Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Figyu!

Hol veszed az autót? Kitől? Ez egy vidéki kiskereskedő??? Lehet, hogy az a szitu, hogy szar csorók és még nem tudták kifizetni az autót a GM felé és addig a GM nem engedi forgalombahelyeztetni a kocsit. Lehet, hogy ez a szitu, mert azt ne mondd már, hogy 1 hónapja ott van a telepen az autó, csak még egyszer nem bírtak elballagni az okmányirodába a papírokért és a rendszámért?!?

Ismi toyotájának a papírjait egy délelőtt elintézték, úgy hogy délután mehetett az autóért, csak a zöldkártyáért kellett másnap reggel visszamenni.

Szerintem minimum egy dolgozó lány nagy engedményt harcolj ki, addig át se vedd az autót, aztán oda soha többé! Másokkal is csinálták már ezt a dunapentás opelnál szalinvárosba:)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem egy leányálom ez a várakozás.

December utolsó hete óta folyamatosan azt mondják, hogy jövő héten lesz kocsi. A múlt hétre már 90%-ot mondtak, erre pedig múlt héren 100%-ot, de tegnap már megint jövő hétről beszéltek.

Nem tudom mit kellene csinálni velük. Az a baj, hogy a szerződésen, amit dec 6.-án kitöltöttünk nincs rajta az átadás határideje.

Ráadásul a mostani szekerem is megadta magát vasárnap. Amit a cég adott, hogy tudjak mivel dolgozni, az meg tegnap reggel döglött be. :)

Szóval ez nem az én hetem.

De talán jövő héten meglesz az Astra!

Link to comment
Megosztás:

Hát nem egy leányálom ez a várakozás.

December utolsó hete óta folyamatosan azt mondják, hogy jövő héten lesz kocsi. A múlt hétre már 90%-ot mondtak, erre pedig múlt héren 100%-ot, de tegnap már megint jövő hétről beszéltek.

Nem tudom mit kellene csinálni velük. Az a baj, hogy a szerződésen, amit dec 6.-án kitöltöttünk nincs rajta az átadás határideje.

Ráadásul a mostani szekerem is megadta magát vasárnap. Amit a cég adott, hogy tudjak mivel dolgozni, az meg tegnap reggel döglött be. :)

Szóval ez nem az én hetem.

De talán jövő héten meglesz az Astra!

Aggodalomra semmi ok.....!

Ha meglesz a paripád ami szép új lesz nem lesz vele bajod.....

Talán....

Link to comment
Megosztás:

Aggodalomra semmi ok.....!

Ha meglesz a paripád ami szép új lesz nem lesz vele bajod.....

Talán....

Hello!

Hát Te is itt vagy? :)

Remélem tényleg nem lesz gond. Az útszéli szerelgetésekből elegem lett egy életre.

A kupéval mi a helyzet? Mikor lesz új vas? Bizsereg a talpam :D

Link to comment
Megosztás:

Balázs, Taxy ez egészen egszerűen gusztustalan, undorito és felháboríó. Mindkettőtöket nagyon sajnálom.

Sztem álljatok hozzá ugyan úgy mint a kereskedő. Ő szarik rátok, tegyétek ti is ugyanezt. Egy darabig el lehet nézni a csúszásokat de BAZZEG másfél hónap??????

Fogyasztóvédelem! Nem zsarolni kell, hanem a vásárlói jogaid tiszteletben tartását megkövetelni. Bazz ilyenkor már európában vagy a világ nem ilyen balkáni felén már a feneketeket nyalogatnák és kezüket tördelnék, hogy mivel tudnak kárpótolni.

:) :D ;) ;)

Egyre inkáb igaza lesz Voszinak. Ebben az országban autót nem szabad venni.

Link to comment
Megosztás:

Balázs, Taxy ez egészen egszerűen gusztustalan, undorito és felháboríó. Mindkettőtöket nagyon sajnálom.

Sztem álljatok hozzá ugyan úgy mint a kereskedő. Ő szarik rátok, tegyétek ti is ugyanezt. Egy darabig el lehet nézni a csúszásokat de BAZZEG másfél hónap??????

Fogyasztóvédelem! Nem zsarolni kell, hanem a vásárlói jogaid tiszteletben tartását megkövetelni. Bazz ilyenkor már európában vagy a világ nem ilyen balkáni felén már a feneketeket nyalogatnák és kezüket tördelnék, hogy mivel tudnak kárpótolni.

:) :D ;) ;)

Egyre inkáb igaza lesz Voszinak. Ebben az országban autót nem szabad venni.

Velem nagyon rosszul járnának!!!Azonnal fenyegtőznék,hogy viszem más márkához a pénzem!

Nem akarom én Balázst bántani,távol álljon tőlem,de szerintem ez valamilyen szinten az ő sara is,mert sokkal agresszívebben kellene ehhez ennyi idő után már hozzáállni,SZERINTEM!

Link to comment
Megosztás:

Egyébként tegnap átolvastam a szerződést...

