Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Akkó kicsit lehet átkureltak :) .

Pedig ez a ember csinálta adagolóelektronikámat is (elég jó áron) azé vittem hozzá megint motyómat.

Jaja!

Adagoló vezérlő elektronikát én saját magam csináltam meg az édesapám diesel Astrájában.

ennek már 2 éve.

Igaz eleinte félt attól, hogy nem lett jó a javításom. De azóta cca 70 ezret ment vele és semmi baja... (kopp, kopp, kopp)

És hidd el, hogy ez mégolcsóbb volt mintha valakihez elvittem volna....

Egyébként tényleg jó el van rejtve az a Kib@xott generátor.

diódahiddal neki is volt már gondja, igaz nem emlékszem hogy mennyibe is került, mert azt nem én csináltam....

Link to comment
Megosztás:

Jaja!

Adagoló vezérlő elektronikát én saját magam csináltam meg az édesapám diesel Astrájában.

ennek már 2 éve.

Igaz eleinte félt attól, hogy nem lett jó a javításom. De azóta cca 70 ezret ment vele és semmi baja... (kopp, kopp, kopp)

És hidd el, hogy ez mégolcsóbb volt mintha valakihez elvittem volna....

Egyébként tényleg jó el van rejtve az a Kib@xott generátor.

diódahiddal neki is volt már gondja, igaz nem emlékszem hogy mennyibe is került, mert azt nem én csináltam....

én sajnos az elektronyos dolgokhoz annyira nem konyítok és nem láttam még belülről ezt a kis dobozkát, de azt hallottam, hogy egy nyáklap van benne és arra van forrasztva minden biszbasz..

Ja és egyben gratulálok az "okos" kitalálójának, hogy a forró motorblokkra szerkesztette közvetlenül ezt az egész kecenájtot.

éés még egy dolog a generátorral kapcsolatban, Ha tudtam volna, hogy a diódahíd ment el, akkor miután lekínlódtam ezt a mocskot, újat megrendel (ami másnapra itt van), generátort széthúz, néhányat forraszt s összerak eennyi..!

Így nem fájt volna 17be, max 5be..., na mindegy mostmá,de azért mindig okosodik a ember kicsikét...

Link to comment
Megosztás:

t. uraim .y17dti-m van fehér és caraván . ausztriábol származik a drága 14-es acélfelnivel vettem meg arra lennék kiváncsi hogy mivel 4 lyukas a felfogatás a 15-ős nem nagy-e hozzá . azért vagyok dilemmába mert hátul tárcsafékes ,meg az is gondolkodoba ejt hogy a gps -el mikor autopályán megyek a km.ora a130nál a gps 126 km. mutat . namost a gumidoki a méretezésnél a 15-ös felninél csak 1km. eltérést mond a gépkönyv meg mond 14-es és 15-ös t is.

Link to comment
Megosztás:

t. uraim .y17dti-m van fehér és caraván . ausztriábol származik a drága 14-es acélfelnivel vettem meg arra lennék kiváncsi hogy mivel 4 lyukas a felfogatás a 15-ős nem nagy-e hozzá . azért vagyok dilemmába mert hátul tárcsafékes ,meg az is gondolkodoba ejt hogy a gps -el mikor autopályán megyek a km.ora a130nál a gps 126 km. mutat . namost a gumidoki a méretezésnél a 15-ös felninél csak 1km. eltérést mond a gépkönyv meg mond 14-es és 15-ös t is.

Nekem a 205 /50 R16-os kerekekkel is csak 8km/h-t csalt 130-nál..

G Astrára legalább 15-ös felni való , szerintem..... :)

Link to comment
Megosztás:

t. uraim .y17dti-m van fehér és caraván . ausztriábol származik a drága 14-es acélfelnivel vettem meg arra lennék kiváncsi hogy mivel 4 lyukas a felfogatás a 15-ős nem nagy-e hozzá . azért vagyok dilemmába mert hátul tárcsafékes ,meg az is gondolkodoba ejt hogy a gps -el mikor autopályán megyek a km.ora a130nál a gps 126 km. mutat . namost a gumidoki a méretezésnél a 15-ös felninél csak 1km. eltérést mond a gépkönyv meg mond 14-es és 15-ös t is.

