Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Nálam is felütötte a fejét az 1. jelenség. Tolatólámpa pislákol, első fényszóró pislákol, belső világítás pislákol. Egyenlőre még csak alapjáraton, ha emelem a fordulatot akkor jó.

Akkor inkább vegyek új generátort??? felesleges javítgatni??....( 120 000 km van a kocsiba...Y17DT)

hy

nekem most csinálták a generátorom egy hete,diodasor,csapágyak,csuszogyürü,20000ft és fél év garanciát adtak a diodasorra,de ha 31000ft az új akkor elgondolkodtató hogy érdemes e megcsináltatni a régit

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Astra G-t 1,7 cdti motorral.Az autóban 180000 km van 3,5 éves ,cégautó volt.Nagyon szép állapotban van végig szervizelt,szervizkönyvvel.

Most csinálták meg rajta a nagy szervizt.Szerintetek szabad ilyen sok km-t futott autót megvenni? Ha igen akkor mire kellene figyelnem.

Előre is köszi.

üdv

Link to comment
Megosztás:

A 120.000 km csak óra szerint. :lol:

Én nem tudom milyen Y17DT lehet ez, de hogy 120e-nél már összefossa magát a generátor, másnál a turbó, a harmadiknál maga a tulaj a sok hibától.

Ezért hihetetlen számomra...

Akárcsak az öregem OFF Citroenje OFF anno.

8 évesen 80 ezer km.

10 évesen komplett adagolócsere Format C: -100.000 Ft ...

Csak egyszer, de csak egyszer ha szétbaltázhatnám a fejét és kitehetném a Hungária-Kerepesi sarkára aki átveri és tévedésben tartja az autós népet ilyen és hasonló dolgokkal...

AtiZafi-val vedd fel a kapcsolatot.

Szia!

Igaz nem mindegyik autónál megy tönkre ugyanaz az alkatrész ugyanannál a km-nél,csak érdekesség képen írom le,hogy nekem amikor idén Szeptemberben cserélte a szerelő a diódasort a gencsiben,azt mondta,hogy ezeknél kb 200 000 km körül szokott meghalni a diódasor. Persze ez autónként változó,ettől függetlenül lehet kevesebb,ill. több km is az autóban amikor ez a hiba előjön.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Astra G-t 1,7 cdti motorral.Az autóban 180000 km van 3,5 éves ,cégautó volt.Nagyon szép állapotban van végig szervizelt,szervizkönyvvel.

Most csinálták meg rajta a nagy szervizt.Szerintetek szabad ilyen sok km-t futott autót megvenni? Ha igen akkor mire kellene figyelnem.

Előre is köszi.

üdv

A kilóméter szindrómát verd ki a fejedből: állapot alapján kell venni autót.

Nagyszervíz ez így elég tág fogalom, mit , mikor cseréltek benne, ki cserélte nyomon követhető-e stb.

Lehetőleg független helyen méresd körbe festékrétegmérővel, hallgasd meg lehetőleg hidegen, majd azt követően melegen, hogy van-e a görgöknek, szíjnak olyan hangja, ami arra utal, hogy esetleg mégsem cserélték volna ki.

Kicsit túráztasd meg, nem e nagyon ökli a füstöt.

Aztán ha már független szervízben vagy, lehetőség szerint nézd meg alulról, emeltesd fel, nézd végig a kipuffogót, féltengelyt, fékeket, futóművet, stb.

Ellenőrízd a szervízkönyvet ha van, és annak alapján mit és mikor kell / kellett volna kicserélni a cégnek, ezek megtörténtek-e szervízkönyv bejegyzése szerint is.

Az összes apróságot, ideértve az elektomos dolgokat nyúzzad, próbáld ki, használd a klímát, működik e rendesen, kattan-e, bekapcsol-e.

Lehetőség szerint tegyétek gépre, hibakódot tárolt-e, van más amit meg lehet tudni OBD-n keresztül esetleg.

Rengeteg trükk is van, amivel át lehet ejteni az ember fejét.

Vidd el egy próbaútra, de lehetőleg ne 4-5 km-re, /mert üzemi hőmérsékletre kb. 10 km alatt melegszik fel/ hanem legalább 40-50-re, legjobb lenne autópályára, ahogy én tettem anno az enyémmel.

