Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Ez mar maga a totalkar :) En biztos igy hagynam, szerintem nem erdemes se penzt, se idot forditani ra. Esetleg javitofestekkel lefedni, hogy ne usson el a szin, de a Casco itt szoba sem jon.

ez nem rozsdasodik? azert nagyon nem tetszik nekem :omg: :icon11:

Link to comment
Megosztás:

es kicserelni sem lenne erdemes? bontobol ?

Mi az, hogy erdemes?

Lehet probalkozni azzal, hogy az ember egy karcolast sem tur az autojan, csak nem erdemes :)

Ha nem ugyanilyen szinu, akkor biztos nem erdemes, mert a muanyag utolagos fenyezese gyakran nem igazan sikeres (konnyen ledobja magarol a festeket). Ha veletlenul megis lecsereled, szolj, hol akarod kidobni a regit, mert az enyem sokkal rosszabbul nez ki :)

Link to comment
Megosztás:

Mi az, hogy erdemes?

Lehet probalkozni azzal, hogy az ember egy karcolast sem tur az autojan, csak nem erdemes :)

Ha nem ugyanilyen szinu, akkor biztos nem erdemes, mert a muanyag utolagos fenyezese gyakran nem igazan sikeres (konnyen ledobja magarol a festeket). Ha veletlenul megis lecsereled, szolj, hol akarod kidobni a regit, mert az enyem sokkal rosszabbul nez ki :)

:D:D:D na akkor meggondolom :) es csak akkor cserelem le ha nagyon olcson hozzajutok ugyanolyanhoz.

amugy milyen festekkel kell probalkozni? ha sajat kezuleg szeretnem megoldani a dolgot?

Link to comment
Megosztás:

:D:D:D na akkor meggondolom :) es csak akkor cserelem le ha nagyon olcson hozzajutok ugyanolyanhoz.

amugy milyen festekkel kell probalkozni? ha sajat kezuleg szeretnem megoldani a dolgot?

Ilyen kis feluletre a normal javitofestek is jo, kis, koromlakk szeru kiszerelesben lehet kapni markaszervizben, vagy festekes kikeveri.

http://opelcentrum.hu/aruhaz/javitofestekek/stift/javitofestek-stift-pannacotta-167

Link to comment
Megosztás:

es kicserelni sem lenne erdemes? bontobol ?

Sok pénzt tennék rá, hogy nem szoktál budapesten parkolni, és még arra is, hogy nagyobb városban sem. ;)

Nekem az autó tele van foltokkal, mert a sok majom a parkolókba simán rányitják a mellette lévőre autóra az ajtót.

Nekem majd minden elemen van valamilyen autórányitásból eredő "folt", festéklehúzás. :(

Link to comment
Megosztás:

:D:D:D na akkor meggondolom :) es csak akkor cserelem le ha nagyon olcson hozzajutok ugyanolyanhoz.

amugy milyen festekkel kell probalkozni? ha sajat kezuleg szeretnem megoldani a dolgot?

Az autó színkódja alapján kikeverteted a festéket. A műanyag csíkot ki lehet pattintani a lökhárítóból, azt könnyen le tudod fújni. A többit meg megpróbálhatod ecsettel.

Link to comment
Megosztás:

Na megvan a vizsga, DPF, EGR nélkül csont nélkül átment, kicsit azért izgultam. 4 tárcsa- és betétcsere is volt, így volt egy 100-as az egész, a szerelők vitték vizsgára, így legalább nem ott izgultam. A betétek Boschok lettek, a tárcsák középkategóriásak.

A DRL-t azért kikötöttem és leragasztottam fekete szigszalaggal, asszem pár fokkal eltér az öszetartása a hivatalostól, nem akartam megkockáztatni, hogy belekössenek, egyébként a bekötése szabályos és az E jelzése is megvan.

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra h 1.6 2004 évj.

A kérdésem az volna, hogy a lengéscsillapító hibát csak szervizben tudják megállapítani? Néha hallok pici kopogó hangot a bal első keréktől ha magasabb padkáról gurulok le, de ha csak haladok és mondjuk fekvő rendőrön megyek át ott meg semmi. Mitől lehet ez?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra h 1.6 2004 évj.

A kérdésem az volna, hogy a lengéscsillapító hibát csak szervizben tudják megállapítani? Néha hallok pici kopogó hangot a bal első keréktől ha magasabb padkáról gurulok le, de ha csak haladok és mondjuk fekvő rendőrön megyek át ott meg semmi. Mitől lehet ez?

