Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Persze. Mit szeretnél? Chiptuning?

Majd ha sikerül összehozni, kíváncsi vagyok a végeredményre. Nekem is Y17DT van, kíváncsi vagyok mit dob rajtam vagy van-e értelme. Bár valahol hallottam ezt azt, hogy így hamarabb elszáll a motort stb. Bár mintha valaki azt mondta volna hogy a motorblokk azonos a nagyobb típusokkal, csak a furat más stb. Vagy rosszul értettem, hallottam valamit!

Link to comment
Megosztás:

Majd ha sikerül összehozni, kíváncsi vagyok a végeredményre. Nekem is Y17DT van, kíváncsi vagyok mit dob rajtam vagy van-e értelme. Bár valahol hallottam ezt azt, hogy így hamarabb elszáll a motort stb. Bár mintha valaki azt mondta volna hogy a motorblokk azonos a nagyobb típusokkal, csak a furat más stb. Vagy rosszul értettem, hallottam valamit!

Senkinek semmi lökötséget ne higgy el.... :)

Próbáld ki magad....

Minimum 20%-ot jelent dizelnél teljesítményben.

Persze... kit mi hajt, azaz kinek mi éri meg, vagy érdekli-e egyáltalán, hogy hogyan megy az autója.

Aki szeretné hogy egy picit lendületesebb legyen, annak ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Senkinek semmi lökötséget ne higgy el.... :)

Próbáld ki magad....

Minimum 20%-ot jelent dizelnél teljesítményben.

Persze... kit mi hajt, azaz kinek mi éri meg, vagy érdekli-e egyáltalán, hogy hogyan megy az autója.

Aki szeretné hogy egy picit lendületesebb legyen, annak ajánlom.

... és majd jön az APEH és elvisz adócsalásért. (Ha egyszer lesz erre kapacitásuk)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudja valaki a gyári töltőnyomás értéket Y17DT-nél, valamint a vákuumszivattyú mekkora vákuumot kell, hogy előállítson, hogy jól működjön a turbó vezérlés, valamint az EGR ? Vagy esetleg, hogy tudnám leellenőrizni a vákuumszivattyút, jól üzemel-e?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudja valaki a gyári töltőnyomás értéket Y17DT-nél, valamint a vákuumszivattyú mekkora vákuumot kell, hogy előállítson, hogy jól működjön a turbó vezérlés, valamint az EGR ? Vagy esetleg, hogy tudnám leellenőrizni a vákuumszivattyút, jól üzemel-e?

Köszi

Hali!

A gyári turbó nyomás 0,9-1 bar között tartós 1 bar fölött tilt. :)

A vákuumot nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Segitséget szeretnénk kérni van egy Astra G. Y.1.7.DT.autom, és szeretném kérdezni hogy az EGR szelepet le lehet-e vakolni ugy hogy motor jelzést ne adja be.

Hali!

A enyémbe simán levakoltam illetve ma már maga az öntvény sincs rajta csak az elektromos szelep.

Nekem soha nem rinyált érte de van amelyik észreveszi nem tudom h miért. :)

Próbáld meg levakolni ha észreveszi max kiveszed . :D

Link to comment
Megosztás:

Senkinek semmi lökötséget ne higgy el.... :)

Próbáld ki magad....

Minimum 20%-ot jelent dizelnél teljesítményben.

Persze... kit mi hajt, azaz kinek mi éri meg, vagy érdekli-e egyáltalán, hogy hogyan megy az autója.

Aki szeretné hogy egy picit lendületesebb legyen, annak ajánlom.

off:

Hali!

Én is TB környéki vagyok ha van kedved valamikor összefuthatnák igaz az enyém 1,7 de az is megvan húzva egy kicsit kb 100-110le lehet.

on

Link to comment
Megosztás:

... és majd jön az APEH és elvisz adócsalásért. (Ha egyszer lesz erre kapacitásuk)

Ahhoz kötelezővé kellene tenniük a műszaki vizsgán a teljesítménymérést, és még ha be is bizonyosodott hogy az autód valóban erősebb annál mint ami után adót fizetsz, akkor még mindig be kell bizonyítaniuk hogy az autót te alakítottad át, méghozzá azzal az előre megfontolt szándékkal, hogy megkárosítsad az államot, véletlenül sem azért mert egyszerűen erősebb autót szerettél volna.

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz kötelezővé kellene tenniük a műszaki vizsgán a teljesítménymérést, és még ha be is bizonyosodott hogy az autód valóban erősebb annál mint ami után adót fizetsz, akkor még mindig be kell bizonyítaniuk hogy az autót te alakítottad át, méghozzá azzal az előre megfontolt szándékkal, hogy megkárosítsad az államot, véletlenül sem azért mert egyszerűen erősebb autót szerettél volna.

Ezzel a módszerrel jövőre a kötelezőn is lehet spórolni, ha szerencséje van az embernek. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy újabb fejlemény a chippelés után:

Pontosan nem mértem a fogyasztást, de had szóljon a mentségemre, hogy sosem szoktam....

Nagyjából ugyan úgy használtam mint idáig, és érzésem szerint teli tankkal tovább tudtam elmenni.

Ez csak becsült, és csak az első. Hozzávetőlegesen egy hónapban két teli tankot szoktam kifuttatni,

és napi használatban van.

Link to comment
Megosztás:

Egy újabb fejlemény a chippelés után:

Pontosan nem mértem a fogyasztást, de had szóljon a mentségemre, hogy sosem szoktam....