Persze ezek mind mind saját költségek, de ha itt felmerül valami komolyabb hiba akkor mindjárt más az ásás.

A kilométer szerintem valós.

Vannak extrém km-ek is, bár ez már H: lsd. EZT, de nem ez a jellemző, hogy 3 éves kocsival mennek ennyit.

Ezt tuti megveszi gyorsan valami cég 1.650-ért, 1.7-ért, visszapattintja a kilómétert 70-90 körülire és már adja is 2.300.000-ért ez tuti. :D

A tag aki megveszi meg csodálkozik ha valami komolyabb baj felmerül, hogy némmá' fostos H Astra széthullik 120.000-nél, na így kezdődnek a legendák. :lol:

A kocsi amit kinéztél kedvelt céges kocsi, az enyémet pl. 90%-ban autópályán használták /2.5 évesen vettem 140.000-rel/, ami inkább előny mint hátrány.

Ha odafigyelsz és rendben tartod, akkor elmegy ez a Z17DTL 350-400-at simán elhiheted.

Olvasd el ezt a kis szösszenetet: ITT

Röviden ennyi, én ezeket néztem/csináltam meg anno, a kereskedésben meg végül is kellemeset csalódtam. / Er-Mobil Kft Vác/

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igaz nem mindegyik autónál megy tönkre ugyanaz az alkatrész ugyanannál a km-nél,csak érdekesség képen írom le,hogy nekem amikor idén Szeptemberben cserélte a szerelő a diódasort a gencsiben,azt mondta,hogy ezeknél kb 200 000 km körül szokott meghalni a diódasor. Persze ez autónként változó,ettől függetlenül lehet kevesebb,ill. több km is az autóban amikor ez a hiba előjön.

Na igen, normális-korrekt szerelő, aki látott pár ilyet az tudja, hogy nem esik szét 100-120 körül, majd el is mondja, hogy sacc/kábé tapasztalatai szerint mennyinél adja meg magát.

10-ből 1 amit ütöttek vágtak, csak rövid távon használtak, stb.

Link to comment
Megosztás:

Na igen, normális-korrekt szerelő, aki látott pár ilyet az tudja, hogy nem esik szét 100-120 körül, majd el is mondja, hogy sacc/kábé tapasztalatai szerint mennyinél adja meg magát.

10-ből 1 amit ütöttek vágtak, csak rövid távon használtak, stb.

Így van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm a gyors választ.

Van ismerősöm egy közeli szervizben aki meg tudja nézetni amiket felsoroltál.

Ami engem kicsit aggaszt,hogy nagyon sokat lehet hallani arról, hogy az üzemagyag miatt tönkre megy a porlasztó csúcs(nem tudom a pontos nevét), és ezeket nagyon drágán cserélik.

Ezt nem lehet előre kiszűrni motordiagnosztikával?Ezeket hány kilométerenként kell cserélni?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Egy tank kiszedés sosem egyszerű az tuti.

Biztos, hogy működik mondjuk nem egy Ezerkettes Lada ablakmosó tartályának kiszedésének egyszerűségével,de csak ez lehet a "legtisztább", leghatékonyabb, egyben legköltségesebb módja szvsz.

Szerencsére nincs tapasztalatom, majd jön valaki és eligazít.

Ma voltam szakszervízben, ahol a szűrő előtt "megbontották" a rendszert, majd egy a rendszer légtelenítésére használt elektromos pumpát csatlakoztattak, amivel majd 50 litert sikerült kinyerni, majd megbontották az ülés alatti tank-nyílást és még onnan is kb 2 lityó kijött. Majd feltöltöttük a rendszert kb 10 liter gázolajjal majd ugyanezen szivattyúval feltötöttük a tank és a szűrő közti rendszert. Ezt követően kb 10. indításra elindult a motor (kitermelve a szűrő mögötti befecskendező rendszerbe jutott benzint).

Az egész kb 1.5 óra. Emellett 10.000 erős magyar forint bánta... :-(

Tanúságképen minden kedves Opel márkatársnak :-) Kellemers Ünnepeket és BÚÉK 2012!

