Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok. Astra H ba szeretném kicserélni a cd rádiót cd30 mp 3-ra.

Nagyon sokat hirdetnek 10-15 e forintért.Milyen kódra lenne szükség hogy használni tudjam a saját autómban?

Örölnék ha tudnátok valami infot adni.

köszi

Az draga, a Vateran postaval egyutt 7ezer Ft :) A kocsid negyjegyu kodja kell, illetve az, hogy a radio ne legyen masik kocsihoz kodolva. Viszont a sajatodhoz hozza kell kodolni, mert kulonben par masodpercenkent csipog, ehhez pedig Tech2 vagy Opcom kell.

Link to comment
Megosztás:

De abban az esetben mi van ha másik kocsihoz van kódolva? Akkor buktam a rádiót és a pénzt is? :)

A radiot nem buktad, azt ki lehet tenni a polcra disznek :) Amugy nem szokott ezzel baj lenni, a Vateran a negativ minosites terhe miatt nem erdemes ilyesmivel trukkozni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Kérdésem lenne remélem vki tud segíteni. H-s Astrám van 3 éves nagyon szeretem,most cseréltettem vezérlést olajat,olajszűrőt minden zsír gondoltam én egyszerű használó...:-)Ám a következőt észlelem..Az autóval megyek 2-3 km-ert városban, és gyakran álló helyzetben a BC 3 literes fogyasztást mutat..Aztán menet közben nem érzékelek semmi különöset az átlag fogyasztás csak városban 7,2 l. De ha hazaérkezem álló helyzetben megint gyakran 2.8 -3 literes pillanatnyi fogyasztást mutat. Leállítom a motort újraindítom visszaáll a 0.8-0.9-re..Gázolajszűrőt a nagy hidegben cseréltettem mert eltömődött a jó minőségű gázolajtól..Lehet hogy valami maradvány probléma.?Az új szűrő is eltömődött volna?

Ha valaki ír köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy hogyan tudom meg hogy milyen fékrendszer van az autómon?(z17dth)

Brembo fék betétet szeretnék rendelni ebay-ről és az van irva hozzá hogy ate rendszerhez való és korábban már láttam másik rendszer jelzéseket is!

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy az..Magtól regenerálja vagy csere?Mennyi szerinted?

Magától égeti ki a kormot, bizonyos időközönként, ez meg van határozva, a komputer tudja mikor jön el az ideje. Ha elég kevés ideig mész vele egyszerre, lehet, hogy nem tudja elvégezni rendesen a feladatát, ezért kezdi mindig elölről a tisztítást. mert nem tudja befejezni. Egy hosszabb táv jót tenne neki, lehet észhez térne rendesen a masina.

Link to comment
Megosztás:

zozor.

Köszi a segítséget. Igaz lehet, mostanában csak városban megy szegény gép és akkor sem sokat. Ha megyek vele 2szer 100 km-ert a jövő hétan talán rendbe is rakja..

Nincs mit. ;)

Bőven, ha akkor sem, ott vmi más bibi lenne, de ugye nem festjük az ördögöt a falra... :)

Link to comment
Megosztás:

Mentem vele 40km-t 80-100 között negyedikben, másnapra minden probléma megszűnt, ez volt a baj. :D Kár lenne hazudni,örülök hogy nem vmi nagy probléma van és nem kell ott hagynom a szervízben milliókat,mert amúgy nagyon elégedett vagyok a járgánnyal.Mégegyszer thanks nekem már megérte forumozni :omg:

Link to comment
Megosztás:

Mentem vele 40km-t 80-100 között negyedikben, másnapra minden probléma megszűnt, ez volt a baj. :D Kár lenne hazudni,örülök hogy nem vmi nagy probléma van és nem kell ott hagynom a szervízben milliókat,mert amúgy nagyon elégedett vagyok a járgánnyal.Mégegyszer thanks nekem már megérte forumozni :omg:

Nincs mit! :icon1:

Én is így kezdtem, a jó öreg motorolajos témában. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen csavar fogja a kormányon található vezérlőket?

Milyen eszközzel kezdjek neki a bontásnak, hogyan?

Le lehet szedni őket a légzsák kivétele nélkül?

Az egészet le kell venni vagy lehet csak a burkolatot is, és a gombok a helyükön maradnak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen csavar fogja a kormányon található vezérlőket?

Milyen eszközzel kezdjek neki a bontásnak, hogyan?

Le lehet szedni őket a légzsák kivétele nélkül?

Az egészet le kell venni vagy lehet csak a burkolatot is, és a gombok a helyükön maradnak?

Szia!

Torx T20-as csavarhúzóval tudod kicsavarni a csavarokat hátulról. A csavarok kicsavarozásához a kormányt el kell fordítani az alapállapothoz képest 90 fokkal, így tudsz a legkönnyebben hozzáférni. A légzsákot természetesen nem kell kiszerelni.

