Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Ha meg a biztosítás és a városi fogyi a lényeg, akkor ott az 1.3D. A 1.6-nál ruganyosabb és megáll 6L-be, igaz drágább picit, de ha évi 20e felett autózol meggondolandó...

Igazad van, lehet, hogy az enjoy plusz csomag picit olcsóbb, csak szerintem fölösleges dolgok vannak benne, mint a 45ezerért 3részes háttámla és 28-ezerért a hungarocell rakodó a csomeszba, persze ez csak nekem fölös.

nem is tudtam, hogy 140le-s 1.8 már van...

Link to comment
Megosztás:

1.6 benzinest többen próbáltak anno Soltvadkerten... A tapasztalatok alapján elég lomha ;)

Futó úr testvére kapott ilyen motorral cégautót, lehet, hogy neki jobb tapasztalatai vannak, szerintem kérdezd meg.

Taxy autója Enjoy felszereltségű, meg van még benne pár extra (pl. egy darab szarvas - ez csak egy speciális limitált szériához járt), szintén érdemes meghallgatni a véleményét. Az ő kocsijában 1.7CDTI motor van, ami teljesítményben közel azonos az 1.6 benzinessel, viszont a nyomatékbeli különbség érezhető...

Az én tapasztalatom meg annyi a GTC-ről, hogy parkradart kérj bele, ha még nem vezettél olyan kocsit, amiben hátrafelé nem lehet kilátni... :blink: A tükröket szokni kell, és már az első hibánál megtérül a cucc ára... Ezen kívűl próbálj meg rá matrica rendszámot kérni, mert sajnos az első rendszámot elég f@szul lehet felrakni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7D azért jóval drágább, mint az 1.6? Ezért esetleg 1.3 is lehet alternatíva, azzal is megy.

Az 1.7D nagyon nyers, ajánlatos hozzátenni egy chipet, pbox.

Tény, hogy hátra nem látni ki belőle. Bár a tükrökkel semmi gond nincs szerintem, tök jól beállítható, a C oszlop viszont félországot kitakar...úgyhogy ajánlatosabb előtte megnézni hová tolatsz be:) Parkolni lehet vele, én csak az oszloptól rettegek mindig, nehogy az legyen a holttérben:) De megéri a gyári radarral kérni.

Link to comment
Megosztás:

Igazából én is így gondolom, 1.3 kicsi, 1.7 meg elég drága az 1.6 árához képest. Használtam egyébként 1.6-ost, igaz csak pár hétig, de nem volt vele kükönösebb problémám.

Az alap problémám még mindig ugyanaz elég a "sport alváz" 50 ezerért (vagy ez lenne a 15 mm.-es széria ültetés az 5 ajtóshoz képest), vagy kell a sport csomag az 5 lyukhoz?

Link to comment
Megosztás:

Figyi, a "szerinted kicsi lenne" helyett ki kell próbálni és kész...Kinek mi jön be...Tény, hogy száraz adatok alapján se az 1.3d, se az 1.7d nem egy rakéta, de annak ellenére mindkettő jól vezethető és rugalmasabb, mint az 1.4, vagy 1.6 (vagy 1.8). Hasonló stílussal a fogyasztások is így alakulnak kb. 1.4(8l), 1.6(8.5-9l), 1.3d (5,8-6,2l), 1.7d(6.2-6,6l).

Általában az autót nem 0-100-ra gyorsításra használják.

Én vezettem 1.4, 1.6, 1.3d, 1.7d, 1.9d-t. (1.4, 1.6-ot csak G-ben). érzetre mindegyik diesel többet hozott, mint amit papíron tud.

