Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

tudja valaki hogy 2.0dti y20dth astranak melyik tipusú adagolója van vp44 psg5 vagy vp44 psg16?csak azért kérdem mert most olvastam,hogy a psg16-ost állitolag nem lehet javitani és felújítani sem mert a bosch nem gyártot hozzá alkatrészt és technologia sincs rá.igaz ez?2004-es évjárat

http://www.turbo-tec.eu/hu/index.php?page=sub_pumps

http://www.dieselgodollo.hu/index_elemei/dieseltechnika.html lap közepén irja

Link to comment
Megosztás:

tudja valaki hogy 2.0dti y20dth astranak melyik tipusú adagolója van vp44 psg5 vagy vp44 psg16?csak azért kérdem mert most olvastam,hogy a psg16-ost állitolag nem lehet javitani és felújítani sem mert a bosch nem gyártot hozzá alkatrészt és technologia sincs rá.igaz ez?2004-es évjárat

http://www.turbo-tec.eu/hu/index.php?page=sub_pumps

Nem tudom milyen cég ez, jól előadják magukat. :P

Kíváncsi vagyok mennyiért melóznak ezek, árat nem találtam sehol még csak hozzávetőlegeset se, tuti nem két pengő egy egy ilyen operálás. :D

Wessz a szaki ezekben a kérdésekben / melókban kíváncsi vagyok mit mond majd rá.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Valaki meg tudná esetleg mondani azoknak a rögzítőcsapoknak az átmérőjét, hosszát amivel le kell rögzíteni a vezérműtengelyt és az adagoló tengelyt. illetve hogy a képen melyik a spanoló görgő? A T vagy a G jelzésű kerék?

Szia!

A vezérműszíj ház fekete burkolatát rözitő csavarok közül az egyiket csavard be a feljebb lévő bordás kerékben levő 2 lyuk valamelyikébe, az való hozzá, azzal lehet rögziteni!!!!! Utána a 2 bordás kereket középen, ahol majdnem összeérnek , jelöld egymáshoz egy fehér vékony krétával pontosan, meg a felső vezérműtengely kerekét is a széléhez és utána bármikor vissza tudod állítani az eredeti helyzetükbe és nem lehet gond belőle ha el is mozdulnának egymástól.Nem ördöngős dolog, lényeg, hogy türelemmel,odafigyeléssel csináld és akkor biztos a siker.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Fagyállót szeretnék cserélni a gépemben.

Olvastam pár oldallal visszább, hogy valaki "piros G12-es" cuccot ajánlott.

Maradjak a gyárinál vagy keressem meg ezt a G12-est?

Másik: semmi extra nincs, csak leeresztem a csavarral a folyadékot és bekeverem 1:1 arányban desztillált vízzel?

Mennyi lötty megy bele pontosan?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Fagyállót szeretnék cserélni a gépemben.

Olvastam pár oldallal visszább, hogy valaki "piros G12-es" cuccot ajánlott.

Maradjak a gyárinál vagy keressem meg ezt a G12-est?

Másik: semmi extra nincs, csak leeresztem a csavarral a folyadékot és bekeverem 1:1 arányban desztillált vízzel?

Mennyi lötty megy bele pontosan?

Köszi előre is.

maradj a gyárinál :P

abból baj nem lehet :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Igaz nem az Astrammal van a gond, hanem egy Opel Meriva z17dth motorkódú 1,7cdti 101Le autóval.

Menet közben minden előzmény nélkül gondol egyet és leáll a motor. rögtön nem indul el, de pár perc múlva már indul. Hibakódot kiolvasták belőle és a következő volt P0093. Hol kell keresnem a hibát, mi okozza ezt a hibát?

Segítségeteket előre is köszi!

Robi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Igaz nem az Astrammal van a gond, hanem egy Opel Meriva z17dth motorkódú 1,7cdti 101Le autóval.

Menet közben minden előzmény nélkül gondol egyet és leáll a motor. rögtön nem indul el, de pár perc múlva már indul. Hibakódot kiolvasták belőle és a következő volt P0093. Hol kell keresnem a hibát, mi okozza ezt a hibát?

Segítségeteket előre is köszi!

