Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok van 1 kis problémám átszivárgott az olajhűtőmből a vizrendszerbe az olaj az oljahűtőt (hőcserélőt) kicseréltük most a rendszerből kellene eltávolítani az olajat van valakinek valami hatásos módszere esetleg!!!!!Az 1ik szerelő ismerős a brigeciolos oldatot javasolta de nem merem beleönteni!!Próbáltam már wepp es pro-tech es hűtőtisztítót de sajnos még mindíg van 1 kis olaj ami előkerül!!!Segítségeteket előre is köszönöm!!

Szevasz

Nekem is az olajhutovel vannak gondjaim.nekem is atszivárog az olaj a vizbe. Szeretném kérdezni hogy hol vásároltad.kb menyibe kerul.és eggyut adják-e a szuroházzal. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kipurcant a Tubo az 1.7 dti ben <_< , lehet ezt javtiani , erdemes -e? :rolleyes: uj turbot vegyek v jo a hasnzalt is? jo lenne 1 kis info :D

Én bontóból nem vennék turbót, az új ára meg horror. Van jó pár cég akik foglalkoznak felújításal, és nem lessz roszabb mint egy új. Csak keress rá a neten.

Link to comment
Megosztás:

Szevasz

Nekem is az olajhutovel vannak gondjaim.nekem is atszivárog az olaj a vizbe. Szeretném kérdezni hogy hol vásároltad.kb menyibe kerul.és eggyut adják-e a szuroházzal. Köszi.

Szia nem szűrőházzal adták azt külön kell megvenni de nem értem minek az neked???Debrecenben opel olimpia 35,000 magyar forintért!!!!De az olaj kipucolás a hűtőrendszerből kemény lesz!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 82-nél még nincs rettegésre ok!Persze néha nem árt felnyitni a gépháztetőt és átnézni,nem csak hajtani a kocsit. Nekem 97E van benne és még minden eredeti (persze a kötelező dolgok cseréjén kívül, vezérlés 60E VAGY 4 ÉVENKÉNT CSERÉLNI KELL MINDENKÉPP!!!Sokan tévhiben vanak e tekintetben is,hogy a szervizkönyvre hagyatkoznak amiben 120E van!Van rokonom,aki ki akarta várni a 120E-t,de 115E-nél elszakadt a vezérműszíj külföldön autópályán...., 300E-ért csinálták meg!)Ezek a gépek,ha kíméli öket az ember 300-400E-t minimum elmennek bármilyen nagyobb javítás nélkül.Nekem 5 éve van meg már a gép és a 20 év alatt már volt turbo dizelem 2 másik fajta is+benzinesek is.

Közbe egy kis számkeverés ugrott be, foggalmam sincs honnan szedtem a 83-at, mert még csak 73 van benne. :rolleyes: Túl kómás voltam aznap mikor írtam. Na de mind1.

Ezen a vezérlés cserén csodálkozom. 3 különböző emberrel koketáltam mindenki 120 E mondott, az autó 2002-es szal a 4 év is sanszos már.....

Valószínű a következő olajcserénél beiktatom. ( Az összes szíjjel együtt)

Mit lehet kalkulálni költségben, csak anyagárban a vezérlésre?

THX!

HB

Link to comment
Megosztás:

Közbe egy kis számkeverés ugrott be, foggalmam sincs honnan szedtem a 83-at, mert még csak 73 van benne. :rolleyes: Túl kómás voltam aznap mikor írtam. Na de mind1.

Ezen a vezérlés cserén csodálkozom. 3 különböző emberrel koketáltam mindenki 120 E mondott, az autó 2002-es szal a 4 év is sanszos már.....

Valószínű a következő olajcserénél beiktatom. ( Az összes szíjjel együtt)

Mit lehet kalkulálni költségben, csak anyagárban a vezérlésre?

THX!

HB

Itt megtalálsz mindent a típusodhoz......

Jó számolgatást <_<

http://www.autoalkatreszklub.hu/

Link to comment
Megosztás:

Szia nem szűrőházzal adták azt külön kell megvenni de nem értem minek az neked???Debrecenben opel olimpia 35,000 magyar forintért!!!!De az olaj kipucolás a hűtőrendszerből kemény lesz!

Üdv

Mert állitolag ha a vizben olaj van az olajhuto probléma,és ezért kérdesztelek mert közel van hozzám Debrecen.Opel olimpia ez márkaszerviz,nem a Mikekpécsi uton van. A Derék uti Opel boldban 50-re mondták.