Szerintem sportcsomag, vagy diesel kell az 5 csavarhoz (5x110). De ahol rendelnéd ott lövésük sincs?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Régebben már írtam a fórumba, csak miután összetörték az autómat. nem igazán tudtam róla mit írni. Most rendelném azonban az újat, csak van egy nagy dilemmám, az autó egy 1.6-os GTC lenne Enjoy+ csomaggal. Ehhez a felszereltséghez/motorhoz 4*100-as felni, és hátul dobfék tartozik. Ez engem nagyon zavar (van 5 lyukú alufelnim), és rangon alulinak érzek egy ilyen megoldást, illetve egy ismerős szerint kevésbé masszív a négy lyukú, mint az öt, és a dobfék is csökkenti a fékhatást. Szívesen venném, ha ebben a témában a segítségemre lennétek, illetve milyen extrát kellene rendelnem ehhez a kombinációhoz (GTC 1.6 Enjoy), hogy ezt elkerüljem (sport alváz vagy kell a komplett sport csomag). Előre is köszi a segítséget mindenkinek.

Hello!

A Z17DTH az király! Nagyon meg vagyok vele elégedve. Az 1.6 benzinről személyes tapasztalataim nincsenek, de több helyről hallottam, hogy tényleg kicsit kevéske. A diesel elég dinamikusan mozgatja az autót. Az 1.6 benzin és az 1.7 diesel között 530000 Ft van. Ha fontos a fogyasztás, és sokat mész, akkor szerintem megéri. Az enyém 6.5-öt fogyaszt vegyesen.

A Enjoy plusz is jó választás. Az enyémben is ez van +ködlámpa+bc+riasztó.

Ha az 1.6-hoz kérsz sport csomagot, akkor árban már feljebb vagy mint az 1.7 diesellel Enjoy csomaggal. Viszont akkor lesz állítható futómű+esp+alufelni.

Az 1.3 diesel szerintem akkor a legjobb, ha nem nagyon mész ki a városból. Szerintem.....

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek,

1-2 kérdésem lenne ASTRA H GTC-vel kapcsolatban, ha tudtok a témákban valamit, légyszi világosíjjatok fel:

- az állandó tompítot világítás (10eFt a rendelhető extralistában) jelent megbízhatóbb izzót is, vagy csak annyit jelent hogy úgy kötik az elektronikát hogy ahogy gyújtást adsz folyamatosan ég a tompított?

(azért kérdem mert a népítéletek szerint eléggé könnyen/hamar kiégnek az izzók)

- vízhőfokmérőt szerintetek utólag sem lehet valahogy belebarkácsolni a motorba? (autóvillamosságis szerelővel, valamilyen plusz diszkrét kijelzőre gondolok, pl. mint a tuning olajhőmérséklet jelző órák, olyasmire)

- deréktámasz szerintetek hasznos? (persze hogy hasznos, mert meg kell támasztani az ágyéki gerincszakaszt a helyes üléshez, de próbálta már valaki? tényleg jó?)

köszi a választ bárkitől,

csao

tabasco

egy reményekkel teli jövőbeni GTC tulaj

Link to comment
Megosztás:

- az állandó tompítot világítás (10eFt a rendelhető extralistában) jelent megbízhatóbb izzót is, vagy csak annyit jelent hogy úgy kötik az elektronikát hogy ahogy gyújtást adsz folyamatosan ég a tompított?

(azért kérdem mert a népítéletek szerint eléggé könnyen/hamar kiégnek az izzók)

Megér ez ennyit?

- vízhőfokmérőt szerintetek utólag sem lehet valahogy belebarkácsolni a motorba? (autóvillamosságis szerelővel, valamilyen plusz diszkrét kijelzőre gondolok, pl. mint a tuning olajhőmérséklet jelző órák, olyasmire)

Ilyenre gondoltál?

A deréktámaszra nem tudok mit mondani...

Link to comment
Megosztás:

- a kapcsolás nem ér meg ennyit, csak akkor, ha "bombabiztos" izzókat raknak bele ennyiért...

nincs kedvem fél évente rohangálni szervízbe kiégett izzók miatt, mert állítólag astra h-nál ez gyakori hiba, plusz elég macerás izzót cserélni

- igen, pont ilyenre gondoltam (vízhőfokmérő), esetleg még igényesebb/tuningabb kivitelben (pl. USA-ban vannak nagyon dekoratív példányok)

Link to comment
Megosztás:

- világítás: ugyan úgy van kötve mint a másik, csak egy kapcsolás Tech2-vel :blink:

- állandó tompított világításra léteznek különböző utólag beépíthető szettek is (talán a legkomolyabb a Hella szettje, melyből van Astra H specifikus) - itt nem kell semmi komoly kapcsolásra gondolni - minden kocsiba berakható. A németeknél mentek rá erre nagyon, mert ott már bizonyított, hogy "biztonságosabb" jól láthatóan közlekedni.

