Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Na akkor egy fényképet vagy valamit dobjál, mert nem tom hova kötötted?B) Vízuális tipus vagyok!

THX!

Értelemszerűen kell bekötni.

Beáramló levegő irányába pl.-hűtő mellé-,lecsöppenő ágat-egy olyan helyre ahol el tud távozni a kiszívott anyag,a harmadik ágat a "vákuumot"-ahonnan szivárog az oil-

Szerintem pofon egyszerű :D .vagy nem??????? B)

Link to comment
Megosztás:

Értelemszerűen kell bekötni.

Beáramló levegő irányába pl.-hűtő mellé-,lecsöppenő ágat-egy olyan helyre ahol el tud távozni a kiszívott anyag,a harmadik ágat a "vákuumot"-ahonnan szivárog az oil-

Szerintem pofon egyszerű :D .vagy nem??????? B)

de a rögzítés, meg stb. Vagy már levédetted?B)

Adagolón kívülről is látható helyen csöpög az gasoil?

Nem belöl szakad el valami és a belső elektromos vezetékeken kúszik fel?

Valakinek nincs egy ilyen adagoló képe?

Link to comment
Megosztás:

Értelemszerűen kell bekötni.

Beáramló levegő irányába pl.-hűtő mellé-,lecsöppenő ágat-egy olyan helyre ahol el tud távozni a kiszívott anyag,a harmadik ágat a "vákuumot"-ahonnan szivárog az oil-

Szerintem pofon egyszerű B) .vagy nem??????? B)

Szia!

Én ezt nem igazán értem, de honnan szívsz ki mit??? A gázolaj lentről szokott szivárogni az adagoló aljáról. Hová kötötted a kiszívó cső végét? Magyarázd el légyszi részletesen, mert nagyon kiváncsi vagyok.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én ezt nem igazán értem, de honnan szívsz ki mit??? A gázolaj lentről szokott szivárogni az adagoló aljáról. Hová kötötted a kiszívó cső végét? Magyarázd el légyszi részletesen, mert nagyon kiváncsi vagyok.

Üdv: András

Igen az adagoló aljáról a TCV szelepről szivárog fel egy kábelkötegbe,ami megy a vez.egységbe.Itt már te szabod meg ,hová is tegyed az elszívó ágat.

Teheted a szelephez,kábelkötegbe,a csatlakozóba.Azt,hogy ki hová és milyen módon oldja meg a rögzítést azt már a saját kreativitására bízom.de nem kell megilyedni ettől a művelettől.nem a legesztétikusabb-de szerintem ennyit megér- B)

Ugye,hogy nem is bonyolult-nekem azóta nincs gázolaj a csatiban B)

Link to comment
Megosztás:

Igen az adagoló aljáról a TCV szelepről szivárog fel egy kábelkötegbe,ami megy a vez.egységbe.Itt már te szabod meg ,hová is tegyed az elszívó ágat.

Teheted a szelephez,kábelkötegbe,a csatlakozóba.Azt,hogy ki hová és milyen módon oldja meg a rögzítést azt már a saját kreativitására bízom.de nem kell megilyedni ettől a művelettől.nem a legesztétikusabb-de szerintem ennyit megér- B)

Ugye,hogy nem is bonyolult-nekem azóta nincs gázolaj a csatiban B)

Szia!

Én a saját autómon kicseréltem a szelepet, szivárgás megszünt, nekem ez a megoldás érte meg, így legalább nem áznak a kábelek tovább. Nem tudom, hogy a Te esetetben a hibás szelep szivárgása a későbikben erősödik-e majd?

Arra is gonoltam ha egyszer sok időm lesz akkor azt a kiszedett szelepet megnyom levegővel, hátha meglátom, hogy a műanyag résznél hol van megrepedve, vagy hol enged át.

Szerintem azt azért nézd meg, hogy a lenti adagoló elektronika kábelei nem gázolajosak-e, mert annak a vezetékei is abba a kötegbe mennek bele.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én a saját autómon kicseréltem a szelepet, szivárgás megszünt, nekem ez a megoldás érte meg, így legalább nem áznak a kábelek tovább. Nem tudom, hogy a Te esetetben a hibás szelep szivárgása a későbikben erősödik-e majd?

Arra is gonoltam ha egyszer sok időm lesz akkor azt a kiszedett szelepet megnyom levegővel, hátha meglátom, hogy a műanyag résznél hol van megrepedve, vagy hol enged át.

