Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Helló! Kimásolom TIS-ből, hátha így bátrabb leszel és megcsinálod otthon.

1. Nyissák ki a motorháztetőt

2. Kössék le az akkumulátort

• Szereljék le a testcsipeszt a test pólusról

3. Emeljük fel a gépkocsit a teljes magasságra

4. Szereljék le az alsó motortérborítást ill. a jobb oldali motor felfröccsenés elleni védelmet

5. Tegyenek alá felfogóteknőt

Fontos: Zárják a nyomóvezeték leszerelése után a nagynyomású szivattyú és a nyomástároló nyílásait védőkupakkal1)

6. Szereljék ki a nagynyomású szivattyútól a nyomástárolóhoz vezető nagynyomású vezetéket (1)

• Csavarozzák ki a 2 db hollandi anyát

– A nyomástárolóból a KM-812 célszerszámmal

– A nagynyomású szivattyúból a KM-6098 célszerszámmal

• Zárják a 2 db nyílást védőkupakkal

7. Szereljék le kábelkészlet tartót (2) nyomástárolóról

• Csavarjuk ki a 2 anyát

8. Engedjük le teljesen a gépkocsit

9. Szereljék ki a motorfedelet (2)

• Szereljék le az olajbetöltő-csonk zárófedelét (1)

• Húzzák le a motorfedelet

Útmutatás: A gumitartóknak (3) rajta kell maradniuk a motorfedélen

• Szereljék fel az olajbetöltő-csonk zárófedelét

10. Szereljék ki a légszűrőházat (5) a levegőbeszívó tömlővel együtt

• Szereljék le a kábelkészlet-dugaszolót (2) a forrófilmes légtömegmérőről

• Szereljék le a levegőbeszívó tömlőt a levegőbeszívó csőről

– Lazítsák le a bilincset (1)

• Szereljék le a légszűrőházat a kerékházról

– Csavarjuk ki a csavart (4)

• Szereljék le a vízlevezető tömlőt (3) légszűrőházról

– Lazítsák le a bilincset

11. Szereljék ki a levegőbeszívó csövet (1)

• Szereljük le a kábelkészletet

– Oldják ki a 3 db kapcsot

• Lazítsuk meg a 2 bilincset

• Hajtsuk ki a 2 csavart

12. Szereljék le a befecskendező fúvóka kábelkészletet

• Válasszák le a befecskendező fúvókák 4 db kábelkészlet-dugaszolóját (2)

• Hajtsuk ki a 2 csavart (3)

• Válasszák le a 4 db izzítógyerta kábelkészlet-dugaszolót (1) a KM-717 célszerszámmal

• Nyomják a kábelkészletet oldalra

13. Töltőlevegő-csövet (1) kiszerelni

• Hajtsuk ki a 6 csavart

14. Válasszuk le a kábelkészlet-dugaszolót (3) a nyomásérzékelőről

15. Válasszák le a kábelkészlet-dugaszolót (4) az átkapcsoló csappantyú vákuumszelencéjéről

16. Szereljék le a vákuumvezetéket (1) az átkapcsoló csappantyú vákuumszelencéjéről

17. Válasszák le a kábelkészlet-dugaszolót a töltőnyomás érzékelőről (2)

18. Szereljék le az üzemanyag rezgéscsillapító szelence tartóját (1)

• Csavarják ki a 2 db anyát (2)

Útmutatás: Kössék az üzemanyag rezgéscsillapító szelence tartóját az üzemanyag-vezetékkel és a rezgéscsillapító szelencével a homlokfalra

Fontos: A nyomóvezetékek leszerelése után zárják a befecskendező fúvókák és a nyomástároló nyílásait védőkupakkal1)

