Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

2 hours ago, doctorur írta:

Kedves Szakértők!

Adott egy Astra H Z19DTJ motorral. Odakint 3 fok. A titkos menüben a coolant 68 fokot mutat autópályás közlekedésnél és 67-73 fokot városban. Ez így kafa?

Régebben egy B Zafit használtam, ami a pályán 82-88 között volt, igaz nyáron 20-25 fokban.

Előre is köszi a választ!

 

Nem, ez nagyon alacsony. Valószínű termosztátot kellene cserélni. Nálam az 1.7-esnén 89-90 fok körül van a víz folyamatosan városban, pályán egyaránt. Gyanítom az 1.9-esnek is ekörül lenne az üzemi hőfoka normál esetben.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, doctorur írta:

Kedves Szakértők!

Adott egy Astra H Z19DTJ motorral. Odakint 3 fok. A titkos menüben a coolant 68 fokot mutat autópályás közlekedésnél és 67-73 fokot városban. Ez így kafa?

Régebben egy B Zafit használtam, ami a pályán 82-88 között volt, igaz nyáron 20-25 fokban.

Előre is köszi a választ!

 

Úgy néz ki, bedöglött a termosztát. Szerintem készülj a cserére, mert, ha esetleg hidegebbek lesznek, nem igazán lesz meleg az autóban. Az 1.9-nek 88 fok körül van a nyitási hőmérséklete, nagyjából ezt nálam el is éri. Csere előtt nekem is 75-76 fokig ment fel.

Link to comment
Megosztás:

Nem is az igazán a baj szerintem, hogy nem lesz meleg az autóban. Nálam mikor nem zárt le teljesen a termosztát, elérte ugyan ezt a 89-90 fokot, de keserves lassan. A mínuszokban kellett neki 25-30km legalább. Fűtés az volt, mert 70 fokon is meleget fúj, de a fogyasztáson nagyon meglátszott, hogy jó darabig nem üzemi főfokon ment a motor. Átlagban egy jó fél litert rádobott még úgy is hogy főleg hosszú távokat megyek.

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, doctorur írta:

Kedves Szakértők!

Adott egy Astra H Z19DTJ motorral. Odakint 3 fok. A titkos menüben a coolant 68 fokot mutat autópályás közlekedésnél és 67-73 fokot városban. Ez így kafa?

Régebben egy B Zafit használtam, ami a pályán 82-88 között volt, igaz nyáron 20-25 fokban.

Előre is köszi a választ!

 

 

Helló!

 

Megkérdezhetem,hogy hogy működik ez a titkos menü?hol van? :)

Illetve,pár napra kivettem az aksit, és ha hosszan nyomom az zárás gombot, akkor az ablakom elfelejt felmennni.(ezt régen tudta)

esetleg ezt tudja valaki,hogy hol,hogy kell beállítani?

 

üdv Peti

Link to comment
Megosztás:

20 minutes ago, freemailpeter írta:

 

Helló!

 

Megkérdezhetem,hogy hogy működik ez a titkos menü?hol van? :)

Illetve,pár napra kivettem az aksit, és ha hosszan nyomom az zárás gombot, akkor az ablakom elfelejt felmennni.(ezt régen tudta)

esetleg ezt tudja valaki,hogy hol,hogy kell beállítani?

 

üdv Peti

Hali, bekapcsolt rádiónál a settings gombot nyomod csippanásig majd a BC gombokkal lépegetsz. Rádió nélkül is működik, csak nem hallod a csippanást kb 7 mp után.

Akkusaru levétele után az el. ablakok kapcsolóit végállásban nyomva tartod 3 mp-ig és újra automata lesz.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, freemailpeter írta:

 

Helló!

 

Megkérdezhetem,hogy hogy működik ez a titkos menü?hol van? :)

Illetve,pár napra kivettem az aksit, és ha hosszan nyomom az zárás gombot, akkor az ablakom elfelejt felmennni.(ezt régen tudta)

esetleg ezt tudja valaki,hogy hol,hogy kell beállítani?

 

üdv Peti

Így kell a teszt menüt előhozni:

https://www.youtube.com/watch?v=3YI2JOYTjkE

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, freemailpeter írta:

 

Köszi mindkettőtöknek! Ahogy hazaérek kipróbálom!

Békés,Boldog Karácsonyt mindenkinek !

Nekem is pont aktuális a test mod. Eddig nem tudtam előhívni. Megvártam a csippanást viszont nem jött be semmi. Aztán most egy kis segítséggel rájöttem, hogy aztán még meg kell nyomni a BC gombot és láss csodát ottvan. :) Viszont nem tudom melyik mutatja a vízhőfokot ami elsősorban érdekelne. Ha valaki képpel tudná illusztrálni, hogy melyik mutatja azt nagyon megköszönném. De bármilyen formában jöhet a segítség. 