Most akkor mi is a kérdésed? :)

Ezeket a gépeket szerelték 14" majd késöbb 15" kerékkel.

Nekem 2005-ös van, igaz ,hogy csak dobfékes, nekünk keletre ilyen jutott:-) gyári kerékmérete 195/60 R15 4*100 Vagy váltómérete 185/65 R15 4*100.

Vagy 1.6 felett és/vagy hátsó tárcsafékesnél 5*100-as felnivel.

Csak ha nagyobb felnit veszel, akkor új gumik is kellenek majd.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok valaki megmondaná hogy y17dti isuzu kuplungkapcsoló miben különbözik a többitől

4500at mondtak először aztán hogy megtudták a motortipust és alvázszámot egyből 9000

Mert a köztudatba ez van beleivódva. Ha dízel, akkor drágább az alkatrész, még akkor is, ha a benzinessel megegyező. Tömören: lehúzás. :)

Most akkor mi is a kérdésed? :D

Ezeket a gépeket szerelték 14" majd késöbb 15" kerékkel.

Nekem 2005-ös van, igaz ,hogy csak dobfékes, nekünk keletre ilyen jutott:-) gyári kerékmérete 195/60 R15 4*100 Vagy váltómérete 185/65 R15 4*100.

Vagy 1.6 felett és/vagy hátsó tárcsafékesnél 5*100-as felnivel.

Csak ha nagyobb felnit veszel, akkor új gumik is kellenek majd.

4 tárcsafékhez is jár a 4*100-as felni.

Nem keletre, hanem a keleti gyártásból jutott neked. :) (Classic II)

Link to comment
Megosztás:

Most akkor mi is a kérdésed? :)

Ezeket a gépeket szerelték 14" majd késöbb 15" kerékkel.

Nekem 2005-ös van, igaz ,hogy csak dobfékes, nekünk keletre ilyen jutott:-) gyári kerékmérete 195/60 R15 4*100 Vagy váltómérete 185/65 R15 4*100.

Vagy 1.6 felett és/vagy hátsó tárcsafékesnél 5*100-as felnivel.

Csak ha nagyobb felnit veszel, akkor új gumik is kellenek majd.

tulajdonképpen azért kérdeztem mert kaptam 4db. uj 15-ös gumit hogy érdemes-e felnibe rakni zso-zsot .

Link to comment
Megosztás:

Szombaton kicseréltem termosztátom... háát nemmondom, hogy vizem hőfoka rekord gyorsasággal kúszik felfele de azé jobb lett. Meg felraktam a téli kerekeket is(állapotuk eléggé határeset, de ezt a telet még kihúzzák talán), gyári alufelnin, ami 15"-os és "csak" 4x100-as, hátul tárcsafékes, (pedig 2002-es az autó), ami 04'-ben lett behozva Dajcsból.

Link to comment
Megosztás:

Szombaton kicseréltem termosztátom... háát nemmondom, hogy vizem hőfoka rekord gyorsasággal kúszik felfele de azé jobb lett. Meg felraktam a téli kerekeket is(állapotuk eléggé határeset, de ezt a telet még kihúzzák talán), gyári alufelnin, ami 15"-os és "csak" 4x100-as, hátul tárcsafékes, (pedig 2002-es az autó), ami 04'-ben lett behozva Dajcsból.

Azért elég sokmindennek fel kell ott melegednie, dízelnek alacsonyabb a vesztesége mint egy benzinesnek, nagyobb tömegű a blokkja, szerintem ha egy 5-6 kilóméter alatt éri el az üzemi hőmérsékletet, akkor az normális (persze nem dugóban állva, hanem mondjuk finoman gyorsítva és utána tartva a 60-70km/h-t). Eleve nem 35-40 fokról indul, mint nyáron, hanem 5-10-ről, az kb. másfélszeres melegedés, vagyis majdnem másfélszer annyi idő kell hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Azért elég sokmindennek fel kell ott melegednie, dízelnek alacsonyabb a vesztesége mint egy benzinesnek, nagyobb tömegű a blokkja, szerintem ha egy 5-6 kilóméter alatt éri el az üzemi hőmérsékletet, akkor az normális (persze nem dugóban állva, hanem mondjuk finoman gyorsítva és utána tartva a 60-70km/h-t). Eleve nem 35-40 fokról indul, mint nyáron, hanem 5-10-ről, az kb. másfélszeres melegedés, vagyis majdnem másfélszer annyi idő kell hozzá...

