Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

A 8km az 4-4 odavissza. Simán benyeli a 12-t. Nekem 10,5 a városi úgy, hogy a leghosszabb táv nincs 20km.

Kb.ezt a választ vártam, de nem baj. Majd ha ő 2,2-est vesz, meglátja mennyit eszik. Mi gyakran megyünk 2-3km.-es szakaszokat bevásárláskor. És indulás előtt szoktam járatni is 3-4 percet. Régen evett 10 liter fölött, amikor nem volt rendes töltés, és kicsit fogott a hátsó fék.

Link to comment
Megosztás:

Kb.ezt a választ vártam, de nem baj. Majd ha ő 2,2-est vesz, meglátja mennyit eszik. Mi gyakran megyünk 2-3km.-es szakaszokat bevásárláskor. És indulás előtt szoktam járatni is 3-4 percet. Régen evett 10 liter fölött, amikor nem volt rendes töltés, és kicsit fogott a hátsó fék.

Szembeszél nem volt? :D

Azért van jópár 2.2 a környezetemben, és valamiért mindegyik 10l eszik városban, de nyilván ez az én véleményem. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy 2.2 motort csak INFO kedvéért, mennyire gazdaságos/ teljesítményvesztő/ megéri-e, gázosba tenni? Nyilván attól függ mennyit megy az ember, persze. De ha mondjuk havi 20-30k lenne eltankolva (ami tudom ló), az is megéri csak később térül meg, vagy a gázos autók karbantartási költségei miatt mindenhogy bukó?

Link to comment
Megosztás:

Kb.ezt a választ vártam, de nem baj. Majd ha ő 2,2-est vesz, meglátja mennyit eszik. Mi gyakran megyünk 2-3km.-es szakaszokat bevásárláskor. És indulás előtt szoktam járatni is 3-4 percet. Régen evett 10 liter fölött, amikor nem volt rendes töltés, és kicsit fogott a hátsó fék.

Most az 1.4 is simán megeszi a 9et főleg így télen.Nem annnyira zavar a plusz 1-2 liter főleg ha teljesítmény is van mögötte :)

Link to comment
Megosztás:

Szembeszél nem volt? :D

Azért van jópár 2.2 a környezetemben, és valamiért mindegyik 10l eszik városban, de nyilván ez az én véleményem. :)

Akkor egy szavatok sem lehet, csak városban, napi 2x3 km-rrel az 1.4 is 9 felett eszik.

Kdani beelőztél, de azért megerősítem. :)

Link to comment
Megosztás:

Gondolom érdemes cserével kezdeni,attól függetlenül,hogy láncos a vezérlés.Alkatrészáraknak nagyjából már utánnanéztem :)

Nekem C Vectra-ban van 2.2 Direct benzines, mely alapjaiban ugyanaz a motor csak közvetlen befecskendezéses.

Mikor megvettem én is lecseréltem a láncokat. Fontos, hogy mind a kettőt cseréljed!

Ja és a fogyi városban 10,5 - 11 városon kívül 8-9, pálya 7,5 -8 :) szerintem teljesen jó egy 1400kg-os kocsitól!

Link to comment
Megosztás:

Most az 1.4 is simán megeszi a 9et főleg így télen.Nem annnyira zavar a plusz 1-2 liter főleg ha teljesítmény is van mögötte :)

Ki van zárva,hogy 1.4 16V orálbenzin helyett 2.2 16V orálbenzin azonos körülmények között nagyjából ugyanabban az autóban csak +1-2literrrel egyen többet.

Ahol neked az 1.4 9 ott a 2.2-nél Zoli 12literje jó közelítés alulról.

Nekem érdekes módon nagyobb motor MINDIG többet fogyaszt,minél nagyobb annál többet ugyanez fordítva minél kisebb annál kevesebbet. De ezzel beszámolók alapján kb. egyedül vagyok már megszoktam. :D

Link to comment
Megosztás:

Ki van zárva,hogy 1.4 16V orálbenzin helyett 2.2 16V orálbenzin azonos körülmények között nagyjából ugyanabban az autóban csak +1-2literrrel egyen többet.

Ahol neked az 1.4 9 ott a 2.2-nél Zoli 12literje jó közelítés alulról.

