Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Üdv!

Elkezdtem átolvasni a topikot, és különösen 2006-ba voltak itt nagy kardoskodások. :lol:

Sajna nincs időőm rá, hogy 135 oldalt végigolvassak, így bocs ha már volt a kérdés.

Turbós autóhoz ( legyen benzin vagy dízel ) van értelme a sport betétszürőnek, vagy a sport légszürőnek?

Van egyáltalán értelme? Nyilván ettől nem lesz 3xx NM meg stb. De lehet bármi hatása gondolok itt a könyebb "lélegzet" vételére a motornak. Stb.

Tudom, hogy ez már szívó oldali beavatkozás már.....

Ha jól tudom az iylen sport betét vagy sport légszürők durvább anyagokból vannak, és a finom szennyeződéseket nem nagyon szűrik meg, ezért van rajtuk az olajfilm, ami ezt hivatott. De nem káros ez a motornak?

Palceboo hatáson kívül van más hatása is?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szevasztok Tunerek!

Van valakinak tapasztalata computer tuningban? Bár Jetronic-ról lenne szó (tuningból lehet, h inkább csere lesz), de egy computer mágus igazán elém kerülhetne, hogy egy kicsit felborzoljam az idegeit a turbós Monzámmal!

Sokbilliós Vems és társai szóba sem jöhetnek...

?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Tunerek!

Van valakinak tapasztalata computer tuningban? Bár Jetronic-ról lenne szó (tuningból lehet, h inkább csere lesz), de egy computer mágus igazán elém kerülhetne, hogy egy kicsit felborzoljam az idegeit a turbós Monzámmal!

Sokbilliós Vems és társai szóba sem jöhetnek...

?

Mondanál pár infót a Monzáról? Sor6 turbó jól hangzik. :lol:

Amúgy sajnos ha jó motort akarsz, ami bírja is, akkor sajnos nem fogod megúszni programozható elektronika nélkül, mert a gyári sehogy nem tudja lekezelni a nyomást és az ahhoz szükséges előgyújtást és üzemanyag mennyiséget.

Egy VEMS 300e körül van mostanában, kulcsra készem, felprogizva és beműszerezve (AFR és EGT).

Van olcsóbb megoldás is, a Megasquirt, ami szintén nem olyan rossz, de nem olyan stabil és akkor igazán baráti az ára, ha még az ECU-t is te akarod összerakni.

Link to comment
Megosztás:

Egy VEMS 300e körül van mostanában, kulcsra készem, felprogizva és beműszerezve (AFR és EGT).

Van olcsóbb megoldás is, a Megasquirt, ami szintén nem olyan rossz, de nem olyan stabil és akkor igazán baráti az ára, ha még az ECU-t is te akarod összerakni.

Egy picit kötekednék ezzel kapcsolatban: mire gondoltál nem olyan stabil működés alatt? pont a VEMS olyan, hogy az előgyújtás időpontjának számítási idejével csúszkál a gyújtás időzítés, ami simán látszik két pl. fékpados mérés között.

Link to comment
Megosztás:

Egy picit kötekednék ezzel kapcsolatban: mire gondoltál nem olyan stabil működés alatt? pont a VEMS olyan, hogy az előgyújtás időpontjának számítási idejével csúszkál a gyújtás időzítés, ami simán látszik két pl. fékpados mérés között.

Ez alatt azt értem, hogy gyakrabban produkál olyant az MS, hogy ha változtatsz valamit, akkor lefagy.

Nem nagy gond, csak így körülményesebb lehet progizni.

Haver programozott legutóbb MS-t és neki párszor produkálta ezt a jelenséget. Vemsnél még nem hallottam ilyenről, ami persze nem azt jelenti, hogy nincs.

Link to comment
Megosztás:

Ez alatt azt értem, hogy gyakrabban produkál olyant az MS, hogy ha változtatsz valamit, akkor lefagy.

Nem nagy gond, csak így körülményesebb lehet progizni.