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam szakszervízben, ahol a szűrő előtt "megbontották" a rendszert, majd egy a rendszer légtelenítésére használt elektromos pumpát csatlakoztattak, amivel majd 50 litert sikerült kinyerni, majd megbontották az ülés alatti tank-nyílást és még onnan is kb 2 lityó kijött. Majd feltöltöttük a rendszert kb 10 liter gázolajjal majd ugyanezen szivattyúval feltötöttük a tank és a szűrő közti rendszert. Ezt követően kb 10. indításra elindult a motor (kitermelve a szűrő mögötti befecskendező rendszerbe jutott benzint).

Az egész kb 1.5 óra. Emellett 10.000 erős magyar forint bánta... :-(

Tanúságképen minden kedves Opel márkatársnak :-) Kellemers Ünnepeket és BÚÉK 2012!

Na ez jó hír.

Gratulálok a sikerhez.

Én ha így jártam volna a 3x10.000-et sem sokkallnám.

Mondtak valami mellékhatást a jövőre nézve?

Ennyi pénzért én is bebenzinelek, megnézem hogy csinálják a fenti műveletet élőben. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm a gyors választ.

Van ismerősöm egy közeli szervizben aki meg tudja nézetni amiket felsoroltál.

Ami engem kicsit aggaszt,hogy nagyon sokat lehet hallani arról, hogy az üzemagyag miatt tönkre megy a porlasztó csúcs(nem tudom a pontos nevét), és ezeket nagyon drágán cserélik.

Ezt nem lehet előre kiszűrni motordiagnosztikával?Ezeket hány kilométerenként kell cserélni?

Köszönöm

Talán ki lehet szűrni, talán nem, de az biztos, ha nem gondolsz rá akkor tuti elmegy még ugyanennyit, ha meg minden nap ezen aggódsz akkor tuti bekövetkezik a krach.

Ami az üzemanyagot illeti: a magasnyomású szivattyú érzékeny eléggé és ami sokba kerül elsősorban.

De hiszen ha céges autó volt akkor nemhiszem hogy valami kókler kútnál netalántán kókány módon kannázták volna.

Vedd fel a kapcsolatot a céggel és máris 2 legyet ütsz egy csapásra: tudakold meg hol tankoltak, hol volt szerződés esetleg; ki hogy de inkább hol használta; pályán nem pályán, faggasd őket az előéletéről, stb. stb.

Hidd el muszáj utánajárni ezeknek kőkeményen, mert most tudsz sokat spórolni.

A kilóméterből ítélve nemhiszem hogy a sok helyen fostos pesti utakon tekert bele ennyit.

Elmondom neked kannázni is lehet csak kellő körültekintéssel és atomi szinten történő szűréssel. :lol:

Első és legfontosabb hatalmas szaktudással bíró mester mind fölött: Wessz, tehát: W E S S Z from Törökbálint.

Adok pár linket ami még hasznos lehet: Az öreg Benedeczki

A keceli közösnyomócsöves kommandó

Nyíri

A gödöllői májsztró

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Y17DT, G astra ma álló helyzetben felpörgettem a motort, erre beíródott egy P0500 hiba. Néztem itt a fórumon egy válaszban volt, kipufogó gáz elvezetésének a problémája okozt, habár a hiba a P0500=Járműsebesség-jeladó funkció-rendellenességre vonatkozik. Volt már valakinek ilyen jellegű problémája? Igazándiból az autó lomhább az átlagosnál, de most még elfogadhatóan megy.

Link to comment
Megosztás:

Talán ki lehet szűrni, talán nem, de az biztos, ha nem gondolsz rá akkor tuti elmegy még ugyanennyit, ha meg minden nap ezen aggódsz akkor tuti bekövetkezik a krach.

Ami az üzemanyagot illeti: a magasnyomású szivattyú érzékeny eléggé és ami sokba kerül elsősorban.

De hiszen ha céges autó volt akkor nemhiszem hogy valami kókler kútnál netalántán kókány módon kannázták volna.

Vedd fel a kapcsolatot a céggel és máris 2 legyet ütsz egy csapásra: tudakold meg hol tankoltak, hol volt szerződés esetleg; ki hogy de inkább hol használta; pályán nem pályán, faggasd őket az előéletéről, stb. stb.

Hidd el muszáj utánajárni ezeknek kőkeményen, mert most tudsz sokat spórolni.

A kilóméterből ítélve nemhiszem hogy a sok helyen fostos pesti utakon tekert bele ennyit.