Nagyjából ugyan úgy használtam mint idáig, és érzésem szerint teli tankkal tovább tudtam elmenni.

Ez csak becsült, és csak az első. Hozzávetőlegesen egy hónapban két teli tankot szoktam kifuttatni,

és napi használatban van.

Írtam privit.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Segitséget szeretnénk kérni,Astra G -nél fütés szervomotorról nem tudtam leolvasni a Bosch számát,http://kepfeltoltes.

 mert  megrendeléshez kellene.2-tő képet mutatok rola hogy milyen kivitelü.

http://kepfeltoltes.hu/101022/K_p0049_www....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/101022/K_p0047_www....ltoltes.hu_.jpg

bosch szám alapján ne indulj el...

delphi vagy behr fűtésrendszer?

vagy írj egy vázszámot...(ez lenne a legegyszerűbb)

és akkor megtudjuk mondani mi van benne+gyári számot.

Link to comment
Megosztás:

bosch szám alapján ne indulj el...

delphi vagy behr fűtésrendszer?

vagy írj egy vázszámot...(ez lenne a legegyszerűbb)

és akkor megtudjuk mondani mi van benne+gyári számot.

Szia, én nemrég javítottam, ami abból állt, hogy szétpattintottam a műanyag házat, a motort kiszedtem, óvatosan szétszedtem, és megragasztottam pillanatragasztóval benne a mágnest, mert az eredeti ragasztás elengedte, így nem a motor tengelye forgott, hanem a mágnes rezgett a házában, vagy néha csak a tengely rezgett egy helyben. ennyi volt a baja mindössze.

Link to comment
Megosztás:

Szia, én nemrég javítottam, ami abból állt, hogy szétpattintottam a műanyag házat, a motort kiszedtem, óvatosan szétszedtem, és megragasztottam pillanatragasztóval benne a mágnest, mert az eredeti ragasztás elengedte, így nem a motor tengelye forgott, hanem a mágnes rezgett a házában, vagy néha csak a tengely rezgett egy helyben. ennyi volt a baja mindössze.

jó,jó csak azt nem tudjuk hogy a mi annak a vacaknak a baja...

Link to comment
Megosztás:

jó,jó csak azt nem tudjuk hogy a mi annak a vacaknak a baja...

Sziasztok,

Nálam a következő volt a hibajelenség: néha egyik végállásban kihajtotta a csappantyút és attól kezdve leállt, ebben a helyzetben maradt, meg se nyikkant, levettem a motort mechanikával, megmozgattam a tengelyt, és már forgott is, persze a kábel rá volt csatlakoztatva. Ekkor szétpattintottam a műanyag házat, abból kipattintottam a motort, és vezérlés alatt , mikor forgott megpróbáltam lefogni majd elengedni, újra indul-e. Így tudtam előidézni a hibát, mert többször is sikerült a tengelyt "megállítanom", (csak egy helyben rezgett). Hogy tudjam nem vezérlési hiba, ezért megpróbáltam 12V500 mA-es egyenáramú tápról ugyan ezt,és szintén sikerült. Így tudtam meg, hogy a motorban van a hiba, azt kicsit macerásabb szétszedni, mert jól megpréselték az összetartó nyelveket, de én azokat nem is hajtottam vissza, mivel láttam, hogy a műanyag ház tökéletesen össze fogja tartani a motort, így csak visszaraktam a fedelét és belepattintottam a műanyag házba. Azóta jól működik.

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nálam a következő volt a hibajelenség: néha egyik végállásban kihajtotta a csappantyút és attól kezdve leállt, ebben a helyzetben maradt, meg se nyikkant, levettem a motort mechanikával, megmozgattam a tengelyt, és már forgott is, persze a kábel rá volt csatlakoztatva. Ekkor szétpattintottam a műanyag házat, abból kipattintottam a motort, és vezérlés alatt , mikor forgott megpróbáltam lefogni majd elengedni, újra indul-e. Így tudtam előidézni a hibát, mert többször is sikerült a tengelyt "megállítanom", (csak egy helyben rezgett). Hogy tudjam nem vezérlési hiba, ezért megpróbáltam 12V500 mA-es egyenáramú tápról ugyan ezt,és szintén sikerült. Így tudtam meg, hogy a motorban van a hiba, azt kicsit macerásabb szétszedni, mert jól megpréselték az összetartó nyelveket, de én azokat nem is hajtottam vissza, mivel láttam, hogy a műanyag ház tökéletesen össze fogja tartani a motort, így csak visszaraktam a fedelét és belepattintottam a műanyag házba. Azóta jól működik.

Remélem tudtam segíteni.

Nekem is ez volt a baj én is megcsináltam amit te leirtál, de nekem utána sem javult meg.Kezembfogva simán müködöt terheléssel meg csak az eggyik irányba elment és megállt,vagy csak rezget.vagymegsem mozdult. A Bosch szám azért kellene mertvan fogasléces is és nekem meg ilyen kéne ami a képen láthato.

Link to comment
Megosztás:

bosch szám alapján ne indulj el...

delphi vagy behr fűtésrendszer?

vagy írj egy vázszámot...(ez lenne a legegyszerűbb)

és akkor megtudjuk mondani mi van benne+gyári számot.

A fütés rendszer én ugy tudom Delphi de a szervomotor Bosch rajta,azért kellene a Bosch-nak a pontos száma mert van fogasléces is.Nekem meg olyan van mint a képen,és postán küldenének és nem akarom hogy más fajtát küljönek.

Alvázszám:WOLOTGF48Y5144720.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.