Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok!

Eltörtem a motortéri biztosíték tábla fedelének egyik fülét.

GM 13 125 865

Szerintetek lesz bontóban, vagy csak kompletten akarják adni az egészet?

Csergőéknél lenne 4900Ft-ért, új, csak a szállítási kültség 1400Ft+ÁFA. :(

Nekem is sikerült eltörni még régebben, de sikerült megcsinálnom, és nem is látszik. :)

Bontóba nem hiszem, hogy lesz, inkább olyanokat keress facebook-on, racing bazáron, akik bontanak Astra-t, nagyobb eséllyel találsz.

Bár szerintem az összeg nem olyan drága amennyiért találtál, persze a gyári szerintem jobb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eltörtem a motortéri biztosíték tábla fedelének egyik fülét.

GM 13 125 865

Szerintetek lesz bontóban, vagy csak kompletten akarják adni az egészet?

Csergőéknél lenne 4900Ft-ért, új, csak a szállítási kültség 1400Ft+ÁFA. :(

Nekem is eltört az egyik és én bontóban kaptam 1000Ft-ért csak tetőt.

Link to comment
Megosztás:

Hy

Valaki használ valamiféle adalékot a kocsiba? Erre gondolok http://www.spuribolt.hu/spuri_adalek_vasarlas.php/spuri-uzemanyag-adalek-500-ml.php

Írja hogy jó benzinbe is meg diezelbe is. Benzines motorba érdekel, hogy használ neki vagy felesleges költeni ilyesmire?

Van aki dicséri a spurit, személy szerint nincs jó véleményem róla, többre értékelem a Liqui Moly ilyen termékeit, nekem az bevált még a Corsa-nal, az Astra-ba meg ilyesmit nem teszek, szerintem előnyösebb ha pl OMV-n MaxMotiont tankolsz bele, olcsóbban is jössz ki, mert 2-3 ezer ft egy ilyen adalék (normálisra gondolok nem a Spurira.), illetve nagyjából ugyan az van bent.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Ma megelőztem hazafelé egy rendőrautót...80 körül ment ...én meg a tempomattal állandóan ráfutotam mert 90-100-as tempot szoktam menni országuton normál esetben és ez is egy normál eset volt ,nem is akartam sietni de ahhoz hogy lemaradjak lassan ment én meg szeretem a saját kis tempomat autózni,ezért kb 100-al megelőztem.Mindenre figyeltem ,hogy szabályos legyek,lakott terület elött még kényelmesen megelőztem majd 50-pont a táblánál de hiába már villogott is mögöttem,hogy álljak meg :).

Szinte biztos voltam benne,ha megelőzöm megállít majd...de egy életem egy halálom elhatároztam,hogy kipróbálom mi lesz :) és igazam lett,nem úsztam meg igazoltatás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Ma megelőztem hazafelé egy rendőrautót...80 körül ment ...én meg a tempomattal állandóan ráfutotam mert 90-100-as tempot szoktam menni országuton normál esetben és ez is egy normál eset volt ,nem is akartam sietni de ahhoz hogy lemaradjak lassan ment én meg szeretem a saját kis tempomat autózni,ezért kb 100-al megelőztem.Mindenre figyeltem ,hogy szabályos legyek,lakott terület elött még kényelmesen megelőztem majd 50-pont a táblánál de hiába már villogott is mögöttem,hogy álljak meg :).

Szinte biztos voltam benne,ha megelőzöm megállít majd...de egy életem egy halálom elhatároztam,hogy kipróbálom mi lesz :) és igazam lett,nem úsztam meg igazoltatás nélkül.

Egy demokratikus jogállamban a rendőrök kevésbé frusztráltak, mint orbánisztánban, ezért nálunk ott élik ki magukat, ahol tudják...

Végül megbüntettek, vagy csak az idődet cseszték el?

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Ma megelőztem hazafelé egy rendőrautót...80 körül ment ...én meg a tempomattal állandóan ráfutotam mert 90-100-as tempot szoktam menni országuton normál esetben és ez is egy normál eset volt ,nem is akartam sietni de ahhoz hogy lemaradjak lassan ment én meg szeretem a saját kis tempomat autózni,ezért kb 100-al megelőztem.Mindenre figyeltem ,hogy szabályos legyek,lakott terület elött még kényelmesen megelőztem majd 50-pont a táblánál de hiába már villogott is mögöttem,hogy álljak meg :).