Link to comment
Megosztás:

Mert állitolag ha a vizben olaj van az olajhuto probléma,és ezért kérdesztelek mert közel van hozzám Debrecen.Opel olimpia ez márkaszerviz,nem a Mikekpécsi uton van. A Derék uti Opel boldban 50-re mondták.

Szia nekem haverom ott dolgozik dolgozói kedvezménnyel volt ennyi!!Az olimpia márkaszerviz igen és a mikepércsin van!!

Link to comment
Megosztás:

Közbe egy kis számkeverés ugrott be, foggalmam sincs honnan szedtem a 83-at, mert még csak 73 van benne. :rolleyes: Túl kómás voltam aznap mikor írtam. Na de mind1.

Ezen a vezérlés cserén csodálkozom. 3 különböző emberrel koketáltam mindenki 120 E mondott, az autó 2002-es szal a 4 év is sanszos már.....

Valószínű a következő olajcserénél beiktatom. ( Az összes szíjjel együtt)

Mit lehet kalkulálni költségben, csak anyagárban a vezérlésre?

THX!

HB

Szia! Ez a 120E-es csere csak jótanács volt+tapasztalat,nem kell kötlezően betartani. Én mindég fogok cserélni 60e-ként, mivel a mostani Y17DT-ben is 63E-nél cseréltem és az eredeti gyárilag berakott egyik görgő már lógott és picit belemart a védőburkolatba.Én unixban kérdeztem fél éve,akkor 38E volt a szijj+ a görgők.Persze ez a gyári(Made in Japán),az utángyártott,amit nem raknék bele az 30E körül volt.A benzinesekkel ellentétben ebben a motorfajtában NINCS egy szijjon a vezérlés a vízpumpával, igy azt az ékszijj hajtja meg és nem kell kötelezően cserélni a vezérléssel és a bordásszijjal!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ez a 120E-es csere csak jótanács volt+tapasztalat,nem kell kötlezően betartani. Én mindég fogok cserélni 60e-ként, mivel a mostani Y17DT-ben is 63E-nél cseréltem és az eredeti gyárilag berakott egyik görgő már lógott és picit belemart a védőburkolatba.Én unixban kérdeztem fél éve,akkor 38E volt a szijj+ a görgők.Persze ez a gyári(Made in Japán),az utángyártott,amit nem raknék bele az 30E körül volt.A benzinesekkel ellentétben ebben a motorfajtában NINCS egy szijjon a vezérlés a vízpumpával, igy azt az ékszijj hajtja meg és nem kell kötelezően cserélni a vezérléssel és a bordásszijjal!

no, akkor az igazság:

Y17DT, Z17DTL vez szij csere periodus: 10 év/ 150.000 km...

ha 63 nál már lógott a görgő akkor az 263 ezer km volt, mert 150.000 nél még a japó görgők újszerüek szoktak lenni 99% ban. cserébe a gyári OPEL görgő 30 ezer forint, és 2 db van belőle :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

no, akkor az igazság:

Y17DT, Z17DTL vez szij csere periodus: 10 év/ 150.000 km...

ha 63 nál már lógott a görgő akkor az 263 ezer km volt, mert 150.000 nél még a japó görgők újszerüek szoktak lenni 99% ban. cserébe a gyári OPEL görgő 30 ezer forint, és 2 db van belőle :rolleyes:

Csak annyit fűznék hozzá,hogy a kocsit a nagynéném vette újonnan Németországban,Kölnben (ott lakik)és én 2 évesen vettem át tőle német szervizkönyvvel ,amelyiket a szervizben dolgozó munkavezető ismerőse töltött ki 1x 25E Km-nél, a következő meg 55E KM-nél volt esedékes.Én 48E-el kaptam tőle,tehát soha nem volt benne több mások kocsijával ellentétben!!! A görgőkről meg annyit,hogy tudom ,hogy 2 van benne+csavarok+vezérműszij, mivel én cseréltem.Mint mondottam,nem kell megfogadni a tanácsomat,de 10 év/ 150.000 km-hez sok bátorságot kívánok mindenkinek és vastag pénztárcát... <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az Bosch akksit a Metróban vetttem 17500FT-ért,de az Auchanban is kapható ennyiért. Ez 70AH-s, és GYÁRI szabvány méret mindenben , tökéletesen megfelel a gyári helyett, mivel az is 70 AH-s!Felesleges nagyobbat venni és lehet, hogy a méret miatt szívni fogsz vele, mivel nem fér bele a helyére!NE VEGYÉL NAGYOBB AH-T!!! Felesleges!