19. Szereljék ki nyomástároló és befecskendező fúvóka közti nagynyomású vezetéket (1)

• Csavarják ki a 8 db hollandi anyát KM-812 illetve KM-6098 célszerszámmal

• Vegyék ki a nyomóvezetékeket

• Zárják a nyomástoroló 4 nyílását védőkupakkal

• Zárják a nyomástároló 4 nyílását védőkupakkal

20. Szereljék ki az üzemanyag-visszafolyó vezetéket (1)

• Szereljék le a 4 db üzemanyag-visszafolyó vezetéket a befecskendezőkről

– Nyomják a 4 db biztosító kapcsot a nyíl irányában

• Húzzák le a üzemanyag-visszafolyó vezetéket a nyomástárolóról

• Hajtsuk ki a 2 csavart

Útmutatás: Ügyeljenek a csavarok eltérő hosszára

• Anya kicsavarása

21. Szereljék ki a nyomástárolót (4)

• Szereljék le az üzemanyag visszafolyó vezetéket a csatlakozóról (2)

• Hajtsuk ki a 2 csavart

Útmutatás: Ügyeljenek a csavarok (3) és a távtartóhüvelyek (1) eltérő hosszára

22. Szereljék ki a szívókönyököt

• Csavarozzák ki a 8 db csavart (1)

• Csavarják ki a 2 db anyát (2)

EZ NEM VICC?

Link to comment
Megosztás:

EZ NEM VICC?

Lehet hogy egy kicsit szájbarágós, de így van leírva. Végül is ha benézel a motortérbe, akkor ez a sorrend, és ezeket az alkatrészeket mind ki kell szerelni, hogy lejöjjön a torok. A visszaszerelést nem másoltam be, az ugyanilyen részletes+ kiegészítve minden csavar meghúzási nyomatékával.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy egy kicsit szájbarágós, de így van leírva. Végül is ha benézel a motortérbe, akkor ez a sorrend, és ezeket az alkatrészeket mind ki kell szerelni, hogy lejöjjön a torok. A visszaszerelést nem másoltam be, az ugyanilyen részletes+ kiegészítve minden csavar meghúzási nyomatékával.

köszi . ez szerelönél mennyibe fájna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Még mindig nem tudom sajnos kivillogtatni a hibakódot. Kezdem azt hinni, hogy el kell mennem súlyos ezresekért kiolvastatni....

Leírom mi a probléma egyébként, hátha valaki már találkozott ilyennel:

Normál üzemi hőfok mellet, kihúzattam a motort 4000 főlé. akkor valamiért "letiltott" kinyitott a turbó és nem volt töltőnyomás. Ilyenkor kigyullad a motorkontroll lámpa és olyan mint egy rossz régi (turbó nélküli) sima dizel. Azaz gyenge, és nem húz. Ha leállítom a motort, és újraindítom, nem marad égve a kontroll lámpa.

De az első ilyen est után ha újra is indítottam, valami nem okés. Azelőtt bizonyos fordulatszám között, szépen fütyült a turbo ahogy annak lennie kell, de az első ilyen letiltás óta, nem is hallom abszolút, és gyengébb is a gép. Valamennyire biztos, hogy üzemel a turbo mert nem olyan mint amikor letílt, de nem 100%-os az biztos!

Astra G 2000 dizel Y20DTH

Ezen leírás alapján, persze ha tudjátok értelmezni :rolleyes:

Mi lehet a gond ????????????

Esetleg valaki erre a problémára?????????

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valaki erre a problémára?????????

Menet közben kéne hibakódot olvasni és élőadatot nézni amikor világít. Ez a jelenség annyi mindentől lehet, hogy találgatni felesleges. Persze lehet, hogy csak a turbó szabályzó része van elkoszolódva, nem zár időben, vagy teljesen. Műszer nélkül nehéz lesz megtalálni a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elözmény:

"Sziasztok!

Már korábban írtam a problémáról.

A szervízlámpa ki-ki gyullad rendszertelen idöközönként.Ekkor,illetve elötte az autó erötlenné válik,majd amikor a lámpa világít,kicsit magához tér,aztán mikor elalszik akkor semmi gond.

A mai napig nem tudták megmondani mi lehet a gond.

