Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

A fütés rendszer én ugy tudom Delphi de a szervomotor Bosch rajta,azért kellene a Bosch-nak a pontos száma mert van fogasléces is.Nekem meg olyan van mint a képen,és postán küldenének és nem akarom hogy más fajtát küljönek.

Alvázszám:WOLOTGF48Y5144720.

GM katalógus szám:1845061

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Úgy látszik nem oldódik meg ez a vízfogyás. Motortérbe nézve bontás nélkül semmit sem látni. Bent sem tocsog a víz sehol. Úgy 800 km alatt elment vagy 2-3 dl. Úgy 2000 km múlva megyek olajcserére, meg műszakira felkészítésre. Akkor majd tüzetesebben átnézetem. A lényeg, hogy a vízpumpa csere óta fogy a hűtővizem, innen indítom a problémát ki.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Úgy látszik nem oldódik meg ez a vízfogyás. Motortérbe nézve bontás nélkül semmit sem látni. Bent sem tocsog a víz sehol. Úgy 800 km alatt elment vagy 2-3 dl. Úgy 2000 km múlva megyek olajcserére, meg műszakira felkészítésre. Akkor majd tüzetesebben átnézetem. A lényeg, hogy a vízpumpa csere óta fogy a hűtővizem, innen indítom a problémát ki.

nem tudom nálad úgy van-e ,mint nálam ....

a fűtőradiátor alatt van egy tálca azon van egy lefolyó ami össze van közösítve a klíma kondenzvíz elvezetővel....

lehet hogy simán ott kifolyik...

de ez csak egy tipp :)

Link to comment
Megosztás:

Senkinek semmi lökötséget ne higgy el.... :)

Próbáld ki magad....

Minimum 20%-ot jelent dizelnél teljesítményben.

Persze... kit mi hajt, azaz kinek mi éri meg, vagy érdekli-e egyáltalán, hogy hogyan megy az autója.

Aki szeretné hogy egy picit lendületesebb legyen, annak ajánlom.

Helló!

Voltam Subit-nál én is. A baj csak az, hogy szépen ki tudja olvasni az adatokat és el is tudja menteni, de törölni és az újat rárakni már nem tudta. Sajnos ez van, pontosabban nincs plusz 20 ló! :D Agyal a dolgon, hogy mi lehet a baj, mert ilyen még nem történt vele. Ha valakinek van esetleg ötlete megoszthatná! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Voltam Subit-nál én is. A baj csak az, hogy szépen ki tudja olvasni az adatokat és el is tudja menteni, de törölni és az újat rárakni már nem tudta. Sajnos ez van, pontosabban nincs plusz 20 ló! :) Agyal a dolgon, hogy mi lehet a baj, mert ilyen még nem történt vele. Ha valakinek van esetleg ötlete megoszthatná! Köszönöm!

Ilyet még én sem hallottam! :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Úgy látszik nem oldódik meg ez a vízfogyás. Motortérbe nézve bontás nélkül semmit sem látni. Bent sem tocsog a víz sehol. Úgy 800 km alatt elment vagy 2-3 dl. Úgy 2000 km múlva megyek olajcserére, meg műszakira felkészítésre. Akkor majd tüzetesebben átnézetem. A lényeg, hogy a vízpumpa csere óta fogy a hűtővizem, innen indítom a problémát ki.

Egy időbe eszegette nekem is a hűtővizet, nem foglalkoztam vele, mivel az utastér nem büdösödött, a motor pedig tökéletes volt. Aztán egyszer csak abbamaradt. Aztán mikor generátoros lett (ismét) akkor láttam, hogy a generátor + a blokk közt van egy csőcsatlakozás. Ez volt körbe rózsaszín vízköves a fagyállótól. Ahogy jött ki, úgy párolgott a blokkról, ezért nem folyt sehol.

Nem bántottam, mert mint írtam megjavult magától. :-)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Szeretném a segitségeteket kérni.Astra G. Y. 1.7DT/isuzu/ az adagolo fölöt a vezérmüszij burkolat felöl van a vákumcsőn egy elosztó.Eggyik megy lefelé az adagoló alá ez oké,másik a EGR szelepre ez is oké,de a harmadikot nem tudom,és segitsetek már hogy az mihez van.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Szeretném a segitségeteket kérni.Astra G. Y. 1.7DT/isuzu/ az adagolo fölöt a vezérmüszij burkolat felöl van a vákumcsőn egy elosztó.Eggyik megy lefelé az adagoló alá ez oké,másik a EGR szelepre ez is oké,de a harmadikot nem tudom,és segitsetek már hogy az mihez van.

Hali!

Most nincs előttem,de nálam az elosztó egyik vége gyárilag le van dugózva rá van húzva 1 db gumi.