- létezik automata világítás is - ez már annyiban különbözik, hogy világítás kapcsolónál van egy "AUTO" állás, illetve egy szenzor figyeli a fényviszonyokat... Értelem szerűen fényviszonynak megfelelően kapcsolja ki/be a viláítást...

- a tompított működéséről meg annyit, hogy tompított állásban leállítom a motort, automatikusan helyzetjelzőre kapcsol (vagyis tompított OFF) Fordított esetben, ha álló motornál kapcsolok tompítottra, működik minden...

Vízhőfok jel megvan, ugyanis a Computerből ki lehet szedni, csak nincs megjelenítve sehol. Amúgy pl. a fűtés úgy működik, hideg motornál meleg levegő befúvásnál el sem indítja a ventit... Megvárja, míg picit melegszik a motor.

Gerinctámasz nekem van a kocsiban, de full vissza van tekerve - nekem így kényelmes... Amit hiányolok, hogy az Opelnél felárasan rendelhető csak normális - Recaro - sportülés, a sima sportnak mondott üléseken meg f@szul van megcsinálva az oldartartás is, és az ülőlap is... Nemhogy tovább vitték volna a Vectra B, Omega B -ben megszokott vonalat :rolleyes:

Ami amúgy hasznos kiegészítő, az a növelt fűtés/jégmentesítés (főleg, mivel a Diesel elég lassan éri el az üzemi hőfokot), aut. belső levegőkeringetés, tolatóradar (feljebb már kitárgyaltuk)

Link to comment
Megosztás:

- világítás: ugyan úgy van kötve mint a másik, csak egy kapcsolás Tech2-vel :blink:

- állandó tompított világításra léteznek különböző utólag beépíthető szettek is (talán a legkomolyabb a Hella szettje, melyből van Astra H specifikus) - itt nem kell semmi komoly kapcsolásra gondolni - minden kocsiba berakható. A németeknél mentek rá erre nagyon, mert ott már bizonyított, hogy "biztonságosabb" jól láthatóan közlekedni.

- létezik automata világítás is - ez már annyiban különbözik, hogy világítás kapcsolónál van egy "AUTO" állás, illetve egy szenzor figyeli a fényviszonyokat... Értelem szerűen fényviszonynak megfelelően kapcsolja ki/be a viláítást...

- a tompított működéséről meg annyit, hogy tompított állásban leállítom a motort, automatikusan helyzetjelzőre kapcsol (vagyis tompított OFF) Fordított esetben, ha álló motornál kapcsolok tompítottra, működik minden...

Vízhőfok jel megvan, ugyanis a Computerből ki lehet szedni, csak nincs megjelenítve sehol. Amúgy pl. a fűtés úgy működik, hideg motornál meleg levegő befúvásnál el sem indítja a ventit... Megvárja, míg picit melegszik a motor.

Gerinctámasz nekem van a kocsiban, de full vissza van tekerve - nekem így kényelmes... Amit hiányolok, hogy az Opelnél felárasan rendelhető csak normális - Recaro - sportülés, a sima sportnak mondott üléseken meg f@szul van megcsinálva az oldartartás is, és az ülőlap is... Nemhogy tovább vitték volna a Vectra B, Omega B -ben megszokott vonalat :rolleyes:

Ami amúgy hasznos kiegészítő, az a növelt fűtés/jégmentesítés (főleg, mivel a Diesel elég lassan éri el az üzemi hőfokot), aut. belső levegőkeringetés, tolatóradar (feljebb már kitárgyaltuk)

FBalazs, Neked is köszi szépen az infokat!

a vízhőfok jel benne van a computerben? na, ez nagy hír! Te kivezetteted valahogy? vagy nem foglalkozol vele?

megkérdezhetem, hogy Te a gtcdhez kértél-e sport futómű csomagot, illetve mi a véleményed róla? (1.9 CDTI motorok esetén 50.000Ft) Pl. ez a csomag a GTC az 5 ajtóshoz viszonyított gyári alacsonyabb magasságát tovább csökkenti 3 centivel? Amúgy az autó amiben gondolkodom enjoy felszereltségű lenne.

