Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Elküldenek a mozaik utcába, ahol az utolsó csavarig átnézik az autót akár órákig vizsgálva. Nem csak ránéznek, mint egy normál műszakin és 10 perc alatt letudják.

Olvass utána a neten, azt majd megtudod.

Ja, azért az kicsit vicces volna, ha Záhonyból a Mozaik utcába küldenének.

Ez megint egy hülyeség, ha műszakin átmegy az autó, majd egy fólia miatt bukik, amit simán le lehet húzni, utána meg egy szigorított műszaki után már esetleg kiderül, hogy nem is alkalmas a közúti közlekedésre?

Link to comment
Megosztás:

Ja, azért az kicsit vicces volna, ha Záhonyból a Mozaik utcába küldenének.

Ez megint egy hülyeség, ha műszakin átmegy az autó, majd egy fólia miatt bukik, amit simán le lehet húzni, utána meg egy szigorított műszaki után már esetleg kiderül, hogy nem is alkalmas a közúti közlekedésre?

Lehet van több ilyen KPM-mes vizsgaállomás az országba, de a mozaik utca elég "hírhedt".

Link to comment
Megosztás:

Ha megnézed, a gyári autóknál a DRL a helyzetjelző és mint helyzetjelző csak 30%-os fényintenzitással világíthat a DRL-hez képest (ha jól emlékszem, a KÖHÉM rendeletben fényáram van megadva).

szia

Ha a drl a helyzetjelző akkor mi a drl?...a drl szerintem nappali menetfény és nem helyzetjelző és a gyári drl-ek sokkal erősebben világítanak mint az utólag beépítettek, jól láthatóak messziről is pont ez a lényeg... én is úgy vettem észre ,hogy ma már a gyáriak is világítanak a tompítottal együtt is,nincs az az ember aki ezeken eligazodik...Németben akár világíthat állandóan tompítottal is,senkit nem érdekel nem szól érte a rendőr...és ma már nálunk sem szólnak érte,többször is igazoltattak és nem érdekelte őket a drl,szerencsére nem ez a legfontosabb...pl a kamionok tele vannak ledcsíkokkal csillagokkal,ledes ábrákkal,ledes nevekkel,világítanak mint a karácsonyfa és senkit nem érdekel,akkor most hogy is van ez a szabály?:)

Link to comment
Megosztás:

szia

Ha a drl a helyzetjelző akkor mi a drl?...a drl szerintem nappali menetfény és nem helyzetjelző és a gyári drl-ek sokkal erősebben világítanak mint az utólag beépítettek, jól láthatóak messziről is pont ez a lényeg... én is úgy vettem észre ,hogy ma már a gyáriak is világítanak a tompítottal együtt is,nincs az az ember aki ezeken eligazodik...Németben akár világíthat állandóan tompítottal is,senkit nem érdekel nem szól érte a rendőr...és ma már nálunk sem szólnak érte,többször is igazoltattak és nem érdekelte őket a drl,szerencsére nem ez a legfontosabb...pl a kamionok tele vannak ledcsíkokkal csillagokkal,ledes ábrákkal,ledes nevekkel,világítanak mint a karácsonyfa és senkit nem érdekel,akkor most hogy is van ez a szabály? :)

Ezt tényleg ennyire nehéz megérteni?

A mai autóknál a DRL-t használják, mint helyzetjelzőt is, csökkentett fényerővel (nincs külön helyzetjelző, mint a korábbi autókon). Azért világít együtt a tompitottal. Németben sem világíthat együtt a DRL a tompítottal, ha van külön helyzetjelző. Ha pedig nincs, akkor a DRL csak csökkentett fényerővel világíthat. Mivel ez EU-s szabályozás, amit Mo. is átvett egy az egyben, ezért minden EU-s országban ugyanaz a szabály vonatkozik a DRL-re (elhelyezés, működés, fényerősség, stb.). Még németbe is.

Ha valamelyik utólagos DRL gyengén világít, akkor az sz.r és nem teljesítit a KÖHÉM (ami mellesleg megegyezik az EU-val) rendeletben megadott minimum fénysűrűség értéket.

Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan szoktátok a motorteret takarítani?