Amihez vákuum kell szerintem:

-fék rásegítés("vastagabb" műanyag cső)

-turbo nyomás szabályzó szelep(ez van az adagoló környékén)

-Egr szelep

:o

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy nagy problémám olyan személy segítségét kérném aki cserélt már fűtőradiátort

y17dt isuzu 2000évj. klímás

a probléma

a fűtésem nem igazán akar működni

ezekben a hűvös időkben ép hogy langyos jön belőle.

a termosztát ki lett cserélve.

a hűtővizem 80 85 foknál tartja magát,

90 fokra erős sztrádamenetben vagy dugóban megy fel ezt elintézi a ventilátor

de még ekkor is csak langyosat fúj

mi az isten lehet vele már az előző motorral is így viselkedett

kezd kicsit idegesíteni hogy megfagyok

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy nagy problémám olyan személy segítségét kérném aki cserélt már fűtőradiátort

y17dt isuzu 2000évj. klímás

a probléma

a fűtésem nem igazán akar működni

ezekben a hűvös időkben ép hogy langyos jön belőle.

a termosztát ki lett cserélve.

a hűtővizem 80 85 foknál tartja magát,

90 fokra erős sztrádamenetben vagy dugóban megy fel ezt elintézi a ventilátor

de még ekkor is csak langyosat fúj

mi az isten lehet vele már az előző motorral is így viselkedett

kezd kicsit idegesíteni hogy megfagyok

Szia! szerintem ellenőrizd,hogy a hideg-meleg levegő áramlását szabályzó terelőlap rendesen átvált-e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám jött elő a hidegebb idő beálltával, hogy hideg-langyos motornál (Y17DT), nagyobb terhelésnél (csak menet közbeni erősebb gázadásnál) halkan megcsippan a hosszbordás szíjjam, de üzem meleg motornál nem csinálja. Szíj új (Gates 6PKX1590) nyáron cseréltem vezetőgörgővel (INA), lehet hogy cserélni kellett volna a feszítő szerkezetet is (gondolom a feszítő görgő csere magában nem orvosolja a problémát)? Tényleges 122EKm van az autóban, ennyi idő alatt elgyengülne a feszítő? Néztem az árakat, 30EFt környékén van nevesebb gyártótól ilyen szerkezet. Kinek mi lenne meglátása ezzel a hibával kapcsolatban? Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

ma nekiestem trisóval a hűtőrendszernek

eszméletlen mennyi szenny jött ki belőle az előzőmotorom megtette a magáét

olajos fekete retek . 20liter trutyis vizem van vihetem leadni full fekete

3 szor mostam át +öblítés 3 és fél órás mutatvány volt

feltöltöttem fagyállóval. tavasszal megint átmosom szerintem.

a fűtésemről még kiderül hogy jobb lett e

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Szeretném a segitségeteket kérni.Astra G. Y. 1.7DT/isuzu/ az adagolo fölöt a vezérmüszij burkolat felöl van a vákumcsőn egy elosztó.Eggyik megy lefelé az adagoló alá ez oké,másik a EGR szelepre ez is oké,de a harmadikot nem tudom,és segitsetek már hogy az mihez megy,vagy csak le van dugózva.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Szeretném a segitségeteket kérni.Astra G. Y. 1.7DT/isuzu/ az adagolo fölöt a vezérmüszij burkolat felöl van a vákumcsőn egy elosztó.Eggyik megy lefelé az adagoló alá ez oké,másik a EGR szelepre ez is oké,de a harmadikot nem tudom,és segitsetek már hogy az mihez megy,vagy csak le van dugózva.

Hali!

Az előzőre is válaszoltam.

Nálam a harmadik gyárilag le van dugózva. :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám jött elő a hidegebb idő beálltával, hogy hideg-langyos motornál (Y17DT), nagyobb terhelésnél (csak menet közbeni erősebb gázadásnál) halkan megcsippan a hosszbordás szíjjam, de üzem meleg motornál nem csinálja. Szíj új (Gates 6PKX1590) nyáron cseréltem vezetőgörgővel (INA), lehet hogy cserélni kellett volna a feszítő szerkezetet is (gondolom a feszítő görgő csere magában nem orvosolja a problémát)? Tényleges 122EKm van az autóban, ennyi idő alatt elgyengülne a feszítő? Néztem az árakat, 30EFt környékén van nevesebb gyártótól ilyen szerkezet. Kinek mi lenne meglátása ezzel a hibával kapcsolatban? Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szia!

Ez nálam is teljesen így van :D :o

Most cseréltem szíjat de semmit sem javult a 150e km-et lefutotthoz képest ,mindkettő Gates.

Még ami érdekes h az enyém hideg állapotban kis fordulatnál közepes gáznál nagyon megindul sokkal jobban mint meleg motornál ki is nyom egy adag kormot és ilyenkor hallani a halk ciripelést :)

Bár lehet a chip-miatt.Nálad is észrevehető ez a jelenség?

