Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

31 minutes ago, melyon írta:

Sziasztok

 - ki akartam szedni az Astrából a rádiót, de nem akar megmozdulni....

sem kiemelővillával, sem szegekkel, szóval bele van gyógyulva.

Tud valaki esetleg valamilyen barátságos trükköt, hogy ne zúzzam szét a rádiót?

Nem cserélni akarom, csak útban van annak amit szeretnék csinálni.

A tipusa Delco CDR500. 

Üdv.

Vedd ki a kesztyűtartót és hozzáférsz, told meg hátulról. Persze a villa legyen benne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Astra G Y20DTH autót, ami eddig hála Istennek remekül működik, leszámítva, hogy a kis szervíz ikon indítás után kb egy percig (mindig változó) világít. Hétvégén észrevettem, hogy egy csövem olajos. Lebontottam a motorburkolatot, és ott láttam ezt az alkatrészt:

http://s427.photobucket.com/user/combolfw16v/media/Motoren%20opel/dieselmotoren/EGRklepX20DTLY20DTH.jpg.html

Nekem ebből jön az olaj, vagy ezen keresztül valahogy. Amennyire olvasgattam EGR-hez kapcsolódik, ami ha jól tudom, csak környezetvédelmi okokból van, viszont engem nagyon zavar az olaj a csövön. Okozhatja ez a szervízikon világítását, mert "sajnos" kivillogtatni nem tudom, talán nincs benne hibakód.

Láttam javítási megoldásokat erre az egységre, de annyira nem tetszett. Utángyártott alkatrésszel van valakinek tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget. G.

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Handbrake írta:

Azt hiszem, megvan a rántás oka: LÉGTÖMEGMÉRŐ

Ma mikor hazafelé gurultam, kicsit oda léptem a gépnek, és rántott egyet, aztán már dobta is a lámpácskát.

Holnap jön egy használt próbára, kíváncsi vagyok azzal is ránt-e.

 

nem biztos lehet elektronika is . én már cseréltem ltm. -et 2x de soha nem rántott.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 11., astra írta:

nem biztos lehet elektronika is . én már cseréltem ltm. -et 2x de soha nem rántott.

 

viszont volna 1 kérdésem y17dt-m van az izzito gyertyákat hogy lehet kivenni ugy hogy ne törjenek bele? hogy lehet egyszerüen cserélni a gyertyákat és menny az áruk?

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Hy!megjött a várva várt adagolo vezérlőm.Felcsavaroztam,beinditottam pöcc röff,mentem vele kb 6kmt.Ok minden!Munkába indultam volna,a lakastol kb 500m re,egy hatalmasat rángatott,mentem vele kb még 200métert,rángatozott majd leállt.inditoztam,nem indult.Kb 5 perc mulva inditottam,beindult!Azzal a lendülettel Go haza.Végig rángatott kihagyott,gyorsitani nem mertem vele.Hazaertem alapjaraton is kihagyott.MI LEHET?

Ui:Hibakod nincs!

Módosítva : paparelli
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, paparelli írta:

Hy!megjött a várva várt adagolo vezérlőm.Felcsavaroztam,beinditottam pöcc röff,mentem vele kb 6kmt.Ok minden!Munkába indultam volna,a lakastol kb 500m re,egy hatalmasat rángatott,mentem vele kb még 200métert,rángatozott majd leállt.inditoztam,nem indult.Kb 5 perc mulva inditottam,beindult!Azzal a lendülettel Go haza.Végig rángatott kihagyott,gyorsitani nem mertem vele.Hazaertem alapjaraton is kihagyott.MI LEHET?

Ui:Hibakod nincs!

Javított vagy bontott? Még a mennyiségszabályzó szelep az adagolón lehet a ludas, ha szakszerűen javított, tesztelt a vezérlő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Handbrake írta:

Fent az ECU csatinál nincs gázolaj? 