Köszi.

Több oka is lehet. Toronycsapágy, v -szilent, stabpálca, valamelyik gömbfej, lengéscsillapító esetleg. Látatlanban talán leginkább stabpálca. Ha gondot okoz a hiba beazonosítása, jobban jársz, ha szerelőhöz viszed.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Bicikli szállításban van tapasztalata valakinek? Egyelőre egyet kellene szállítanom, de csak tető vagy hátsó ajtó jöhet szóba a kombimnál!

Előre is köszönet!

Üdv.

E.

Integrált tetősínes vagy nincs rajta? Ha van rajta, akkor jó drága rá a tetőcsomagtartó, Míg a G-re 8-9-ért lehetett kapni, erre 20-30 ezer körül van.

Én vettem egyet használtan 15-ért, egy Gombos-félét, de nem igazán jön be, most leginkább el akarom majd adni.

Én minden kocsimnál így szállítottam bringát: tetőcsomagtartó + 3 ezer Ft-os teszkós biciklitartó. Hátránya, hogy a bringát fel kell emelni tetőre, viszont a vizsgálatok szerint - meglepetésre - nem fogyaszt többet a kocsi, állítólag, ahhoz képest, aminél a bringa a csomagtérajtóra van rögzítve - mondjuk a légörvény miatt logikus is. Engem zavarna, ha csak úgy tudnám kinyitni a csomagtartót, ha előbb leszedem a bringát. Persze van drágáért olyan, ami lebillen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Integrált tetősínes vagy nincs rajta? Ha van rajta, akkor jó drága rá a tetőcsomagtartó, Míg a G-re 8-9-ért lehetett kapni, erre 20-30 ezer körül van.

Én vettem egyet használtan 15-ért, egy Gombos-félét, de nem igazán jön be, most leginkább el akarom majd adni.

Én minden kocsimnál így szállítottam bringát: tetőcsomagtartó + 3 ezer Ft-os teszkós biciklitartó. Hátránya, hogy a bringát fel kell emelni tetőre, viszont a vizsgálatok szerint - meglepetésre - nem fogyaszt többet a kocsi, állítólag, ahhoz képest, aminél a bringa a csomagtérajtóra van rögzítve - mondjuk a légörvény miatt logikus is. Engem zavarna, ha csak úgy tudnám kinyitni a csomagtartót, ha előbb leszedem a bringát. Persze van drágáért olyan, ami lebillen.

Köszi!

Nincs tetősínem! Érdekes, hogy azt írják több helyen is, hogy a hátsó ajtóra szerelttel nem fogyaszt többet míg a tetősínes megoldással igen :-)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Nincs tetősínem! Érdekes, hogy azt írják több helyen is, hogy a hátsó ajtóra szerelttel nem fogyaszt többet míg a tetősínes megoldással igen :-)

Ez kb olyan milyen-gyakran-kell-olajat-cserélni típusú lavinafolyamot indíthat el :)

Szerintem ez is kb mindegy, ki ahogy szereti. Én utálnám, ha plafonig pakolt kombiból a gyerek bilijét csak úgy tudnám kivenni, hogy 2-3 bringát leszereljek.

Ha nincs semmid, lehet, hogy olcsóbb a hátsó csomitartós hordozó, nem tudom.

1-1,5 literrel így is, úgy is többet eszik, kb mindegy lehet (gondolom én)

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Nincs tetősínem! Érdekes, hogy azt írják több helyen is, hogy a hátsó ajtóra szerelttel nem fogyaszt többet míg a tetősínes megoldással igen :-)

Tetősín nélküli Astra H?

Én az öt ajtósba simán befektetek két bringát, lehajtott hátsó üléssel és még az első kereket sem kell kiszedni. Persze ez csak max két személlyel és kevés csomaggal játszik.

Link to comment
Megosztás:

Tetősín nélküli Astra H?

Én az öt ajtósba simán befektetek két bringát, lehajtott hátsó üléssel és még az első kereket sem kell kiszedni. Persze ez csak max két személlyel és kevés csomaggal játszik.

Tényleg nincs :-) Csak a fixpontok. Közben bringa megvan 20 colos kerekek (15-ös a váz). kormány kilazítva, első kerék befordítva, simán befér keresztbe! Téma sztornó. Köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.