Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Itt akkor egy telefont kell elrejteni, nem egy készüléket, mint a familyguard-nal. Na ez a masik amin gondlkozok, okostelefonnal szamitogeppel le tudok kerni infot a kocsirol+sms-ben ertesitenek, ha megmozdult a kocsi. Kb. 27ezer a keszulek havidij 1500+23Ft az sms darabja. Személyes tapasztalatom nincs róla. Ezen védelmek ha nincs hálózat nem működnek, ez a gyengéjük. 2-3 milliós kocsit nemblearnyekolva visznek sztem, es nem fogjak ezt keresgélni.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez az androidos még nem a legjobb.
Elég erős korlátnak érzem azt, hogy 1500 méteres körben találja meg a készüléket.

Ritkán lakott környéken mindegy, sürün lakotton meg nem ér semmit, mert van 100 utca és 300 ház és kb 500 gyalogos az utcán, de a tied ott van...

A be/leárnyékolásban meg legyetek biztosak. 500-1500 Ft-ból elég jó dolgokat lehet összerakni.

Az, hogy keresi-e, már más téma.

Ha meg árnyékolja, minek keresse, ráér később is, "biztonságosabb" helyen.

Link to comment
Megosztás:

Ezen védelmek ha nincs hálózat nem működnek, ez a gyengéjük. 2-3 milliós kocsit nemblearnyekolva visznek sztem, es nem fogjak ezt keresgélni.

Egy ilyen cucc elkészítése nem olyan nagy kaland, neten már bármit meg lehet rendelni. Az a kütyü, amivel kb. 10 másodperc alatt indították el az X6, X5 terepjárókat, kb. 30 dollár volt, és Taiwanból lehetett rendelni. Csak rá kellett dugni a szervizcsatlakozóra és már indult az autó, az összes védelem pedig ki volt iktatva. Mindez kb. 30 dollárba került+ postaköltség. Ész meg kurvára nem kell hozzá, nem egy Tolvajtempó! :-)

Egyébként csak fantázia kérdése, hogy úgy variálod meg hozzáértővel, hogyha nincs jel, akkor egy rendszer blokkolja le az autót. Akkor sincs gond, ha nálad vezetés közben nincs térerő ( pl. alagút, mélygarázs), mert akkor meg egy kód beadásával pl. ki lehet iktatni.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez az androidos még nem a legjobb.

Elég erős korlátnak érzem azt, hogy 1500 méteres körben találja meg a készüléket.

Ritkán lakott környéken mindegy, sürün lakotton meg nem ér semmit, mert van 100 utca és 300 ház és kb 500 gyalogos az utcán, de a tied ott van...

Azért 1500 méter még Budapesten sem nagy távolság, hamar végig lehet menni rajta egy-két autóval. Ha meg arról van szó, szerintem a rendőrség is partner ebben. Gond akkor van, ha garázsba teszik az autót.

Bár én amikor néztem, elég pontosan adta az infót, pedig a Hármashatár hegyen bóklásztunk, mégis méterre pontosan megtalálta a készüléket, sőt menet közben is folyamatosan frissített. Igaz, hallottam olyat, hogy 1-2 alkalommal leragadt a jel másoknál, de az sem sokáig.

Link to comment
Megosztás:

Pár napja próbálkoztunk mi vele, de ha házban volt a telefon, akkor túl nagy területet mutatott,

ha meg kinnt volt (biciklizés, autókázás), akkor elég érdekes volt, 2-3 utca között ugrált összevissza a jel, lényeg a lényegben, hogy nem volt túl pontos.

Valószínű, akkor a probléma nálunk van, ha nektek jó volt.

De persze ez is blokkolodik egy gsm blokkolótól.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! A kormányt nem nyúzza meg? Nem lehet elfordítani a kormányt ha rajta van? H astran hasznalod most? Köszi!

Használom a jelenlegi astrámon is. A kormányt nem "nyúzza" pont elfér a zár a kormányküllőnél.

A kormányzár a szélvédőbe, vagy az ajtóba ütközik tehát nem fordítható el a kormány ha fent van.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez az androidos még nem a legjobb.

Elég erős korlátnak érzem azt, hogy 1500 méteres körben találja meg a készüléket.

Ritkán lakott környéken mindegy, sürün lakotton meg nem ér semmit, mert van 100 utca és 300 ház és kb 500 gyalogos az utcán, de a tied ott van...

A be/leárnyékolásban meg legyetek biztosak. 500-1500 Ft-ból elég jó dolgokat lehet összerakni.

Az, hogy keresi-e, már más téma.

Ha meg árnyékolja, minek keresse, ráér később is, "biztonságosabb" helyen.

Nekem 12m-es pontossággal mutatja pár frissítés után. Persze ment a mobilnetem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tetőablak illetve Üvegtető vízelvezető csatornája merre felé folyatja a vizet?

Csak mert 2 napi eső után, menten egy karikát, és parkolóba beállás után tűnt fel, hogy a bal hátsó kerék mellett folyik a víz, nagyon max 1 liternyi jött ki.

Véletlenül nincs valakinek egy "így szedd szét és rakd össze az autód" könyve?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Átteszem ide, mert ott már erősen off lenne :) Én ilyen pasztát használtam a kocsikhoz. Szép fénye lett tőle, utána csak bámultam a kocsit. Kb. mint egyszer polírozás után. A felületi hajszálkarcokat mind kiszedi, ahol meg az alapozóig, vagy fémig ér a karc, ott a polír sem segít. A vizet szinte teljesen lepergette magáról, utána mosásnál elég volt egy 30X30-as törölköző a kasztnit letörölni.

