astra

Ezen a linken pedig alvázszám alapján lekérdezhetsz mindent az autódról.

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

Link to comment
Megosztás:

A gyári riasztó ultrahangos szenzorjai, a nyomógomb pedig ezen szenzorok ideiglenes kikapcsolására szolgál.

Ha nincs gyári riasztód, akkor valószínűleg egy utólagosan rakták bele, lehet hogy ez jobban tetszett valakinek.

Ha van gyári riasztód, akkor az uh szenzorok persze hogy nem működnek, mert a gomb be van nyomva, tehát mindig úgy veszi, hogy arra a riasztóbekapcsolásra ideiglenesen kiakarod iktatni ezeket.

Ezt annyiból kiegészíteném, hogy ez a gomb "rendesen" van ott, nincs benyomva. Ez egy mikrokapcsoló, nincs "két" állása. Amúgy meg ha ki akarod kapcsolni a belsőtér figyelését (pl kutya miatt), akkor a gomb megnyomása után egy idő intervallumon belül kell bezárnod az autót, mert lejárata után visszakapcsolja a belsőtér figyelését. Legjobb teszt lehúzott ablaknál megvárni, míg beélesedik a rendszer, és benyúlsz az ablakon. Ha megszólal, működik minden...:) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki legyenszíves segítsen már , írja le valahogy ,hogy hogy tudom a H Astrából a rádiót letanítani majd egy másikat beletennék és azt meg feltanítani Op-Com van csak nem ismerem!

Kérlek benneteket aki tud segítsen már hogy hogytudnám ezt megoldani!

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2010-es évjáratú OPEL ASTRA H 1,4 benzines autóm van.

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a központi zár lezárásakor,

a jobb hátsó ajtó zárja késve zár le a többi ajtóhoz képest (időben elcsúszva kattan kb. 0,5-1 másodperc a késés).

Tudja-e valaki mi lehet az oka és hogyan lehet megjavítani?

Egyáltalán probléma-e a jelenség?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv. Erci!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2010-es évjáratú OPEL ASTRA H 1,4 benzines autóm van.

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a központi zár lezárásakor,

a jobb hátsó ajtó zárja késve zár le a többi ajtóhoz képest (időben elcsúszva kattan kb. 0,5-1 másodperc a késés).

Tudja-e valaki mi lehet az oka és hogyan lehet megjavítani?

Egyáltalán probléma-e a jelenség?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv. Erci!

Lehet, hogy az ajtóátvezetőben kezd elszakadni a vezeték, mivel hiányzik valószínű már egy része a vezetéknek így csökken a keresztmetszet és az alacsonyabb áramerősség miatt lassabban húz a zár.

Nézd meg az ajtóátvezetőben a kábeleket....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves! 046008, 007072 hibakódjaim vannak. Megfejtés? Köszönöm!!

046008 - Fuel Level Sensor Circuit Range/Performance IPC (Instrument) B-013 (Üzemanyag szint érzékelő áramkör tartomány / teljesítmény hiba)

007072 - Ambient Air Temperature Sensor Malfunction B-016 (Környezeti levegő hőmérséklet-érzékelő működési hiba)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éredklődnék, hogy tuna e valaki segíteni abban mi lehet az autóm hibája. Opel Astra H-n rajta a gyújtás minden rendben, de ha leveszem akkor a hátsó féklámpák felgyulladnak, ráadom a gyújtást akkor újra elalszanak és menet közben rendben működnek. Levettem az aksiról a sarut akkor annyitve vettem észre a csomagtartó bezárult a többi ajtó nyitva maradt, ha visszaratkam a sarut akkor megint nem világított, de ha ráléptem a fékre gyújtás nélkül égve maradt a féklámpa.

Mivel lehet probléma? Régebben észrevettem ha leállítottam az autót néha fel-fel villant a pótféklámpa, lehet ehhez van köze annak a hibának is?

A válaszokat előre is köszi!

Üdv.

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éredklődnék, hogy tuna e valaki segíteni abban mi lehet az autóm hibája. Opel Astra H-n rajta a gyújtás minden rendben, de ha leveszem akkor a hátsó féklámpák felgyulladnak, ráadom a gyújtást akkor újra elalszanak és menet közben rendben működnek. Levettem az aksiról a sarut akkor annyitve vettem észre a csomagtartó bezárult a többi ajtó nyitva maradt, ha visszaratkam a sarut akkor megint nem világított, de ha ráléptem a fékre gyújtás nélkül égve maradt a féklámpa.