Hát igen a dízelnek jóval csekélyebb hulladék hője van, igy nem csoda, hogy megvan az 5-6 km-em jócskán mire beáll üzemi hőfokra (pláne ,h nem is fűtött garázsból rajtolok) de előtte a rossz termosztáttal mentem 15-20 km-ert +12°-ban mire egyáltalán megmoccant a mutató.

Ha meg beüt a naagy zima bevetem a titkosfegvert is, a kartonpapírt a hűtő elé.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen a dízelnek jóval csekélyebb hulladék hője van, igy nem csoda, hogy megvan az 5-6 km-em jócskán mire beáll üzemi hőfokra (pláne ,h nem is fűtött garázsból rajtolok) de előtte a rossz termosztáttal mentem 15-20 km-ert +12°-ban mire egyáltalán megmoccant a mutató.

Ha meg beüt a naagy zima bevetem a titkosfegvert is, a kartonpapírt a hűtő elé.

húúú, mi lesz ebből...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségeteket kérném(szerelőkét,vagy aki már járt így)!

Motor: Z17DTL. Nagy szerviznél:Vezérlés lecserélve minden OK! De a hosszbordás szíj folyamatosan"üvölt"!(Gates) Első szíj e miatt lett cserélve,a második valószínűleg hibás volt hosszirányban elszakadt ekkor már gyanakodtunk,hogy nem futnak a szíjtárcsák(de nem),a harmadik szíj is üvölt,na innen már tovább kellet lépnünk.Kölcsönkapott alkatrészekkel fokozatosan próbáltuk kizárni a hibát:főtengely szíj tárcsa ,vízpumpa szíjtárcsa,feszítő...(értelem szerűen semmi sem üt,lóg,töltés ok...),de a hibát akkor sem tudjuk kiiktatni!Generátor és a klíma kupung ,szíjtárcsa nem lett még cserélve.(az új /nem gyári/ szíjak kb.150-200km után szólalnak meg először).A kibontott légszűrőháznál a szíjhang a klíma kompressor felöl jön ami terhelés független a klímától!

Ha tudtok vagy van valami ötletetek kérlek segítsetek!

Előre is köszike

Zoli ( :lol: :) :) :D )

Szia! Nem olvastam tovább a fórumot, de az ismerősömnek is ez a gondja, lassan már egy éve. Mikor megvette az autót (Astra G 1.7CDTI) lecserélte a szíjakat, a hosszbordás külső már nagyon kopott volt (eredeti gyári 84Ekm volt benne), hideg motornál csipogott csak, melegen csak alapjáraton. Gates-t vett ő is, és pár száz kilométer után az új szíj is elkezdte a csipogni, de csak hideg motornál, melegen nem csinálja, és ez idáig nem talált rá megoldást ő sem (töltés nála is O.K.). Lehet, hogy túl kemény a szíj anyaga? Ha vizet fúj a szíjra elhallgat, amíg le nem szárad róla a víz. Van már nálad valami változás?
Link to comment
Megosztás:

Hát igen a dízelnek jóval csekélyebb hulladék hője van, igy nem csoda, hogy megvan az 5-6 km-em jócskán mire beáll üzemi hőfokra (pláne ,h nem is fűtött garázsból rajtolok) de előtte a rossz termosztáttal mentem 15-20 km-ert +12°-ban mire egyáltalán megmoccant a mutató.

Ha meg beüt a naagy zima bevetem a titkosfegvert is, a kartonpapírt a hűtő elé.