Türelem kell a jó munkához. Előtte teljesen tisztára le kell mosni a kocsit, minden bogármaradványt, port, kátrányt ki kell szedni a fényezésből, ha maximalista szeretnél lenni, tisztítógyurmát is használhatsz, bár nekem anélkül is szép fénye lett. A gumi és műanyag felületeket a legjobb maszkolószalaggal elfedni, mert egyébként utána nagyon nehéz kiszedni belőlük a waxot. Waxolás után csak normális autósamponnal szabad mosni, mert a mosogatószer, és egyéb erősen zsíroldó anyagok leszedik a waxot. Érdemes venni kör alakú szivacsot, amit arra találtak ki, hogy felvigyük vele az anyagot, mert egyébként nem egyszerű a dolog.

Hirtelen ennyi ugrott be :D

Üdv,

Gábor

Vettem ilyen waxot, amit ajánlottál karcos fényszóróra. Hétvégén kipróbálom. Bár azt írják, hogy műanyagra ne kerüljön. Az nem számít hogy a fényszóró burkolata is az?

Link to comment
Megosztás:

Az a lényeg, hogy fekete, szürke műanyagra ne kerüljön (mint például az első lökhárító koptatója), mert beleragad, és az életben nem tudod kiszedni. Ilyen átlátszó műanyagnál nem probléma. Előtte maszkold le a fényszóró környékét.

Ja, értem, köszi. Egyébként milyen lesz ha fekete műanyagra kerül? Kifényesedik?

Lemaszkolom. De az se gond ha a fényezésre kerül, mert szerint akkor már átkenem vele az egész autót.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megjöttem a waxolásból. A fényszóró valóban szebb lett, én is ajánlom mindenkinek. A kis karcokat eltüntette de picit talán egy árnyalattal még mindig opálosnak tűnik az újhoz képest. De tény, hogy jobb lett, mint volt.

Ha már benne volta, gondoltam lekenem vele az egész kocsit. Hallod, ez nem kis meló ám! Azt hittem sosem végzek. Amikor végeztem egy elemmel és mentem volna tovább, ahogy száradt megint megjelentek ilyen fehéres foltok. Mehettem vissza még egyszer sikálni. A végéree azt hittem leszakad a karom. De aztán csak kész lettem vele. :)

Link to comment
Megosztás:

5 ajtós kivitelnél hogyan lehet a hátsó ülőpadot előre dönteni? A háttámla megvan de az ülő résznél nem látok sehol kis kallantyút amit meghúzva előre lehetne dönteni, így pedig elég nehéz az üléshuzatot rárakni. Sőt a könyvében sem szólnak róla.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ajtóra az a "díszlecet" hogyan lehet felrakni öntapadós vagy bonyolultabb dolog mint a G Astránál? Nekem nincsen és már rég óta szeretnék rá tenni de valahogy soha nem jutottam el, hogy vegyek rà,de ma lett egy horpadás a madaras tescónál pont ott ahol a léc lenne.

Link to comment
Megosztás:

Pyte!

Az után gyártottat vettem meg, az kb 11000ft volt a készlet( Opel szervizben rendeltem). A gyári mocskos drága, ajtónként lett volna 18000Ft krül, és ez még csak alapozott volt....Bár a gyári sokkal szebb, de ennyiért tökéletes a sima fekete nem gyári...

Pl:

http://opelcentrum.hu/aruhaz/karosszeria/diszlecek/diszlec-jobb-elso-ajto-alapozott-astra-h?keyword=astra+h+ajt%C3%B3+d%C3%ADsz

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pyte!

Az után gyártottat vettem meg, az kb 11000ft volt a készlet( Opel szervizben rendeltem). A gyári mocskos drága, ajtónként lett volna 18000Ft krül, és ez még csak alapozott volt....Bár a gyári sokkal szebb, de ennyiért tökéletes a sima fekete nem gyári...

Pl:

http://opelcentrum.hu/aruhaz/karosszeria/diszlecek/diszlec-jobb-elso-ajto-alapozott-astra-h?keyword=astra+h+ajt%C3%B3+d%C3%ADsz

Én is utángyártottban gondolkoztam, de tegnap találtam egy bontóban 20k ért színrefújt és még a 2db tükör burkoltatot is hozzá adnák természetesen színre fújva. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónap alatt eladtuk szinte az összes autót a családból(beszámították őket), csak az enyém maradt.

Elgondolkodtam rajta, hogy mennyit érhet az autóm, hátha át lehetne ülni egy másikba....természetesen Astrába.

Hol tudom megnézni, hogy mennyit érhet?

Ti mennyiért árulnátok?

(2007, 1.8 benzin, sport felszereltség, 140.000 km)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónap alatt eladtuk szinte az összes autót a családból(beszámították őket), csak az enyém maradt.

Elgondolkodtam rajta, hogy mennyit érhet az autóm, hátha át lehetne ülni egy másikba....természetesen Astrába.

Hol tudom megnézni, hogy mennyit érhet?

Ti mennyiért árulnátok?

(2007, 1.8 benzin, sport felszereltség, 140.000 km)

A hasznaltauto.hu-n megnézném, hogy a hasonlókat mennyiért árulják és akkor tudnék egy kb árat...

Link to comment
Megosztás:

A hasznaltauto.hu-n megnézném, hogy a hasonlókat mennyiért árulják és akkor tudnék egy kb árat...

Az a baj, hogy nagy a szórás a használtautón.

Arra gondolok, hogy valaki ugyanilyen évjáratút árul 1.7 millióért, a másik pedig 2.5 millióért.

Akkor most melyik a reális? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.