Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

.

Mi a legjobb olaj bele???? Van-e hozzá METABOND-os kiegészítő?

Válaszaitokat előre is köszönöm!!!!

Opel16v - vágja ezt a témát.... dizelben is? ;)

Küldj egy privit neki, szerintem hamarabb kapsz is választ tőle! ;)

Mobil 1 Protection Formula-t rakok csak bele. /0W40/ :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Telo, Uhu, vagy aki tud segíteni!

Tegnap olajat cseréltem, azaz fél éve először felnyitottam a gépháztetőt!

Látom, hogy az egyik vákuum csőnyél elég olajos.

Lehúztam, végig néztem, az egész vezérlőköri vákuumrendszerben áll az olaj!

Az adagolóm már vákuum vezérelt. Szerintetek honnan kerül bele az olaj?

A vakuumszivattyúnál? ereszthet a vezérmű tengely szimering?

175000Km van benne x17dtl

köszi az infót.

Nem szeretném ha valami tönkremenne az olajtól..

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 2 lehetőség lehet, vagy a kipuff visszavezető szelepnél....egy kis olajos karter füst....

vagy a vákumszivattyúnál....

Én az F -nél (X17DTL) lezártam a kipuff visszavezető csövét.

Az adagolón lévő vákumos ketyere is nélkülözhető....

Ha mégis a szivattyú a hunyó akkor előbb vagy utóbb felújítás vagy csere lesz a dologból..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Én még új vagyok itt, de az lenne a kérdésem, hogy a motorvezérlő egységet rá lehet-e hangolni

a régi dolgokra (immo, stb..) vagy ha bontottan veszem, akkor mindenképp kell a többi alkatrész is hozzá?

Egy 1.7 DTI isuzu motorról van szó.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Lehet próbálkozni, az immo-t át lehet irni, de a motor nagy valoszínűséggel nem fog beindulni...

Inkább keress egy jó szakit aki megjavítja vagy egy újat programoz fel neked.

Olvass kicsit visszább, volt erről szó azthiszem... :lol:

Csak sajna eddig senki nem tudott ebben segíteni, mert azt mondták, hogy javítani nem lehet, mert be van öntve,

és ha bontottat veszek nem elég csak a motorvezérlő egység, mert azt nem tudják magában átprogramozni.

Szerinted meg lehet vhogy oldani? Újonnan meg 300000 rugó, arra meg jelenleg nincs pénzem.

Link to comment
Megosztás:

Itt Kecsón kb. 100-150 ezret mondott az ember, egy új felprogramozott vezérlőegységre.

Köszi a segítségeteket, nem tudod véletlenül az elérhetőségét annak az embernek aki

100-150-et mondott? Nagyon érdekelne, ennyiért még nem hallottam. Ha igen légyszi küld el nekem e-mailban, a címem: botama@gmail.com

Előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Csak sajna eddig senki nem tudott ebben segíteni, mert azt mondták, hogy javítani nem lehet, mert be van öntve,

és ha bontottat veszek nem elég csak a motorvezérlő egység, mert azt nem tudják magában átprogramozni.

Szerinted meg lehet vhogy oldani? Újonnan meg 300000 rugó, arra meg jelenleg nincs pénzem.

Szia!

Melyik elektronika pusztult meg a kettő közül? A motor tetején lévő ECU, vagy az adagoló hátulján lévő adagoló vezérlő egység EDU ?

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Melyik elektronika pusztult meg a kettő közül? A motor tetején lévő ECU, vagy az adagoló hátulján lévő adagoló vezérlő egység EDU ?

Üdv: András

Szia!

A motor tetején lévő pusztult meg. Vagyis beindul az auto, lehet vele menni, de ha kigyullad a motordiagnosztika

lámpa, akkor az egész motor lefolyt. Ezt össze vissza csinálja, nem lehet tudni mikor, és már sok szerelővel

megnézettük, és 3 kiolvasóra tettük rá, és mindegyiknél olyan dolgokat ír ki amivel tuti nincs baj, és egyszer ezt

írja ki, máskor meg azt. Olyan még nem nagyon volt, hogy ugyan azokat írta volna ki. Szóval mindegyik szerelő azt

mondta (az opelosok is), hogy megzavarodott az motorvezérlője.