Szinte biztos voltam benne,ha megelőzöm megállít majd...de egy életem egy halálom elhatároztam,hogy kipróbálom mi lesz :) és igazam lett,nem úsztam meg igazoltatás nélkül.

Nekem egyszer olyan volt, hogy este sötétben autópályán mentem tempomattal óra szerint 140-nel. Mögöttem feltűnt egy autó, aki csak kicsit volt gyorsabb mint én. És mindig pont olyan ütemben ért utol, mikor én is egy lassabb autóhoz, vagy teherautóhoz értem. Így hogy ne kelljen fékeznem, inkább a gázra léptem 150-160-ig.

Na, ezt még vagy 2-3-szor eljátszottuk, már kezdett idegesíteni, hogy mindig pont akkor ér utol, így kicsit elvettem, hogy had menjen. Na, akkor láttam, hogy egy rendőrautó volt. :D

De nem volt semmi, elment a sunyiba 145 körüli sebességgel, nem állítottak meg.

Egyébként közúti ellenőrzésbe is csak egyszer futottam, mióta megvan az Astra. Ez kb 2,5 évet és bő 50.000km-t jelent.

De ekkor az egész autópályáról letereltek mindenkit és egyenként szondáztattak, átnézték az autókat meg a papírokat mindenkinél.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Ma megelőztem hazafelé egy rendőrautót...80 körül ment ...én meg a tempomattal állandóan ráfutotam mert 90-100-as tempot szoktam menni országuton normál esetben és ez is egy normál eset volt ,nem is akartam sietni de ahhoz hogy lemaradjak lassan ment én meg szeretem a saját kis tempomat autózni,ezért kb 100-al megelőztem.Mindenre figyeltem ,hogy szabályos legyek,lakott terület elött még kényelmesen megelőztem majd 50-pont a táblánál de hiába már villogott is mögöttem,hogy álljak meg :).

Szinte biztos voltam benne,ha megelőzöm megállít majd...de egy életem egy halálom elhatároztam,hogy kipróbálom mi lesz :) és igazam lett,nem úsztam meg igazoltatás nélkül.

Ez ugye amerikában másképpen működik. Itt egy anekdota, mindenki döntse el, igaz, vagy sem:

Az alábbi kis párbeszéd a demokrácia hazájában, az USA-ban zajlott egy magyar zsaru meg egy amerikai sheriff között kint valami verseny alkalmával. Arról volt szó, hogy a seriff elmesélte, hogy ha valaki gyorsan hajt, mögé megy az autóval, és felveszi azt a tempót, amivel az előtte haladó megy. Ha ez a tempó magasabb a megengedettnél, akkor kiszedi a kocsit és bírságol. A magyar zsaru tolmácson keresztül tette fel a kérdéseit a sheriffnek.

-És hogy bizonyítod, hogy valóban gyorsan hajtott?

-Nem értem a kérdést. Még egyszer, please!

-Hogy bizonyítod be, hogy tényleg gyorsan hajtott?

-Hát, mögé megyek és megnézem a km-órámat, hogy mennyit mutat, ha felveszem a tempóját.

-Igen, de hogy bizonyítod?

-Nem értem...

-Hát, tegyük fel, az ember azt mondja, hogy nem is ment annyival.

-Nem mond ilyet.

-Miért nem?

-Mert én vagyok a sheriff. Én megmondom, mennyivel ment, és ő fizet.

-És ha nem fizet?

-Akkor 24 órán belül bíróság elé állítjuk.

-És ott mivel bizonyítod, hogy gyorsan ment?

-Nem értem...- gondolkodik a sheriff, majd a tolmácshoz fordul: Azt lefordítottátok neki, hogy én vagyok a sheriff?

:D :icon1: :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szia

A történeted jó a seriffel :) de nem igaz szerencsére, amerikában sincs máshogy mint nálunk....(ha ő azt mondja én vagyok a seriff én meg mondhatom én meg a mérnök ...mi a külömbség? hisz a seriff is csak egy ember meg a mérnök is és ez így van rendjén)

Akartak volna valamiért biztos meg tudtak volna büntetni engem is de szerencsére volt humorérzékük is...én azzal kezdtem,hogy " elnézést nem tudtam,hogy a rendőrautót nem lehet megelőzni + az van ráírva hátulról,hogy baleseti helyszinelők :)...az egyéletem egy halálom most már pedig megelőzöm ezt a rendőrautót is elhangzott tőlem... :)....teljesen jó fejek voltak azon kívül,hogy megállítottak igazoltatni...inkább csak a szivatásról szólt a dolog részükről ,nem is büntettek meg nem is akartak ,inkább csak ráértek,beszélgettünk picit,hol dolgozom miért sietek,vigyázzak mert csúszik az út...azért szirénával meg villogóval mögöttem picit rám ilyesztettek be kell vallanom nem számítottam rá :)