Csak "várható szállítási idő" van benne meghatározva, illetve van 2 érdekes megjegyzés:

1.) gyártó miatti késedelemért felelősséget nem vállalnak...

itt lehetne picit kötözködni, hogy 1 hónapja náluk áll a gép, és semmi nem történt vele

2.) az autó ára az éppen aktuális ... árak alapján változhat

itt meg rájössz, hogy mégsem, mert nem tudni hogy a következő paraméterek változásai miatt hogyan módosulna az ár:

- egyrészt évváltás miatt az aktuális listaárak

- regisztrációs adó emelkedett (az én esetemben kb. 250-300e HUF)

- ÁFA csökkent

- regisztrációs adó ÁFÁját kinek kell kifizetni

- Lízing és márkakereskedői kedvezmények nem összevonhatók (kb. 5 ill. 8% kedvezményt jelent, plusz egyedi konstrukció)

Ha netán nem veszem át a kocsit bukom a foglalót, ha nagyon nekiállok kötözködni, szintén két lehetőség van. Sajnos a kereskedőnek nem éri meg engedni az árból, mert tisztában vagyok vele, mennyit keresnek az autómon, így az első elvetve. A szerződés értelmében mondhatnák azt, hogy a különböző szabályok változása értelmében mondjuk 10% plusz...

Bár az egészben benne van az is, hogy ezt a kocsit nem valószínű, hogy itthon gyorsan, árában el tudnák adni :)

Így a márkakereskedő inkább azt mondja, hogy a kocsi árgaranciás, és adnak hozzá valami extra ajándékot - vmi szolgáltatás, ami nekik "nem kerül pénzbe" - én meg türelmesen várok...

Link to comment
Megosztás:

nem fenyegetőznél te....

főképp hogy otthagytál egy kisebb táska önrészt, ami foglalóként szerepel a szerződésbe....

szóval ha 2-3-4 ezázezred benntlenne, akkor legfeljebb kiabálnál, szdnád az anyukájukat, és ügyvédért kiáltanál....

Tényleg, nem írnál kis cikket a "Mire figyeljünk újautó vásárláskor?" címmel? Szerintem nagy sikere lenne!

Link to comment
Megosztás:

Ez nem olyan... Valamilyen szinten kiszolgáltatott helyzetben vagy, tehát ha eléd raknak egy szállítási szerződést, vagy akár tervezetet, ami neked nem tetszik, lehet menni másik kereskedésbe...

Amúgy a kocsim ki van számlázva, ki van fizetve, ilyenekre nem hivatkozhatnak :)

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejlemény:

Kiszámlázták az autót, ha minden jól megy, a héten elhozhatom. Már intézem a biztosítást, és reménykedem....

De,

1, A rendeléskor ígért ajándékriasztót sajnos még nem tudták beletenni, majd vissza kell mennem valamikor elintézni...

2, A szarvas ügynél elmászott az ülés kicsit, és ehhez csak a múlt héten sikerült megrendelniük az új vázat, tehát ezért is vissza kell mennem. Lehet, hogy a szerelő vak, és nem csipogta neki le a műszer, ezért nem rendelték meg hozzá a cuccot hat hét alatt, nem tudom.

Szóval ha minden igaz a héten elhozom, két hónap után, félkészen. :)

De lesz új vas, és ez a lényeg! :D

Link to comment
Megosztás:

igazából ebbe az a szar, hogy ott áll...

de nem az van, h nem fizették ki?? melyik kereskedés, bár már kérdeztem, lehet, h titok

Sziasztok, új vagyok itt, eddig csak olvasgattam és okultam...

FBalazs, lenne egy fontos kérdésem, kérlek ha tudsz válaszolj: a szóban forgó szívatós opel kereskedő nem a kecskeméti T-i (virslihez szokták enni) véletlenül? csak azért kérdezem mert hamarosan náluk tervez egy jóbarátom egy h astrát venni, és jobb az óvatosság...

mindenkinek üdv

Tabasco

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, új vagyok itt, eddig csak olvasgattam és okultam...

FBalazs, lenne egy fontos kérdésem, kérlek ha tudsz válaszolj: a szóban forgó szívatós opel kereskedő nem a kecskeméti T-i (virslihez szokták enni) véletlenül? csak azért kérdezem mert hamarosan náluk tervez egy jóbarátom egy h astrát venni, és jobb az óvatosság...

mindenkinek üdv

Tabasco

A Tormásiknál nincs gond újautóvásárlás esetén, legfeljebb csak annyi, hogy nem túl rugalmasak, ha esetleg v.mit még bele szeretnél alkudni az ÚJ autó árába.

Ezért elég sokan innen Kecskemétről inkább átmennek Dabasra, v. Kiskunhalasra újautót venni, mert ott sokkal rugalmasabbak, vevőcentrikusabbak.

Amúgy Balázs Pesten veszi a gépét.

Link to comment
Megosztás:

A Tormásiknál nincs gond újautóvásárlás esetén, legfeljebb csak annyi, hogy nem túl rugalmasak, ha esetleg v.mit még bele szeretnél alkudni az ÚJ autó árába.

Ezért elég sokan innen Kecskemétről inkább átmennek Dabasra, v. Kiskunhalasra újautót venni, mert ott sokkal rugalmasabbak, vevőcentrikusabbak.

Amúgy Balázs Pesten veszi a gépét.

köszi szépen az infokat, akkor félreérthettem valami miatt hogy a kecskemétiekre gondoltam.

Budapesti szalonról van szó.

Egyébként a múlt hét hétfőn mondott "ezen a héten 100% hogy meglesz a kocsi"-ból természetesen semmi nem lett. :) Szóval még mindig várok. Most szerda a határidő. Már nem hiszek el nekik semmit.

hihetetlen mit csinálnak Veletek. de azért kitartás...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.