Szerintem azt azért nézd meg, hogy a lenti adagoló elektronika kábelei nem gázolajosak-e, mert annak a vezetékei is abba a kötegbe mennek bele.

Üdv: András

Ezt a szelepet szeretném én is kicseréltetni.Te mennyiért szerezted be?Ha jol emlékszem az extremediesel-t írtad?

Link to comment
Megosztás:

de a rögzítés, meg stb. Vagy már levédetted?B)

Adagolón kívülről is látható helyen csöpög az gasoil?

Nem belöl szakad el valami és a belső elektromos vezetékeken kúszik fel?

Valakinek nincs egy ilyen adagoló képe?

az adagolon van egy el. szelep annak a vezetékén kuszik fel agasoil.a csatiba............

Link to comment
Megosztás:

Igen az adagoló aljáról a TCV szelepről szivárog fel egy kábelkötegbe,ami megy a vez.egységbe.Itt már te szabod meg ,hová is tegyed az elszívó ágat.

Teheted a szelephez,kábelkötegbe,a csatlakozóba.Azt,hogy ki hová és milyen módon oldja meg a rögzítést azt már a saját kreativitására bízom.de nem kell megilyedni ettől a művelettől.nem a legesztétikusabb-de szerintem ennyit megér- B)

Ugye,hogy nem is bonyolult-nekem azóta nincs gázolaj a csatiban B)

miféle elszivoágrol beszélsz amikor kötegbe van az a vez. amin feljön a naftalin.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a kérdésem,apunak van egy G astra-ja(Y17DTL),és arra figyeltünk ma fel a vonat sorompónál hogy pulzál az alapjárat,de viszont a fordulatszámmérő mozdulatlan,én valami vákum dologra gondolok,szerintetek??valakinek volt ilyen hasonló??

Módosítva : palibá
Link to comment
Megosztás:

miféle elszivoágrol beszélsz amikor kötegbe van az a vez. amin feljön a naftalin.

Az én esetemben a FESTO(pneumetikában használják)cső végét teszed az elszívandó helyre.A másik végét pedig(mint már írtam a levegőcsövekhez használt osztóba kötöd).FONTOS-a megfelelő ágakat a megfelelő helyre illeszd B)

Szerelés előtt próbáld ki,hogy melyik ágat merre,hová kösd(beáramló,"VÁKUUM"elszívó,lecsöpögő),mert nem mindeggy a levegő iránya sem.

Jó munkát hozzá!!!! B)

Link to comment
Megosztás:

Az én esetemben a FESTO(pneumetikában használják)cső végét teszed az elszívandó helyre.A másik végét pedig(mint már írtam a levegőcsövekhez használt osztóba kötöd).FONTOS-a megfelelő ágakat a megfelelő helyre illeszd B)

Szerelés előtt próbáld ki,hogy melyik ágat merre,hová kösd(beáramló,"VÁKUUM"elszívó,lecsöpögő),mert nem mindeggy a levegő iránya sem.

Jó munkát hozzá!!!! B)

az a baj hogy én vizuális tipus vagyok igy nem tudom hogy hova merre csináljam a dolgokat mert ez nekem nem a szakmám csak szeretek vele foglalkozni mert szeretem az OPEL-t talán 1 foto

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Egy 1999-es évjáratú X17DTL-es G Astrával kapcsolatban vannak gondjaim. A tünet a következő: ha egyenletes terheléssel haladunk, gyorsítás lassítás nélkül, kb2000-3000 fordulat között pár perc múlva kigyullad a Check Engine lámpa, motor vészüzem, fordulatszám korlátozás. Ha adok egy teljes gázt a lámpa elalszik, és a motor újra húz. Az eltárolt hibakód a P0400, ami a kipufogógáz-visszavezető rendszer hibás visszavezetésére utal. Az EGR visszavezetést ennél a típusnál egy elektromos mágnesszelep által vezérelt, vákumos szelep végzi. Műhelykörülmények között nem lehet a lámpát "felgyújtani", csak terhelve. Adatblokkban / élő adatok / az EGR kivezérlése 1 vagy 95%. Dízelt viszonylag ritkán csinálunk, de nem kellene köztes szabályzott értékeknek is megjelenni? Pl: 38% Esetleg pont ilyen részterheléses üzemben? A Check Engine lámpa felgyulladásának pillanatában az EGR szelep kivezérlés leesik 1%-ra, a légtömegmérő feszültsége kb 200mg/lökettel hirtelen felugrik - ebből talán az következik, hogy az eddig nyitvalevő EGR szelep tényleg bezáródott - . Amiket már ezzel kapcsolatban ellenőriztem: Az EGR szelep vákumkamra nem lyukas, a dugattyú nem szorul. A vákumot szabályzó elektromos szelep már nem ennyire egyértelmű. Bár az ellenállása jó, tápfeszültság hatására a szelep nyit -zár, de ha vákumpumpával ellenőrzöm a szelepet az AUTODATA-ban szereplő "lezár" és "nyit" utakat nem tudom egyértelműen kimérni. Például: létezik hogy ha a szelep nem ad vákumot az EGR membránnak, akkor a depresszor folyamatos falslevegőt szív az elektromos vezérlőszelepen keresztül? És mi van a fékrásegítés hatásfokával?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

