Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Üdv

Tudja valaki hogy milyen belső filter kell Astra H-ba, arra gondolok ami az utastérbeni levegőt szűri, ami állítólag a kesztyűtartónál van valahol! Van annak valami típus száma?? Hogyan lehet cserélni?

Szia! Itt egy link http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all...au/HBBLrC4z.pdf hogy hogyan is kell cserélni a pollenszűrőt az autónkban. Két féle pollenszűrő létezik: sima pollenszűrő, ami a finom port szűri ki a kaszniba áramló levegőből, a másik az aktívszenes, ami a kellemetlen szagokat, kipufogógázt is kiszűri.

Gyári sima szűrő: 5.700ft

Gyári aktívszenes: 10.400ft

Utángyártott jó minőségű MANN sima szűrő: 4.300ft

MANN aktívszenes: 5.700ft

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Tudja valaki hogy milyen belső filter kell Astra H-ba, arra gondolok ami az utastérbeni levegőt szűri, ami állítólag a kesztyűtartónál van valahol! Van annak valami típus száma?? Hogyan lehet cserélni?

Helló!

Szeptemberben cseréltem pollenszűrőt. A Mann-os leírás szerint 24 perc, de nekem 3,5 órámba telt :lol: igaz nem volt leírásom. A legelső ami fontos! A csavarfejek 5,5 mm-esek. Ilyen bitfej készletekben általában nem szokott lenni, én is csodálkoztam mikor a ötös nem ment rá, a hatos meg átfordult. Teljesen hülyeség 5,5-öst használni, de ez van. A sorrend nekem is valami hasonló volt, mint a mann-osnál, annyi különbséggel, hogy a ventillátor motorját is le kellett venni (GTC-ben cseréltem, de gondolom az ötajtósban is ugyan úgy működik). Ami még fontos, hogy érdemes kiporszívózni a szűrő dobozát, mert rettentő sok kosz belemegy, amit aztán a friss szűrő gyorsan összeszed és máris csökken a hatásfoka.

Sok sikert, és még több türelmet a cseréhez! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szeptemberben cseréltem pollenszűrőt. A Mann-os leírás szerint 24 perc, de nekem 3,5 órámba telt :lol: igaz nem volt leírásom. A legelső ami fontos! A csavarfejek 5,5 mm-esek. Ilyen bitfej készletekben általában nem szokott lenni, én is csodálkoztam mikor a ötös nem ment rá, a hatos meg átfordult. Teljesen hülyeség 5,5-öst használni, de ez van. A sorrend nekem is valami hasonló volt, mint a mann-osnál, annyi különbséggel, hogy a ventillátor motorját is le kellett venni (GTC-ben cseréltem, de gondolom az ötajtósban is ugyan úgy működik). Ami még fontos, hogy érdemes kiporszívózni a szűrő dobozát, mert rettentő sok kosz belemegy, amit aztán a friss szűrő gyorsan összeszed és máris csökken a hatásfoka.

Sok sikert, és még több türelmet a cseréhez! :(

Koszi szépen nekem is biztos belefog telleni 1-2 orába :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pollenszűrő csere 3,5 óra?:lol:

Most vagy én csináltam valamit nagyon rosszul, vagy az 5ajtóshoz képest a gtc-ben tényleg teljesen máshogy kell...

Kiszereled a kesztyűtartót 5 perc+ kicsavarozod a műanyagfedél csavarjait +4perc kiveszed a légszűrőt 20-45 másodperc (kiskezűek és nőgyógyászok előnyben...) + porszívózás 3 perc + új betétele 1 perc és akkor fordított sorrendben mindent vissza...:(

Szerintem a 24-perc reális

"hogy a ventillátor motorját is le kellett venni"-> miért kéne... biztos hogy pollenszűrőt cseréltetek? :D

Helló!

Szeptemberben cseréltem pollenszűrőt. A Mann-os leírás szerint 24 perc, de nekem 3,5 órámba telt :lol: igaz nem volt leírásom. A legelső ami fontos! A csavarfejek 5,5 mm-esek. Ilyen bitfej készletekben általában nem szokott lenni, én is csodálkoztam mikor a ötös nem ment rá, a hatos meg átfordult. Teljesen hülyeség 5,5-öst használni, de ez van. A sorrend nekem is valami hasonló volt, mint a mann-osnál, annyi különbséggel, hogy a ventillátor motorját is le kellett venni (GTC-ben cseréltem, de gondolom az ötajtósban is ugyan úgy működik). Ami még fontos, hogy érdemes kiporszívózni a szűrő dobozát, mert rettentő sok kosz belemegy, amit aztán a friss szűrő gyorsan összeszed és máris csökken a hatásfoka.

Sok sikert, és még több türelmet a cseréhez! :D

Link to comment
Megosztás:

Pollenszűrő csere 3,5 óra?:lol:

Most vagy én csináltam valamit nagyon rosszul, vagy az 5ajtóshoz képest a gtc-ben tényleg teljesen máshogy kell...

