Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

helló mindenkinek! Elég nagy problémával küzdök a 99"2.0dtl 16 g astrával. Egyik pillanatról a másikra nem indult be, 7év használat után,160e km-rel. Kiderítették hogy adagoló elektronika, amit csak teljes cserével lehet orvosolni. Ez megtörtént de az autó nem indul csak ha 2percig tekertetem az akksit,már amikor bírja. Húzásra beindul egyből. A lényeg az ,hogy vmiért elengedi az üzemanyagot a rendszer.vszínüleg levegőt kap szerintem. Vagy adagoló szerelési probléma? Traverzgyűrű cserével megoldódna ? Valaki tudna nekem segíteni mert eléggé kétségbe vagyok esve.

Szia.

Sajnos nekem is ez volt a gondom. Én kicseréltettem a traverz gyürüket is, a résolajcsöveket, a szűrőházban is matattak nem egyszer...de csak nem akart megszünni a probléma. Nálam az volt a gond, hogy elöször indult, de pár másodperc után leállt és azután kezdődtek a bajok, hogy nem akart indulni csak sokszori tekerés után..... Elvittem egy szerelőhöz, mondásai után: megszüntette az olajfolyásokat. Most azt tudom mondani, hogy olyan 80%os lett a gép. Azért, mert ha többet áll mint mondjuk 2 nap akkor ugyanúgy lelevegősödik a rendszer. Az adagolót még nem piszkálták, nem volt rá pénzem... Szerencsére nálam mindennapi használatban van az autó, úgyhogy ez a gond kiküszöbölve egyelőre, sajnos van más, de már kezdem megszokni, hogy havonta kidobok egy rakást pénzt rá :).

Remélem tudtam segíteni, üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Sajnos nekem is ez volt a gondom. Én kicseréltettem a traverz gyürüket is, a résolajcsöveket, a szűrőházban is matattak nem egyszer...de csak nem akart megszünni a probléma. Nálam az volt a gond, hogy elöször indult, de pár másodperc után leállt és azután kezdődtek a bajok, hogy nem akart indulni csak sokszori tekerés után..... Elvittem egy szerelőhöz, mondásai után: megszüntette az olajfolyásokat. Most azt tudom mondani, hogy olyan 80%os lett a gép. Azért, mert ha többet áll mint mondjuk 2 nap akkor ugyanúgy lelevegősödik a rendszer. Az adagolót még nem piszkálták, nem volt rá pénzem... Szerencsére nálam mindennapi használatban van az autó, úgyhogy ez a gond kiküszöbölve egyelőre, sajnos van más, de már kezdem megszokni, hogy havonta kidobok egy rakást pénzt rá :D.

Remélem tudtam segíteni, üdv

Helló!

Nálam ugyan ez a helyzet. '99-es 2.0 101le astra.Szerelő kicserélte az üzemanyagszűrőt és tett elé egy visszacsapó szelepet. A lényeg, hogy naponta használom és úgy ok, de ha két nap után indítok, akkor beindul és pár másodperc után le is áll.Utánna nem lehet egykönnyen életre kelteni. :D Ha a szelep lezár, akkor hová folyik el a nafta? :) Ha újra lelégtelenítjük, akkor ismét indul.Kezd felbosszantani! :)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nálam ugyan ez a helyzet. '99-es 2.0 101le astra.Szerelő kicserélte az üzemanyagszűrőt és tett elé egy visszacsapó szelepet. A lényeg, hogy naponta használom és úgy ok, de ha két nap után indítok, akkor beindul és pár másodperc után le is áll.Utánna nem lehet egykönnyen életre kelteni. :D Ha a szelep lezár, akkor hová folyik el a nafta? :) Ha újra lelégtelenítjük, akkor ismét indul.Kezd felbosszantani! :)

Üdv

Hát látom egyre többünket érint ez a gond. Esetleg valaki olyan emberke beírhatna aki már pozitívan kiküszöbölte ezt a problémát.... esetleg még UHUHU tanácsát kérnénk ki, ha erre járkál, hátha találkozott már hasonló problémával.