Azért azt megfigyeltem,hogy nem nagyon előzgeti senki a rendőrautókat,sokszor érek utol több autóból álló kocsisort ahol elöl egy rendőrautó halad kb 80-90-el de senki nem meri megelőzni...:)

Ez ugye amerikában másképpen működik. Itt egy anekdota, mindenki döntse el, igaz, vagy sem:

Az alábbi kis párbeszéd a demokrácia hazájában, az USA-ban zajlott egy magyar zsaru meg egy amerikai sheriff között kint valami verseny alkalmával. Arról volt szó, hogy a seriff elmesélte, hogy ha valaki gyorsan hajt, mögé megy az autóval, és felveszi azt a tempót, amivel az előtte haladó megy. Ha ez a tempó magasabb a megengedettnél, akkor kiszedi a kocsit és bírságol. A magyar zsaru tolmácson keresztül tette fel a kérdéseit a sheriffnek.

-És hogy bizonyítod, hogy valóban gyorsan hajtott?

-Nem értem a kérdést. Még egyszer, please!

-Hogy bizonyítod be, hogy tényleg gyorsan hajtott?

-Hát, mögé megyek és megnézem a km-órámat, hogy mennyit mutat, ha felveszem a tempóját.

-Igen, de hogy bizonyítod?

-Nem értem...

-Hát, tegyük fel, az ember azt mondja, hogy nem is ment annyival.

-Nem mond ilyet.

-Miért nem?

-Mert én vagyok a sheriff. Én megmondom, mennyivel ment, és ő fizet.

-És ha nem fizet?

-Akkor 24 órán belül bíróság elé állítjuk.

-És ott mivel bizonyítod, hogy gyorsan ment?

-Nem értem...- gondolkodik a sheriff, majd a tolmácshoz fordul: Azt lefordítottátok neki, hogy én vagyok a sheriff?

:D :icon1: :D

Link to comment
Megosztás:

szia

A történeted jó a seriffel :) de nem igaz szerencsére, amerikában sincs máshogy mint nálunk....(ha ő azt mondja én vagyok a seriff én meg mondhatom én meg a mérnök ...mi a külömbség? hisz a seriff is csak egy ember meg a mérnök is és ez így van rendjén)

Akartak volna valamiért biztos meg tudtak volna büntetni engem is de szerencsére volt humorérzékük is...én azzal kezdtem,hogy " elnézést nem tudtam,hogy a rendőrautót nem lehet megelőzni + az van ráírva hátulról,hogy baleseti helyszinelők :)...az egyéletem egy halálom most már pedig megelőzöm ezt a rendőrautót is elhangzott tőlem... :)....teljesen jó fejek voltak azon kívül,hogy megállítottak igazoltatni...inkább csak a szivatásról szólt a dolog részükről ,nem is büntettek meg nem is akartak ,inkább csak ráértek,beszélgettünk picit,hol dolgozom miért sietek,vigyázzak mert csúszik az út...azért szirénával meg villogóval mögöttem picit rám ilyesztettek be kell vallanom nem számítottam rá :)

Azért azt megfigyeltem,hogy nem nagyon előzgeti senki a rendőrautókat,sokszor érek utol több autóból álló kocsisort ahol elöl egy rendőrautó halad kb 80-90-el de senki nem meri megelőzni... :)

Engem utoljára Sárváron állítottak meg 1991-ben, mert megelőztem egy rendőrautót amire fel volt szerelve egy trafipax. Éjjel kettőkor történt, Sopronból mentem haza Pécsre, egy negyvennel cammogó kocsisor végén kitettem az indexet és Trabant 601TX kocsimmal végigelőztem a sort. Az első autó egy Skoda volt, csak egy nagy vakuvillanást láttam aztán rögtön félreálltam. Két öreg KMBs kiszállt, ejnyebejnye, hovasietfiatalember, igazolványok, elakadásjelző, izzókészlet, EÜ csomag, pótkerék, hovasietfiatalember, majd röhögve közölték, hogy menet közben nem tudnak mérni, csak kioldották a vakut.

Egyébként van egy begyakorolt varázsigém ha megállítanak valamiért:

R - Tudja, hogy XXXXX szabálysértést követett el?