Kiszereled a kesztyűtartót 5 perc+ kicsavarozod a műanyagfedél csavarjait +4perc kiveszed a légszűrőt 20-45 másodperc (kiskezűek és nőgyógyászok előnyben...) + porszívózás 3 perc + új betétele 1 perc és akkor fordított sorrendben mindent vissza...:(

Szerintem a 24-perc reális

"hogy a ventillátor motorját is le kellett venni"-> miért kéne... biztos hogy pollenszűrőt cseréltetek? :D

Jaja, pollenszűrőt cseréltem, csak nekem ez volt az első alkalom :lol: Nem te, hanem én csináltam rosszul. A kesztyűtartó kiszerelése nálam fél óra volt, mivel a hűtés miatt van egy cső ami belelóg, és azt nem akartam letörni. Viszont a ventillátorral ennél is több időt töltöttem el. Leszedni nem volt nehéz, viszont visszarakni egy rémálom. Igazából amiatt vettem le, mert nem tudtam volna berakni a szűrőt csak ha meghajtogatom, de akkor a tetején meg az alján lévő karton merevítőcsík szanaszét törik, magyarul útban volt.

Nem tudom, hogy az ötajtósban hogy van. Abban simán ki lehet húzni a szűrőt? Nekem kb az 1/4-e jön ki és bele akad a ventillátor házába, utánna már csak hajtogatni lehet.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, pollenszűrőt cseréltem, csak nekem ez volt az első alkalom :lol: Nem te, hanem én csináltam rosszul. A kesztyűtartó kiszerelése nálam fél óra volt, mivel a hűtés miatt van egy cső ami belelóg, és azt nem akartam letörni. Viszont a ventillátorral ennél is több időt töltöttem el. Leszedni nem volt nehéz, viszont visszarakni egy rémálom. Igazából amiatt vettem le, mert nem tudtam volna berakni a szűrőt csak ha meghajtogatom, de akkor a tetején meg az alján lévő karton merevítőcsík szanaszét törik, magyarul útban volt.

Nem tudom, hogy az ötajtósban hogy van. Abban simán ki lehet húzni a szűrőt? Nekem kb az 1/4-e jön ki és bele akad a ventillátor házába, utánna már csak hajtogatni lehet.

Hát én már több mint fél éve csináltam (és nem emlékszem pontosan), de én sima papírszűrőt raktam bele és ugye annak nem olyan merev a széle, tehát lehet, hogy én is görbítettem rajta egy kicsit:D...

A másik meg nálam nincs kesztyűtartóhűtés (essentia), ha arra gondoltál mint hűtőcső, szóval nem voltak ilyen problémáim, bár nyáron jól esne az a hideg üdítő:lol:!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Mit tudtok a Fertőtlenítő spray klímához Prevent tipusrol?

azt írja hogy elpusztítja a lerakódott baktériumokat. De hogyan kell használni csak simán befújni és egyáltalán kitisztítja az összes levegőztető csövet? használ valamit vagy inkább csak gagyi?

Link to comment
Megosztás:

Mit tudtok a Fertőtlenítő spray klímához Prevent tipusrol?

azt írja hogy elpusztítja a lerakódott baktériumokat. De hogyan kell használni csak simán befújni és egyáltalán kitisztítja az összes levegőztető csövet? használ valamit vagy inkább csak gagyi?

Muter OFF borájában használtunk ilyet. Rá van írva hogyan kell használni. Klíma elindít, max fokozat, belső keringtetés. Lenyomod a sprayt és berakod a kocsi közepére(vagy ahova írja, ezt most nem vágom fejből). Aztán hagyni, hogy ketyegjen a meghatározott ideig.

Utána kellemes illat volt benne, pár hét alatt elmúlt, de nem lett újra büdös.

Link to comment
Megosztás:

Muter OFF borájában használtunk ilyet. Rá van írva hogyan kell használni. Klíma elindít, max fokozat, belső keringtetés. Lenyomod a sprayt és berakod a kocsi közepére(vagy ahova írja, ezt most nem vágom fejből). Aztán hagyni, hogy ketyegjen a meghatározott ideig.

Utána kellemes illat volt benne, pár hét alatt elmúlt, de nem lett újra büdös.

kosz az infot, van valamijen más fajta is ami jol kitisztítja a kosztol, portól ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Foglalkozott már valaki mélyebben a külső tükrökkel? olyan problémám akadt a jobb oldalival, h kiesett a helyéről a tükörlap és az elektromos állítás sem az igazi.... a kérdésem az lenne, hogy mivel lehetett rögzítve a tükörlap mert erre nem igazán sikerült rájönnöm. köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Foglalkozott már valaki mélyebben a külső tükrökkel? olyan problémám akadt a jobb oldalival, h kiesett a helyéről a tükörlap és az elektromos állítás sem az igazi.... a kérdésem az lenne, hogy mivel lehetett rögzítve a tükörlap mert erre nem igazán sikerült rájönnöm. köszi