Elözmények:

Autóvillamossági szerelönél hibakód kiolvasás.Eredmény:P0100

Légtömegmérö kicserél,hiba nem szünik meg.Az összes vezeték kimérése,szakadás nincs,de a hibakód ugyan az.

"Mechanikus" szerelönél:

-EGR szelep szétszed,kipucol -> tökéletes

-Adagoló vezérlés levesz,bevizsgál -> tökéletes

-Turbó szétszed,csövek kipucol -> tökéletes

-Szívócsövek leszed,átnéz -> nincs dugulás

-Új légtömegmérö leszed,kipucol -> tökéletes

-Diagnosztika -> csak a P0100-as hibakód

-Diagnosztika menet közben -> mért értékek tökéletesek,világító lámpa mellett

Vagyis semmi kézzelfogható.Mindketten motorvezérlésre tippeltek,de csak tipp.Állítólag Veszprémben tudják megnézni,hogy megfelel-e a gyárinak.Azt mondták javítani nem lehet,csak cserélni.

Esetleg valaki találkozott már ilyennel vagy van valami tippetek?

Elöre is köszi a segítséget!"

Most ehhez még társul egy újabb probléma.Nevezetesen,hogy kigyullad a szervízlámpa mellett lévö,hütöt ábrázoló lámpa is,és ilyenkor a fordulatszámmérö sem üzemel.Néha gondol egyett és felugrik 3 - 4 ezer közé aztán vissza.

Ja a klíma sem megy.

Hibakódok,amiket kiolvastam:

P0100=Levegőtömeg- és levegőmennyiség-mérés funkció-rendellenesség

P1540(ezt olvastam,ezt 2x villogja,de 1-el nem kezdödhet elvileg,lehet,hogy)P0154=Lambdaszonda (Bank 2, szonda 1) inaktív

P1530(ez ugyan az,mint a felsö,de csak 1x,és lehet,hogy)P0153=Lambdaszonda (Bank 2, szonda 1) lassú

P0381=Izzítógyertya/ellenőrnző lámpa funkció-rendellenesség

Szóval tele vagyok rendesen.

Ezek okozhatnak ilyen mutatványokat?

Elöre is köszi!

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

nekem olyan gondom van hogy alig akar indulni mintha le lenne merülve az akksi aztán ha csak gyujtás van rajta akkor felpörög egy motor de ha nem venném le a gyujtást a végtelenségig pörögne aztán a kormány szervotól jön ez a hang ésa közép konzol világítása meg kijelzése csikos de ugrik vagy kettőt és akkor jó lessz a kijelzés utánna jön a pörgő hang! találkozott már valaki ilyennel? 1.7dti Y17

Link to comment
Megosztás:

nekem olyan gondom van hogy alig akar indulni mintha le lenne merülve az akksi aztán ha csak gyujtás van rajta akkor felpörög egy motor de ha nem venném le a gyujtást a végtelenségig pörögne aztán a kormány szervotól jön ez a hang ésa közép konzol világítása meg kijelzése csikos de ugrik vagy kettőt és akkor jó lessz a kijelzés utánna jön a pörgő hang! találkozott már valaki ilyennel? 1.7dti Y17

Nem mondom, barátom, te aztán tudsz fogalmazni ^_^ Ha füle-farka lenne a mondatnak, akár Kossuth apó is megirigyelhetné... Ellenben viszont de annyit kihámoztam, mintha le lenne merülve az akksid... na most ez azért könnyen orvosolható: tőccsed fel :P

+ nekem ugyanilyen a motorom, leállításnál van nekem egy kis motorhang (nem pedig indításnál) még vagy 5-10 mp-ig. Úgy tudom, ez inkább a szellőztetőmotor (klíma talán), és motorfüggetlen...

+ indításkor nekem is vibrál a középkonzol, sztem ez SAJNOS normális, sokan írták, hogy ez van náluk is. Nem tudom mi lehet: feszültségingadozás, ilyesmi?!