Mivel lehet probléma? Régebben észrevettem ha leállítottam az autót néha fel-fel villant a pótféklámpa, lehet ehhez van köze annak a hibának is?

A válaszokat előre is köszi!

Üdv.

Balázs

Pedáltesztel próbáltad már kivillogtatni?

Fék + gáz letapos gyújtás ráad és a km számlálón az ECN felirat alatti hibakódok kellenek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra H Caravánt, az autóban CD30 rendszer van GID kijelzővel. A főképernyőn csak a rádió adatai, hőmérséklet dátum jelenik meg, de több olyan képet és videót néztem ahol a pillanatnyi fogyasztás és a még megtehető km is megjelenik. A BC gomb megnyomásakor az átlagfogyasztást írja, de a többit nem, a rejtett menüben ugyan elő tudom hozni ezeket az adatokat de nem tudom, hogy ki lehet e íratni ezeket a főképernyőre. A szervizben azt mondták, hogy jelenleg 9es szintre van felprogramozva és feljebb valamiért nem engedi rakni. Nem igazán értem, hogy ez miért van, vagy létezik-e ilyen és ha igen mi az oka?

Az alábbi képeken látszik a főképernyő és a BC adatai.

Szerintetek orvosolható a probléma, és ha igen mit kell tegyek, vagy ez a rendszer ennyit tud?

Válaszokat előre is köszönöm! :icon1:

839174596DSC_0920_www.kepfeltoltes.hu_.j

700552863DSC_0918_www.kepfeltoltes.hu_.j

Link to comment
Megosztás:

046008 - Fuel Level Sensor Circuit Range/Performance IPC (Instrument) B-013 (Üzemanyag szint érzékelő áramkör tartomány / teljesítmény hiba)

007072 - Ambient Air Temperature Sensor Malfunction B-016 (Környezeti levegő hőmérséklet-érzékelő működési hiba)

Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra H Caravánt, az autóban CD30 rendszer van GID kijelzővel. A főképernyőn csak a rádió adatai, hőmérséklet dátum jelenik meg, de több olyan képet és videót néztem ahol a pillanatnyi fogyasztás és a még megtehető km is megjelenik. A BC gomb megnyomásakor az átlagfogyasztást írja, de a többit nem, a rejtett menüben ugyan elő tudom hozni ezeket az adatokat de nem tudom, hogy ki lehet e íratni ezeket a főképernyőre. A szervizben azt mondták, hogy jelenleg 9es szintre van felprogramozva és feljebb valamiért nem engedi rakni. Nem igazán értem, hogy ez miért van, vagy létezik-e ilyen és ha igen mi az oka?

Az alábbi képeken látszik a főképernyő és a BC adatai.

Szerintetek orvosolható a probléma, és ha igen mit kell tegyek, vagy ez a rendszer ennyit tud?

Válaszokat előre is köszönöm! :icon1:

839174596DSC_0920_www.kepfeltoltes.hu_.j

700552863DSC_0918_www.kepfeltoltes.hu_.j

Code indexet kell átállítani és jó lesz. OP-COM vagy TECH2 kell hozzá...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra H Caravánt, az autóban CD30 rendszer van GID kijelzővel. A főképernyőn csak a rádió adatai, hőmérséklet dátum jelenik meg, de több olyan képet és videót néztem ahol a pillanatnyi fogyasztás és a még megtehető km is megjelenik. A BC gomb megnyomásakor az átlagfogyasztást írja, de a többit nem, a rejtett menüben ugyan elő tudom hozni ezeket az adatokat de nem tudom, hogy ki lehet e íratni ezeket a főképernyőre. A szervizben azt mondták, hogy jelenleg 9es szintre van felprogramozva és feljebb valamiért nem engedi rakni. Nem igazán értem, hogy ez miért van, vagy létezik-e ilyen és ha igen mi az oka?

Az alábbi képeken látszik a főképernyő és a BC adatai.

Szerintetek orvosolható a probléma, és ha igen mit kell tegyek, vagy ez a rendszer ennyit tud?

Válaszokat előre is köszönöm! :icon1:

839174596DSC_0920_www.kepfeltoltes.hu_.j

700552863DSC_0918_www.kepfeltoltes.hu_.j

Szia!

Ezen az oldalon találsz információt a code index-el kapcsolatban.

http://www.diagnostics.org.uk/help/showthread.php/3-Astra-H-GID-Graphical-Info-Display

Üdv.:Szabi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pedáltesztel próbáltad már kivillogtatni?