Felesleges, azért van a termosztát. Az úgyis zárva van, amíg el nem éri az üzemi hőmérsékletet. Ezt esetleg kipróbálhatnád a csere után, hogy mész egy kicsit vele, majd hagyod járni egyhelyben, és közben tapizod, hogy mikor kezd melegedni a radiátor sarka. Hidegnek kell maradnia, amíg el nem éri az üzemi hűmérsékletet.

Link to comment
Megosztás:

Felesleges, azért van a termosztát. Az úgyis zárva van, amíg el nem éri az üzemi hőmérsékletet. Ezt esetleg kipróbálhatnád a csere után, hogy mész egy kicsit vele, majd hagyod járni egyhelyben, és közben tapizod, hogy mikor kezd melegedni a radiátor sarka. Hidegnek kell maradnia, amíg el nem éri az üzemi hűmérsékletet.

Mivel a legjobb minőségű termosztátot raktam bele (dígó-3300Ft) :) csakis jó lehet mert most "időben" elindul a mutatóm, és nem nagyonkésőn és utána meg nagyonlassan vánszorog felfele, tehát most ha eléri a vízhőfok a 89°-ot akkor nyit a termosztát és megy a víz a hűtőkörre.

Nem úgy mint előtte, hogy vszínű be volt ragadva és folyamatosan nyitva volt (v. túl korán nyitott).

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem a márkatársaknak. szegény astrám mozdulatlanságra van kényszeritve, csütörtök este voltunk a gyerekeknél Imi napot köszönteni mire kijöttünk tölük mind a 2 rendszámot lelopták a kocsirol ami az érdekes az egészbe az hogy elég jól kivilágitott helyen történt a dolog, ha esetleg valaki látja a JFM 542 frsz-ot jelezzen pü-be . figyeljétek mert kurrens áru lehet 1-2 helyen . most amig nem kapom meg a másik rendszámot mozdulatlanságra van kényszeritve . mindez kb 15000-20000 ft-ba fog fájni , meg az utánjárás.mindössze 1 orát voltunk távol a kocsitol.

Link to comment
Megosztás:

Mivel a legjobb minőségű termosztátot raktam bele (dígó-3300Ft) :) csakis jó lehet mert most "időben" elindul a mutatóm, és nem nagyonkésőn és utána meg nagyonlassan vánszorog felfele, tehát most ha eléri a vízhőfok a 89°-ot akkor nyit a termosztát és megy a víz a hűtőkörre.

Nem úgy mint előtte, hogy vszínű be volt ragadva és folyamatosan nyitva volt (v. túl korán nyitott).

Helló!

nekem nyáron elég gyorsan elérte a motor az üzemi hőfokot, de mostanában mikor +5-6 Celsius-fok, vagy hidegebb volt, mennem kellett majdnem 20 km-t, mire egyáltalán megmozdult a mutató. Gyanítom, hogy nekem is termosztátcsere lesz a megoldás. :)

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem a márkatársaknak. szegény astrám mozdulatlanságra van kényszeritve, csütörtök este voltunk a gyerekeknél Imi napot köszönteni mire kijöttünk tölük mind a 2 rendszámot lelopták a kocsirol ami az érdekes az egészbe az hogy elég jól kivilágitott helyen történt a dolog, ha esetleg valaki látja a JFM 572 frsz-ot jelezzen pü-be . figyeljétek mert kurrens áru lehet 1-2 helyen . most amig nem kapom meg a másik rendszámot mozdulatlanságra van kényszeritve . mindez kb 15000-20000 ft-ba fog fájni , meg az utánjárás.mindössze 1 orát voltunk távol a kocsitol.

marha jó minek neki a rendszám ha használja ugy is bukik a mutatvány.......

Link to comment
Megosztás:

biztos azonnalba kellett, már külföldön az áru....

egész biztos de reszkiroz is hogy elkapják de szerintem ez éjszakai müsor volt és ilyenkor meg esös párás idöben nagyon rohad a rendörauto a drazsé biztos kiadta körlevélben hogy ilyen idöben tilos az autokat használni , de tényleg ilyen idöben alig van rendör az utcán , régen volt esökabátjuk és járták a területüket . na mindegy mostmár de száradjon le a keze annak aki a máséra kezet emel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.