Elmondom neked kannázni is lehet csak kellő körültekintéssel és atomi szinten történő szűréssel. :lol:

Első és legfontosabb hatalmas szaktudással bíró mester mind fölött: Wessz, tehát: W E S S Z from Törökbálint.

Adok pár linket ami még hasznos lehet: Az öreg Benedeczki

A keceli közösnyomócsöves kommandó

Nyíri

A gödöllői májsztró

Köszi még egyszer.

A kocsin jó pár szlovák(vagy cseh) pályamatricát láttam,remélem, hogy ez a sok km nagy része a pályán ment bele.

Jövő héten utána járok a dolgoknak.

Boldog Karácsonyt

Link to comment
Megosztás:

Köszi még egyszer.

A kocsin jó pár szlovák(vagy cseh) pályamatricát láttam,remélem, hogy ez a sok km nagy része a pályán ment bele.

Jövő héten utána járok a dolgoknak.

Boldog Karácsonyt

Igazán nincs mit.

Ezek már jó jelek.. :lol:

Neked is Boldog Karácsonyt.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok érdekelne hogy mire jó a map szenzor?

ez a hiba a tempomat beszerelése óta van . mondták hogy ebben mechanikus van és valami másfélét kéne beépíteni így nem volna hiba jel

különösebben nem befolyásol semmit

5.ben 110 120 között villantja a lámpát és addig ég amíg le nem veszem a gyújtást. újra indítva nincs jel amíg nem tolom rendesen neki ismét.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok érdekelne hogy mire jó a map szenzor?

ez a hiba a tempomat beszerelése óta van . mondták hogy ebben mechanikus van és valami másfélét kéne beépíteni így nem volna hiba jel

különösebben nem befolyásol semmit

5.ben 110 120 között villantja a lámpát és addig ég amíg le nem veszem a gyújtást. újra indítva nincs jel amíg nem tolom rendesen neki ismét.

amit az első mondatodban írsz az úgy ahogy van hülyeség: "mechanikus" "nem befolyásol semmit"

egy kép róla http://www.onlineautomotive.co.uk/ProductImages/MS026.jpg

A tempomattal nincs összefüggésben, viszont el tud koszolódni.

Illetve befolyásolják a vákuumcsövek, vákuumszelepek, egyszóval valami működési zavar lehet a töltőnyomás körül, de ekkor egy P1125-ös hibakódnak kellene lennie

Link to comment
Megosztás:

köszi, a motortérben merre találom az adagoló tetején esetleg?

megtisztogatnám.

ez a hiba tempomat beszerelése óta létezik wessz kolléga hekelt valamit anno ő mondta hogy valami nyavalyát ki kéne cserélni és akkor nem lesz hibajelzés

biztos én feledtem el miről is van szó nem most volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs, hogy itt próbálok infót szerezni, de ahogy olvasgattam a fórumot nálatok elég nagy a mozgás.

Szóval van egy x22dth motoros frontim, bizonyíthatóan kevés km-el(gyakorlatilag új). Motorja szépen jár, alapjárata egyenletes, sima pneumatikus(nagy-fényes 7188D cikkszámú) egr-el szerelve, aminek tisztítása után is produkálja a következőket:

Első indításkor a sárga kontroll lámpa égve marad, ami a legkisebb autómozdításra (és nem feltétlen gázadásra) kialszik.

Néha hirtelen fordulat ejtésre - kuplung benyom - szintén bevillan, majd kialszik.

1-2-3-ban pörgetve a lámpa nem jelentkezik, azonban 4-ben és 5-ben 3300 körül kigyullad és különösen 5-ben elvész az erő(szükség mód). Sztem a műa. csövek épek...

Mi lehet a probléma?Rárakatnám gépre is, de hátha tapasztaltatok hasonlót és nem kellene kísérletezni.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

üdv ma vettem észre hogy már meleg motornál is ugrál az alapjárat mi okozhatja a tüneteket?

olyan mint valami tuning program

szia, mi a motorkód? Y17DT-nél a MAP szenzor, az EGR szelepet vezérlő vezérlő mágnesszelep alatt van. Ezt le kell bontani, hozzáférhető , könnyű szerelésű, pár csavar. A MAP szenzort egy lemez tartja a helyén, a csavart eltávolítva a lemezzel együtt óvatosan mozgatva szedhető ki. óvatosan tisztítsd, én fogpiszkálóval is takarítottam+ féktisztítóval, de ügyeltem arra,hogy a fogpiszkálóval nehogy túl mélyre nyúljak bele, megsérülhet, de oly mértékben állt benne a korom, h csak így tudtam kitisztítani.

