Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Azt szeretném tudni hogy GID kijelző már tudja a navigációt is mutatni ha van hozzá CD70 NAVI fejegység, vagy ahhoz már CID kijelző kellene?

Nekem tökéletesen működik a gid + cd70navi rendszer. Az igaz hogy csak nyilak vannak,de van mikor rá sem nézek mert mondja is hogy merre kell menni. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gondolom az is megakasztható valamivel. Beletolnak egy kis fémdarabot, és már nem is forog körbe. :icon1:

Akkor rosszul gondoltad!

Megjött a héten az új kerékőr adapter. Ablakon kidobott 10.000Ft-volt. :( Illetve mégsem, mert 3 felnit meg lehetett vele menteni.

Megpróbáltam itthon levenni a kerekeket. Mikor láttam, hogy esélytelen, elmentem egy gumiszervizbe, hátha nekik nagyobb rutinjuk van ebben. Nem akartam erőltetni itthon nehogy ennek az adapternek is elnyaljam a mintáját.

Az első gumisnál hozzá se mertek nyúlni. A másodiknál megpróbálták. Nagykalapáccsal ütötték a csavarokat, így három engedett, a bal első nem. Az új adapter is kuka, elnyírták teljesen. A bal első felni is kapott a kalapácsolásból, valószínű az is kuka.

Univerzális belemarós leszedővel nem lehet ráfogni, pont az elforgó gyűrű miatt. Megpróbálták kifúrni. Fúrhatatlan. Ipari fúró meg se karcolta a felületét.

A gumis széttárt a kezét, eddig tartott a tudománya, nem tudja levenni.

Hétfőn megyek szervizbe, megpróbálnak ráhegeszeteni a csavarra és úgy megindítani. A felniről a lakk le fog égni, de már úgyis mindegy neki. Ha úgy sem megy, akkor flexszel ledarabolják a felnit.

A karácsonyi bevásárló listámon már ott van 1 db új 17"-os gyári Opel alufelni + gumi.

Kerékőrt az életbe nem fogok többet feltenni!!! :(

Link to comment
Megosztás:

Akkor rosszul gondoltad!

Megjött a héten az új kerékőr adapter. Ablakon kidobott 10.000Ft-volt. :( Illetve mégsem, mert 3 felnit meg lehetett vele menteni.

Megpróbáltam itthon levenni a kerekeket. Mikor láttam, hogy esélytelen, elmentem egy gumiszervizbe, hátha nekik nagyobb rutinjuk van ebben. Nem akartam erőltetni itthon nehogy ennek az adapternek is elnyaljam a mintáját.

Az első gumisnál hozzá se mertek nyúlni. A másodiknál megpróbálták. Nagykalapáccsal ütötték a csavarokat, így három engedett, a bal első nem. Az új adapter is kuka, elnyírták teljesen. A bal első felni is kapott a kalapácsolásból, valószínű az is kuka.

Univerzális belemarós leszedővel nem lehet ráfogni, pont az elforgó gyűrű miatt. Megpróbálták kifúrni. Fúrhatatlan. Ipari fúró meg se karcolta a felületét.

A gumis széttárt a kezét, eddig tartott a tudománya, nem tudja levenni.

Hétfőn megyek szervizbe, megpróbálnak ráhegeszeteni a csavarra és úgy megindítani. A felniről a lakk le fog égni, de már úgyis mindegy neki. Ha úgy sem megy, akkor flexszel ledarabolják a felnit.

A karácsonyi bevásárló listámon már ott van 1 db új 17"-os gyári Opel alufelni + gumi.

Kerékőrt az életbe nem fogok többet feltenni!!! :(

Keress egy esztergályost. Ha van szerszám, csak lefúrja valamivel. Olyan nincs, hogy nincs.

Link to comment
Megosztás:

Keress egy esztergályost. Ha van szerszám, csak lefúrja valamivel. Olyan nincs, hogy nincs.

Lényegében már tök mindegy, úgyis szét van ütve a felni. Nem hiszem hogy ez így javítható. Ahol ütötték, meg mellette :omg: gyakorlatilag megfolyt az alu.