Link to comment
Megosztás:

SAJNOS erre nem tudom a megfelelő választ.

rengeteg minden lehet, és én nem értek a diesel motorokhoz.

ha kell tudok egy 2.0 diesel motorokra specializálódott embert, aki csak ezzel a tipussal foglalkozik. nem olcsó, de megcsinálja.

sok ügyfelemnek javitotta már meg a DTH motorját.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mennyire érné meg lecserélni egy 2007-es Astra Classic 1.4-est egy 1.7CDTI-re? Fogyasztás mennyivel lenne kevesebb? Mennyire dinamikus az autó azzal a motorral? Mennyire megbízható?

Szerintem annak érdemes váltani aki sokat megy vele,kb évi 30 ezer km.körül.

Vagy kettővel fogyaszthat kevesebbet átlagban.Használtba venni ,hááát...rizikós.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem annak érdemes váltani aki sokat megy vele,kb évi 30 ezer km.körül.

Vagy kettővel fogyaszthat kevesebbet átlagban.Használtba venni ,hááát...rizikós.

Én nem mertem ezt írni,de nekem is ez a véleményem....

Kb 2 literrel eszik kevesebbet...

Na meg mekkora a turbo lyuk...

Nem mintha 16v harapna 3000 alatt...

Link to comment
Megosztás:

Csak nekem furcsa, hogy valaki vesz egy új autót - ráadásul 1.7cdti dízelt, amiből egyrészt következik, hogy valószínűleg nem az utolsó 10Ft-ját adta oda az autóra, másrészt nem évi 600km-re veszi az autót - majd megy vele 600km-t összesen? Nemtudom, de én ha új autót vennék, szerintem első két nap meglenne a 600km :)

Azért kíváncsi lennék, hogy miért van már második tulajdonosa másfél év alatt és hogy a 600km alatt milyen rendszeres karbantartást igényelt, ha 2009. 10. a forgalombahelyezés.

Link to comment
Megosztás:

Éves szinten Én kb 20 ezret megyek vele. Igaziból ezt néztem ki szerintetek?

Hmm..... mindig felmerül ez az örökös dilemma. Nyílván ha az ember autót vesz mérlegel. Nyílván a folyton ingadozó benzinár is eltol a dízel irányba, meg a gázolaj beszerezhetőségi index is. A másik ami ellene szól a költség ha pl. az adagoló megy el vagy valami más. De ez a benzinesnél is előjöhet.

Szumma szummárum ha van forrás, meg egy kis +keret kocsira mindenképp dízel. ( engem nem zavar sem a turbó lyuk sem más, olcsón megyek és ennyi... :)

Vannak egész jó kis dízel motorok deirekt azoknak akik kevesebbet mennek. Nem kell neked 1.7, szerintem 1.5 is elég. Márkát meg nem mondok mert nem illik.

Nekem jó az Opel, én 25-30 000 megyek egy évbe.... de jó érzés hogy mindig marad a teli tank benzinkuton elverni szánt pénzből, tankolás után... :)

Link to comment
Megosztás:

Hmm..... mindig felmerül ez az örökös dilemma. Nyílván ha az ember autót vesz mérlegel. Nyílván a folyton ingadozó benzinár is eltol a dízel irányba, meg a gázolaj beszerezhetőségi index is. A másik ami ellene szól a költség ha pl. az adagoló megy el vagy valami más. De ez a benzinesnél is előjöhet.

Szumma szummárum ha van forrás, meg egy kis +keret kocsira mindenképp dízel. ( engem nem zavar sem a turbó lyuk sem más, olcsón megyek és ennyi... :)

Vannak egész jó kis dízel motorok deirekt azoknak akik kevesebbet mennek. Nem kell neked 1.7, szerintem 1.5 is elég. Márkát meg nem mondok mert nem illik.

Nekem jó az Opel, én 25-30 000 megyek egy évbe.... de jó érzés hogy mindig marad a teli tank benzinkuton elverni szánt pénzből, tankolás után... :)

Ezzel a két dolog kis kiegészítésre szorul.