Robi

Angol megy? :D

P0093 Fuel System Leak Detected - Large Leak

I THINK YOU MUST INSPECT THE NEW INJECTORS IF THEY WORK PROPERLY OR FIXED CORECTLY

Link to comment
Megosztás:

Mivel elötte nem volt vele gond vezérműszíjat nem rakták rá jól, a többi költség meg a szerelőt terheli. Ennyi, vidd vissza, szedesd szét!

Sziasztok!

Szétszedettem, nem a vezérlés lett rosszul összerakva. :D

Viszont az lenne a kérdésem, hogy az normális-e, hogy az EGR és a turbó felé menő vákuumcső is 2-3 mp alatt lelevegősödik, egyedül a vákuumszivattyú felé stabil (leállított motor mellett)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Őrült nagy problémám van a géppel (legalább is nekem az ).

Estére mikor indultam haza melóból,ráadtam a gyújtást és nem világított a töltés visszajelző lámpa a műszerfalon.

Indítottam,igaz észre lehetett venni,hogy egy picit mintha megtorpanna,de beindult,és picivel 1000 felett pörgött a motor,nem pedig 800-on ahogy szokott,na mindegy,mire az utca végére értem,és megálltam a keresztődésbe már jó volt.De amikor itthon beálltam a garázsba,égett szag ütötte meg az orromat,gépháztető felnyit,és beszagol,az ékszíj felöli oldalon lehetett érezni,valami égett gumi szagot.

Mondom kivillogtatom,gyújtást rá adva hallom,hogy felpörög a kormány szervó motorja (gyújtásnál? :P ),tudtommal csak mikor beindul a moci akkor kéne felpörögnie,nem? Kivillogtattam,hibakódot nem dob.Előfordulhat,hogy megszorult a generátor,és nem tölt,ezáltal az ékszíj csak csúszik rajta,és azért van égett szaga?Sajna kimérni nem tudom,mert nincsen műszerem :D

Van valakinek tippje mi lehet a gond?

Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Mondom kivillogtatom,gyújtást rá adva hallom,hogy felpörög a kormány szervó motorja (gyújtásnál? :P ),tudtommal csak mikor beindul a moci akkor kéne felpörögnie,nem? Kivillogtattam,hibakódot nem dob.Előfordulhat,hogy megszorult a generátor,és nem tölt,ezáltal az ékszíj csak csúszik rajta,és azért van égett szaga?Sajna kimérni nem tudom,mert nincsen műszerem :D

Van valakinek tippje mi lehet a gond?

Segítséget előre is köszönöm!

feszabályzó vagy diodahíd adta meg magát a generátorban

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Őrült nagy problémám van a géppel (legalább is nekem az ).

Estére mikor indultam haza melóból,ráadtam a gyújtást és nem világított a töltés visszajelző lámpa a műszerfalon.

Indítottam,igaz észre lehetett venni,hogy egy picit mintha megtorpanna,de beindult,és picivel 1000 felett pörgött a motor,nem pedig 800-on ahogy szokott,na mindegy,mire az utca végére értem,és megálltam a keresztődésbe már jó volt.De amikor itthon beálltam a garázsba,égett szag ütötte meg az orromat,gépháztető felnyit,és beszagol,az ékszíj felöli oldalon lehetett érezni,valami égett gumi szagot.

Mondom kivillogtatom,gyújtást rá adva hallom,hogy felpörög a kormány szervó motorja (gyújtásnál? :P ),tudtommal csak mikor beindul a moci akkor kéne felpörögnie,nem? Kivillogtattam,hibakódot nem dob.Előfordulhat,hogy megszorult a generátor,és nem tölt,ezáltal az ékszíj csak csúszik rajta,és azért van égett szaga?Sajna kimérni nem tudom,mert nincsen műszerem :D

Van valakinek tippje mi lehet a gond?

Segítséget előre is köszönöm!

Szia!

Nekem is pontosan így ment tönkre a generátor, a diódahíd elégett. Menni lehetett az autóval viszont, nem volt kormányszervóm.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is pontosan így ment tönkre a generátor, a diódahíd elégett. Menni lehetett az autóval viszont, nem volt kormányszervóm.

Szia!