Miután hátul kicsavartad a csavarokat, elölről tudod mozgatva kihúzni a helyéről. Nagyon ne húzd meg, mert a csatlakozó vezetékei nagyon rövidek. Kiszereléskor az egész kapcsoló egység kijön borítással együtt.

Kétféle kapcsoló létezik:

1. a kapcsoló hátul szintén Torx (2 db) csavarral van összeszerelve, (a csavar pontos méretét nem tudom, nagyon kicsi) :)

2. a kapcsolóban nincsen csavar, a borítás és maga a kapcsoló egység össze van pattintva. Ebben az esetben előfordulhat, hogy amikor kiveszed a helyéről a kapcsolót, széteshet a kapcsoló.

Sok sikert. Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

utólag szereltetett már be valaki vonóhorgot H astrába?

Azt hallottam, hogy kell hozzá egy spéci elektronikai modul ami kb 20eHUF.

Miért kell ez?

üdv.

Szia!

Bizony kell. Nem tudom megindokolni, hogy miért (nem értek hozzá), de kell. Én egy-két héten belül fogom felszereltetni a horgot, és beszereltetni az elektronikát. Már (talán???) mindent megvettem a művelethez.

Arra figyelj, hogy a H Astra-k némelyikében van úgynevezett REC modul, némelyikében pedig nincs. Ez azt jelenti, hogy a gyári, vagy "gyárival azonos értékű" alkatrész különböző a kétfajta autónál, viszont mindkettő nagyon drága.

Az utángyártott, úgynevezett univerzális típus berakható mindkét típusba, és valóban 20000 Ft körül van, (de inkább több).

Itt még nincs vége! Tudomásom szerint a vonóhorog felszerelését nem jegyzik be a forgalmiba a vizsgaállomáson, hanem ki kell cseréltetni az okmányirodában több ezer forintért. A csúcspont, pedig az, hogyha banki hitel van az autódon, akkor a vonóhorog szereléshez, de főleg a forgalmi cseréjéhez a banktól engedélyt kell kérni, amit nagyon szívesen kiadnak pár ezer forintért!

Hát sok sikert. Remélem még mindíg akarsz vonóhorgot. Amennyiben szükséged van még elméleti segítségre az elektronika ügyében, szívesen segítek.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon szép és jól hangzik ;-).

A vonóhorgot már megrendeltem, de látom akkor az elektronika sem elhanyagolható. Ez úgy nem működik, hogy csak rákötöm az elosztódugajt a féklámpára, indexre, tolatólámpára stb.:(

Valami ilyenre lesz szükségem?

http://www.vonohorog.hu/Index/vonohorogElektroszett

http://www.vonohorog.hu/ElektromosSzettek/lista/GTC24ElektroszettCANBusosautokhoz?kategoria_id=807

A műszakim egy hónap múlva lejár, úgyhogy a horog beépítése éppen esedékes.

Szia!

Bizony kell. Nem tudom megindokolni, hogy miért (nem értek hozzá), de kell. Én egy-két héten belül fogom felszereltetni a horgot, és beszereltetni az elektronikát. Már (talán???) mindent megvettem a művelethez.

Arra figyelj, hogy a H Astra-k némelyikében van úgynevezett REC modul, némelyikében pedig nincs. Ez azt jelenti, hogy a gyári, vagy "gyárival azonos értékű" alkatrész különböző a kétfajta autónál, viszont mindkettő nagyon drága.

Az utángyártott, úgynevezett univerzális típus berakható mindkét típusba, és valóban 20000 Ft körül van, (de inkább több).

Itt még nincs vége! Tudomásom szerint a vonóhorog felszerelését nem jegyzik be a forgalmiba a vizsgaállomáson, hanem ki kell cseréltetni az okmányirodában több ezer forintért. A csúcspont, pedig az, hogyha banki hitel van az autódon, akkor a vonóhorog szereléshez, de főleg a forgalmi cseréjéhez a banktól engedélyt kell kérni, amit nagyon szívesen kiadnak pár ezer forintért!

Hát sok sikert. Remélem még mindíg akarsz vonóhorgot. Amennyiben szükséged van még elméleti segítségre az elektronika ügyében, szívesen segítek.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon szép és jól hangzik ;-).

A vonóhorgot már megrendeltem, de látom akkor az elektronika sem elhanyagolható. Ez úgy nem működik, hogy csak rákötöm az elosztódugajt a féklámpára, indexre, tolatólámpára stb. :(

Valami ilyenre lesz szükségem?

http://www.vonohorog...rogElektroszett

http://www.vonohorog...ategoria_id=807

A műszakim egy hónap múlva lejár, úgyhogy a horog beépítése éppen esedékes.

Szia!

Én a második linken szereplő elektronikát vettem, meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.