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, janyka19 írta:

Nekem is pont aktuális a test mod. Eddig nem tudtam előhívni. Megvártam a csippanást viszont nem jött be semmi. Aztán most egy kis segítséggel rájöttem, hogy aztán még meg kell nyomni a BC gombot és láss csodát ottvan. :) Viszont nem tudom melyik mutatja a vízhőfokot ami elsősorban érdekelne. Ha valaki képpel tudná illusztrálni, hogy melyik mutatja azt nagyon megköszönném. De bármilyen formában jöhet a segítség. 

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Milyen kijelződ van? BID, GID, CID?

GID esetében ezen a fülön a Coolant a vízhőmérséklet:

maxresdefault.jpg

Link to comment
Megosztás:

10 minutes ago, janyka19 írta:

73 fokot mutat. Dél óta nem volt beindítva. Akkor beálltam a garázsba és azóta mozdulatlan. Az valós adat lehet?

Garázsban reális nagyjából... persze ilyenkor csak álló víz amit látsz, járó motornál lenne valós.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 15. at 18:37, Cserenkov írta:

Azt nem tudom. De lényegtelen is, mert gyárilag nem ledes lámpatestbe legálisan úgysem rakhatod bele.

Csak a tompított illegális? Vagy sehová nem lehet LED-es izzót rakni? (Már kb. 2 éve LED-es helyzetjelzőm van)

Hátsó izzókat is cserélném LED-re, ha azt mondjátok, hogy az legális.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, torpenewl írta:

Csak a tompított illegális? Vagy sehová nem lehet LED-es izzót rakni? (Már kb. 2 éve LED-es helyzetjelzőm van)

Hátsó izzókat is cserélném LED-re, ha azt mondjátok, hogy az legális.

Ma már igazából azt mondanám rendőr függő, független attól mit írnak elő, ha kötekedni akar akkor úgy kötekedni fog.

Hátul valamivel jobb a helyzet, mert nem látod szabad szemmel, hogy mi van bent a búra miatt.

Arra figyelj, ha az izzó figyelés aktív akkor Can-Bus-ost vegyél másképp sírni fog miatta, amúgy is azt érdemes venni, árban már nincs igazán különbség.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 23. at 17:04, Cserenkov írta:

Nem is az igazán a baj szerintem, hogy nem lesz meleg az autóban. Nálam mikor nem zárt le teljesen a termosztát, elérte ugyan ezt a 89-90 fokot, de keserves lassan. A mínuszokban kellett neki 25-30km legalább. Fűtés az volt, mert 70 fokon is meleget fúj, de a fogyasztáson nagyon meglátszott, hogy jó darabig nem üzemi főfokon ment a motor. Átlagban egy jó fél litert rádobott még úgy is hogy főleg hosszú távokat megyek.

Köszönöm az eddigi segítséget!

Sajna áll a fél liter plusz és 99% a termosztát hiba. Gyakorlatilag 68 foknál nyit, akkor jól láthatóan visszaesik néhány fokkal a vízhőfok is, szóval megérett a cserére. Az igazi gáz inkább az, hogy az ünnepek miatt nehéz lesz hadra fogható szakit találni, aki megműti. Két opció maradt, vagy Opel szakszerviz vagy én.

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy az Opel mennyiért cserél termosztátot? 

Link to comment
Megosztás:

35 minutes ago, doctorur írta:

Köszönöm az eddigi segítséget!

Sajna áll a fél liter plusz és 99% a termosztát hiba. Gyakorlatilag 68 foknál nyit, akkor jól láthatóan visszaesik néhány fokkal a vízhőfok is, szóval megérett a cserére. Az igazi gáz inkább az, hogy az ünnepek miatt nehéz lesz hadra fogható szakit találni, aki megműti. Két opció maradt, vagy Opel szakszerviz vagy én.

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy az Opel mennyiért cserél termosztátot? 

Akkor a tiédnek semmi baja sem volt. :) Nálam Eger-Bp távolságon sem ment feljebb 75 foknál.

Link to comment
Megosztás:

39 minutes ago, Astra555 írta:

Akkor a tiédnek semmi baja sem volt. :) Nálam Eger-Bp távolságon sem ment feljebb 75 foknál.

Hát én nem nagyon bízok a termosztát jóságában. Nekem Miskolc-Bp oda-vissza a pályán max 68, Bp araszolás max 73. 

Friss vétel a csacsimasina. Az eddigi szerelője esküdözik, hogy ne higgyek a "hosszan nyomkodós" BC-nek (?!), tapogassam kézzel. Hideg motor indítás és 4 perc várakozás után sem melegedett a hűtő 2 felső csöve. 9km után laza malacvágtában (50-80km/h) érte el a 60 fokot, utána város 2 km és 68 fok, nyit a pimasz és leesik 64 fokra, majd visszakúszik 67-68, megint nyit stb. Ráadásul nem érzem túl melegnek a motort sem, tényleg olyan 65 fok körülinek tűnik. 

