Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Sajnos az okmányirodák fogadóideje 4kor véget ért, de holnap fel fogom hivni őket, hogy mégis milyen iratok kellenek egy ilyesfajta autóhoz és mennyibe kerülnek ezek és mennyi idő alatt vannak meg, Ha megfelelő infót kapok, akkor felhívom a telefonszámot és megkérdezem, hogy mi-merre-meddig. Ahogy eddig nézelődtem általában a 0 papírral rendelkezőket csak donornak ajánlják vagy azt írják, hogy drága újra forgalomba hozni. Nyilván ez is viszonyítás kérdése.. Alkatrésznek valóban drága, de azt írja, "hogy kitűnő műszaki állapot." és kívülről sem látszik sérültnek. Meglátjuk mi lesz.

Ha van valakinek tapasztalata ilyen jellegű autókkal, ne habozzon megosztani velem. :)

Link to comment
Megosztás:

És mi az az "okmányok nélkül"? Csak simán lejárt a műszakija, vagy lopták?

Ha csak lejárt, akkor azt írják, hogy lejárt okmányokkal. Ennek effektíve nincs papírja. Szerintem elég rizikós és persze nem olcsó.

Ezért adják majd' 1 millióval olcsóbban, mint amennyit valójában érhet.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, szerintem is. Okmányok nélkül = nincsen forgalmi. Se lejárt, se érvényes, se magyar, se külföldi, semmilyen. És törzskönyv se. Jó esetben talán kapsz hozzá számlát hogy mégis nem úgy loptad, de azzal legalizálni... hát, nem tudom. Ebben az állapotban jelenleg csak alkatrésznek/bontásra alkalmas, ahhoz viszont nagyon drága, már harmadennyiért is lehet szerezni ilyen célra.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, szerintem is. Okmányok nélkül = nincsen forgalmi. Se lejárt, se érvényes, se magyar, se külföldi, semmilyen. És törzskönyv se. Jó esetben talán kapsz hozzá számlát hogy mégis nem úgy loptad, de azzal legalizálni... hát, nem tudom. Ebben az állapotban jelenleg csak alkatrésznek/bontásra alkalmas, ahhoz viszont nagyon drága, már harmadennyiért is lehet szerezni ilyen célra.

Az hogyan fordulhat elő, hogy egy gyártósorról legurult autónak nincsenek papírjai? Nem tudom elképzelni.

Alvázszám, motorszám, stb... ezek egyediek (kivéve, ha a "savas eső" lemarta).

Ha lenne egy hasonló ezüst cabrio-m, ami már megtett 300.000km-et és megvenném ezt, áttenném a rendszámot. Feltűnne valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Az hogyan fordulhat elő, hogy egy gyártósorról legurult autónak nincsenek papírjai? Nem tudom elképzelni.

Alvázszám, motorszám, stb... ezek egyediek (kivéve, ha a "savas eső" lemarta).

Ha lenne egy hasonló ezüst cabrio-m, ami már megtett 300.000km-et és megvenném ezt, áttenném a rendszámot. Feltűnne valakinek?

Miután legurult a gyártósorról, még nyilván voltak neki papírjai. Hogy most nincs az szerintem egyszerűen úgy lehet, hogy valahol, valamikor már véglegesen kivonták a forgalomból (vagy rosszabb esetben tényleg lopott). Az hogy van neki alváz- meg motorszáma egy dolog, ha nincsenek papírjai ergo ezek sehol nincsenek nyilvántartásban, önmagukban nem érnek semmit. Hogy egy ilyen autót hogy lehet újra forgalomba állítani, arra én is nagyon kíváncsi lennék, pláne a magyar bürokrácia útvesztőiben.

Ha átszereled a rendszámot egyik autóról a másikra, az szerintem simán a hatósági jelzés meghamisításának számít, ami legjobb tudomásom szerint bűncselekmény, nem biztos, hogy megéri a lebukás kockázatát.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg az NKH-nak, mert nem stimmel se a motorszám, se a vázszám. Nem tudom közúton mennyire ellenőrzik ezeket, szerintem semennyire. Műszakin viszont kibukik az ilyesmi, eredetvizsgán meg tarkón is lőnének...

Ma már olyan műszaki vizsgák vannak, hogy 30k és csak a rendszám van ott. Szóval ilyes formán, amíg valaki kizárólag ezért be nem fekszik alá, hogy megnézze a számokat, kb 0% az esélye, hogy lebukjon az ember szerintem... Már hívtam egyébként a számot, nem vették fel, később még próbálom.

