Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Hali.

Mi lehet az a furcsa kattanás, amit az autó mindig első elinduláskor produkál, ahogy eléri a 20 km/h-t?

Még szinte a pedálokon és érzem, mintha azokon is koppanna valami. Mintha lezárna, vagy bekapcsolna ilyenkor valami.

Amíg nem veszem le a gyújtást, többet nem csinálja. Mi lehet ez? Más Astrákon még nem tapasztaltam, csak a sajátomon.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Oké, köszönöm szépen! Egy másik kérdésem közben, hogy néha elindulásnál iszonyatosan rázza a kocsit valami. Gyanítom, hogy a kuplunggal nem oké valami, de viszont a sebességet szépen veszi. Általában hosszabb út megtétele után jön ez elő, páldául Nyíregyháza-Pest, és pesti váltásoknál már rázza, de elég rendesen. Rossz lenne már a kuplungtárcsa? 110.000 km van az autóban. Csak szétszedéssel lehet ezt megállapítani? Ha cserélnem kell, melyik a gyári beszállító? Sachs, Luk, vagy más? Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziaszok!

Ez év ápr. 18-án csatlakoztam az Opelesek táborába egy 2007-es Astra H kombival.

A csomagtartóba szeretnék szatyortartót, kis akasztókat.

A gyárit kérdeztem, horror ára van. 2 db sín + 3-3 akasztó 51e.

Honnan tudnám legolcsóbban beszerezni? A felszerelése az a két kis műanyag négyzet eltávolításával lehetséges?

Pr0kxY

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok!

Ez év ápr. 18-án csatlakoztam az Opelesek táborába egy 2007-es Astra H kombival.

A csomagtartóba szeretnék szatyortartót, kis akasztókat.

A gyárit kérdeztem, horror ára van. 2 db sín + 3-3 akasztó 51e.

Honnan tudnám legolcsóbban beszerezni? A felszerelése az a két kis műanyag négyzet eltávolításával lehetséges?

Pr0kxY

Szia!

Én pár évvel ez előtt vettem csak felső sínt és két kampót. Szerintem most is lehet külön kapni. Igen a két négyzetet kell kivenni és oda lehet rögzíteni a sínt.

Üdv.: bomo

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ma (számomra) érdekes dolgot fedeztem fel a klíma működésében.

Leállítás és kulcskivétel után megnyomtam a klíma AUTO gombját (elektronikus klíma) és elindult a ventilátor a kijelzőn pedig a "Nachklimatisierung ein" felirat jelent meg.

Ez milyen opció?

Előre is köszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma (számomra) érdekes dolgot fedeztem fel a klíma működésében.

Leállítás és kulcskivétel után megnyomtam a klíma AUTO gombját (elektronikus klíma) és elindult a ventilátor a kijelzőn pedig a "Nachklimatisierung ein" felirat jelent meg.

Ez milyen opció?

Előre is köszi,

Zoli

Álló fűtés-hűtés....maradék hőt használja fel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Klímámat akarom töltetni,tisztíttatni(kikapcsolás után dohos szagot nyomat érezni)

Olvastam valami szárítószűrőről amit ajánlott cserélni 4 évente vagy 60-70000 km -nél

H Astrában van ilyen?

Vaterán láttam egyszer, egy emberke árult valami ilyet (kb. mint egy rúd Herz szalámi :D ) . Amúgy nem tudom, hogy hol lenne ez.

Link to comment
Megosztás:

Klímámat akarom töltetni,tisztíttatni(kikapcsolás után dohos szagot nyomat érezni)

Olvastam valami szárítószűrőről amit ajánlott cserélni 4 évente vagy 60-70000 km -nél

H Astrában van ilyen?

Igen, de a csereje a szagon nem fog segiteni, mert a klima zart koreben van.

En az ara miatt sem cserelgetnem csak ugy; km, vagy ido alapu cseret a gyar nem ir elo.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a csereje a szagon nem fog segiteni, mert a klima zart koreben van.

En az ara miatt sem cserelgetnem csak ugy; km, vagy ido alapu cseret a gyar nem ir elo.

Azt se tudom, hova férne ez http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/motorikus_alkatresz/hutes_futes/szarito_szuro_opel_astra_h_zafira_b_eredeti_gyari_1743173108.html el!?????

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.