Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Én is erre gondoltam volna hogy testzárlatba mehetett vagy hasonló.... Kb egy hónapja cseréltem havernak a kocsijába ugyanezzel a hibával. csak mire internetközelbe kerültem addigra nálad is meglett a megoldás.

Meglett a megoldás de azért köszönöm :lol: :lol:

Üdv:Z

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Új vagyok a fórumon, és én is egy Astra problémával jelentkeznék. Igaz, az enyém F-es, de dízel :lol: A probléma a következő: az autó teljesítménye nagy mértékben lecsökkent. Egy sima emelkedőn padlógáznál sincs ereje, folyamatosan lassul. Persze szerelőhöz is el lehetne (kellene?) vinni, csak először itt szeretnék körbeérdeklődni, hátha van rá valami egyszerűbb gyógymód. Másrészt a szerelőkben nem bízom :lol: A kocsiban a víz állandóan felforrt, ezért elvittük a szervízbe, ahol közölték, hogy tönkrement a hengerfej, meg a tömítése, emiatt van ez, 80-100e lesz a szerelési kölség. Elvittük másik szerelőhöz, az is ugyanezt mondta. Na, azért csak ravasz a magyar ember, otthon csak megbütykölöm, többet már úgysem árthatok neki. Kicseréltem benne a termosztátot, hiszen az szabályozza a hűtést. 2600 Ft.-omba került, és azóta semmi baja. A régi olyan rozsdás volt, hogy kezemben maradt a fele. A szerelő meg már lassan komlett motorcserét akart :lol:

Szóval, lényeg a lényeg, örülnék, ha erre is volna valami ötlet, mi lehet a baja. A hangján nem hallani semmit, nem zúg, nem szaggat. Annyi a baja, hogy nehezen indul, főleg hidegben, és lemeríti az aksit, de a szerelő szerint a generátor nem tölti vissza az aksit, amiatt van.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[Már látom hogy van F-es Astra topic, elnézést. Valamelyik mod tegye át legyen szíves, én nem tudom, kösz, és elnézést]

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy újabb kérdésem hozzátok! A motorvezérlő egység csere megtörtént, és működött is egy

darabig a verda, de most bármilyen fordulaton van mindig berángat, bár csak picit. Ha valalki először vezeti

lehet nem annyira feltűnő,de engem idegesit. Megpróbáltam azt a hiba kiolvasást, amit fentebb emlitettetek

(pedálok benyomása, majd gyújtás), és először 10-et villant, majd 4, 10, és megint 10.

Ha jól értelmeztem ez P0400, és ez EGR. De ebben abszolult nem vagyok biztos.

Ha van valami tippetek mi lehet ez a rángatás, azt nagyon megköszönném, vagy ha a kód nem az amit

értelmeztem.

Előre is köszi a segitséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy újabb kérdésem hozzátok! A motorvezérlő egység csere megtörtént, és működött is egy

darabig a verda, de most bármilyen fordulaton van mindig berángat, bár csak picit. Ha valalki először vezeti

lehet nem annyira feltűnő,de engem idegesit. Megpróbáltam azt a hiba kiolvasást, amit fentebb emlitettetek

(pedálok benyomása, majd gyújtás), és először 10-et villant, majd 4, 10, és megint 10.

Ha jól értelmeztem ez P0400, és ez EGR. De ebben abszolult nem vagyok biztos.

Ha van valami tippetek mi lehet ez a rángatás, azt nagyon megköszönném, vagy ha a kód nem az amit

értelmeztem.

Előre is köszi a segitséget!!!

AGR, csere vagy lezárás....

Link to comment
Megosztás:

Szerinted cserélni kéne az EGR-t? De nem vagyok benne biztos hogy az a baja, meg nemrég ki lett

pucolva, nagyon genyás volt, de aztán lehet, hogy mégiscsak cserére szorul.

Ki lehet tisztítani, de ha a szelep szára nagyon fel van kopva beáll-megszorul a járatban és ettől is rángathat.

Le lehet zárni egy fém lemezzel (erről bővebben olvashatsz itt a fórumon) ami végleges megoldást jelent és sárga lámpád sem lesz (max. hosszú motorféküzemben, az ECU ekkor végez tesztet és érzékeli a dolgot) felvillanhat.

Létezik szoftveres kizárás is, de úgy tudom bizonyos motorkód esetén lehetséges...