Kérdezősködtem és 0 papiros autót már nem lehet semmilyen módon forgalomba helyezni, ha egyszer véglegesen ki volt vonva/ tényleg semmi papírja nincs.

Link to comment
Megosztás:

Ha átszereled a rendszámot egyik autóról a másikra, az szerintem simán a hatósági jelzés meghamisításának számít, ami legjobb tudomásom szerint bűncselekmény, nem biztos, hogy megéri a lebukás kockázatát.

Tisztában vagyok vele, hogy bűncselekmény. Nem egyszer hallottam már a hírekben, hogy jogosítvány nélkül, forgalomból kivont autóval okoztak balesetet. (Aztán utána meg mehetett a pereskedés, mert ugye biztosítás se volt rá.) És ki tudja, hogy addig hány ezer kilométert tettek meg a kocsival.

Ha eredetiségvizsgán az ismerőst kellően megkened, valamint a műszakin is hasonlóan jársz el, akkor gyakorlatilag le tudod cserélni öreg autódat egy relatív frissre.

Sőt, csak simán megveszed, nem papíroztatod le, átteszed a rendszámot és műszakira a régi kocsit viszed (ne essen szét, annyira még azért karban tartod).

Mert ugye a rendőr megnézi a rendszámot, típust, színt, kötelező felszereléseket, de nem hiszem, hogy a motor- és alváz számokat ellenőrzi. Nálam sose nézte.

Link to comment
Megosztás:

breaking news!

Vissza hívott az illető. Elméletileg az autó Franciaországból van, árvízkaros volt, és ezért ott kivonták a forgalomból, DE azt mondta, hogy már ő is utána járt már mindennek, aminek csak lehetett és a lényeg, hogy más Uniós országban az ilyen kárt szenvedett autókat forgalomba lehet még helyezni. Ő csak azért adja most el ennyiért, mert másfél éve nem érkezik meg a forgalmija, eddig próba rendszámmal használta, ami elvileg évi 140k a biztosítása, és ennyi minden költsége a P rendszámos autóknak, plusz alkatrész benzin meg cserélendő alkatrészek stb.

Tehát adott egy általa kifogástalan állapotúnak mondott, elvileg Mo-n forgalomba helyezhető astra coupé cabrio 650ért.

Csak valahogy meg kellene oldani rá az okmányokat. Ötleteket, tapasztalatokat, francia kapcsolattal rendelkezők jelentkezését várom. :D

Link to comment
Megosztás:

breaking news!

Vissza hívott az illető. Elméletileg az autó Franciaországból van, árvízkaros volt, és ezért ott kivonták a forgalomból, DE azt mondta, hogy már ő is utána járt már mindennek, aminek csak lehetett és a lényeg, hogy más Uniós országban az ilyen kárt szenvedett autókat forgalomba lehet még helyezni. Ő csak azért adja most el ennyiért, mert másfél éve nem érkezik meg a forgalmija, eddig próba rendszámmal használta, ami elvileg évi 140k a biztosítása, és ennyi minden költsége a P rendszámos autóknak, plusz alkatrész benzin meg cserélendő alkatrészek stb.

Tehát adott egy általa kifogástalan állapotúnak mondott, elvileg Mo-n forgalomba helyezhető astra coupé cabrio 650ért.

Csak valahogy meg kellene oldani rá az okmányokat. Ötleteket, tapasztalatokat, francia kapcsolattal rendelkezők jelentkezését várom. :D

Nem vagyok ugyan jártas a témában, de a véleményem: Hagyd a francba...

Rengeteg utánajárástól, idegeskedéstől kíméled meg magad. Ha egyáltalán összejön.

Link to comment
Megosztás:

breaking news!

Vissza hívott az illető. Elméletileg az autó Franciaországból van, árvízkaros volt, és ezért ott kivonták a forgalomból, DE azt mondta, hogy már ő is utána járt már mindennek, aminek csak lehetett és a lényeg, hogy más Uniós országban az ilyen kárt szenvedett autókat forgalomba lehet még helyezni. Ő csak azért adja most el ennyiért, mert másfél éve nem érkezik meg a forgalmija, eddig próba rendszámmal használta, ami elvileg évi 140k a biztosítása, és ennyi minden költsége a P rendszámos autóknak, plusz alkatrész benzin meg cserélendő alkatrészek stb.

