Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Aztudni kell hogy az utángyártott szinte letépi az ajtót :)

Akkor csak az egyiket cserélem...

Hali!

1 db 3500 Ft a Bárdinál, kedvezmény nélkül. Érdemes még idejében kicserélni, mert egyik pillanatról a másikra adta meg magát, nem sok átmenet volt.

Köszi ezt is!

Link to comment
Megosztás:

Obi, Praktiker, Baumax, stb. helyeken tudsz venni olyan tömítést, amit nyílászárókhoz használnak, szerintem ez kb. ugyanaz. Egyébként én már rutinos vagyok benne, motorháztetőt picit felnyit, tömítést leszed, vizet kicsap, tömítés vissza, motorháztető fel :D

Igen, kb én is így szoktam. :) Különben az egyik fele a légszűrőházra, másik fel az akkumulátorra és a biztosítéktábla fedelére folyik.

Ezeken a helyeken még nem láttam ilyen tömítést amit a motorháztető peremére rá tudnék húzni. Igaz, konkrétan nem is kerestem. Majd legközelebb körülnézek, köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nem tudjátok hol tudnék venni gyári szelepsapkát?

Ma reggel mentem vissza a gumishoz garanciában centíroztatni a kerekeket, mert kicsit rázott pályán a kormány. Azt megcsinálták, de cserébe elhagyták az egyik gyári szelepsapkát. Ráraktak valami bumfordi feketét ami elég hülyén néz ki meg elüt a többitől. Hol árulnak gyárit? Csergőéknek már írtam, hátha...

Szerk.: Már válaszoltak is, megrendelem tőlük.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok hol tudnék venni gyári szelepsapkát?

Ma reggel mentem vissza a gumishoz garanciában centíroztatni a kerekeket, mert kicsit rázott pályán a kormány. Azt megcsinálták, de cserébe elhagyták az egyik gyári szelepsapkát. Ráraktak valami bumfordi feketét ami elég hülyén néz ki meg elüt a többitől. Hol árulnak gyárit? Csergőéknek már írtam, hátha...

Szerk.: Már válaszoltak is, megrendelem tőlük.

Mennyi náluk a szelepsapka?

Nekem ellopják, de érdekes, hogy mindig csak egyet (hogy törne le a keze).

Link to comment
Megosztás:

Mennyi náluk a szelepsapka?

Nekem ellopják, de érdekes, hogy mindig csak egyet (hogy törne le a keze).

450 Ft/db. Rendeltem többet is, hátha megint elhagyják, lelopják.

A másik ilyen amiből folyton hiányzik egy-egy darab ha szervizben volt az autó, azok ezek a kis műanyag patentok (dobbetét, hűtőrács rögzítő, klíma töltőnyílás kupak, stb.). Ezekből is rendeltem egy vagonnal a patentdeporól.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segitséget szeretnék kérni.Le szeretném szedni a visszapillantó tükör feletti műanyag boritást,de nem tudom hogyan van rögzitve,annyit látni hogy két félből van.Csináltam egy képet róla. http://kepkezelo.com/images/7at596ts1cs66ijxeewg.jpg

Az ablak felőli, alsó oldalon szét kell húzni óvatosan a két felét.

Ezt talán úgy a legegyszerűbb, ha a középső nútot felhasználva beleakasztod a körmöd a két oldalra (pl. kéz kézzel, nagyujjal) és széthúzod.

Óvatosan, mert ott van egy köröm, ami könnyen törhet.

Fent is van egy ilyen köröm, de ha már alul megbontottad, akkor már könnyű széthúzni.

Link to comment
Megosztás:

Az ablak felőli, alsó oldalon szét kell húzni óvatosan a két felét.

Ezt talán úgy a legegyszerűbb, ha a középső nútot felhasználva beleakasztod a körmöd a két oldalra (pl. kéz kézzel, nagyujjal) és széthúzod.

Óvatosan, mert ott van egy köröm, ami könnyen törhet.

Fent is van egy ilyen köröm, de ha már alul megbontottad, akkor már könnyű széthúzni.