Esetleg próbáld meg egy csere szeleppel, de ha a hibakód erre utal, akkor nem kell kísérletezni.

Vagy kicseréled, vagy kiiktatod...

Link to comment
Megosztás:

Szerinted cserélni kéne az EGR-t? De nem vagyok benne biztos hogy az a baja, meg nemrég ki lett

pucolva, nagyon genyás volt, de aztán lehet, hogy mégiscsak cserére szorul.

Szia!

Mielőtt nagyon belementek ebbe az EGR szelep cserébe, csináljatok egy tech 2 kiolvasást egybe kötve egy próbaúttal, miközben nézitek az élőadatlistát a műszeren.

próbáld ki az autót lehúzott légtömegmérővel, ilyenkor a motorhiba lámpa világítani fog.

Ennél a motornál az EGR-t egy vákum memrán mozgatja, nézzétek meg azt a gumi csövet ami a vezérlő szelepet és a vákumkamrát összeköti, hogy nincs-e rajta sérüés, ellenőrizzétek a vákumembránt. Egy darab gumicsövet rádugsz a másik végét megszívod, jó erős rugója van, rendesen meg kell szívni:))

Ezeken kívül ha még nem volt leszedve az adagoló vezérlőegység akkor érdemes lenne belenézni, hogy van-e benne hibás forrsztás.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mielőtt nagyon belementek ebbe az EGR szelep cserébe, csináljatok egy tech 2 kiolvasást egybe kötve egy próbaúttal, miközben nézitek az élőadatlistát a műszeren.

próbáld ki az autót lehúzott légtömegmérővel, ilyenkor a motorhiba lámpa világítani fog.

Ennél a motornál az EGR-t egy vákum memrán mozgatja, nézzétek meg azt a gumi csövet ami a vezérlő szelepet és a vákumkamrát összeköti, hogy nincs-e rajta sérüés, ellenőrizzétek a vákumembránt. Egy darab gumicsövet rádugsz a másik végét megszívod, jó erős rugója van, rendesen meg kell szívni:))

Ezeken kívül ha még nem volt leszedve az adagoló vezérlőegység akkor érdemes lenne belenézni, hogy van-e benne hibás forrsztás.

Üdv: András

Szia!

Köszönöm segítségedet! Mindenképp megpróbálom az általad leírtakat. Egyébként az EGR-n kívül én is az adagolóra

gyanakszom. Most voltam vele egy hosszabb úton, és a rángatás nem annyira erős, inkább olyan, mintha az út egyenetlen

lenne, és az fogná vissza az autót. Szerintem a motor járása ingadozik, de már ki tudja!

Meg azt vettem még észre, hogy nemrég útközben felvillant a motorhiba lámpája, ekkor megálltam, elindítottam újra, és azóta nem csinálja, viszont a motordiagnosztika lámpa csak akkor alszik el, ha beindítom a motort, és azelőtt

még gyújtáson el szokott aludni. Neked mikor alszik ki a lámpa? Nem lehet ez baj?

Köszi mégegyszer, majd írok, ha már tudok vmi konkrétat!

Link to comment
Megosztás:

Ja, még annyit szeretnék kérdezni tőletek, hogy ne nem tudja-e valaki hogy ki lehet-e törölni sját kezűleg a hibát

(nem számítógéppel) az autóból, amit a motordiagnosztika lámpa jelez (nem computer)?

Ha valaki tudja légyszi írja meg, meg azt is hogyan lehet kitörölni!

Előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Ja, még annyit szeretnék kérdezni tőletek, hogy ne nem tudja-e valaki hogy ki lehet-e törölni sját kezűleg a hibát

(nem számítógéppel) az autóból, amit a motordiagnosztika lámpa jelez (nem computer)?

Ha valaki tudja légyszi írja meg, meg azt is hogyan lehet kitörölni!

Előre is köszönöm!!!

Tudtommal nem, csak úgy ha a hiba okát megszűnteted, azaz kijavítod. Legalábbis ez az egyetlen végleges megoldás, különben törölgetheted párszor, újra elő fog jönni megint.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nem, csak úgy ha a hiba okát megszűnteted, azaz kijavítod. Legalábbis ez az egyetlen végleges megoldás, különben törölgetheted párszor, újra elő fog jönni megint.