Hello!

Érdeklődtem a Metróban, de ott most nincs akciós áron. Viszont az Auchan-ban a 70 Ah-ás Bosch akksi 16.900 Ft.

A hétvégén sajnos venni kell egyet......

Egyébként köszönöm a segítséget és az infókat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni!

Egy komám cartárs szeretne lenni, egy 2000-es évjáratú 2.0 -s dízel caravant nézett ki magának! Az autóról ennyit tudok.

Mondanátok róla egy - két dolgot? Jót - rosszat, mire számíthat ha megveszi!

Előre is köszi! Szép napot mindenkinek!!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Érdeklődtem a Metróban, de ott most nincs akciós áron. Viszont az Auchan-ban a 70 Ah-ás Bosch akksi 16.900 Ft.

A hétvégén sajnos venni kell egyet......

Egyébként köszönöm a segítséget és az infókat!

Szivesen! Igen az Auchanban én is láttam,hogy most 16900 ft ,olyat vettem én is 3 hete,TÖKÉLETES MINDENBEN+ nagyon jó az ára!!!

Link to comment
Megosztás:

Szivesen! Igen az Auchanban én is láttam,hogy most 16900 ft ,olyat vettem én is 3 hete,TÖKÉLETES MINDENBEN+ nagyon jó az ára!!!

Három hét alatt ilyen időben nem derül ki egy akkuról semmi, úgyhogy elég meredek azt mondani, hogy tökéletes mindenben...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni!

Egy komám cartárs szeretne lenni, egy 2000-es évjáratú 2.0 -s dízel caravant nézett ki magának! Az autóról ennyit tudok.

Mondanátok róla egy - két dolgot? Jót - rosszat, mire számíthat ha megveszi!

Előre is köszi! Szép napot mindenkinek!!

Ezeknek a dízeleknek (x20dth,y20dth) a leggyengébb pontjuk az adagoló, és a javításuk sem olcsó. Ha olvasgatsz még itt a fórumon, sok hozzászólást fogsz találni légtömegmérőről, agr szelepről, turbóról, stb, de ezek nem csak az opelre jelemző tipushibák, hanem összes más dízelé is, csak olvass bele más fórumokba. Én csak ennyit tudok hozzáfűzni.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Új vagyok és szeretnék kérdezni. Vettem kb fél éve egy Astra 1.7 cdti-t. Azt hallottam,hogy ez az autó elmegy 4.5-5.5 literből százon. Nos ez nagy csalódás számomra mivel még hosszú távon sem bírok kijönni vele 6-7 liter alatt. Még egy kérdésem lenne,hogy mennyi ezeknek a végsebessége? Az autóm 80le.Voltam vele szervizbe frissítettek rajt szoftvert.Egy kicsit értek hozzá hiába vagyok nőből. Az okoskodók kíméljenek a beszólásaikkal.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Új vagyok és szeretnék kérdezni. Vettem kb fél éve egy Astra 1.7 cdti-t. Azt hallottam,hogy ez az autó elmegy 4.5-5.5 literből százon. Nos ez nagy csalódás számomra mivel még hosszú távon sem bírok kijönni vele 6-7 liter alatt. Még egy kérdésem lenne,hogy mennyi ezeknek a végsebessége? Az autóm 80le.Voltam vele szervizbe frissítettek rajt szoftvert.Egy kicsit értek hozzá hiába vagyok nőből. Az okoskodók kíméljenek a beszólásaikkal.

Nálam rendszeresen 5,1 körüli értékek jönnek ki tankolásról tankolásra. (napi 60 km autópálya és 30 km városi használat mellett, betartott sebességhatárok mellett, előrelátó módon vezetve és nem őrült tempóban gyorsítva) Ugyanilyen motorral szerelt autóm van. (Jellemzően - nálam - extrém alacsony fogyasztási értékeket nem sikerült mérnem.

Végsebesség: 173 km/h (gyári adat) Ekkor már közel 4000 1/min fordulattal forog a főtengely. (Véleményem szerint ez nem túl egészséges.)

A fogyasztás - mint tudjuk - függ pl:

- a vezetési stílustól

- a gépkocsi terhelésétől

- az út- és terepviszonyoktól,

- a keréknyomástól (slip, gördülési ellenállás)

- a légellenállástól,

- a használat módjától (városi, vidéki, autópálya környezet).