Nem akarok hülyeséget mondani, hátha lesz majd valaki aki okosabb, de egyszer sikerült egy szembejövő "jóképességű" sofőrnek eltalálni a tükrömet. Nem tört le, de természetesen bementem a márkaszervízbe, hogy megnézzék lett e valami baja belülről. Akkor azt mondta a kárszakértő, hogy meg kellenne bontani, de a tükörlap ragasztva van, és nem valószínü, hogy egészben ki tudja venni. A tükörlapra horror árat mondott, úgyhogy maradt ahogy van, de ebből kiindulva elképzelhető, hogy valóban ragasztják.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok hülyeséget mondani, hátha lesz majd valaki aki okosabb, de egyszer sikerült egy szembejövő "jóképességű" sofőrnek eltalálni a tükrömet. Nem tört le, de természetesen bementem a márkaszervízbe, hogy megnézzék lett e valami baja belülről. Akkor azt mondta a kárszakértő, hogy meg kellenne bontani, de a tükörlap ragasztva van, és nem valószínü, hogy egészben ki tudja venni. A tükörlapra horror árat mondott, úgyhogy maradt ahogy van, de ebből kiindulva elképzelhető, hogy valóban ragasztják.

Nem Opeles tapasztalat, de ahol lattam, ott valoban ragasztva volt, egy ketoldalt ragasztos lappal. Valaminek kene latszani a kijott tukorlap hatan, ha masnak nem, a ragaszto nyomainak, es az ellendarabon is kene lenni valaminek...

Link to comment
Megosztás:

Nekem még fél éve maradt a kezemben, pont takarítás közben... (még szerencse:) ) Elvittem a szélvédősökhöz, kétoldali ragasztóval megragasztották, előtte nitro-val megpucolták, (kb. 500 ft volt) azóta is tart, meg remélem még tartani fogja legalább 10 évig;)!

Sziasztok! Foglalkozott már valaki mélyebben a külső tükrökkel? olyan problémám akadt a jobb oldalival, h kiesett a helyéről a tükörlap és az elektromos állítás sem az igazi.... a kérdésem az lenne, hogy mivel lehetett rögzítve a tükörlap mert erre nem igazán sikerült rájönnöm. köszi
Link to comment
Megosztás:

Akit érdekel kérem jelentkezzen nálam privátban ! Köszönöm ! - Felelősséget nem vállalok a levél írójával kapcsolatban.

Sziasztok!

Egy villámgyors, 15 perces kérdőívhez kérnénk a segítségeteket! Egy olyan embert szeretnénk találni, aki:

- budapesti lakos, újonnan, első tulajdonosként vásárolta az Opel Astráját,

- amit 2007. július 1 2008. október 31. között vásároltak,

- valamint fontos lenne, hogy az adott illető hordja szervizbe az autóját,

- illetve, hogy az autó volt már hivatalos márkaszervizben.

Kritérium még, hogy a megkérdezett egyik családtagja se dolgozzon járműágazatban, ne legyen a kocsi taxi, kormányzati, önkormányzati, külképviselet, nagykövetség autója, bérautó, autógyártó vagy kereskedő tulajdonában.

A kérdőív szervizelési tapasztalatokról szól, célja a hivatalos márkaszervizek minőségének javítása.

Nagyon szépen köszönjük, hogy ha valakit tudtok javasolni, aki rászánna 15 percet erre! Ha kapunk egy elérhetőséget, akkor mi megkeressük a személyt és egyeztetünk vele helyszínt és időpontot.

Köszönjük még egyszer!!!

Üdv:

Andi és Fáni

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Képzeljétek, ma reggel a totalcar oldalról ráakadtam egy igen furcsa express hirdetésre.

12e km-t futott 2004-es H astrát árultak 123000 ft-ért. Először azt hittem, elírta az árat. A hirdetés szövegében azt írta, hogy egy bajban lévő családnak akar segíteni, és aki először telefonál, az viheti. Felhívtam, úgy tűnik másodiknak, tehát állítólag pont előttem elvitték (a hirdetés feladása után kb. 5 perccel). Azt mondta az (állítólagos) eladó, hogy azért adja ilyen olcsón, mert ez a legrosszabb autója, és nem kell neki, és különben belökné a Dunába. Egyébként plüss kárpittól kezdve műholdas követőig minden extrával fel volt szerelve, az új ára 6,5 millió volt, és teljesen újszerű állapotban volt most is. Csak azt nem értem, ha ennyire segíteni akart valakin, miért pont 123e ft-ot kért, hiszen tízszer ennyiért is simán el lehetett volna adni. Vagy ha hirtelen pont ennyi kellett, akkor egy ilyen ember akinek ez a legrosszabb autója, egyszerűen elővesz a pénztárcájából ennyi pénzt.

Szóval igencsak gyanús, de vajon miért ad fel valaki egy ilyen vélhetően kamu hirdetést? Na mi szóltok hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.