Haver programozott legutóbb MS-t és neki párszor produkálta ezt a jelenséget. Vemsnél még nem hallottam ilyenről, ami persze nem azt jelenti, hogy nincs.

sztem nála vmi nem oké a bekötésben, kommunikációban, vagy neeemtom...egy kollégámnak évek óta, nekem egy pár hónapja van meg, meg csináltunk nemrég egy friss beépítést, semmi ilyen gond nem volt :lol:

szerk: vannak olyan opciók (a pirosak) amiket ha változtatsz, muszáj leállítani-újraindítani a motort. ezek nem lehettek esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Drága Barátaim! Titeket kereslek már hetek óta!

...akinek van ilyesmivel tapasztalata...

"pár szót a Monzáról" Nos igen: 3000 köb cm. sper difi, 5-ös kézi váltó, + az újítások; turbo, intercooler, benzin nyomás szabályozás...

...túl sok jót még nem tudok mesélni, mert 0,5bar-nál tobbet nem mertem neki adni az L-jetronic rendszerrel (dehogynem, de csak egy kicsit), de az előjelek igen bíztatóak. A következő lépés lenne a nagyobb injektor és egy Belevaló elektronika, ami összehozza az egészet. Az injektor nem is volna gond (siemens fecsikből könnyen tudnék válogatni), de ez a computer kérdés már kezd lelohasztani. /300 e. egy Vemsre közel elképzelhetetlen, sajnos./

Pedig egyszerű a matek, adott probléma, adott pénzmennyiség, egy jó megoldás. (Ha a fene, fenét eszik is, megcsinálom!)

Ez a gép már közel 30 éve rója az utakat. Megérdemli, hogy jól bánjak vele. Ha magamtól kell rájőnnöm a dologra, már lehet, hogy késő lesz és a repülő járgányok korában már nem nemigazán fogok hasítani egy turbós Opel-el, de ha valaki tud segíteni, akkor még lehet remény. Na de mostmár elég a szófos...

Link to comment
Megosztás:

Drága Barátaim! Titeket kereslek már hetek óta!

...akinek van ilyesmivel tapasztalata...

"pár szót a Monzáról" Nos igen: 3000 köb cm. sper difi, 5-ös kézi váltó, + az újítások; turbo, intercooler, benzin nyomás szabályozás...

...túl sok jót még nem tudok mesélni, mert 0,5bar-nál tobbet nem mertem neki adni az L-jetronic rendszerrel (dehogynem, de csak egy kicsit), de az előjelek igen bíztatóak. A következő lépés lenne a nagyobb injektor és egy Belevaló elektronika, ami összehozza az egészet. Az injektor nem is volna gond (siemens fecsikből könnyen tudnék válogatni), de ez a computer kérdés már kezd lelohasztani. /300 e. egy Vemsre közel elképzelhetetlen, sajnos./

Pedig egyszerű a matek, adott probléma, adott pénzmennyiség, egy jó megoldás. (Ha a fene, fenét eszik is, megcsinálom!)

Ez a gép már közel 30 éve rója az utakat. Megérdemli, hogy jól bánjak vele. Ha magamtól kell rájőnnöm a dologra, már lehet, hogy késő lesz és a repülő járgányok korában már nem nemigazán fogok hasítani egy turbós Opel-el, de ha valaki tud segíteni, akkor még lehet remény. Na de mostmár elég a szófos...

Képek vannak esetleg a beépítésről??? Engem igen csak érdekel, hogy mit hogy oldottál meg...

Link to comment
Megosztás:

Képek vannak esetleg a beépítésről??? Engem igen csak érdekel, hogy mit hogy oldottál meg...

Március vége fele lesz tali, akár meg is mutathatom ha sikerül elmenni.

Képek és mindenféle információk az egyetlen embernél akit ilyen ügyben ajánlani tudok:

Izsóf József josy70@gmail.com

06 20 9888077

Nem reklám, nem részesedek a hasznából, csak viszonoznám a nekem tett szivességét.

Eredetileg mást akartam, de nem bántam meg, hogy rá hallgattam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

szegény ember megasquirt-tel motorvezérel...maga az ECU megvan 100e alatt, mondjuk nem ártana egy EGT meg WBO szenzor hozzá :lol:

elektronikában mennyire vagy otthon?

Ha arra gondolsz, hogy össze tudok e forrasztgatni egy "zacskós" megasquirtet, na hát azt 1000 év alatt sem, de így elsőre az EGT WBO rövidítések sem mondanak sokat. Ha a szondára gondolsz, akkor asszem kapizsgálom...