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Új vagyok és szeretnék kérdezni. Vettem kb fél éve egy Astra 1.7 cdti-t. Azt hallottam,hogy ez az autó elmegy 4.5-5.5 literből százon. Nos ez nagy csalódás számomra mivel még hosszú távon sem bírok kijönni vele 6-7 liter alatt. Még egy kérdésem lenne,hogy mennyi ezeknek a végsebessége? Az autóm 80le.Voltam vele szervizbe frissítettek rajt szoftvert.Egy kicsit értek hozzá hiába vagyok nőből. Az okoskodók kíméljenek a beszólásaikkal.

Szigorúan városi használatban 6,1 - 6,2 l/100km. Zergeb@szó hidegben csillaggarázsból indulva is max. 6,7 l/100km. Városon kívül felmálházva a Caravant 5,1 - 5,2 l/100km. 170 km/h -t már mentem vele, talán még ment volna jobban is, de minek gyilkolni, nem erre találták ki. Utazó tempónak a 130 - 140 km/h -t ajánlom.

Jó múltkorában egy taxis panaszkodott, hogy a Meriva 1.7 CDTI az istennek sem jön ki 8 literból még autópályán sem. Sok autót használt már (köztük többféle Opelt is), de ilyen rossz boltot még nem kötött. Hiába volt már többször is szoftver frissítésen.

Rögtön hozzá kell tennem, hogy az már a "H" Astra technikáját (CANBUS, 101 LE) kapta, de ez nem indok.

Link to comment
Megosztás:

Nálam rendszeresen 5,1 körüli értékek jönnek ki tankolásról tankolásra. (napi 60 km autópálya és 30 km városi használat mellett, betartott sebességhatárok mellett, előrelátó módon vezetve és nem őrült tempóban gyorsítva) Ugyanilyen motorral szerelt autóm van. (Jellemzően - nálam - extrém alacsony fogyasztási értékeket nem sikerült mérnem.

Végsebesség: 173 km/h (gyári adat) Ekkor már közel 4000 1/min fordulattal forog a főtengely. (Véleményem szerint ez nem túl egészséges.)

A fogyasztás - mint tudjuk - függ pl:

- a vezetési stílustól

- a gépkocsi terhelésétől

- az út- és terepviszonyoktól,

- a keréknyomástól (slip, gördülési ellenállás)

- a légellenállástól,

- a használat módjától (városi, vidéki, autópálya környezet).

Akkor nem kell aggódnom a fogyasztás miatt.Nem szoktam örült tempóval hajtani.Vegyes használatra jött nekem ki 6-7 liter közt.Ebben bent van a városi tötyögés meg az autópálya 180-200km/h/óra szerint/.Enyém ennyit tud.Havi 5-7ezer km-t autózom mint üzletkötő.

Link to comment
Megosztás:

Szigorúan városi használatban 6,1 - 6,2 l/100km. Zergeb@szó hidegben csillaggarázsból indulva is max. 6,7 l/100km. Városon kívül felmálházva a Caravant 5,1 - 5,2 l/100km. 170 km/h -t már mentem vele, talán még ment volna jobban is, de minek gyilkolni, nem erre találták ki. Utazó tempónak a 130 - 140 km/h -t ajánlom.

Jó múltkorában egy taxis panaszkodott, hogy a Meriva 1.7 CDTI az istennek sem jön ki 8 literból még autópályán sem. Sok autót használt már (köztük többféle Opelt is), de ilyen rossz boltot még nem kötött. Hiába volt már többször is szoftver frissítésen.

Rögtön hozzá kell tennem, hogy az már a "H" Astra technikáját (CANBUS, 101 LE) kapta, de ez nem indok.

Köszi a választ. Nem tudom de az ismerősödnek valami lehet a Meriva-val mert az sem ehet sokkal többet mint egy Astra H. 4,5-6 liter,többektől is hallottam.Különben szerintem is 130-140 km/h a megfelelő csak én mindig késésben vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem kell aggódnom a fogyasztás miatt.Nem szoktam örült tempóval hajtani.Vegyes használatra jött nekem ki 6-7 liter közt.Ebben bent van a városi tötyögés meg az autópálya 180-200km/h/óra szerint/.Enyém ennyit tud.Havi 5-7ezer km-t autózom mint üzletkötő.

Ezt a kettőt hogy egyezteted össze?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.