Még 1 apró kérdés a fórumtársaktól: mit gondoltok, a többszólamú kürt (+6000 Ft) mennyivel szól szebben/erősebben mint az alap széria?

thanks all

tabasco

Link to comment
Megosztás:

Sport csomagban ami nagy előny, az az ESP... picit jobban működik, mint pár másik autóban. Sport gombbal érezni valami változást a gázreakciónál, illetve, hogy BPn nem nagyon kell CDket hallgatni. Hátránya, hogy 16"-nál kisebb felnit nem bírsz felrakni... (nemtom, hogy az én 1.9-esemen Taxy 1.7-eséhez viszonyítva melyik csomagban "tartalmazza" - a szalonban a sport csomagra fogták)

Nekem többszólamú kürtöm van - szintén nem tudom, melyik csomag részeként...

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek,

1-2 kérdésem lenne ASTRA H GTC-vel kapcsolatban, ha tudtok a témákban valamit, légyszi világosíjjatok fel:

- az állandó tompítot világítás (10eFt a rendelhető extralistában) jelent megbízhatóbb izzót is, vagy csak annyit jelent hogy úgy kötik az elektronikát hogy ahogy gyújtást adsz folyamatosan ég a tompított?

(azért kérdem mert a népítéletek szerint eléggé könnyen/hamar kiégnek az izzók)

- vízhőfokmérőt szerintetek utólag sem lehet valahogy belebarkácsolni a motorba? (autóvillamosságis szerelővel, valamilyen plusz diszkrét kijelzőre gondolok, pl. mint a tuning olajhőmérséklet jelző órák, olyasmire)

- deréktámasz szerintetek hasznos? (persze hogy hasznos, mert meg kell támasztani az ágyéki gerincszakaszt a helyes üléshez, de próbálta már valaki? tényleg jó?)

köszi a választ bárkitől,

csao

tabasco

egy reményekkel teli jövőbeni GTC tulaj

Hi tabasco,

Igaz, hogy én csak egy szerény 1.6-ost hajtok, de már majd' egy éve, így bizton állíthatom, hogy nagyon hasznos dolog a deréktámasz, főként ha hosszú utakon is jársz.

Én már tuti, hogy nem fogom kihagyni a következő autómból sem.

Az állandó tompított nekem nincs benne, de elgondolkodtató (amennyiben tényleg csak programozás kérdése), viszont izzót már kellett cserélnem mindkét első lámpában... (kb. két hét eltéréssel mentek ki)

kormányt végállásba teker, sárvédőnél benyúl a kerékjáratba, kicsi takarólemezt eltávolít, izzó ki (ha bírod) és csere, majd visszaszerelés...

Ezt mondjuk rendőri kérésre egy jó kis latyakos időben????

Link to comment
Megosztás:

Én a deréktámaszt mindig össze-vissza tekergetem, mindig máshol kényelmes, de a hiba valószínüleg bennem van, az előző autómban is ezt csináltam. Ha nem lenne valószínüleg nem hiányozna. Viszont ha jól tudom ez egy "komfort ülés csomag" nevű extrában van, vagy valami hasonlóban. Nekem a magasság, és az üléslap dőlésszög is állítható. Ezek szerintem hasznosabbak, mint a deréktámasz. Én utánanéznék, hogy a nem komfort ülésnél is állíthatók-e ezek.