Már a neten körülnéztem, 70-ért találtam ilyen felnit, mint amim van. Illetve majd bontóknál is körülnézek, csak kérdés, hogy ott 1 db-ot is adnak-e, ne kelljen megvennem a komplett garnitúrát, mert úgy már nem éri meg a használt.

Végül is most nem sürgős, mert úgyis a téli garnitúra megy föl. Na meg majd egy újabb futómű geometria ellenőrzés se ártana a püfölés után...

Link to comment
Megosztás:

Lényegében már tök mindegy, úgyis szét van ütve a felni. Nem hiszem hogy ez így javítható. Ahol ütötték, meg mellette :omg: gyakorlatilag megfolyt az alu.

Már a neten körülnéztem, 70-ért találtam ilyen felnit, mint amim van. Illetve majd bontóknál is körülnézek, csak kérdés, hogy ott 1 db-ot is adnak-e, ne kelljen megvennem a komplett garnitúrát, mert úgy már nem éri meg a használt.

Végül is most nem sürgős, mert úgyis a téli garnitúra megy föl. Na meg majd egy újabb futómű geometria ellenőrzés se ártana a püfölés után...

A hasznaltauto.hu gumis részén szoktam látni hiányos készleteket, azokat darabra adják. Most van időd tavaszig, addig hátha találsz megfelelőt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok lenne egy kérdesem a van egy 2004 1.7cdti h astrám es nem indul be ha az uzem anyag szurot felontom teljesen akkor kapkod egy kicsit de nem indul be a kérdesem az lenne hogy van e benne gázolaj szivattyu vmerre mert a tankba nem találtam csak a szintmérot olyan mintha nem kapna utánpotlást atanbol a csovet tankot néztem nincs eldugulvavan fém reszelék a tankba is meg a szuroházba is ezért gondolom hogy szivattyu az de lehet hogy más elore is koszonom a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Javìttatott már valaki H Astra ülèseket? A vezető kiszakadt a combtámasznál oldalt ès kezd a derèkrèszen is. Ha kárpitossal megcsináltatnám lehet hozzá anyagot szerezni valahonnan vagy a hátsó ülèsből gondoltam valami nemlátszó helyen kivenni belőle... Aki csinált már ilyet segìthetne,hogy hogy tudom gyári állapotúra javìttatni... Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok lenne egy kérdesem a van egy 2004 1.7cdti h astrám es nem indul be ha az uzem anyag szurot felontom teljesen akkor kapkod egy kicsit de nem indul be a kérdesem az lenne hogy van e benne gázolaj szivattyu vmerre mert a tankba nem találtam csak a szintmérot olyan mintha nem kapna utánpotlást atanbol a csovet tankot néztem nincs eldugulvavan fém reszelék a tankba is meg a szuroházba is ezért gondolom hogy szivattyu az de lehet hogy más elore is koszonom a segitséget

Szia!

Az 1,7 ben nincs szivattyú, a magasnyomású szívja fel a gázolajat. Ha fémrészecskék vannak a szűrőben akkor az a szivattyúból, vagy a közös tüzelőszer csatornából származik. Szerintem fordulj szakemberhez.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A felni témára még egyszer visszatérve: hétfőn az Opelnél nagy nehezen sikerült lefúrniuk a csavart, így már fent vannak a téli kerekek. Végre! A felnire azt mondták, hogy a benyomódás és kalapálásnyomok, fúrónyomok felületi sérülésnek számítanak, kigittelve, újrafényeztetve és egy centirozás után használható lesz a felni.

Felnit még soha nem javíttattam. Valaki nem tud ajánlani erre lehetőleg Dél-Pesten megbízható szakembert?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A felni témára még egyszer visszatérve: hétfőn az Opelnél nagy nehezen sikerült lefúrniuk a csavart, így már fent vannak a téli kerekek. Végre! A felnire azt mondták, hogy a benyomódás és kalapálásnyomok, fúrónyomok felületi sérülésnek számítanak, kigittelve, újrafényeztetve és egy centirozás után használható lesz a felni.

Felnit még soha nem javíttattam. Valaki nem tud ajánlani erre lehetőleg Dél-Pesten megbízható szakembert?

Szia!

Nekem van egy gumisom a 16. kerületben akit jószívvel tudok ajánlani. Ha érdekel jelezd.