Ha tudsz vmi okosat, azt megköszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A motor tetején lévő pusztult meg. Vagyis beindul az auto, lehet vele menni, de ha kigyullad a motordiagnosztika

lámpa, akkor az egész motor lefolyt. Ezt össze vissza csinálja, nem lehet tudni mikor, és már sok szerelővel

megnézettük, és 3 kiolvasóra tettük rá, és mindegyiknél olyan dolgokat ír ki amivel tuti nincs baj, és egyszer ezt

írja ki, máskor meg azt. Olyan még nem nagyon volt, hogy ugyan azokat írta volna ki. Szóval mindegyik szerelő azt

mondta (az opelosok is), hogy megzavarodott az motorvezérlője.

Ha tudsz vmi okosat, azt megköszönöm!

milyen hibakódokat dobott k,i?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A motor tetején lévő pusztult meg. Vagyis beindul az auto, lehet vele menni, de ha kigyullad a motordiagnosztika

lámpa, akkor az egész motor lefolyt. Ezt össze vissza csinálja, nem lehet tudni mikor, és már sok szerelővel

megnézettük, és 3 kiolvasóra tettük rá, és mindegyiknél olyan dolgokat ír ki amivel tuti nincs baj, és egyszer ezt

írja ki, máskor meg azt. Olyan még nem nagyon volt, hogy ugyan azokat írta volna ki. Szóval mindegyik szerelő azt

mondta (az opelosok is), hogy megzavarodott az motorvezérlője.

Ha tudsz vmi okosat, azt megköszönöm!

Szia!

Keresd a fórumon Wessz-t, ő lehet, hogy tud segíteni ebben a vezérlőegység beszerzésben.

A tápot és a testet megkapja az ECU mindíg rendesen? A biztosítékok és a relék amin keresztül a vezérlő kapja az áramot tuti jók? Nincs esetleg valami immobilizer bekötve utólag ami szórakozhat?

Ha a két csatlakozóját leveszitek akkor nézzétek meg az érintkező tüskéket, hogy neincsennek esetleg meghajolva és tiszták-e?

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Elvileg mindent átneztek a szerelok. A reléket, a vezetékeket és a tobbit.

Ezeket a hibakodokat irta ki : forelé alacsony fesyultség

EGR

Izzitogyertyak

légtomegméro

turbonyomas vezérlo....stb

Meg még ezer hibat kiirt, csak azokra nem emlékszem, és ossze vissza

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy x17dtl-m olyat szokott csinálni hogy megyek a kocsival és egyszer csak a fordulatszám mérö nem mér semmit ilyenkor kigyullad a motor control lámpa ,ha megálok vele és alapjáraton akarom járatni akkor nagyon kicsi az alapjárat olyan 400körüli mert rángat nagyon olyan mint ha egy benzines kocsi kéthengerezne

Link to comment
Megosztás:

Szia. nem a témához vágó kérésem lenne , de hátha tudsz segíteni, nekem is egy most 4 éves ,7 CTDI-is enjuo astrám van , de nincs benne magyar nyelvű navigáció és eddig nem találtam sehol sem, nem tudod hogy hol lehet beszerezni.

Köszönöm segítségedet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdekes hibajelenség jött elö az autómon. (G 1.7CDTI) Alapjáraton járva leáll az autó, és be sem akar indulni.

Ha várok vele 5-10 percet akkor viszont pöccre indul. (önindító forgat mint állat) Másik jelenség, hogy menet

közben elkezd rángatni, pár mp.-re aztán 50km-ig semmi. A harmadik, hogy pl. ha folyamatosan tartok

egy sebességet (nem mozdítom a lábam a gázon) és mégis gyorsit/lassit az autó. Tempomattal is

ugyan ez van. Ezek a hibák egyszerre kezdtek el jelentkezni. Hibajelzés nincs. Valami ötlet? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az a helyzet hogy van egy 2003-as Astra Classic 2.0 DTI 16v kocsim és kiírta hogy cseréljem le a fékeket. Meg is vettem és kicseréltem de meg mindig írja h cseréljem. El kell mindenképp vigyem szervizbe vagy a fedélzetit számítógépet én is le tudom valahogy nullázni???Előre is köszönöm a segítséget...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az a helyzet hogy van egy 2003-as Astra Classic 2.0 DTI 16v kocsim és kiírta hogy cseréljem le a fékeket. Meg is vettem és kicseréltem de meg mindig írja h cseréljem. El kell mindenképp vigyem szervizbe vagy a fedélzetit számítógépet én is le tudom valahogy nullázni???Előre is köszönöm a segítséget...

Kiírta? Mármint a hibakód alapján mondta ezt vagy a fed.számítógép írja ki? Ha hibakód akkor azt te is ki tudod törölni a rendszerből.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.