A sport csomag szerintem megér 50-et. Az ESP jó dolog, és még Balázsé is magasan van, pedig az is gyárilag ültetett, sportcsomagos. :blink:

A vízhőfokmérő nekem is hiányzik, de olyan kijelző biztosan nincs, ami normálisan illene az autó belteréhez. :rolleyes:

Igazán kitalálhatnának már valami olyan sw-t, ami átbarkácsolja a bc-t, hogy írja.

Link to comment
Megosztás:

Tabasco!

Az állandó világítást ne rendeld meg 10.000 Ft-ért. Utólag bármikor be- és kikapcsolható Tech2-vel.

5-féle variáció létezik: gyújtáskulcsra vagy motorindításra kapcsolódjon be az első helyzetjelző, a tompított, a hátsó helyzetjelző, a belső jelzőfények és a rendszámtábla világítás különböző variációban.

Segítséget kérek, hogyan tudok képet beszúrni (mi az az URL amit beszúrásnál kér).

A fenti variációk táblázatba foglalva is betenném, ha a beszúrás sikerülne.

A kéthangú kürtnél két különböző magasságú hang együtt szól. Nekem ilyen van: szebb, komolyabb a hangja (mintha nagyobb autód lenne).

Komfort ülés csomag: csak ez tartalmazza a gerinctámaszt, viszont van ülés emelés, billentés és a hagyományos állítások, a bal üléshez kartámasz tárolóval. A baloldali az enyoy+ csomag része, a jobboldali külün extra. Hasznosnak tartom hosszabb úton.

Ha grafikus kijelződ lesz (LCD-digitális klímához jár) akkor ne kérj bele computert. Utólag szoftveresen bekapcsolják. Ez tartalmazza a check kontrollt is (kiírja, ha valami hibás pl:égő, most állandóan az ablakmosó vízért szól, mert már kevés van benne).

A tempomatot is utólag kérd. Az indexkapcsolót cserélik ki és a kuplunghoz tesznek egy kapcsolót olcsón.

Én kilátás csomagot kértem. Ez tartalmazza az esőérzékelős ablaktörlőt, sötétedő belső visszapillantót (benne alul egy kis lámpa halványan világítja a seb.váltó környékét), automatikus lámpakapcsolót (M.o.-on nem használható, mert állandó tompított a kötelező).

Ha CD30-as rádiód lesz, kérd az MP3-at is.

Remélem tudtam valamit segíteni. Ezeket másfél év használat után ítom.

Link to comment
Megosztás:

Sport csomagban ami nagy előny, az az ESP... picit jobban működik, mint pár másik autóban. Sport gombbal érezni valami változást a gázreakciónál, illetve, hogy BPn nem nagyon kell CDket hallgatni. Hátránya, hogy 16"-nál kisebb felnit nem bírsz felrakni... (nemtom, hogy az én 1.9-esemen Taxy 1.7-eséhez viszonyítva melyik csomagban "tartalmazza" - a szalonban a sport csomagra fogták)

Nekem többszólamú kürtöm van - szintén nem tudom, melyik csomag részeként...

köszi az infokat!

16" kisebbeket nem tudok felrakni? ez most valószínű nagyon buta kérdés lesz: miért?

amúgy persze nem tervezem, hiszen a gyári 16" acélfelni lesz, a cél pedig hogí 17"es alu kerüljön rá valamikor...

Hi tabasco,

Igaz, hogy én csak egy szerény 1.6-ost hajtok, de már majd' egy éve, így bizton állíthatom, hogy nagyon hasznos dolog a deréktámasz, főként ha hosszú utakon is jársz.

Én már tuti, hogy nem fogom kihagyni a következő autómból sem.

Az állandó tompított nekem nincs benne, de elgondolkodtató (amennyiben tényleg csak programozás kérdése), viszont izzót már kellett cserélnem mindkét első lámpában... (kb. két hét eltéréssel mentek ki)

kormányt végállásba teker, sárvédőnél benyúl a kerékjáratba, kicsi takarólemezt eltávolít, izzó ki (ha bírod) és csere, majd visszaszerelés...