De nem nagyon értem ám, amiről hadoválsz, próbálj rövidebb mondatot írni + alany-állítmány-tárgy, tudod, ahogy általánosban :D

Link to comment
Megosztás:

nekem olyan gondom van hogy alig akar indulni mintha le lenne merülve az akksi aztán ha csak gyujtás van rajta akkor felpörög egy motor de ha nem venném le a gyujtást a végtelenségig pörögne aztán a kormány szervotól jön ez a hang ésa közép konzol világítása meg kijelzése csikos de ugrik vagy kettőt és akkor jó lessz a kijelzés utánna jön a pörgő hang! találkozott már valaki ilyennel? 1.7dti Y17

Ez most így hogy?Te nem a Livi testvére vagy?Esetleg ugyanabba a suliba jártatok? :D

Na mindegy viccet félretéve,próbáld már meg érthetőbben leírni a kocsi problémáit,mert úgy sejtem több is van.

Bár ez nem nagyon derült ki a leírásodból.

A kormányszervónak van hangja alapból az biztos,az nem hiba,esetleg belezavarhat a rádióba is(volt már rá példa).

A rádiókijelző az valószínű érintkezési hibás lehet ,akkor ha kis idő után megjavul.

Próbáld meg másik akksival indítani,hátha megszünnek a bajok.

Ui:Prbóáljl mmegh }étrhetőben foaglmazzni,úyg mnidenkinke lyobb lessszz%%%

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elözmény:

"Sziasztok!

Már korábban írtam a problémáról.

A szervízlámpa ki-ki gyullad rendszertelen idöközönként.Ekkor,illetve elötte az autó erötlenné válik,majd amikor a lámpa világít,kicsit magához tér,aztán mikor elalszik akkor semmi gond.

A mai napig nem tudták megmondani mi lehet a gond.

Elözmények:

Autóvillamossági szerelönél hibakód kiolvasás.Eredmény:P0100

Légtömegmérö kicserél,hiba nem szünik meg.Az összes vezeték kimérése,szakadás nincs,de a hibakód ugyan az.

"Mechanikus" szerelönél:

-EGR szelep szétszed,kipucol -> tökéletes

-Adagoló vezérlés levesz,bevizsgál -> tökéletes

-Turbó szétszed,csövek kipucol -> tökéletes

-Szívócsövek leszed,átnéz -> nincs dugulás

-Új légtömegmérö leszed,kipucol -> tökéletes

-Diagnosztika -> csak a P0100-as hibakód

-Diagnosztika menet közben -> mért értékek tökéletesek,világító lámpa mellett

Vagyis semmi kézzelfogható.Mindketten motorvezérlésre tippeltek,de csak tipp.Állítólag Veszprémben tudják megnézni,hogy megfelel-e a gyárinak.Azt mondták javítani nem lehet,csak cserélni.

Esetleg valaki találkozott már ilyennel vagy van valami tippetek?

Elöre is köszi a segítséget!"

Most ehhez még társul egy újabb probléma.Nevezetesen,hogy kigyullad a szervízlámpa mellett lévö,hütöt ábrázoló lámpa is,és ilyenkor a fordulatszámmérö sem üzemel.Néha gondol egyett és felugrik 3 - 4 ezer közé aztán vissza.

Ja a klíma sem megy.

Hibakódok,amiket kiolvastam:

P0100=Levegőtömeg- és levegőmennyiség-mérés funkció-rendellenesség

P1540(ezt olvastam,ezt 2x villogja,de 1-el nem kezdödhet elvileg,lehet,hogy)P0154=Lambdaszonda (Bank 2, szonda 1) inaktív

P1530(ez ugyan az,mint a felsö,de csak 1x,és lehet,hogy)P0153=Lambdaszonda (Bank 2, szonda 1) lassú

P0381=Izzítógyertya/ellenőrnző lámpa funkció-rendellenesség

Szóval tele vagyok rendesen.

Ezek okozhatnak ilyen mutatványokat?

Elöre is köszi!

Zsolt

Hello

Lehet megkésve írok de! A zegi Opelbe voltál már vele? Szerintem tudnak segíteni.