Szerintem, ha csak nem úszik a gázolajban a motor vezérlő, akkor nem áll le. Én éppen ma cseréltem ki az előtöltés szelepet, de már egy éve olajos a csatlakozóm. A motor vezérlőmben nem volt gázolaj, az atmoszférikus nyomásmérőm közelében csöpögött ki a vezetékből - nem volt semmi problémám emiatt az autóval.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, L4Fleur írta:

 

 

9 hours ago, L4Fleur írta:

 

 

On 2015. 11. 12., Kombitomi írta:

Szerintem, ha csak nem úszik a gázolajban a motor vezérlő, akkor nem áll le. Én éppen ma cseréltem ki az előtöltés szelepet, de már egy éve olajos a csatlakozóm. A motor vezérlőmben nem volt gázolaj, az atmoszférikus nyomásmérőm közelében csöpögött ki a vezetékből - nem volt semmi problémám emiatt az autóval.csatt

Hy!lehuztam az ecucsatit a tüzfal felölin talán 1 pici szivárgás van talán.kérdésem az lenne hogy ezek az alkatrészek hol mennyiért szerezhetö be?gondolok itt fejszelep,mennyiségszabályzo....köszi,az eddigieket is!!

Módosítva : paparelli
Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎11‎.‎09‎.‎ ‎18‎:‎58‎:‎11, huggybear írta:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Astra G Y20DTH autót, ami eddig hála Istennek remekül működik, leszámítva, hogy a kis szervíz ikon indítás után kb egy percig (mindig változó) világít. Hétvégén észrevettem, hogy egy csövem olajos. Lebontottam a motorburkolatot, és ott láttam ezt az alkatrészt:

http://s427.photobucket.com/user/combolfw16v/media/Motoren%20opel/dieselmotoren/EGRklepX20DTLY20DTH.jpg.html

Nekem ebből jön az olaj, vagy ezen keresztül valahogy. Amennyire olvasgattam EGR-hez kapcsolódik, ami ha jól tudom, csak környezetvédelmi okokból van, viszont engem nagyon zavar az olaj a csövön. Okozhatja ez a szervízikon világítását, mert "sajnos" kivillogtatni nem tudom, talán nincs benne hibakód.

Láttam javítási megoldásokat erre az egységre, de annyira nem tetszett. Utángyártott alkatrésszel van valakinek tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget. G.

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tanácsa, tapasztalata? Fontos lenne. Köszönöm. G.

Link to comment
Megosztás:

18 minutes ago, huggybear írta:

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tanácsa, tapasztalata? Fontos lenne. Köszönöm. G.

Üdv

nekem x17dtl Astrám van

a problémád első részére tudok talán válaszolni

nekem is van egy olyan gondom hogy inkább napi első indítás után felvillan rövid időre a motor check lámpa, indításkor egy kicsit furábban is jár a motor 5-10 mp- ig

hibakód olvasás után a szerelőm azt mondta izzítógyertyát kell cserélnem

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, huggybear írta:

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tanácsa, tapasztalata? Fontos lenne. Köszönöm. G.

Szia!

Nekem is ugyanez a hiba van! akartam csinálni róla képet, h milyen olajos, de elfelejtettem! évente 2* mindig kitakarítom az EGR szelepet, ez tegnap történt meg! annyit találtam erről az olajról, h membrán szakadt az EGR, de még működik, de ez miatt  nyomja ki ott az olajat! tanácsként az mondták, h vegyek egy új gyárit vagy falaztassam le és szoftveresen üssék ki belőle az EGR figyelést!

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, paparelli írta:

 

 

Hy!lehuztam az ecucsatit a tüzfal felölin talán 1 pici szivárgás van talán.kérdésem az lenne hogy ezek az alkatrészek hol mennyiért szerezhetö be?gondolok itt fejszelep,mennyiségszabályzo....köszi,az eddigieket is!!

Szia!