Ezt mondjuk rendőri kérésre egy jó kis latyakos időben????

kössz, ez megnyugtató hogy jó az a deréktámasz, gyerekek figyeljetek oda a gerincetekre én mondom, 31 évesen jöttem rá hogy eddig kellett volna jobban vigyázni rá...

az izzókat Te cseréled? az nem garis? amúgy kösz a szerelés tippet!

Én a deréktámaszt mindig össze-vissza tekergetem, mindig máshol kényelmes, de a hiba valószínüleg bennem van, az előző autómban is ezt csináltam. Ha nem lenne valószínüleg nem hiányozna. Viszont ha jól tudom ez egy "komfort ülés csomag" nevű extrában van, vagy valami hasonlóban. Nekem a magasság, és az üléslap dőlésszög is állítható. Ezek szerintem hasznosabbak, mint a deréktámasz. Én utánanéznék, hogy a nem komfort ülésnél is állíthatók-e ezek.

A sport csomag szerintem megér 50-et. Az ESP jó dolog, és még Balázsé is magasan van, pedig az is gyárilag ültetett, sportcsomagos. ;)

A vízhőfokmérő nekem is hiányzik, de olyan kijelző biztosan nincs, ami normálisan illene az autó belteréhez. :blink:

Igazán kitalálhatnának már valami olyan sw-t, ami átbarkácsolja a bc-t, hogy írja.

a deréktámaszon kívül az üléslap dőlésszög is szerintem is nagyon hasznos, és az csak a komfort ülés csomagban, van, úgyhogy az lesz...

sport csomag is lesz, 50-et tényleg megér, állítólag a GTC az 5 ajtós astránál eleve 3 centivel alacsonyabb, és ez a sport futómű csomat plusz 1,5 centit jelent, ez már majdnem 5 centi az ötajtóshoz képest, ami nekem azt hiszem elég lesz...

Tabasco!

Az állandó világítást ne rendeld meg 10.000 Ft-ért. Utólag bármikor be- és kikapcsolható Tech2-vel.

5-féle variáció létezik: gyújtáskulcsra vagy motorindításra kapcsolódjon be az első helyzetjelző, a tompított, a hátsó helyzetjelző, a belső jelzőfények és a rendszámtábla világítás különböző variációban.

Segítséget kérek, hogyan tudok képet beszúrni (mi az az URL amit beszúrásnál kér).

A fenti variációk táblázatba foglalva is betenném, ha a beszúrás sikerülne.

A kéthangú kürtnél két különböző magasságú hang együtt szól. Nekem ilyen van: szebb, komolyabb a hangja (mintha nagyobb autód lenne).

Komfort ülés csomag: csak ez tartalmazza a gerinctámaszt, viszont van ülés emelés, billentés és a hagyományos állítások, a bal üléshez kartámasz tárolóval. A baloldali az enyoy+ csomag része, a jobboldali külün extra. Hasznosnak tartom hosszabb úton.

Ha grafikus kijelződ lesz (LCD-digitális klímához jár) akkor ne kérj bele computert. Utólag szoftveresen bekapcsolják. Ez tartalmazza a check kontrollt is (kiírja, ha valami hibás pl:égő, most állandóan az ablakmosó vízért szól, mert már kevés van benne).

A tempomatot is utólag kérd. Az indexkapcsolót cserélik ki és a kuplunghoz tesznek egy kapcsolót olcsón.

Én kilátás csomagot kértem. Ez tartalmazza az esőérzékelős ablaktörlőt, sötétedő belső visszapillantót (benne alul egy kis lámpa halványan világítja a seb.váltó környékét), automatikus lámpakapcsolót (M.o.-on nem használható, mert állandó tompított a kötelező).

Ha CD30-as rádiód lesz, kérd az MP3-at is.

Remélem tudtam valamit segíteni. Ezeket másfél év használat után ítom.

köszi minden tippet! állandó világítást nem rendeltem, viszont lesz komfort ülés csomag, kürt, mp3, tolatóradar, aktív fejtámla, na és tetőspoiler is... ja és tempomat utólag!

kicsit nagyon várom! :rolleyes:

üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.