Látni nem látsz hibajelet (ideig-óráig), de a memóriában tárolva marad. Javítás + Tech2 !!!!

Link to comment
Megosztás:

Ja, még annyit szeretnék kérdezni tőletek, hogy ne nem tudja-e valaki hogy ki lehet-e törölni sját kezűleg a hibát

(nem számítógéppel) az autóból, amit a motordiagnosztika lámpa jelez (nem computer)?

Ha valaki tudja légyszi írja meg, meg azt is hogyan lehet kitörölni!

Előre is köszönöm!!!

szia. nekem y 17dti-m van 1 ilyen tech -2vizsgálatnál mondta a szer. hogy 3-4 inditás után kitörlödik a hibajel.leht hogy igaza van mert egyszer kigyulladt a mkontr. lámpa de ujraind. után elaludt és mire du. odaértem a szer. a sok inditozás hatására a comp. nem mutatott semmi hibakodot. ROHADT MELEG VAN URAIM.....

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!!!

Hülye kérdés tudom de nem tudna valaki tanácsot adni vezérlés ügyben??? y17dt motorról van szó

Lassan 60.000 km -t mentem vezérlés csere ótta! A bolt szerint ahol vettem a szettet (skf görgők gates szíj) a csere intervallum 60,000 km de az opel szakszerviz és az autofitt szerint is a csere intervallum 120,000 km a vezérlésnél!Kinek szabad hinni a szerviznek vagy a boltnak????Magyarul cseréltessem-e a vezérlést vagy nem???

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!!!

Hülye kérdés tudom de nem tudna valaki tanácsot adni vezérlés ügyben??? y17dt motorról van szó

Lassan 60.000 km -t mentem vezérlés csere ótta! A bolt szerint ahol vettem a szettet (skf görgők gates szíj) a csere intervallum 60,000 km de az opel szakszerviz és az autofitt szerint is a csere intervallum 120,000 km a vezérlésnél!Kinek szabad hinni a szerviznek vagy a boltnak????Magyarul cseréltessem-e a vezérlést vagy nem???

Csak egy megjegyzés....

Ha mégsem bírja ki a 120e km-t, akkor nagyobb lessz a kár, mint egy új szett, nem? Én nem játszanék Vele, rámehet a motor! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak egy megjegyzés....

Ha mégsem bírja ki a 120e km-t, akkor nagyobb lessz a kár, mint egy új szett, nem? Én nem játszanék Vele, rámehet a motor! :lol:

Na ezzel én is tisztában vagyok igazából a valós szerviz intrevallumra lennék kíváncsi!

De azért köszönöm!!!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ezzel én is tisztában vagyok igazából a valós szerviz intrevallumra lennék kíváncsi!

De azért köszönöm!!!:lol:

lsd. szervízkönyv, abban benne van motortípusra lebontva....

Az Én szervízfüzetemben csak a Z-s motorkodúhoz van írva, Y-nál nem bizti, hogy ugyanaz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

lsd. szervízkönyv, abban benne van motortípusra lebontva....

Az Én szervízfüzetemben csak a Z-s motorkodúhoz van írva, Y-nál nem bizti, hogy ugyanaz. :lol:

Vezérműszíj: 60e km

Olaj: 10-15e km vagy évente

Az Astra G bevezetésével varázsütésre duplájára nőtt a vez.szíj csereperiódusa, de talán még senki nem vállalta be a 120e km-t.

Írnak abban a könyvben sokmindent!

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíj: 60e km

Olaj: 10-15e km vagy évente

Az Astra G bevezetésével varázsütésre duplájára nőtt a vez.szíj csereperiódusa, de talán még senki nem vállalta be a 120e km-t.

Írnak abban a könyvben sokmindent!

Valahol azt olvastam, hogy nem csak kilométer, hanem bizonyos idő után is cserélni kell. Lehet rosszul emlékszem, de mintha 4 év lett volna az időkorlát.

Link to comment
Megosztás:

Valahol azt olvastam, hogy nem csak kilométer, hanem bizonyos idő után is cserélni kell. Lehet rosszul emlékszem, de mintha 4 év lett volna az időkorlát.

Lehet, nemtom. A szemrevételezés sokat elárul. Az időnek biztos jobban ellenáll, mint a "gyűrődésnek". Egy átlagosnak tekinthető futásteljesítmény mellett is max. 5-6 év alatt összejön a 60e km.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.