Nekem kezd a por, döglött bogarak, stb. itt-ott lerakódni, főleg a nehezen hozzáférhető eldugott helyeken. Amit elérek kézzel, azt letörlöm, a zajszigeteléseket kiporszívózom. A többit próbáltam kompresszorral kifújni, de nem lesz teljesen tiszta. Ti hogy csináljátok?

Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan szoktátok a motorteret takarítani?

Nekem kezd a por, döglött bogarak, stb. itt-ott lerakódni, főleg a nehezen hozzáférhető eldugott helyeken. Amit elérek kézzel, azt letörlöm, a zajszigeteléseket kiporszívózom. A többit próbáltam kompresszorral kifújni, de nem lesz teljesen tiszta. Ti hogy csináljátok?

Sehogy :)

Minek amugy? Amit nem ersz el, es a levego sem viszi ki, az pont jo, ahogy van.

Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan szoktátok a motorteret takarítani?

Nekem kezd a por, döglött bogarak, stb. itt-ott lerakódni, főleg a nehezen hozzáférhető eldugott helyeken. Amit elérek kézzel, azt letörlöm, a zajszigeteléseket kiporszívózom. A többit próbáltam kompresszorral kifújni, de nem lesz teljesen tiszta. Ti hogy csináljátok?

Én így szoktam, porszívó nélkül.

Kompresszorral kifújom a levél és egyéb maradékot, és kb. ennyi.

Nekem nem folyik semmi (olaj, hűtővíz, stb.), van motorvédő lemezem, így a motor nem dzsuvás, nem ragad le vastagabb kossz. Nyilván lehetne patyolat tisztább egy motormosással, de nem vállalhatatlan most sem. :)

Link to comment
Megosztás:

Én így szoktam, porszívó nélkül.

Kompresszorral kifújom a levél és egyéb maradékot, és kb. ennyi.

Nekem nem folyik semmi (olaj, hűtővíz, stb.), van motorvédő lemezem, így a motor nem dzsuvás, nem ragad le vastagabb kossz. Nyilván lehetne patyolat tisztább egy motormosással, de nem vállalhatatlan most sem. :)

Nekem sem folyik semmi és van lemezem is, ami azért nem zár hermetikusan. Nem azt mondom, hogy bicskával kell a blokkról lefaragni a dzsuvát, de évek alatt a por, ez-az azért bejut. Én pedig szeretném még hosszú ideig megőrizni az újszerű kinézetét. Csupán ezért kérdeztem...

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem folyik semmi és van lemezem is, ami azért nem zár hermetikusan. Nem azt mondom, hogy bicskával kell a blokkról lefaragni a dzsuvát, de évek alatt a por, ez-az azért bejut. Én pedig szeretném még hosszú ideig megőrizni az újszerű kinézetét. Csupán ezért kérdeztem...

El lehetne vinni motormosásra, de én személy szerint nem merem. Nekem annyit nem ér, hogy utána ki tudja milyen hibát okoz, ha oda jut víz, ahova nem kellene.

Én évente a hűtőket szoktam levegővel kifújni, hogy a hűtési hatásfok ne romoljon. Nekem pl. ilyenkor rendesen száll a por.

Link to comment
Megosztás:

El lehetne vinni motormosásra, de én személy szerint nem merem. Nekem annyit nem ér, hogy utána ki tudja milyen hibát okoz, ha oda jut víz, ahova nem kellene.

Én évente a hűtőket szoktam levegővel kifújni, hogy a hűtési hatásfok ne romoljon. Nekem pl. ilyenkor rendesen száll a por.

Mosni/mostani pont ezért én sem szeretném. Gondoltam hátha van erre valami más praktika. :) De akkor maradok én is ennél a kifújkálás, letörlés módszernél.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Bementem a tatabányai Opel szalonba és rákérdeztem az Insignia akcióra, amit a repülős reklámmal nyomnak ezerrel a TV-ben (Business felszereltség 5,6 MFt-ért).

Az értékesítő tölem hallott róla előszőr és nem tudott adni semmilyen infót, hogy a Business felszereltség pontosan mit tartalmaz.

Ennél már nincs lejjebb....