Link to comment
Megosztás:

Na, skacok megkaptuk az új orbánc-csomagot, minden autópályán lehet majd fizetni.

Különösen a megyei autópálya matrica ötlete teszik, kíváncsi leszek a Nógrád megyei mennyibe fog kerülni...Vajon drágább lesz, mint a Vas megyei?

:omg:

Eddig is kellett fizetni, kivéve az M0-át.

A megyei meg 5 ezer Ft/év lesz mindenhol.

Vagyis a 43 ezres éves matricával használhatod az összes autópályát, de ha pl. én Egerből megyek Budapestre akkor 10 eFt/év lenne a móka egész évre. Annyit megér, mert kb. 3 hetinél már behozta az árát.

Ha meg máshová megyek, pl. Balaton, akkor megveszem a hetit, vagy a havit, még akkor is benne vagyok a 43 ezerben bőven.

Hogy ettől hogy jön be 39 milliárddal több, nem értem. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hogy ettől hogy jön be 39 milliárddal több, nem értem. :blink:

dettó.

Zuglóban lakom, ha ezentúl a Praktikerbe szeretnék kiugrani, ami az M0-on belül van ugyan, de az M3 bevezetőn (tőlem kb 3 perc) akkor egy heti matricát kell vennem? vagy tegyek egy 20 perces kitérőt?

Az oké, hogy minden hétre van valami állkapocs-kiakasztó cucc, de hogy a dugóelkerülő M0-t és a bevezetőket fizetőssé teszik, az agyam eldobom. Hát nem örülhetnek az alvóvárosokban lakók sem...

Vagy ez arra megy ki, hogy az M0 és a bevezetők melletti multik bedobják a törülközőt? Egyszerűen nem értem.

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Ezzel így én is spórolnék. Az eddigi 43 ezer helyett 20 ezret fizetnék Pécs és Budapest között.

Vagy 25 ezret, ha Budapest külön megyének számít. Még így is 18 ezer a "rezsicsökkentés". Szóval én annyira nem tiltakoznék ez ellen.

Ez oké. Viszont: még ha a Nálad mondjuk az államtól kieső pénzt rajtam és az alvóvárosokban lakóktól próbálják visszaszedni, akkor is honnan lesz ebből pluszpénz? Sok zúgolódás, dugó tuti lesz, de pluszpénz hogy? Rengeteg mínuszt kell visszahozni: apámék is spórolnának pl. inkább, nekik a balatoni nyaraló miatt van évesük, ami akkor a fele lenne. Szóval kérdés, ha nincs pluszpénz, akkor minek a dugócsinálás? Kíváncsi vagyok, milyen számításokat, hatáselemzéseket, forgalomszámlálást végeztek a világmegváltó ötlet előtt :)

Link to comment
Megosztás:

Ez oké. Viszont: még ha a Nálad mondjuk az államtól kieső pénzt rajtam és az alvóvárosokban lakóktól próbálják visszaszedni, akkor is honnan lesz ebből pluszpénz? Sok zúgolódás, dugó tuti lesz, de pluszpénz hogy? Rengeteg mínuszt kell visszahozni: apámék is spórolnának pl. inkább, nekik a balatoni nyaraló miatt van évesük, ami akkor a fele lenne. Szóval kérdés, ha nincs pluszpénz, akkor minek a dugócsinálás? Kíváncsi vagyok, milyen számításokat, hatáselemzéseket, forgalomszámlálást végeztek a világmegváltó ötlet előtt :)

Az elhangzott egyébként valahol, hogy megyei matrica lesz Pest megyén kívül is?

Link to comment
Megosztás:

Igen. Pl mai Metropol a 4. oldalon erről ír.

Egy apróság amiről megfeledkeztek szerintem. Miből gondolod, hogy mondjuk budapestiként vehetsz Baranya megyei matricát? Ezt sehol nemírták le. egyszerűen arról van szó, hogy alacsony olajárak miatt olcsó a benzin nagy összegő ÁFA hiányzik a költségvetésből. Az oroszok pénze amiért kepesztettek nincs, Szóval padlás lesöprés van. Nem fogunk jól járni.. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.