Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

majd jelezni fog, ha szervízre van szüksége :twisted:

A hétvégi kiállítás látogatás egy szempontból volt jó... Rájöttem, hogy _kell_ a 18"-os felni :twisted:

Ne is mond, már jelzett szegényke: hidegebb időben kezd újra traktor alapjárat lenni, pedig már cseréltek vezérműszíjat ugyanezen ok miatt!! :D Héten megyek szervízbe, azt tudósítok....

És aztán gombhoz kabát? :P Inkább OPC kelljen felnistől! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok vitatkozni egy szakértővel, de az Astra H is megmondja mennyi van még hátra a szervízig. Legalábbis 1000km-ben ki lehet íratni vele a az általa a számolt szervízidőt.

A napi km nullázó gombot 3 sec-ig tartva kiír valami olyasmit, hogy:

InSP

15000

Persze a szám csökken megfelelő ütemben, használattól függően.

üdv.

g.

Link to comment
Megosztás:

Végre egy hazai honlap, ahol elérhető némi Opel tartozék árral együtt. Van pár Astra H tétel is:

Tartozék:

http://www.opelgombos.hu/content.php?section=7&idx=191

Gyári felni:

http://www.opelgombos.hu/content.php?section=7&idx=189

Röhej, h opel.hu-n még mindig csak Astra G tartozék .pdf van fönt!

Szerintetek az Astra sárfogógumija per stückre vonatkozik a 4300, vagy párra?

Link to comment
Megosztás:

neeem. az asztra H szervizintervalluma akkor jelez, mikor szervizre van szüksége. vagyis elötte 5.000 km-rel, majd 1.000 majd 0 km rel.

a Vectra C olyan, hogy megnyomod, és megmondja, mennyi van még hátra. ez nem olyan.

De a Veciben még rajzol egy szép kulcsot is :P Vagy azt nem mindegyik Veci tudja?

Link to comment
Megosztás:

na erre kiváncsi leszek.

én még a tanfolyamon oktatták, hogy kelet europába az 1.4 es és az 1.6 os dobfékkel jön. németországba csak tárcsa van...

az ablakfelhuzás szerintem nem fog menni. azt csak a 4 ablakhoz csinálják.

de lehet hogy módositottak rajta, csak én még nem tudok róla :P

Sziasztok!

a Kolegámnak két el. ablak és műxik... :D

Az enyém még sajna nem tudja..

..de rajta vagyok az ügyön :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem a kaliberen van a hangsúly, hanem, hogy legyen tárcsafékem hátul!

Tényleg nem találtam .44-es HK-t... :P

:D :D :P :D nem hinném, h. lesz az 1.6-oson hátul tárcsafék, ha csak nem külön kéred...

nézz csak a bal oldali képre :idea: 1.6 enjoy és hátul DOB :!:

sajna. (a kereskedésben azt mondták, h. 1.6 dob, 1.7 D tárcsa...)

viszont nekem nem volt beleszólásom ebbe, mivel használtan vettem...

azért kívánom, hogy legyen szerencséd!!!!

Link to comment
Megosztás:

Dio!

Légyszíves, kérdezd meg a kollégát, mikor vette (gyártották) az autóját. Nekem is két el. ablak és nem működik. A jövő héten megyek szervízbe, ráteszik tech 2-vel a legújabb szoftvert, hátha akkor lehetne valamit variálni. Talán az automatikus központi zárt is be tudják kapcsolni.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Dio!

Légyszíves, kérdezd meg a kollégát, mikor vette (gyártották) az autóját. Nekem is két el. ablak és nem működik. A jövő héten megyek szervízbe, ráteszik tech 2-vel a legújabb szoftvert, hátha akkor lehetne valamit variálni. Talán az automatikus központi zárt is be tudják kapcsolni.

Köszi!

Szia Boszi!

A kolléga kb. két hónapja kapta meg.

miért teszik rá a legújabb szoftvert?