Ma reggelre lemerült úgy az akksim,hogy nem bírtam feltámasztani a gépet,délig töltöttem az akksit majd sikerült életet lehelnem bele,aztán most elektromos dokinál van,de nekem sem volt szervóm,és ma már világitott a töltés visszajelző is.

Az a dióda híd sok ropogósba kerül?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma reggelre lemerült úgy az akksim,hogy nem bírtam feltámasztani a gépet,délig töltöttem az akksit majd sikerült életet lehelnem bele,aztán most elektromos dokinál van,de nekem sem volt szervóm,és ma már világitott a töltés visszajelző is.

Az a dióda híd sok ropogósba kerül?

Astra G Y20dth 2.0 DTi 2003 van nekem. Nekem 70 Euróba + munkadíba fájt Kb 100 Eurót fizettem érte 1 éve.Attól függ milyeg allapotban van a generátor mit kell még javítani .Igaz én szlovákiából vagyok nem tudom milyen árak aktuálissak Magyarországon,de gondoltam információnak meg teszi.

Link to comment
Megosztás:

Astra G Y20dth 2.0 DTi 2003 van nekem. Nekem 70 Euróba + munkadíba fájt Kb 100 Eurót fizettem érte 1 éve.Attól függ milyeg allapotban van a generátor mit kell még javítani .Igaz én szlovákiából vagyok nem tudom milyen árak aktuálissak Magyarországon,de gondoltam információnak meg teszi.

Köszönöm az infót! Még anno az F astrám generátorát ilyen 23-25 ezerért újították fel (2009 Szeptember körül).Parázok rendesen,nehogy elkerülje a 30-as számot.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infót! Még anno az F astrám generátorát ilyen 23-25 ezerért újították fel (2009 Szeptember körül).Parázok rendesen,nehogy elkerülje a 30-as számot.

Nekem is ugyanez volt a bajom 2 éve ugyanezekkel a tünetekkel. Öreg szaki 25-ezerért cserélte hidat, eléget a gyári zárlatos akksi miatt ami 7 évet birt. Hitachi generátor, nem a legerőseb pontja a kocsinak....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma reggelre lemerült úgy az akksim,hogy nem bírtam feltámasztani a gépet,délig töltöttem az akksit majd sikerült életet lehelnem bele,aztán most elektromos dokinál van,de nekem sem volt szervóm,és ma már világitott a töltés visszajelző is.

Az a dióda híd sok ropogósba kerül?

24 eFt-t fizettem a generátor felújításért (1 év garancia, ránézésre is mintha új lenne), + le-/felszerelés, amivel együtt beleszaladt a 30-ba.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma reggelre lemerült úgy az akksim,hogy nem bírtam feltámasztani a gépet,délig töltöttem az akksit majd sikerült életet lehelnem bele,aztán most elektromos dokinál van,de nekem sem volt szervóm,és ma már világitott a töltés visszajelző is.

Az a dióda híd sok ropogósba kerül?

generátor

2 év garancia

Én megszívtam a felújítással, mert szar cuccokat lehet venni a hitachi-hoz. Már előre megmondta a villamosság szerelő !!!!

Nem hittem neki :-D, de igaza lett.

Már korábban is leírtam, de írok pár sort.

A lényeg az, hogy felújítás után pár hónapra a szénkefe tokja ami magában a fesszabályzó , megolvadt, majd a szénkefe kifordult ami zárlatot okozott.

Ha nem sikerült volna áramtalanítani akkor ki is gyulladhatott volna. Füstölt, rotyogott a lakk mint az állat. Egy vödör víz is kellett neki, mert nem akarta abbahagyni áramtalanítás után sem

Vettem rá egy alig futott bontottat, így ez a harmadik. Ez egyenlőre jó kop-kop

Mellesleg a felújításhoz csak az alkatrészek kerültek 22 ezerbe, ha jól emlékszem, mert akkor már csapágyazva is lett, de hiába.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanez volt a bajom 2 éve ugyanezekkel a tünetekkel. Öreg szaki 25-ezerért cserélte hidat, eléget a gyári zárlatos akksi miatt ami 7 évet birt. Hitachi generátor, nem a legerőseb pontja a kocsinak....

Akkor lehet,hogy nekem is a híd égett el,mert mint korábban írtam,igen csak égett szag volt a motortérben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.