A beírt hibát ki kell derítened, mert több minden okozhat ilyet, pl EGR szelep koszos, légtömegmérő stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hónapok óta időnként rántott egyet-egyet az autó (y17dt). A szerelőm azt ajánlotta, hogy vegyük ki a fejszelepet, és ultrahangos tisztítóval megpróbálják kipucolni. Közben kaptam kölcsön egy szelepet, ami elméletileg jó. Adagolóelektronika javításkor kicseréltették ezt is az ismerőssel a gari miatt, ezt kaptam kölcsön…

Ma gyártottam hozzá kulcsot, és kicseréltem…Eléggé eldugták, el lehet vele játszani.

A gondom az, hogy összeszerelés után igen sokat kellett köszörülni, hogy elinduljon. Miután elindult nagyon ingadozik a fordulatszám, nem csak alapjáraton, hanem akkor is ha megemelem…Gondolom lelevegősödött a rendszer. De öt perc járatás után is változatlan a helyzet. Menni nem mertem vele…..

Átnéztem újra mindent, elméletileg minden a helyén….Most pöcröf indul de ingadozik…

Szerintetek mit tegyek? Ezen légtelenítési lehetőség tudtommal nincs. Járassam még, vagy cseréljem vissza a szelepet?

Köszönettel:Jantek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hónapok óta időnként rántott egyet-egyet az autó (y17dt). A szerelőm azt ajánlotta, hogy vegyük ki a fejszelepet, és ultrahangos tisztítóval megpróbálják kipucolni. Közben kaptam kölcsön egy szelepet, ami elméletileg jó. Adagolóelektronika javításkor kicseréltették ezt is az ismerőssel a gari miatt, ezt kaptam kölcsön…

Ma gyártottam hozzá kulcsot, és kicseréltem…Eléggé eldugták, el lehet vele játszani.

A gondom az, hogy összeszerelés után igen sokat kellett köszörülni, hogy elinduljon. Miután elindult nagyon ingadozik a fordulatszám, nem csak alapjáraton, hanem akkor is ha megemelem…Gondolom lelevegősödött a rendszer. De öt perc járatás után is változatlan a helyzet. Menni nem mertem vele…..

Átnéztem újra mindent, elméletileg minden a helyén….Most pöcröf indul de ingadozik…

Szerintetek mit tegyek? Ezen légtelenítési lehetőség tudtommal nincs. Járassam még, vagy cseréljem vissza a szelepet?

Köszönettel:Jantek

Megoldódott!Visszacseréltem a szelepeket és jó lett....Ennyit a "bontott,de biztosan jó" alkatrészekről...

Jantek

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy ha az autó (2.0 DTI Astra G) ha 10-12 óránál tovább áll akkor, ugyan pöccre beindul, de 5-10 másodperc után leáll. Majd csak sok-sok önindítózással keservesen indul be. Utána egész nap tökéletes. Azt mondták valahol lelevegősödik, erre én már minden résolajcsövet kicseréltem, a travezgyűrüket a porlasztóknál, visszacsapószelepet iktattam be, de ugyan úgy csinálja. Ha valakinek bármilyen ötlete van szívesen veszem! Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy ha az autó (2.0 DTI Astra G) ha 10-12 óránál tovább áll akkor, ugyan pöccre beindul, de 5-10 másodperc után leáll. Majd csak sok-sok önindítózással keservesen indul be. Utána egész nap tökéletes. Azt mondták valahol lelevegősödik, erre én már minden résolajcsövet kicseréltem, a travezgyűrüket a porlasztóknál, visszacsapószelepet iktattam be, de ugyan úgy csinálja. Ha valakinek bármilyen ötlete van szívesen veszem! Köszönöm!!

kell találni egy meg bízható szerelőt :lol: nekem ez vált be. én Wessz személyében találtam meg a szerelőt.120 km-ről hozzá hordom a kocsit Szlovákiából.Sokat vittem ehhez ahhoz ,de igazán szak tudásal kevés szerelő bír.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.