Fék + gáz letapos gyújtás ráad és a km számlálón az ECN felirat alatti hibakódok kellenek.

Köszi, ezt kipróbálom, de az a fura ma újra visszakötöttem az aksit és már nem világított a hibakód de, megpróbálom amit írtál.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezt kipróbálom, de az a fura ma újra visszakötöttem az aksit és már nem világított a hibakód de, megpróbálom amit írtál.

Persze, mert akksi levétellel reseteled az ecu-t így törlődnek a hibakódok, ha újra jelentkezik a hiba ismét lesz hibakód, addig hiába villogtatsz nem lesz hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Opel vectra 1.9 CDTI jarganyom a hibakod kiolvasaskor kiadott 5 hibakodot. 4 kozuluk az o2 sensort emlegeti. Ezzel meg nem is lenne nagy gond, de az otodik az egy P1481 nevezetu es errol nem sok adatot talaltam Magyar nyelven. Valoszinuleg en vagyok bena, de gondoltam megkerdezem tolletek.. Itt biztosan megfordulnak tapasztalt szakik. Otleteiteket hozzaszolasaitokat es a segitseget elorre is koszonom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Opel vectra 1.9 CDTI jarganyom a hibakod kiolvasaskor kiadott 5 hibakodot. 4 kozuluk az o2 sensort emlegeti. Ezzel meg nem is lenne nagy gond, de az otodik az egy P1481 nevezetu es errol nem sok adatot talaltam Magyar nyelven. Valoszinuleg en vagyok bena, de gondoltam megkerdezem tolletek.. Itt biztosan megfordulnak tapasztalt szakik. Otleteiteket hozzaszolasaitokat es a segitseget elorre is koszonom

Szia,

Itt hátha megtalálod.

http://budavill.hu/pages/OBD-kódok-magyarul!.html

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Opel vectra 1.9 CDTI jarganyom a hibakod kiolvasaskor kiadott 5 hibakodot. 4 kozuluk az o2 sensort emlegeti. Ezzel meg nem is lenne nagy gond, de az otodik az egy P1481 nevezetu es errol nem sok adatot talaltam Magyar nyelven. Valoszinuleg en vagyok bena, de gondoltam megkerdezem tolletek.. Itt biztosan megfordulnak tapasztalt szakik. Otleteiteket hozzaszolasaitokat es a segitseget elorre is koszonom

P1481 ventilátor relé 1 jel túl magas / alacsony

Hűtéssel minden rendben? Csak azért kérdezem, mert jön a jó idő, kicsit többet fog dolgozni a ventilátor, nehogy meglepjen egy dugóban, aztán megfőzöd a motort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ENC 062102

Ez a hibakódom van, pedálteszttel olvastam ki.

Tegnap volt generátor szabadonfutóm cserélve.

Köze van a http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html oldalon található P2102-es kódhoz vajon, ami

P2102 Fojtószelep-mozgató beavatkozótag vezérlőmotor áramkör alacsony jelszint

Z17DTH

Köszi a választ!

Látom már, hogy a P0621 lesz ez a hiba.

P0621 Generátor lámpa 'L' kivezetés vezérlő áramkör

Tud erről valaki valamit?

Módosítva : okynoa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ENC 062102

Ez a hibakódom van, pedálteszttel olvastam ki.

Tegnap volt generátor szabadonfutóm cserélve.

Köze van a http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html oldalon található P2102-es kódhoz vajon, ami

P2102 Fojtószelep-mozgató beavatkozótag vezérlőmotor áramkör alacsony jelszint

Z17DTH

Köszi a választ!

Látom már, hogy a P0621 lesz ez a hiba.

P0621 Generátor lámpa 'L' kivezetés vezérlő áramkör

Tud erről valaki valamit?

akkumlátorod Jó?

néha jelen lehet ez a hibakód és nincs gond...járó motornál ha ki tudod törölni nem gond ...és ha van töltésed akkor sem gond.

Miért cseréltétek a generátor szabadonfutót?teljesen rossz volt és nem volt rendes töltés,vagy csak hangos volt?Mert a szabadonfutótól is lehetett ez a hibakód,töröljétek ki.

akkusarukon nincs kontakthiba?

Ha az akkumlátorod már nagyon gyenge,indításnál nagyon leesik a 12V-od és beíródhat ez a hibakód attól is..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.