Mondanám, hogy téved a vízhőfok jeladó, ami a termosztáton van, de kicsi annak is a valószínűsége. Indítás előtt, gyújtáson hozta a külső hőmérsékletet.

Szóval halódónak tűnik a termosztát, jöhet egy Wahler. Megszerelem én is, ha nem lesz szaki. Nem tűnik egy ördöglakatnak. Csak két dolog nem tiszta még.

Pontosan hol eresztem le a hűtővizet? Olvastam már leeresztő csavarról, de a pontos helyére még nem találtam infót. Valahol az autó jobb elején fogom keresni. Másik opció az http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/136/huto_viz_csere instrukciói alapján.

Jobban izgat az, hogy milyen problémába futhatok azzal, ha kiveszem az aksit. Régi G-s astrámnál tanítgatni kellett a rádiót, az ablakot stb. Itt is erre számítsak?

Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, doctorur írta:

Jobban izgat az, hogy milyen problémába futhatok azzal, ha kiveszem az aksit. Régi G-s astrámnál tanítgatni kellett a rádiót, az ablakot stb. Itt is erre számítsak?

A dátumot, időt kell beállítani a kijelzőn, illetve az elektromos ablakoknak a végállást megtanítani. De ez nem egy nagy dolog. 1 perc az egész.

A termosztátcsere talán nem olyan sürgős dolog. Megállni ettől nem fog alattad az autó. Szerintem ráérsz vele januárig, de ahogy gondolod... A csere munkadíja erősen szerviz függő. Ahol normálisak, pár ezer forintért kicserélik. Ahol meg lehúzásra mennek, ott annyit kérnek, amennyit akarnak. Velem is fizettettek már generátor felújításért a közelmúltban 62.000-et, meg főtengely helyzetérzékelő jeladó cseréért 50.000-et. Igaz ebben benne volt a jeladó ára is, de közel sem ennyibe kerül ha én veszem meg akárhol. Utóbbi kis szervizben egyáltalán fel se merült, hogy számlát is adjanak. Mikor rákérdeztem, azt mondták, hogy ja, akkor 80.000. Úgyhogy mondtam is, hogy hagyjuk... és azóta nagy ívben elkerülöm inkább a helyet. Most nyáron meg máshol 6000Ft-ot fizettem munkadíjra a következőkre: olajcsere, gázolajszűrő csere, termosztát csere, teljes hűtőfolyadék csere, fékfolyadék csere.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, doctorur írta:

Hát én nem nagyon bízok a termosztát jóságában. Nekem Miskolc-Bp oda-vissza a pályán max 68, Bp araszolás max 73. 

Friss vétel a csacsimasina. Az eddigi szerelője esküdözik, hogy ne higgyek a "hosszan nyomkodós" BC-nek (?!), tapogassam kézzel. Hideg motor indítás és 4 perc várakozás után sem melegedett a hűtő 2 felső csöve. 9km után laza malacvágtában (50-80km/h) érte el a 60 fokot, utána város 2 km és 68 fok, nyit a pimasz és leesik 64 fokra, majd visszakúszik 67-68, megint nyit stb. Ráadásul nem érzem túl melegnek a motort sem, tényleg olyan 65 fok körülinek tűnik. 

Mondanám, hogy téved a vízhőfok jeladó, ami a termosztáton van, de kicsi annak is a valószínűsége. Indítás előtt, gyújtáson hozta a külső hőmérsékletet.

Szóval halódónak tűnik a termosztát, jöhet egy Wahler. Megszerelem én is, ha nem lesz szaki. Nem tűnik egy ördöglakatnak. Csak két dolog nem tiszta még.

Pontosan hol eresztem le a hűtővizet? Olvastam már leeresztő csavarról, de a pontos helyére még nem találtam infót. Valahol az autó jobb elején fogom keresni. Másik opció az http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/136/huto_viz_csere instrukciói alapján.

Jobban izgat az, hogy milyen problémába futhatok azzal, ha kiveszem az aksit. Régi G-s astrámnál tanítgatni kellett a rádiót, az ablakot stb. Itt is erre számítsak?

Elsőként azért nézz rá egy infrás hőmérővel a hűtővízre is, ha tudsz, nehogy a jeladó legyen a ludas, azt azért könnyebb cserélni, bár az nálam is jól működött. Egyébként az is lehetséges, hogy nem zár rendesen, általában ez szokott a hiba lenni. A hűtő csöveit akkor érdemes megnézni, ha már nyitás közelében van a termosztát. Amikor érzed, hogy átfolyik a forró víz, akkor nyitott a termosztát.