üdv: Peti

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Y17DT 2002 Gép

Ma elmentünk keresztanyámhoz a kocsival. Állt a kocsi 1 órát, mikor is észrevettük, hogy valami víz folyik ki a kocsi alól. Kondenzvíz? Mondom nem klímáztam, szal az kilőve.

Motorháztető fel, hűtővíz eléggé szint alatt.

Mivel már sötét volt, elemlámpával meg elég nehéz volt világítani meg nézelődni, így a pontos helyet nem tudtam megállapítani.

De az utastérbe anyós lábnál nem nedves a szőnyeg, szal ez valahol a motor hátuljánál, a szíjjak mögött csepeg.

Van valami tippetek?

Vízpumpa? Vagy van ott valami vízcső ami kilyukadhatott?

Holnap remélem sikerül felemeltetnem akkor talán többet tudok.

Olyan jó 3-4 dl hiányzott a kiegyenlítőből, de fogalmam sincs mióta folyhatott, mert mostanában nem jártam a kocsival......

Link to comment
Megosztás:

na szóval nem vagyok semmilyen livi testvére vagy mi! Annyi a gond hogy a kormány szervó mocija vagy szivattyúja gyújtásra felpörög de ha nemm vettem volna le a gyujtást akkor a végtelenségig pörögne felfelé! aztán nyomtam rá egy kis olajat ezzel megszünt a motor pörgés! de az autó még mindig nem indul viszont a közép konzol csikozás is megszünt az olaj betöltése és a pörgö hang megszünésével! Na most lehetséges az hogy kevés volt a zservoba az olaj és emiatt történt mindez? De az még mindig nem tiszta mért nem indult a gép! Most nem tom indul e mivlel a sok inditástól leszivta az akksit! töltés alatt van!

Link to comment
Megosztás:

na szóval nem vagyok semmilyen livi testvére vagy mi! Annyi a gond hogy a kormány szervó mocija vagy szivattyúja gyújtásra felpörög de ha nemm vettem volna le a gyujtást akkor a végtelenségig pörögne felfelé! aztán nyomtam rá egy kis olajat ezzel megszünt a motor pörgés! de az autó még mindig nem indul viszont a közép konzol csikozás is megszünt az olaj betöltése és a pörgö hang megszünésével! Na most lehetséges az hogy kevés volt a zservoba az olaj és emiatt történt mindez? De az még mindig nem tiszta mért nem indult a gép! Most nem tom indul e mivlel a sok inditástól leszivta az akksit! töltés alatt van!

Igen elképzelhető,hogy azért pörgött fel,mert kevés volt az olaj a a tartályban.Nézted amúgy a szintet meddig volt?

Próbáld meg egy jó aksival is indítani,hátha csak az a baj!

Link to comment
Megosztás:

A g astra dizelek mennyivel gyorsabbak a benzines társaikzól pl 1.4 1.6-os tól? :D ^_^

Miért lennének "gyorsabbak"? Sztem 1ébként szubjektív, mit nevezel gyorsaságnak... Gyorsulást, vagy végsebességet? Végsebesség szerintem ugyanannyi lehet sacc/kb, bár nem néztem utána, ez csak tipp. Gyorsulásban a fordulatszám-tartomány szerint óriási különbségek lehetnek. Kis fordulatszámon a benzines biztosan jobban húz, a dízelnél pedig 2000 f/p-nél kapcsol a turbó, akkor istentelenül gyorsul. Addig viszont taposhatod akárhogy, alig megy... Nem tudom, a dízel meddig húzhat jól (4-5 ezerig?) odáig nem szoktam húzatni, nincs szívem hozzá :P Bár tudom, néha kéne (fagyi, ilyesmi....)

Link to comment
Megosztás:

Hát az egyértelmű ,hogy a benzinesek végsebességbe jobbak benzinnesek 200 főlé is mehetnek mig a dízelek meghalnak 170-180 közöt ! ^_^

Livi te egy igazi IQ fighter vagy!

Ezt már nem bírtam magamban tartani! :D

De azé sértődés ne essék... :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.