Engem nem zavar így amíg nem erősödig tuti így marad.

Link to comment
Megosztás:

hali a chip el kapcsolatban érdekelne mi változott az autón futásteljesítményben

honnan kezd húzni? 1800 as fordulat a turbo kapcsolása gyárilag

fogyasztáson észrevehető e valami?

hány paci? KB

autópályán az érdi emelkedőn 3400asfordulaton 140km/h a nyomatékcsúcs ezt a tempót tartja hegynek fel 4 személlyel padló gázzal

m0 áson 4es út felől kistarcsa felé is 2tuti emelkedő van ott is ugyan ez a helyzet a tetejéig. utána 190 lefele eddig mertem nyomni

Link to comment
Megosztás:

ma nekiestem trisóval a hűtőrendszernek

eszméletlen mennyi szenny jött ki belőle az előzőmotorom megtette a magáét

olajos fekete retek . 20liter trutyis vizem van vihetem leadni full fekete

3 szor mostam át +öblítés 3 és fél órás mutatvány volt

feltöltöttem fagyállóval. tavasszal megint átmosom szerintem.

a fűtésemről még kiderül hogy jobb lett e

látom van a gépben szépen, én is 220-nál járok. Tavaly én is fűtés problémával küzdöttem, majd a szokásos dolgok átnézése után (termosztát, vízszint, hideg-meleg csappantyú) arra jutottam, hogy a fűtőradiátorban nem megfelelő az áramlás , így a venti kihűti az alacsony meleg víz utánpótlású radiátort ...............bingó.....eltaláltam. A fűtőradiátor Kiszedése után a radiátor belseje tele volt körömnyi lapos rozsdás színű izével, ami hasonlít a vízkő darabokhoz, amit se sósav, se ecet, se semmilyen vegyszer nem bántott szóval nem tudom mi volt, de beszorult az apró csövecskék elejébe...........részlegesen sikerült kipucolnom, sokkal jobb lett, de nem vagyok vele elégedett. Valószínű, hogy a blokkból származott. A vizem és a kiegyenlítő t. is teljesen tiszta. Én öntőhomok kövületekre tippelek, mert törékeny és kőkemény volt. a mágnes sem fogta. Igénytelenebb orosz öntvényekbe láttam már ilyet, de hogy isuzuba..........Szóval fogalmam sincs mi volt benne, de rengeteg. Valószínűleg nem csak a kis csövecskék elejébe szorult, hanem bele is, így a végső megoldás a csere lenne nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszodat.

a rugós szíjfeszítő nekem is sz@r, mert van benne egy műanyag betét ami fékezné a remegést, de megkopott, így pedig rángatózik alapjáraton aminek az eredménye nálam egy zörgő műanyag hangjára emlékeztető hang. Rájöttem, hogy a főtengely és a generátor közti szíj-szakasz beremeg. Ez adja a csúnya hangot. ha segítek kicsit a feszítőnek csavarhúzóval, vagy megtámasztom az említett szíj-szakaszt alulról. mindjárt elhallgat.

Link to comment
Megosztás:

hali a chip el kapcsolatban érdekelne mi változott az autón futásteljesítményben

honnan kezd húzni? 1800 as fordulat a turbo kapcsolása gyárilag

fogyasztáson észrevehető e valami?

hány paci? KB

autópályán az érdi emelkedőn 3400asfordulaton 140km/h a nyomatékcsúcs ezt a tempót tartja hegynek fel 4 személlyel padló gázzal

m0 áson 4es út felől kistarcsa felé is 2tuti emelkedő van ott is ugyan ez a helyzet a tetejéig. utána 190 lefele eddig mertem nyomni

A chip nem az igazi egy másik verdából töltöttük át és számomra az is csoda h működik vele ! :D

Lightos verzió kb 90le és 200nm gyári autónál.

Az enyémen elég sok alakítás volt már (nagyobb geós turbó,alakított szívócsonk,60-as kipu 1 üres dobbal+nagyobb intercooler )

Ezek az chip módosítása nélkül hoztak még kb 15-20Le és 30nm!

A turbo konkrétan semmit szerintem kevés neki az anyag illetve a nyomásszabályzás sem az igazi még.

Mostanában nem sok kedvem volt vele foglalkozni.

Ami tény az 1100kg+én autó (C Corsa) kicsivel 10 sec alatt gyorsul 100-ra!

De ami számomra is meglepő a rugalmasság pl 80-120 szerintem a gyári érték majdnem fele lett :o

Ez előzésnél nagyon jól jön.

Végsebességet nem tudom mert elfogy a váltó illetve padlógáznál nyomás tilt a turbó miatt.

De az tény hogy sokkal hamarabb eléri. :)

Fogyasztás tempótól függően 4.5-6 között .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.