Sikerült,köszi szépen!

Lenne egy másik kérdésem is,gyárilag xenon van a kocsiban,viszont a helyzetjelzők sárgán világítanak és igy picit fura az összkép.Nem lehetne azokat valami fehérebbre cserélni?Szerintem jobban nézne ki. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ledes helyzetjelzőre lehet, csak abból elég ritka az, ami 'E' jelzéssel rendelkezik. De ha neked nem fontos a jelzés, akkor eBayen találsz, az a lényeg, hogy T10-es foglalatú kell, és a can-bus miatt kell bele még egy chip, vagy ellenállás, hogy ne dobjon hibaüzeneteket. Az 5 wattos cree ledek elég jók. Én az off kocsimban a tolatólámpát fogom ledesre cserélni, mert a halogén éjszaka nem elég erős :)

Nekem a múlt héten (legalábbis akkor vettem észre) kiégett a bal első tompított és cseszett erre figyelmeztetni!

Link to comment
Megosztás:

Sikerült,köszi szépen!

Lenne egy másik kérdésem is,gyárilag xenon van a kocsiban,viszont a helyzetjelzők sárgán világítanak és igy picit fura az összkép.Nem lehetne azokat valami fehérebbre cserélni?Szerintem jobban nézne ki. :icon1:

Osram készít halogén helyzetjelző izzót E jeles szép "fehér" a fénye.

-Osram cool blue helyzetjelző w5w- ezt írd be Googléba.

Műszaki vizsgán minden gond nélkül átment vele az autóm.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült,köszi szépen!

Lenne egy másik kérdésem is,gyárilag xenon van a kocsiban,viszont a helyzetjelzők sárgán világítanak és igy picit fura az összkép.Nem lehetne azokat valami fehérebbre cserélni?Szerintem jobban nézne ki. :icon1:

Én ilyenre cseréltem még tavaly: http://www.vilagitas.eu/OSRAM_2825HCBI_W5W_COOL_BLUE_JELZOIZZO_BL2a

Itt is vettem, ugyan ennyi volt akkor is.

A xenonhoz képest még mindig van egy kis sárgás árnyalata, de nem üt el annyira mint a sima izzó. És talán egy kicsit a fénye is erősebb.

Link to comment
Megosztás:

Én ilyenre cseréltem még tavaly: http://www.vilagitas.eu/OSRAM_2825HCBI_W5W_COOL_BLUE_JELZOIZZO_BL2a

Itt is vettem, ugyan ennyi volt akkor is.

A xenonhoz képest még mindig van egy kis sárgás árnyalata, de nem üt el annyira mint a sima izzó. És talán egy kicsit a fénye is erősebb.

Már meg is rendeltem,köszi! :icon1: Figyelj nincs egy képed a kocsidról a 17es felnikkel?Nekem most 16os van fent (gyári),jövőre szeretnék majd 17est,de akkor már jó lenne pár centit (3-4) ültetni hogy jól is nézzen ki a nagyobb kerekekkel,nem?Kiváncsi vagyok véleményedre.Komfortban 16 és 17 között mennyi lehet?Most 205/55ös,és ugye a másik meg lenne 225/45.Gondolom a kinézet a komfort rovására fog menni. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/130705/P1030129_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130705/P1030128_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130705/P1030124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem vagyok híve az ilyen ültetgetéseknek. Szerintem így gyári állapotában a legszebb.

Összehasonlítási alapom komfort tekintetében csak a 15-ös és 17-es kerekek között van. Utóbbi a nyári, előbbi a téli lemez felnin. Kátyúkban, úthibákon a 17-es érezhetően nagyobbakat üt és a szegélyeket is próbálom kerülni vele.

Link to comment
Megosztás:

Ha ülteted, akkor én javaslom, hogy a lengéscsillapítókat cseréld ki keményebbre, mert hamarabb kinyírja őket.

Cserenkové nagyon jól néz ki azokkal a 17-esekkel, nagy a különbség szemre a 16-oshoz. Az enyémen a 16-os nagyon bután nézett ki :/

Nekem 30mm-es ültetés van 17"-os felnivel gyári lengéscsillapítokkal. Több mint egy éve van így az autó, és egyelőre nincs gond a futóművel.