A másik csatlakozón jön fel a gázolaj. Holnap írok, hogy hol a legolcsóbbak a szelepek az adagolóhoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, padarmisi írta:

Üdv

nekem x17dtl Astrám van

a problémád első részére tudok talán válaszolni

nekem is van egy olyan gondom hogy inkább napi első indítás után felvillan rövid időre a motor check lámpa, indításkor egy kicsit furábban is jár a motor 5-10 mp- ig

hibakód olvasás után a szerelőm azt mondta izzítógyertyát kell cserélnem

 

 

Sziasztok!

Nekem is azt mondta a kereskedő, hogy cseréljek izzítógyertyát, mert azért világít a check lámpa, de ellenben az autó rendesen izzít, lehet azt mondani, hogy pöccre indul. Vettem is egy darab izzítógyertyát, de nem tudom melyik lehet rossz, melyiket cseréljem. Ezt meg lehet valahogy állapítani? Köszi. G.

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, huggybear írta:

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tanácsa, tapasztalata? Fontos lenne. Köszönöm. G.

Üdv

nekem x17dtl Astrám van

a problémád első részére tudok talán vákaszolni

9 minutes ago, huggybear írta:

Sziasztok!

Nekem is azt mondta a kereskedő, hogy cseréljek izzítógyertyát, mert azért világít a check lámpa, de ellenben az autó rendesen izzít, lehet azt mondani, hogy pöccre indul. Vettem is egy darab izzítógyertyát, de nem tudom melyik lehet rossz, melyiket cseréljem. Ezt meg lehet valahogy állapítani? Köszi. G.

Én egyszerre cserélem az összeset majd!

nem a legjobb szerintem külön külön cserélhetni.

amúgy pöccre indul nekem is ertől függetlenül, de mondom nekem ezt a szerelő mondta hibakód olvasás után

 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, padarmisi írta:

Üdv

nekem x17dtl Astrám van

a problémád első részére tudok talán vákaszolni

Én egyszerre cserélem az összeset majd!

nem a legjobb szerintem külön külön cserélhetni.

amúgy pöccre indul nekem is ertől függetlenül, de mondom nekem ezt a szerelő mondta hibakód olvasás után

 

mennyibe van a 4 db izz. gyertya , és hogy lehet egyszerüen cserélni? y 17dt-m van.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, astra írta:

mennyibe van a 4 db izz. gyertya , és hogy lehet egyszerüen cserélni? y 17dt-m van.

A cseréjét nem tudom

azt szerelő végzi majd nekem, de az enyémbe a cromaxon az eredeti opel 1500/db az NGK meg 2900/db

szóval változó az ára de a tiedbe 4000- től kezdődik darabja legalábbis itt a cromaxon

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, huggybear said:

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tanácsa, tapasztalata? Fontos lenne. Köszönöm. G.

Indításkor a check lámpa valóban izzításra utal..
Ettől még be fog indulni.
Sőt ha egy sem működik, akkor is (csak rohadt sokára és egy darabig szenvedni fog).

Gyertyát ki lehet mérni, vagy kiszeded, adsz neki egy testet és rányomod a végét az akkura.

Ha izzik, akkor jó.

 

Az olaj takony az EGR tetején valójában karterolaj.

Arra utal, hogy sérült a membrán.

 

Módosítva : Big Nose
Link to comment
Megosztás:

Én most épp azért cseréltem gyertyákat, mert egyáltalán nincs izzítás,

bár az ikon azt jelzi, hogy van.

Ráadásul egyik bele van törve.

 

Nekem kb. 200.000 km van a gyertyákban.

Csere után megnéztem őket. Mind jó.

Viszont gyújtás ráadásra semmit sem lehet mérni pipán. :S

 

Szóval nekem máshol lesz a bibi.

Nem találom az izzításhoz tartozó relé helyét Y20dth-nál.

Illetve, hogy még mi lehet a gyíkja.

 

Én ehhez kérnék segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.