Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

www.dbilas-dynamic.de

10.130.002

Opel/Vauxhall Astra G, Corsa C, Agila A Z12XE

Komplett-Kit

125/170

4982.20

Einbau des Turboladersystems

640.00

muhaha 1.2 turbó :rolleyes: :blink: ;) komolyan kíváncsi lennék hogy préselnek ki ennyit az 1.2es csörgőmorgóból

Úgy, ahogy az off 1.4-es Punyeszból 136LE-t.

Link to comment
Megosztás:

sonique-ból nehéz kicsiholni a tudását, ez tény, de azt ugye senki se vonta kétségbe, hogy köztünk ő itt a leghozzáértőbb. én már teljesen letettem arról, hogy ide valaki érdemben írni fog valaha valamit. köszönöm szépen én is, télleg nagyon sok hasznos infóval szolgáltál.

közben én se tétlenkedtem, a dbilas kipofozását a motornak "egyeztetgettük" a szerelővel. baromi sok nyitott kérdés merül fel ilyenkor. sajnos időm sincs most rá, de addig nem kezdek hozzá, amíg nem látok tisztán.

szóval, ha valaki konkrétumokkal szolgál a továbbiakban is, azt megköszönöm. én is amint érdemben van valami infó ide fogom dumpolni.

Link to comment
Megosztás:

közben én se tétlenkedtem, a dbilas kipofozását a motornak "egyeztetgettük" a szerelővel. baromi sok nyitott kérdés merül fel ilyenkor. sajnos időm sincs most rá, de addig nem kezdek hozzá, amíg nem látok tisztán.

És dbilas mi lesz benne?

Link to comment
Megosztás:

a turbo ugyan ugy van igénybe véve ha 1.5 bar a felépitendö nyomas

a terhelés akkor van amikor elveszed a gazrol a labad és nincs lefujo szelep

ilyenkor visszafogja a lapátokat és valtas utan nehezzebben pörög fel és késöbb lessz meg a kivant nyomas

a szerkezeti terhelés ilyenkor max a hengerfalon és a dugatyukon és a hfej tömitésen van

de ennek kell és kötelezö birnia

szoval a turbora semmilyen terhelés nem esik autopalyan

és nagy baj lenne ha szerkezeti terhelésnek lenne kitéve

ami ilyenkor rossz lehet ha begurulsz egy benzinkuthoz pisilni :blink:

és egyböl leállitod a mocit No ez gond

:rolleyes::) jó. látod fogalmam se volt róla, hogy a lefúvószelepnek ez feladata. pedig lógigusnak tűnik télleg. de ha már itt vagyunk, a turbó alacsony (mondjuk 1900-as) fordulaton is teljes sebességgel forog? csak kitolja a levegőt a semmibe? ezt se tudtam, ha így van. mondjuk, van ami mellette szólna, de sok minden meg ellene.

Link to comment
Megosztás:

És dbilas mi lesz benne?

van egy kit, ami nagyobb intercooler, lefúvó (hahaaaa, ezt meg se akartam venni, mert a szerelő szerint nem feltétlenül szükséges, ami igaz is lehet, de sonique leírásából vilibb, hogy kell az oda), chip program csere, gázrezonátor (turbóba szerelve még én se láttam, de ebben van), a többire nem figyeltem oda sajnos, de motor megbontás nem lesz, azt nem akarom. így 290LE lenne. még nem tudom aztán, hogy mi lesz végül, mert lehetetlen infóhoz jutni, én meg nem vagyok kiváncsi a szerelő pofájára hetente valami szarakodás miatt.

van aki arra esküszik, hogy pl. a kuplungot is változtatni kell a nyomatéknövekedés miatt, de a német fórumozók szerint a turbós-s OPC-n nem, stb. rakat ilyen apróság idegesít még. majd leírom, ha lesz időm.

Link to comment
Megosztás:

sonique-ból nehéz kicsiholni a tudását,

de legalabb ha irok akkor sokat ;) mint az elözö oldal is bizonyitja :D

egyébként csak azért nem irok sokat mert amikor haza érek a melobol agyilag nem vagyok a toppon

"maskorsem :blink: " igy mostanaban me, magyon irogatok :rolleyes:

egyébként én sem érteni mindenhez csak ami rámragadt !

no és kiderült már melyik cég is fogja csinalni a géped!