(ez most hülye kérdés?) :?

Link to comment
Megosztás:

Dio!

Nekem van az alapjárati remegés. mindenhonnan elhajtottak. Reklamáltam az Opel ügyfészolgálatnál és ők egyeztettek az egyik szervízzel. Megigérték, hogy mindent megoldanak (egy év után), és előszőr a szoftvert futtatják végig. Valami olyat mondtak, hogy jött több szoftverfrissítés már, pl: alapjáratról gyorsítás, gyakori klima ki-be kapcsolás miatt. Uhuhu biztos tudja ezeket, én csak fülelek amikor a szervízben egymás közt beszélnek.

Link to comment
Megosztás:

Boszi!

Ezt csak azért kérdeztem, mert először amikor bevittem vmi kis zörgés miatt, rögtön lecsaptak a kocsira, hogy szoftvert kell frissíteni, mert beleesik egy visszahívásba...

mondom, ha kell , hát kell..

aztán délután meg amikor értementem, kaptam a seggem alá egy DAEWO KALOS-t, mert a kis frissítés olyan jól sikerült, hogy be sem indult.

másnap reggel megoldották, kb egy hétig jártam vele mire rászántam magam, hogy mégis csak felhívom őket, mert nem nagyon akar menni a kocsi...

még egy szoftver fiss és tényleg jobban húz azóta (vagy csak placebo..:-))

szóval mittomén, de ez a szofver sok mindenre képes, de vigyázni kell vele!

csak ennyit akartam

Link to comment
Megosztás:

Dio!

Nekem is szokatlan a régi Astra után, hogy az indulásnál kicsit visszafogott a motor. Nálunk minden lámpánál vagy emelkedik, vagy lejt az út. mellettem szépen gyorsulnak, nekem meg nagyobb gázzal, csúsztatott kuplunggal kell indulnom. Egyébként olyan, mintha egy pillanatra elfogyna a benzin. A kispolszkinál ilyenkor azt mondta a szerelő, hogy nagy az előgyújtás. Állítólag a twinport alapjáraton annyira visszavezeti a kipuffogó gázt, hogy nagyon szegény a keverék. Ezen módosítottak egy kicsit. Nem értek hozzá, én csak egy buta építész vagyok.

Épp most hívtak a szervízvezető, nov. 7-re adtak időpontot, addig reménykedek. Azt mondták eőszőr szoftver, majd a mechanikus átvizsgálás.

Legalább már van valaki, aki komolyan veszi a problémámat és hajlandó az autó alá is menni, nem csak az udvaron az autótól öt méterre azt mondani: nincs ennek semmi baja, szokni kell, ő csak tudja.

Link to comment
Megosztás:

Boszi,

ezt a lámpás dolgot kicsit mintha tapasztalnám én is :P (néha)

vagy neem tudom :-) egyebeth... nem tudok mondani, kérem kapcsojja ki! :D

..és akkor mi a teendő ha szeretném, hogy jobban pörögjön?

(persze a régi 1.4-esemnél azért jóval jobban pörög)

CHIP?

Link to comment
Megosztás:

Boszi,

ezt a lámpás dolgot kicsit mintha tapasztalnám én is :P (néha)

vagy neem tudom :-) egyebeth... nem tudok mondani, kérem kapcsojja ki! :D

..és akkor mi a teendő ha szeretném, hogy jobban pörögjön?

(persze a régi 1.4-esemnél azért jóval jobban pörög)

CHIP?

Elektromos gázpedál rulez. :wink:

Link to comment
Megosztás:

A változatosság kedvéért most visszaszóltak, hogy nem stimmel a kiválasztott kárpit.

Ami a színes katalógusban alap, illetve az Opel.Hu szerint is alap, az a márkakereskedő szerint nem rendelhető ehhez a modellhez...

Most akkor hogy is van ez? :twisted:

Kinek van igaza?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.