Rákérdeztem a másik akcióra is (Opel Casco), ennek lényege, hogy káresemény esetén elengedik az önrész felét, ha Opel márkaszervizben csináltatom meg a kocsit. Itt meg az a bibi, hogy ha más biztosítónál feleakkora önrésszel kötök Cascót, akkor is olcsóbb, mint az Opel Casconak nevezett átdolgozott Generali ajánlat.

A biztosítók semmiből sem tanulnak, a neten 8 perc alatt találok 5 jobb ajánlatot, mint amit néhány túlfizetett Opel és Generali marketinges kiiizzadt.

Még mindig a gumicsizmás ügyfélre hajtanak, akinek semmiről sincs semmi infója és bármit bekajál, amit elétesznek? Szánalmas.

Link to comment
Megosztás:

Bementem a tatabányai Opel szalonba és rákérdeztem az Insignia akcióra, amit a repülős reklámmal nyomnak ezerrel a TV-ben (Business felszereltség 5,6 MFt-ért).

Az értékesítő tölem hallott róla előszőr és nem tudott adni semmilyen infót, hogy a Business felszereltség pontosan mit tartalmaz.

Ennél már nincs lejjebb....

Rákérdeztem a másik akcióra is (Opel Casco), ennek lényege, hogy káresemény esetén elengedik az önrész felét, ha Opel márkaszervizben csináltatom meg a kocsit. Itt meg az a bibi, hogy ha más biztosítónál feleakkora önrésszel kötök Cascót, akkor is olcsóbb, mint az Opel Casconak nevezett átdolgozott Generali ajánlat.

A biztosítók semmiből sem tanulnak, a neten 8 perc alatt találok 5 jobb ajánlatot, mint amit néhány túlfizetett Opel és Generali marketinges kiiizzadt.

Még mindig a gumicsizmás ügyfélre hajtanak, akinek semmiről sincs semmi infója és bármit bekajál, amit elétesznek? Szánalmas.

Pedig ma már az utolsó kutyaólban is van internet. Ráadásul az Opel pont az a kategória, aminél a vásárló megnézi, hogy mit kap a pénzéért. A tapasztalatom az, hogy márkaszervizbe menni, ha nem garanciás az autó, nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma kíváncsiságból megmértem a kiegyenlítőtartályban lévő víz hőmérsékletét és összevetettem a teszt menüben lévő adattal. A kijelzőn kb. 10-12 C fokkal többet mutatott, mint ami egyébként az aktuális volt, ráadásul ez a különbség 98 C fok esetében is megmaradt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma kíváncsiságból megmértem a kiegyenlítőtartályban lévő víz hőmérsékletét és összevetettem a teszt menüben lévő adattal. A kijelzőn kb. 10-12 C fokkal többet mutatott, mint ami egyébként az aktuális volt, ráadásul ez a különbség 98 C fok esetében is megmaradt.

Szia! Többször elolvastam a hozzászólásodat, de lehet hogy így is félreértek valamit. Mert alapból szerintem evidens és logikus hogy a blokkban melegebb a víz, mint a tartályban. Az lenne a meglepő, ha nem így lenne.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Szia! Többször elolvastam a hozzászólásodat, de lehet hogy így is félreértek valamit. Mert alapból szerintem evidens és logikus hogy a blokkban melegebb a víz, mint a tartályban. Az lenne a meglepő, ha nem így lenne.

Foleg, hogy ut kozben ott van az a huto nevu valami :)

Egyebkent lehet tovabb kiserletezni, mi a helyzet pl. bekapcsolt futesnel?

Link to comment
Megosztás:

Foleg, hogy ut kozben ott van az a huto nevu valami :)

Egyebkent lehet tovabb kiserletezni, mi a helyzet pl. bekapcsolt futesnel?

Igen. Azt hittem, mivel a termosztát, meg a tartály közel vannak egymáshoz, így nem kellene visszahűlnie ennyit. De ahogy néztem pont itt a legnagyobb a távolság a víz útjában.

Fűtésnél elkezdett visszaesni, bár nem sokat, de ezzel már nem volt lehetőségem foglalkozni, mert nem az enyém volt a hőmérő.

Azért kezdtem el mérni, mert tavaly beszéltünk róla, hogy nálam nem igazán megy fel a víz 75 C fok fölé. Nem akarok feleslegesen kidobni 15 ezret, ha nem muszáj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.