én tovabbra is azt tamogatnam hogy egy kisebb szabi keretében latogass el az EDS hez vagy Vmax hoz esetleg Lexmaul és hasonlokhoz

és ott tényleg korrekten összerakjak

ráadásul a Chiptuning már nem az a kifejezett Chip tuning

ami régen is volt most a computer annyira egybevan integrálva hogy csak ugy csinaljak meg ha kiküldöd a computert és ott csinaljak meg

no ez a laxmaul nál itthon is igy muködne igy duppla annyit varnál szvsz mitha kiautokaznal odáig

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes::) jó. látod fogalmam se volt róla, hogy a lefúvószelepnek ez feladata. pedig lógigusnak tűnik télleg. de ha már itt vagyunk, a turbó alacsony (mondjuk 1900-as) fordulaton is teljes sebességgel forog? csak kitolja a levegőt a semmibe? ezt se tudtam, ha így van. mondjuk, van ami mellette szólna, de sok minden meg ellene.

Bizonyos fordulat alatt nincs akkora kipufogógáz -mennyiség, ami annyira felpörgetné a turpinát, hogy elégséges töltést tudjon adni, magyarán nem ad sürítést. Ezért tűnik erőtlennek egy sima turbómotor kis fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

Bizonyos fordulat alatt nincs akkora kipufogógáz -mennyiség, ami annyira felpörgetné a turpinát, hogy elégséges töltést tudjon adni, magyarán nem ad sürítést. Ezért tűnik erőtlennek egy sima turbómotor kis fordulaton.

Igen, azt tudtam, hogy a kipuff megy bele, de azt nem, hogy mindig. Egyébként nem mondanám, hogy erőtlen a turbó nélkül a moci, de nem is olyan hátbavágós az igaz.

Az Incontrol-os srác márciusban megy ki, akkor elvinné a chipemet cserére, és a dbilast ő is megszereli garival. szóval kényelmes. A Tigrát is így chipelte, semmi baj nincs azóta se a géppel, leszámítva azt, hogy sokkal erősebb lett. :rolleyes:

Az EDS és VMax ügyet nem vetettem el, csak nem tudom még mikor nézem meg komolyan, mert bizony jól látod, bébi dzsúzzz sok idő kell rá. Addig nincs végeleges döntés se, a dbilas csak egy "munka hipotézis". :blink:

Az se kizárt, hogy gyakorlatozásképpen kezdetnek ráteszem, a 256LE-t Phase II. intercooler, lefúvó, azt ugye láttuk pár gépen, hogy jól műxik.

Össze kéne írni, hogy mit kell egy ilyen erősítéskor számba venni, ha az ember mindenre odafigyel. Sonique, Atom - ha van egy kis energiátok vmikor - írjatok valami szamárvezetőt. Én is gondolkodom.

Link to comment
Megosztás:

Szia Voszi!

Milyen Tigrát?

Szia Fószer!

A kedvesem ("NyuszMusz") Tigra Twintop-ja.

Láttam a te Tigrád jó párszor, sőt, mivel ugye klubtárs vagy, meg is kérdeztem többször is, hogy mi a baj a te géped miért nem készül. Sose volt kitérő az ürge, mindig hosszasan sorolta, hogy mit kell vele éppen csinálnia. Az tény viszont, hogy télleg nagyon lassan készül.

Link to comment
Megosztás:

Ülések maradnak?Vagy kárpitos esetleg megdolgozza őket egy kicsit?

ha kész van minden akkor el lehet gondolkodni a belsején is

ez a dolog egyenlöre a legkevésbé érdekel

de ha errefele kezdek kacsingatni akkor valami masfajta ülésre cserélném

csak annak olyan 80e ft /db ja

szal az meg messzebb van

Akkor elvileg 1-2 hét nyugdíjba megy a c20xe? :rolleyes:

Segítek majd lecipelni a pincébe!! ;)

nyugdíj :D

elfekvő ;)

szegénynek már elég runda hangja van

de lehet hogy csak azért mert 1,5 honap alatt volt vagy 2x beinditva

istenigazabol ha a héten kész a kocsi jövöhét motorcsere kop-kop-kop :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A minap az orrom eléá tettek egy a 225Le-s Audi TT turbót, intercoolert, injektorokat, lefújó szelepet( gyárit, és egymásikat is), benzinnyomás szabályzót, csöveket 50000Ft-ért. A szívem szakadt meg. A levegő csövezés még kb. 15000 lenne.(mármint a cső anyag).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.