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=65471#!65471-0

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/130705/P1030129_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130705/P1030128_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130705/P1030124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem vagyok híve az ilyen ültetgetéseknek. Szerintem így gyári állapotában a legszebb.

Összehasonlítási alapom komfort tekintetében csak a 15-ös és 17-es kerekek között van. Utóbbi a nyári, előbbi a téli lemez felnin. Kátyúkban, úthibákon a 17-es érezhetően nagyobbakat üt és a szegélyeket is próbálom kerülni vele.

Szerintem a kombinál belefér, a hátulja elég magasan van. Ha nem szállít sokat vele az ember, csak akkor.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtok ajánlani nekem egy autófényezőt Dél-Pesten? Aki kis munkákat is elvállal viszonylag rövid határidővel emberi áron...

Engem is utolért az a dolog, hogy elhagytam (vagy lelopták?) az egyik tetőcsomagtartó helyét tekerő műanyag ajtócskát. Elég bosszantó!

Venni tudok az nem gond, még az 5000Ft-ot se sajnálom érte csak azt valahol valakivel még színre is kéne fújatni...

Vaterán, más oldalakon, bontóban is érdeklődtem van-e ilyenjük ezüst színben, de nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtok ajánlani nekem egy autófényezőt Dél-Pesten? Aki kis munkákat is elvállal viszonylag rövid határidővel emberi áron...

Engem is utolért az a dolog, hogy elhagytam (vagy lelopták?) az egyik tetőcsomagtartó helyét tekerő műanyag ajtócskát. Elég bosszantó!

Venni tudok az nem gond, még az 5000Ft-ot se sajnálom érte csak azt valahol valakivel még színre is kéne fújatni...

Vaterán, más oldalakon, bontóban is érdeklődtem van-e ilyenjük ezüst színben, de nem találtam.

Szia,

Bontóban csak a komplett csíkkal együtt lehet beszerezni, már én is kerestem több helyen.

Egy szürke műanyaggal, beszilózva helyettesítettem, nem szép, de legalább nem üres a helye.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jóestét sziasztok!

Szerelt már le valaki közületek első lökháritót?Hol találom a csavarokat és milyen kulcs kell hozzájuk?Visszatérve az ültetésre én a 13éves f astrámat több mint 6évig használtam 40mm ültetéssel (csak rugók) és 15ös kerekekkel.Semmi baja nem lett a lengéscsillapitóknak.Most a H-ban valami spéci futómű van,azért akarom csak a rugókat cserélni.Hát igen a kombinak picit magas a fara. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Jóestét sziasztok!

Szerelt már le valaki közületek első lökháritót?Hol találom a csavarokat és milyen kulcs kell hozzájuk?Visszatérve az ültetésre én a 13éves f astrámat több mint 6évig használtam 40mm ültetéssel (csak rugók) és 15ös kerekekkel.Semmi baja nem lett a lengéscsillapitóknak.Most a H-ban valami spéci futómű van,azért akarom csak a rugókat cserélni.Hát igen a kombinak picit magas a fara. :icon1:

Szia!

Elvileg a az első kerekek előtt a doblemez takaró műanyagon kell a két csavart kitekerni, elöl a márkajeles díszrácsot eltávolítani (4 db patent tartja felül), meg talán alul van valami (ami a koptatógumit rögzíti), ezek után előrehúzva a lököst lejön... Inkább kétemberes, egyszerre kell húzni a két szélén...:) (remélem segít, korábban olvastam a fórumon, én még nem csináltam)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Bontóban csak a komplett csíkkal együtt lehet beszerezni, már én is kerestem több helyen.

Egy szürke műanyaggal, beszilózva helyettesítettem, nem szép, de legalább nem üres a helye.

Arra már én is gondoltam, hogy leragasztom vékonyan FBS-sel, mert úgysem használom. Csak előbb keresnem kell egy helyet, ahol lefestik nekem az újat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.