Nekem érdekes módon nagyobb motor MINDIG többet fogyaszt,minél nagyobb annál többet ugyanez fordítva minél kisebb annál kevesebbet. De ezzel beszámolók alapján kb. egyedül vagyok már megszoktam. :D

Azert nem lehetetlen. 16se vs 20xe ketto liter kulonbseg volt.

Nekem cvan 2,2 ugye 10,5, de en szeretek elindulni. Kis pedalmozdulatra is sokat tud kiirni pillanatnyinak. Automata lenne akkor megtobb lenne. Cabrios cimbinek az van. Keri a 11-12t.

Van 5ajtos bode is 10. Volt egy qp..az is 10et kert. Masik cvan szinten 10.

Dani aszonta ez nem zavarja ot. Az h 10 v 12 tokmindegy heti 40kmen. :)

Link to comment
Megosztás:

Azert nem lehetetlen. 16se vs 20xe ketto liter kulonbseg volt.

Nekem cvan 2,2 ugye 10,5, de en szeretek elindulni. Kis pedalmozdulatra is sokat tud kiirni pillanatnyinak. Automata lenne akkor megtobb lenne. Cabrios cimbinek az van. Keri a 11-12t.

Van 5ajtos bode is 10. Volt egy qp..az is 10et kert. Masik cvan szinten 10.

Dani aszonta ez nem zavarja ot. Az h 10 v 12 tokmindegy heti 40kmen. :)

Nekem olyan tapasztalatom van,hogy ugyanazon a pár km-es etapokon. 1.2HTP 8.8, 1.6szr korza majdnem gyári motorral 10liter,190E 2.0 12.7 A6 C5 2.4 (kettő darab HTP) 14.9 BC szerint.

Rövid távon durva a nagybenzin.

Link to comment
Megosztás:

Azert nem lehetetlen. 16se vs 20xe ketto liter kulonbseg volt.

Nekem cvan 2,2 ugye 10,5, de en szeretek elindulni. Kis pedalmozdulatra is sokat tud kiirni pillanatnyinak. Automata lenne akkor megtobb lenne. Cabrios cimbinek az van. Keri a 11-12t.

Van 5ajtos bode is 10. Volt egy qp..az is 10et kert. Masik cvan szinten 10.

Dani aszonta ez nem zavarja ot. Az h 10 v 12 tokmindegy heti 40kmen. :)

Úgy-úgy :)

Akkor inkább már a 147ló egyen 12-őt mint a 90ló 9-et :D

Nyáron meg amúgy is biciklivel járok :)

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam megnézni ezt:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_coupe_1.8_16v_bertone_bor_klima_alu-7536349

Amúgy is gyanús volt,mert már nagyon régóta hirdetik,de már értem miért :) Nem akartam kihagyni,ha egyszer már itt van 20km-re.

Jobb oldala törött volt,elég érdekesek az illesztések,egyik díszléc hiányzik másik lötyög,képen sokkal jobban néz ki.Fényezést egész szépen rendbe rakták,de akkor már nem ártott volna figyelni a lakatosmunkákra is :D

Link to comment
Megosztás:

Kitoltam az autót napozni és felraktam rá a nyári kerekeket, ha már ilyen szépen süt a nap :D :

1310137-20140111-IMeqJf.jpg

Na jó, igazából ezek csak ideiglenesen lesznek fent (köszi Alex75) amíg az enyémet felújítják.

Érdekes hogy mekkora különbség van a 7.5x17 ET35 (215/45 R17) és a 6x16 ET49 (205/55 R16) között autóra szerelve:

1310170-20140111-MdBdfX.jpg

1310171-20140111-GWxr27.jpg

...míg egymás mellé téve alig látszik az eltérés:

1310173-20140111-9PeAQp.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdekes hogy mekkora különbség van a 7.5x17 ET35 (215/45 R17) és a 6x16 ET49 (205/55 R16) között autóra szerelve:

...míg egymás mellé téve alig látszik az eltérés:

Igen, mert egymás mellé helyezve az ET-eltérés nem látszik, felszerelve annál inkább.

Úgy néz ki, lesz eladó turbós felnim.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.