A leeresztő csapot az utasoldalon találod a hűtő alján. 

Ha az akkut kiveszed, újra kell tanítani az ablakok állásait, de a rádiót nem kell újraprogramozni. A BC meg valószínűleg nullázódni fog. Ja, egy fb-os ismerős kért cserét termosztátra márkaszervízben, 35 ezres ajánlatot adtak rá. Hogy ebben csak az alkatrész és a munkadíj van, vagy van még benne hűtőfolyadék utántöltés, azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Astra555 írta:

Elsőként azért nézz rá egy infrás hőmérővel a hűtővízre is, ha tudsz, nehogy a jeladó legyen a ludas, azt azért könnyebb cserélni, bár az nálam is jól működött. Egyébként az is lehetséges, hogy nem zár rendesen, általában ez szokott a hiba lenni. A hűtő csöveit akkor érdemes megnézni, ha már nyitás közelében van a termosztát. Amikor érzed, hogy átfolyik a forró víz, akkor nyitott a termosztát.

A leeresztő csapot az utasoldalon találod a hűtő alján. 

Ha az akkut kiveszed, újra kell tanítani az ablakok állásait, de a rádiót nem kell újraprogramozni. A BC meg valószínűleg nullázódni fog. Ja, egy fb-os ismerős kért cserét termosztátra márkaszervízben, 35 ezres ajánlatot adtak rá. Hogy ebben csak az alkatrész és a munkadíj van, vagy van még benne hűtőfolyadék utántöltés, azt nem tudom.

Köszi az Infókat!

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Astra555 írta:

Elsőként azért nézz rá egy infrás hőmérővel a hűtővízre is, ha tudsz, nehogy a jeladó legyen a ludas, azt azért könnyebb cserélni, bár az nálam is jól működött. Egyébként az is lehetséges, hogy nem zár rendesen, általában ez szokott a hiba lenni. A hűtő csöveit akkor érdemes megnézni, ha már nyitás közelében van a termosztát. Amikor érzed, hogy átfolyik a forró víz, akkor nyitott a termosztát.

A leeresztő csapot az utasoldalon találod a hűtő alján. 

Ha az akkut kiveszed, újra kell tanítani az ablakok állásait, de a rádiót nem kell újraprogramozni. A BC meg valószínűleg nullázódni fog. Ja, egy fb-os ismerős kért cserét termosztátra márkaszervízben, 35 ezres ajánlatot adtak rá. Hogy ebben csak az alkatrész és a munkadíj van, vagy van még benne hűtőfolyadék utántöltés, azt nem tudom.

 

Ja-ja. Nálam már 40 fokos víznél, tehát amire pár perc alatt bemelegszik és kéznek már kellemes meleg, melegedett a hűtőre menő cső és a hűtő teteje is. Csere után már nem.

BC-nél csak a kijelzett értéket felejti el. De memóriában megtartja és az átlagnál beleszámolja, amíg manuálisan nem nullázod. Pl én a BC1-et rendszeresen nullázom, a BC2-t soha, az a hosszútávú átlagot mutatja. Akkusaru levétele után "elvileg" mindegyik nulláról kezd számolni. De mondjuk 5 km város megtétele után a BC1 mutat 6,2 l/100km-t, a BC2 meg 4,9-et.

A 35ezres árajánlat milyen motorra vonatkozott? Mert pl egy Z16XEP-hez 23e a gyári termosztát + 5e a tömítés. Tehát ha úgy vesszük nem olyan borzasztóan drága az árajánlat. Míg egy Z17DTH-hoz 6,5e a gyári termosztát + 2,5 a tömítés. Az már elgondolkoztatóbb...

Link to comment
Megosztás:

Túl vagyok a termosztát cserén. Elég kalandos volt, lévén gyakorlati tapasztalatot csak most szereztem benne :-)

Nyilván megfizettem a tudatlanság árát, mivel az 1 órás terv inkább 5 órás lett. Tény, hogy célszerszámok nélkül az eredeti rögzítő bilincsek leszerelése egy rémálom. Viszont enélkül már igen gyorsan és egyszerűen megoldható a feladat. Ettől függetlenül ezt a házi javítást nem ajánlom kis türelmű és átlagos technikai tapasztalattal rendelkező tulajoknak.

Így visszatekintve is azt kell mondjam, hogy megérte ez a kis plusz meló. A csodamasina normálisan melegszik. -3 fokról 7km alatt, max 60km/h sebesség mellett eléri a 73 fokot, 10km után pedig 83-88 fok között mozog. Kifejezetten látható, amikor nyit a termosztát (88-90 fok). Egyértelműen látszik a fogyasztáson is a különbség.

Ezúton is köszönöm a segítségeteket!

BÚÉK! 

 

szilveszter-009.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.