1., Ha nem hivatalos forrásból (ez nálam már bizonytalant jelent) származó gázolajhoz fér hozzá az ember fia, akkor semmi esetre se etesse common-rail (pl.: CDTI, TDCi, stb) rendszerű motorral. A hagyományos adagolószivattyús motor sokkal kevésbé érzékeny az üzemanyag minőségére.

2., Rész igazság. Azért, mert akinek felróható egy adagoló hazavágása az egy benzinest is hazavág. És általánosságba véve a benzineseken több a hiba és a hibaforrás a futásteljesítményre számolva. Persze mindkét üzemmódra tudnánk sorolni kirívó példákat. Ezt az "és, ha az adagoló megy tönkre ..." nótát pedig jobb meghagyni olyan az esetekre, amikor a delikvens választása (álma) elrugaszkodik a talajtól.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az auto G astra isuzu, Y17DT motorkodú, nem rég lett javítva a vezérlő egység, cserélve 2 izzító gyertya, főtengely jeladó, légtömegmérő. Azóta is dobálja a légtömegmérő hibát, valamint a gyertya hibát, most hozzá jött a P0400 is. Hát nem örülök, fizettem mint mindég, és mégsem okés a verda. Nem tudom hová tenni az egészet, a P0400 olvastam a fórumon, ha lezárták az EGR-t akkor motorféknél bejelezhet, holnap ellenőrzöm majd nem-e le lett zárva. Ráadásul leszakadt a kipufogó a minap, vissza lett rakva, de elöl valahol a motornál kifúj, (a fent említett hibák ez előtt jelentkeztek) holnap tudom csak megnézni, remélem megúszom tömítés cserével. Mikor hegesztették a kipufogót le lett húzva az akku saruja, és ezek a hibák mind kitörlődtek, de a gyertya P0380 visszatért reggeli indításkor, P0100 visszatért kb 100 km megtétele után, és rá kb. szintén 100km megtétele után jelentkezett a P0400. Mivel a fórumon azt az infót kaptam, hogy így nem törölhetőek a hibák, ezért nem értem a jelenséget. Tudna ebben valaki segíteni, miért tüntek el a hibajelzések?

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem kell szétszedni semmit, eddig nem lett kevesebb a tartályban a víz szint, és a ülés előtt sem vizes a kérpit. (kop-kop-kop).

Volna még egy jelenség amire szeretnék választ mert az ismerős körben nincsen ydt-s g astra.

Amikor gurul az autó üresben, az alapjárat 1000 és néha picivel felette van. Ilyenkor ha megnyomom a gázpedált lomhán reagál a gázadásra. Ha 0-ra fékezem akkor visszaesik a fordulat 900 körülire és gázadásra gyorsan reagál.

Másnak is ilyen jelenség?

igen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az auto G astra isuzu, Y17DT motorkodú, nem rég lett javítva a vezérlő egység, cserélve 2 izzító gyertya, főtengely jeladó, légtömegmérő. Azóta is dobálja a légtömegmérő hibát, valamint a gyertya hibát, most hozzá jött a P0400 is. Hát nem örülök, fizettem mint mindég, és mégsem okés a verda. Nem tudom hová tenni az egészet, a P0400 olvastam a fórumon, ha lezárták az EGR-t akkor motorféknél bejelezhet, holnap ellenőrzöm majd nem-e le lett zárva. Ráadásul leszakadt a kipufogó a minap, vissza lett rakva, de elöl valahol a motornál kifúj, (a fent említett hibák ez előtt jelentkeztek) holnap tudom csak megnézni, remélem megúszom tömítés cserével. Mikor hegesztették a kipufogót le lett húzva az akku saruja, és ezek a hibák mind kitörlődtek, de a gyertya P0380 visszatért reggeli indításkor, P0100 visszatért kb 100 km megtétele után, és rá kb. szintén 100km megtétele után jelentkezett a P0400. Mivel a fórumon azt az infót kaptam, hogy így nem törölhetőek a hibák, ezért nem értem a jelenséget. Tudna ebben valaki segíteni, miért tüntek el a hibajelzések?