MOBIL1 ESP Formula 5W-30 motorolajat töltöttem az autómba (Z17DTL) a legutóbbi olajcserénél.

Az olaj nem rendelkezik az Opel által elfogadott GM-LL-B025 tanusítvánnyal.

Ez ugye nem gond?

Nem véletlen, hisz 40es olajakat ír elő a dieselnek. Az ESP 5W30at mi benyásba rakjuk. Sajátba csak Mobil-t használok, abból is a 0W40est /Protection Formula néven érhető el/.

Link to comment
Megosztás:

Nem véletlen, hisz 40es olajakat ír elő a dieselnek. Az ESP 5W30at mi benyásba rakjuk. Sajátba csak Mobil-t használok, abból is a 0W40est /Protection Formula néven érhető el/.

Szóval csak azért kérdeztem, mert HIVATALOS OPEL szervízben csináltattam az előző olajcserét, amikor is SHELL Helix Ultra AG 5W-30-as olajat töltöttek bele.

Akkor azt mondták, hogy ez való bele.

Lehet, hogy csak el akarták nekem adni az olajat?

Link to comment
Megosztás:

Szóval csak azért kérdeztem, mert HIVATALOS OPEL szervízben csináltattam az előző olajcserét, amikor is SHELL Helix Ultra AG 5W-30-as olajat töltöttek bele.

Akkor azt mondták, hogy ez való bele.

Lehet, hogy csak el akarták nekem adni az olajat?

jó az is bele...

Link to comment
Megosztás:

hello sziasztok, lenne 1 furcsa kerdesem , y17dti motorvezerlo elektronika dobozan ( aluminium a motor tetejen) van ket csatlakozo,

az egyikben rendre megjelenik uzemanyag( dizel) es nem tudom honnan, minden mukodik rendesen, de eleg aggaszto a jelenseg

aki tud nekem segiteni az valaszoljon.

koszi

Link to comment
Megosztás:

hello sziasztok, lenne 1 furcsa kerdesem , y17dti motorvezerlo elektronika dobozan ( aluminium a motor tetejen) van ket csatlakozo,

az egyikben rendre megjelenik uzemanyag( dizel) es nem tudom honnan, minden mukodik rendesen, de eleg aggaszto a jelenseg

aki tud nekem segiteni az valaszoljon.

koszi

Link to comment
Megosztás:

Szóval csak azért kérdeztem, mert HIVATALOS OPEL szervízben csináltattam az előző olajcserét, amikor is SHELL Helix Ultra AG 5W-30-as olajat töltöttek bele.

Akkor azt mondták, hogy ez való bele.

Lehet, hogy csak el akarták nekem adni az olajat?

nekem is 5w-30as olajat tett bele a (nem markaszervizes) szerelom. (2.2 DTI)

Link to comment
Megosztás:

hello sziasztok, lenne 1 furcsa kerdesem , y17dti motorvezerlo elektronika dobozan ( aluminium a motor tetejen) van ket csatlakozo,

az egyikben rendre megjelenik uzemanyag( dizel) es nem tudom honnan, minden mukodik rendesen, de eleg aggaszto a jelenseg

aki tud nekem segiteni az valaszoljon.

koszi

olvass vissza és megtalálod a gondot de itt az a baj hogy van egy szelep az adagoló oldalán és annak megreped a háza és a nyomás hatására felkerül a gasoil. a csatiba nagyon sürgösen szüntetesd meg mert nagyon huzos az elektronoika cseréje /200000-300000/ft is lehet .én már tul vagyok rajta

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.