Én- Úgy tűnik, figyelmetlen voltam.

R - Elismeri a szabálysértést?

Én - Nem vitatom.

Általában tízévente egyszer szükségem van rá...

Az amerikás történettel kapcsolatban az a szörnyű, hogy akár igaz is lehet egy olyan országban, ahol egy tizenkétéves afroamerikai gyereket lelőtt egy rendőr, mert játékpisztollyal játszott egy játszótéren és nem dobta el amikor állítólag két rendőr erre felszólította.

Van egy durva viccem, két magyar rendőr kimegy amerikába és egy bevásárlóközpont kukája mellett lelőnek egy afroamerikai hajléktalant. Kiszáll az FBI és megkérdezik a magyarokat, hogy miért tettek ilyet. A rendőrök azt válaszolják, hogy itthon a híradóban azt látták, hogy kinnt a rendőrök büntetlenül vadászhatnak afroamerikaiakra, nem állítják őket bíróság elé. Az FBI-os megcsóválja a fejét és azt mondja, OK, OK ez igaz, de sportvadász nem lő az etető mellett...

Link to comment
Megosztás:

Azért azt megfigyeltem,hogy nem nagyon előzgeti senki a rendőrautókat,sokszor érek utol több autóból álló kocsisort ahol elöl egy rendőrautó halad kb 80-90-el de senki nem meri megelőzni... :)

Én az bírom, mikor pályán megyek 130-cal, erre egy "audista" elrongyol mellettem 200-zal. A következő felhajtónál áll egy rendőrautó menetirányban, láthatóan mérnek. Az "audista" hatalmasat fékez. Ez rendben is van, de lelassít 110-re. Én meg utolérem, visszaelőzőm 130-cal. Majd kis idő múlva megint 200-zal húz el mellettem.

Azért ennyire szerintem nem kéne betojni egy traffipaxtól, nyugodtan mehetett volna 130-cal is. De még aki eredetileg is 130-cal megy még az is lelassít 110-120-ra. De hogy minek...?

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

szia

A történeted jó a seriffel :) de nem igaz szerencsére, amerikában sincs máshogy mint nálunk....(ha ő azt mondja én vagyok a seriff én meg mondhatom én meg a mérnök ...mi a külömbség? hisz a seriff is csak egy ember meg a mérnök is és ez így van rendjén)

Teljesen másképpen működik ott a rendszer. Az ittasságot simán ellenőrzik. A klinikai tüntetek alapján alkalmatlannak is nyilváníthatja az illetőt. Aztán irány a bíróság, ott meg kapja is az ítéletet. Általában az van, amit a rendőr mond, a bíró nem igazán kételkedik benne.

Itthon meg ugye, ha nincs videó felvétel, vagy független tanú arra amit a rendőr látott, akkor az nem igaz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Opel Astra H benzin 1.4 enjoy gépem van és elég gyatrán töröl az ablaktörlő!kérdésem az lenne ,hogy lehet-e csak a gumikat cserélni rajta vagy kompletten a kart lehet csak? ha tudnátok oldalt ahol olcson vanak fent törlök azt megköszönném ! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Opel Astra H benzin 1.4 enjoy gépem van és elég gyatrán töröl az ablaktörlő!kérdésem az lenne ,hogy lehet-e csak a gumikat cserélni rajta vagy kompletten a kart lehet csak? ha tudnátok oldalt ahol olcson vanak fent törlök azt megköszönném ! :)

Szia! Igen ki lehet cserélni csak a gumit. Én is azt csináltam. Le kell feszegetni a végét és a régit már ki is tudod húzni. Az új behúzásához kell valami síkosító.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Keresek H astrahoz ( 2010 )
- első lökhárító, ködlámpás, üresen
- bal első ezüst színű lámpa
- bal első ködlámpa
- bal első dobbetét
- első, fölső hűtőmaszk
- ablakmosó tartály

En opc g astrazok, igy sajnos otletem nincs hol kereshetek ilyen alkatreszeket! Minden nemu otlet, segitseg jol jon! Koszonom szepen!

Link to comment
Megosztás:

Ez ugye amerikában másképpen működik. Itt egy anekdota, mindenki döntse el, igaz, vagy sem:

Az alábbi kis párbeszéd a demokrácia hazájában, az USA-ban zajlott egy magyar zsaru meg egy amerikai sheriff között kint valami verseny alkalmával. Arról volt szó, hogy a seriff elmesélte, hogy ha valaki gyorsan hajt, mögé megy az autóval, és felveszi azt a tempót, amivel az előtte haladó megy. Ha ez a tempó magasabb a megengedettnél, akkor kiszedi a kocsit és bírságol. A magyar zsaru tolmácson keresztül tette fel a kérdéseit a sheriffnek.