keresd wesszt ha tudod .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ha a hibák törlődnek a saru lehúzásával, az nem utal hibára? Gyertya csere azóta volt, hiba mégis előjön, kábeleket hétvégén újra ellenőrizni fogom, ma a légtömegmérőt tisztítottam, majd meglátom, a P400 ma nem jutott időm, mivel a leszakadt kipufogó galibásabb mint hittem, az öntvény eltört a turbónál, de úgy nézem javítható,majd beszélek a hegesztős ismerőssel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni a turbón van egy öntvény, melyre csatlakozik a kipufogó, sajnos a felakadáskor ez repedt el, állítólag meg lehet hegeszteni, csak nem biztattak sok jóval, mivel nagy hőhatásnak van kitéve ez a rész, és gyanítják, hogy nem lesz időtálló a hegesztés, mert kiég idővel belőle a szén. Ezt szeretném beszerezni. Az autó astra G 1.7 TDI, Y17DT motorkóddal 2000 évjárat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni a turbón van egy öntvény, melyre csatlakozik a kipufogó, sajnos a felakadáskor ez repedt el, állítólag meg lehet hegeszteni, csak nem biztattak sok jóval, mivel nagy hőhatásnak van kitéve ez a rész, és gyanítják, hogy nem lesz időtálló a hegesztés, mert kiég idővel belőle a szén. Ezt szeretném beszerezni. Az autó astra G 1.7 TDI, Y17DT motorkóddal 2000 évjárat.

Ilyenre való az öntvénypálca....

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ezt én is tudtam, de aki hegesztené ajánlotta a használt alkatrész beszerzését.

Igen vagy sikerül vagy nem,

Eléggé otthon kell lenni öntvényhegesztésben annak az embernek aki megcsinálja ,és még jó is lesz.

Kb fél éve hegesztetem egy F nek a leömlőjét ,most adta meg magát.

Én már akkor szóltam, hogy ez nem fog sokat kibírni.....

Link to comment
Megosztás:

SAJNOS erre nem tudom a megfelelő választ.

rengeteg minden lehet, és én nem értek a diesel motorokhoz.

ha kell tudok egy 2.0 diesel motorokra specializálódott embert, aki csak ezzel a tipussal foglalkozik. nem olcsó, de megcsinálja.

sok ügyfelemnek javitotta már meg a DTH motorját.

Hali

Hát megköszönnénk ha elküldenéd (leírnád) a címét a mesternek.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A kocsim egy Z17dtl motorkódú, 2003-as Caravan.

Tegnap kigyulladt a sárga lámpa, és folyamatosan világít. Próbáltam a kivillogtatós módszert, de semmi nem villogott. Lekötöttem az akku sarut is -hátha csak egy eltárolt hiba van benne-, de a probléma utána is fennállt. Már korábban is csinált ilyet, akkor szívócső nyomás érzékelő rendellenességet tárolt el. Azt hallottam, hogy a nyomásérzékelőt ki lehet takarítani féktisztítóval.

Ezek után az lenne a kérdésem, hogy ezt az alkatrészt a motor melyik részén találom meg.

Ha fotó is lenne róla, akkor azt külön megköszönném.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A kocsim egy Z17dtl motorkódú, 2003-as Caravan.

Tegnap kigyulladt a sárga lámpa, és folyamatosan világít. Próbáltam a kivillogtatós módszert, de semmi nem villogott. Lekötöttem az akku sarut is -hátha csak egy eltárolt hiba van benne-, de a probléma utána is fennállt. Már korábban is csinált ilyet, akkor szívócső nyomás érzékelő rendellenességet tárolt el. Azt hallottam, hogy a nyomásérzékelőt ki lehet takarítani féktisztítóval.

Ezek után az lenne a kérdésem, hogy ezt az alkatrészt a motor melyik részén találom meg.

Ha fotó is lenne róla, akkor azt külön megköszönném.

Köszi

Először mégiscsak ki kellene villogtatni a hibakódot!

A Z17DTL az már elektronikus gázpedálos?Akkor könnyű lesz:

koppgáz-koppfék és gyújtás aztán lehet számolni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.