Tehát adott egy általa kifogástalan állapotúnak mondott, elvileg Mo-n forgalomba helyezhető astra coupé cabrio 650ért.

Csak valahogy meg kellene oldani rá az okmányokat. Ötleteket, tapasztalatokat, francia kapcsolattal rendelkezők jelentkezését várom. :D

Biztos vagy te abban, hogy ezt akarod? :D

Kezdve ott, hogy árvízkáros, olyan szinten, hogy feltételezem GTK-nak ítélték és ezért vonták ki a forgalomból végleg (kifogástalan állapot? háááát... :) ). Ki tudja, hogy egy beázott autó milyen károkat szenvedet, aminek a hatása lehet, hogy csak évek múlva jön elő? Jól értelmezem, hogy a mostani gazdája is azért akarja eladni, mert megunta a küzdelmet a forgalombahelyezéssel? OK, hogy jól hangzik most ez a 650e, de ha sikerül is forgalomba helyezni, mennyi lesz ennek a vége?

Te tudod, de jól gondold meg... :)

Link to comment
Megosztás:

Egy volt rendőr ismerősöm mondta, hogy ez úgy működik, hogy alváz és motorszámmal el kell menni/ kérni egy eredetvizsgát kint franciaországban és úgy lehet papírokhoz jutni, amivel itthoni papírokat is meg lehet csinálni, és aztán elvileg rendben lehet. De nem nekem, én valóban nem akarok ilyennel foglalkozni, költeni rá stb. :)

De jó, hogy vannak ilyenek, legalább kicsit tájékozódik az ember.

Link to comment
Megosztás:

Én egész évben használom. Nincs más autóm. Munkába járásra nem használom, de ettől még hét közben is és télen is mindig megy. Családi autó, gyerek cipelés, kirándulás, külföldi nyaralás, minden játszik.

Mennyibe van? Éves biztosítása 14eFt. Kétévente én viszem vizsgáztatni kf vizsgabázisra, asszem 16eFt. Éves olajcsere (mivel kb8ekm-t megy egy évben), én végzem. Ez pollenszűrővel 9-10eft. Ennyi egy ilyen járgány költsége, esetemben.

El még nem romlott, most 10.éves.

Ja. A klímát épp most kellett után tölteni, eddig soha nem volt hozzányúlva. 7eFt.

Link to comment
Megosztás:

Én egész évben használom. Nincs más autóm. Munkába járásra nem használom, de ettől még hét közben is és télen is mindig megy. Családi autó, gyerek cipelés, kirándulás, külföldi nyaralás, minden játszik.

Mennyibe van? Éves biztosítása 14eFt. Kétévente én viszem vizsgáztatni kf vizsgabázisra, asszem 16eFt. Éves olajcsere (mivel kb8ekm-t megy egy évben), én végzem. Ez pollenszűrővel 9-10eft. Ennyi egy ilyen járgány költsége, esetemben.

El még nem romlott, most 10.éves.

Ja. A klímát épp most kellett után tölteni, eddig soha nem volt hozzányúlva. 7eFt.

Az éves 8e km megfelel napi 22km-nek, ami durván számolva a mai benzinárak mellett (450ft/l -el számolva) ~1000 huf/nap, évente kb 360e forintból tankolsz. Az bőven jó, de,

Esetemben az évi kötelező, friss jogsi, bp lakos, stb stb. 50+ ezer forint. Egyébként kihagytad a súlyadót nem?!

Én valószínűleg többet mennék vele, még nem úgy váltanék, ahogy kell, szoknám stb. meglenne az a 10-11l/ 100km, főleg, hogy városban is araszolnék vele, ha úgy van. Havi 40e huf elugrana a benzinre simán, ha a többi úgy lenne, ahogy nálad van, havi 50 körül lenne a fenntartása és akkor semmi plusz ktg/év, de akkor ebbe nincsenek nagyobb utak, csak napi rutin kb. De ez nyilván már az én "problémám", hogy mi mennyibe kerül esetemben. :D Mindenesetre kösz a részletezést :)

Link to comment
Megosztás:

Na igen, ez az autó nem a takarékosságról szól... én is számolgatom ugyan a fogyasztását (lásd link az aláírásomban), de csak becsületből, és igyekszem elkerülni hogy akár csak véletlenül is ránézzek a költség számlálóra ami azt mutatja hogy eddig összesen mennyiért tankoltam illetve mennyi a kilométerköltségem, mert csak szörnyülködnék... De ahogy a reklámban is van: az élmény megfizethetetlen. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.