Link to comment
Megosztás:

Ha arra gondolsz, hogy össze tudok e forrasztgatni egy "zacskós" megasquirtet, na hát azt 1000 év alatt sem, de így elsőre az EGT WBO rövidítések sem mondanak sokat. Ha a szondára gondolsz, akkor asszem kapizsgálom...

hááát, akkor nem annyira az ms a te megoldásod, max. ha van ilyen ismerősöd :)

az EGT a kipufogógáz hőm., a WBO meg a szélessávú lambda :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Bocs a kérdés lehet már volt :lol:

de az lenne a kérdésem hogy c14nz-t lehetne e turbósitani?

Bocs hogy ilyet kérdezek de érdekelne a téma !

És hogy a turbó mindegy milyen benzinesé vagy disel É??????

Választokat várom

Szépen kérlek mielőtt kérdeznél, olvasd végig a témát és ha nincs leírva benne a kérdésedre a válasz, akkor tedd fel.Ezen az eddig leírt 135 oldalon elég sok minden ki lett tárgyalva turbó témában.Úgy a professzionális szakasz, mint a barkács.

Link to comment
Megosztás:

OKsa :lol:

Hogy öszinte legyek nem nagyon tértetek ki erre a témára mindig 2 literes gépeket vagy 1.8 ast .....

de c14nz t nem tudom meg a turbó sincs leirva vagy csak nem találtam hogy átlehet e tenni diselét benzinesbe!

Én csak kisnyomást szeretnék dehogy megvalósitható e ???????

Ennyi lenne a kérdésem éshogy birnák e 0.3 bart? 0.4 isuzu 15ös td turbóm van!

Valaki aki guru a témában attol várnék tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

OKsa :lol:

Hogy öszinte legyek nem nagyon tértetek ki erre a témára mindig 2 literes gépeket vagy 1.8 ast .....

de c14nz t nem tudom meg a turbó sincs leirva vagy csak nem találtam hogy átlehet e tenni diselét benzinesbe!

Én csak kisnyomást szeretnék dehogy megvalósitható e ???????

Ennyi lenne a kérdésem éshogy birnák e 0.3 bart? 0.4 isuzu 15ös td turbóm van!

Valaki aki guru a témában attol várnék tanácsot!

Azért lehet, mert 1.4-eset nem sokan akarnak turbósítani. Úgye aki ilyenbe fog annak a minnél több lóerő megszerzése a célja, és ugye nem mindegy, hogy egy 60-pacis gépből indulsz el, vagy egy 150 lovasból. Meg az alkatrészek is méretezve vennek, pölö a váltó egy 2 literesbe eleve erősebb van beépítva mint egy gyengécske 1.4-esne. Kapsz egy plusz X lóerőt, és lehet hogy az 1.4-nél kapásból váltót is kell cserélni a 2 literesnél meg nem. Szerintem. Azért úgy általánosságban ha valaki teljesítményt akar növelni az nem a széria leggyengébb mocijával felszerelt kocsit kezdi tuningolni, már ne is haragudj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Bocs a kérdés lehet már volt :lol:

de az lenne a kérdésem hogy c14nz-t lehetne e turbósitani?

Bocs hogy ilyet kérdezek de érdekelne a téma !

És hogy a turbó mindegy milyen benzinesé vagy disel É??????

Választokat várom

Ha mindenáron több lóerőt akarsz kihozni a c14nz-ből, akkor miért nem alakítod át c14se-vé a motorodat? Ez tűnik a legegyszerűbbnek, és van is itt a fórumon olyan topiktárs, aki már megtette. Azt a plusz 22 LE-t még a hajtáslánc is elbírná módosítás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

hááát, akkor nem annyira az ms a te megoldásod, max. ha van ilyen ismerősöd :)

az EGT a kipufogógáz hőm., a WBO meg a szélessávú lambda :lol:

ja-ja-ja

bár ha egyszer be van állítva a rendszer, nem nézegetném a mérőt, CSAK NYOMNÁM, MINT SÜKET A ...

(lassan ott tartok, hogy kerítek egy K-jetronic rendszert és letojom az egész chipes mizériát)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.