-És hogy bizonyítod, hogy valóban gyorsan hajtott?

-Nem értem a kérdést. Még egyszer, please!

-Hogy bizonyítod be, hogy tényleg gyorsan hajtott?

-Hát, mögé megyek és megnézem a km-órámat, hogy mennyit mutat, ha felveszem a tempóját.

-Igen, de hogy bizonyítod?

-Nem értem...

-Hát, tegyük fel, az ember azt mondja, hogy nem is ment annyival.

-Nem mond ilyet.

-Miért nem?

-Mert én vagyok a sheriff. Én megmondom, mennyivel ment, és ő fizet.

-És ha nem fizet?

-Akkor 24 órán belül bíróság elé állítjuk.

-És ott mivel bizonyítod, hogy gyorsan ment?

-Nem értem...- gondolkodik a sheriff, majd a tolmácshoz fordul: Azt lefordítottátok neki, hogy én vagyok a sheriff?

:D :icon1: :D

Most már itthon is a rendőrautók 90% vagy lehet már az összes fel van szerelve kamerával, ha megnézed a két oldalán van 1-1 narancssárga felirat, hogy képrögzítés...

Ezek olyan Dashcam-ok amit GPS helymeghatározósak, tehát pontos koordinátákat és sebességet is mutatnak, szóval ha a rendőr utánad áll a sebességeddel a felvétellel tudja bizonyítani, hogy mennyivel mentél traffi nélkül is, és tudtommal ez már elég.

Link to comment
Megosztás:

Most már itthon is a rendőrautók 90% vagy lehet már az összes fel van szerelve kamerával, ha megnézed a két oldalán van 1-1 narancssárga felirat, hogy képrögzítés...

Ezek olyan Dashcam-ok amit GPS helymeghatározósak, tehát pontos koordinátákat és sebességet is mutatnak, szóval ha a rendőr utánad áll a sebességeddel a felvétellel tudja bizonyítani, hogy mennyivel mentél traffi nélkül is, és tudtommal ez már elég.

Nahát, tényleg? :D

A sebességmérést csak hitelesített készülékkel lehet végezni. Mivel ilyen nincs bennük, ezért ez a dolog nem játszik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1.8 GTC-m van. Hogy szoktátok télen a fűtést szabályozni? Klimát használni? Gyakorlatlan vagyok.

Én úgy használom,hogy hőfok 23, a többi autómata. Jó-e ez így? /állandóan/

Köszönettel: Basanyi

Én télen többnyire bekapcsolom ablakfűtés funkciót, 2-es sebességen, a fűtés Hi-n van.

Aztán amikor melegszik akkor visszaveszem a hőmérsékletet általában 22-23 és úgy marad.

Így nem párásodik az ablak, és pont jó a hőmérséklet.

Aztán a garázsban néha benyomom leállított motornál az AUTO funckiót 1-2 percre, így kicsit kiszárítja a rendszert.

Link to comment
Megosztás:

Jézusom! Ti nem sültök meg?

Nálam a hőfok tekerő 21 °C-on van mindig, a befúvás és a ventilátorfokozat automatikus állásban, klíma kikapcsolva.

Soha nem szoktam fázni és nem is nagyon párásodik. Párásodást csak extrém esetben szoktam tapasztalni, pl ha csurom vizes ruhában hidegben beülök az autóba. Akkor benyomom a páramentesítést szintén klíma nélkül és gyönyörűen lefújja.

Ha nagyon hidegben kint állt az autó, akkor esetleg benyomom az ülésfűtést. De a hőfok akkor is marad 21 fokon.

Bezzeg a céges dízel Fordban (Tourneo Connect) szét szoktam fagyni. Egyrészt kell neki jó 15-20km mire tényleg elkezd meleget fújni, másrészt bazi nagy belül az autó, sokáig tart míg kifűti. A nagy felület miatt pedig a hőveszteség is sok. Év elején -6 fokban autóztam vele 620km-t. A fűtés végig maximumon volt és fáztam. Mondjuk nem is lehet olyan jól állítani mint az Opelnél. Csak manuális mechanikus állítás van és olyan lehetőség pl hogy lábra és szélvédőre egyszerre, nincs is.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.