Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Köszi!

Igen a kadett benzines volt,

X20dtl a motorkód,és az azonos motorkódú vektrához képest is nagyobbat szól.

Akkor az át lett építve valószínűleg. Mondjuk most jöttem rá, hogy az erősebbik verzióban van kettős tömegű lendkerék is, de annak te csak örülhetsz, ha a tiédben nincs :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tud nekem segíteni valaki abban hogy mitől párásodik a szélvésőm?

Esős vagy hideg időben folyamatosan párás,sőt pont előttem van egy nagy folt ami olyan mintha szalonával lenne bekenve.

Teljesen kilátástalan helyzetben vagyok ilyenkor.Szó szerint nem látok semmit. zsíroldóztam nem használok szilikonos műszerfal ápolót,ninbs fagyálószaga ha fúj a szellőző,át lett mosva a szellőző, rendszer.pollen szürő rendszeresen cserélve,Valami gyalázat igy közlekedni.Már legutóbb féktistitós rongyal próbáltam le szedni azt a valamit ami rajta van.De ahogy oda ért a folthoz csak csuszkált és macatolódik de le igazábol nem jött.

köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tud nekem segíteni valaki abban hogy mitől párásodik a szélvésőm?

Esős vagy hideg időben folyamatosan párás,sőt pont előttem van egy nagy folt ami olyan mintha szalonával lenne bekenve.

Teljesen kilátástalan helyzetben vagyok ilyenkor.Szó szerint nem látok semmit. zsíroldóztam nem használok szilikonos műszerfal ápolót,ninbs fagyálószaga ha fúj a szellőző,át lett mosva a szellőző, rendszer.pollen szürő rendszeresen cserélve,Valami gyalázat igy közlekedni.Már legutóbb féktistitós rongyal próbáltam le szedni azt a valamit ami rajta van.De ahogy oda ért a folthoz csak csuszkált és macatolódik de le igazábol nem jött.

köszi a válaszokat.

A belső levegő keringető nincs bekapcsolva, vagy nem ment tönkre, és így zárva maradt? Mert ez okozhatja... ;)

Link to comment
Megosztás:

A belső levegő keringető nincs bekapcsolva, vagy nem ment tönkre, és így zárva maradt? Mert ez okozhatja... ;)

Nem tudom:)Mik a tünetek ha tönkre ment?De elméletileg nem, mert ha olyan helyen vok (büdös van kin,Füst Szenyviz tisztító telep környéke,rossz busz, ifa megy előttem be kapcsolom és nem engedi be a szagot.Vagy legalábbis nem annyit.

köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom:)Mik a tünetek ha tönkre ment?De elméletileg nem, mert ha olyan helyen vok (büdös van kin,Füst Szenyviz tisztító telep környéke,rossz busz, ifa megy előttem be kapcsolom és nem engedi be a szagot.Vagy legalábbis nem annyit.

köszi a választ.

És ha nem kapcsolod, akkor beengedi? Mert ha akkor sem, akkor alapból zárva van, és azért párásodik...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tud nekem segíteni valaki abban hogy mitől párásodik a szélvésőm?

Esős vagy hideg időben folyamatosan párás,sőt pont előttem van egy nagy folt ami olyan mintha szalonával lenne bekenve.

Teljesen kilátástalan helyzetben vagyok ilyenkor.Szó szerint nem látok semmit. zsíroldóztam nem használok szilikonos műszerfal ápolót,ninbs fagyálószaga ha fúj a szellőző,át lett mosva a szellőző, rendszer.pollen szürő rendszeresen cserélve,Valami gyalázat igy közlekedni.Már legutóbb féktistitós rongyal próbáltam le szedni azt a valamit ami rajta van.De ahogy oda ért a folthoz csak csuszkált és macatolódik de le igazábol nem jött.

köszi a válaszokat.

Polenszürőt cseréld ki. Vagy ha nem megfelelően rakták bele, mert eléggé fifikás betenni akkor is produkálhatja ezt.

Természetesen a belső levegő keringetőt is ellenőrizd. Ha az jó akkor cseréld a pollenszürőt....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni,hátha tapasztalt már közületek ilyet vagy tud rá valamit mondani.

Astra caravan 2000 évj. Y20DTH.

Reggel,amikor beindítom normálisan indul,pár másodperc múlva kigyúllad a sárga motordiagnosztika kijelző.

Alapjáraton úgymarad viszont ha adok egy kis gázfröccsöt,akkor elmúlik.

Napközben melegen már egyik indításnál sem jön elő,és menetközben sem világít.

Köszönettel:Balázs Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni,hátha tapasztalt már közületek ilyet vagy tud rá valamit mondani.

Astra caravan 2000 évj. Y20DTH.

Reggel,amikor beindítom normálisan indul,pár másodperc múlva kigyúllad a sárga motordiagnosztika kijelző.

Alapjáraton úgymarad viszont ha adok egy kis gázfröccsöt,akkor elmúlik.

Napközben melegen már egyik indításnál sem jön elő,és menetközben sem világít.

Köszönettel:Balázs Zsolt

Ha egy hibakódot írnál, az jó lenne, így nem tudnak majd mondani semmi extrát sztem...

Link to comment
Megosztás:

Csak gyújtást adj rá, és kapcsold be- és ki a szellőztető zsalut. Hallani kell egy kis motor zaját, amint átfordítja a külső-belső levegő ajtaját.

1: hallod, a morgást, de az ajtót nem viszi- DELPHI rendszerűnél eltörött a mozgató szár.

2: nem hallod, mert már beégett a motor- DELPHI, és BEHR rendszerűnél is.

Megoldás: https://sites.google.../opelccled/home itt nézz körül.

Köszi a választ!

Gyujtás alatt zug a kis motor ki be kapcsoláskor,A pollen szűrő minden olajcserkor cserélve van.Esetleg rosszul van betéve:)

De mitől trutymákos a szélvédő és csak egy foltban?Ha szárazon áttörlöm pzs.vel akkor zöldes barnás por szerű v, mi van rajta.Gusztustalan valami:))

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy folyat a belső fűtőradiátorod. Nem fogy a hűtővized? Még nem írtad, hogy ki a szellőztető gyártója...

Ha Delphi rendszerű a szellőztetés rendszer gyártója, eltörött a rudazat, amivel mozgatja a levegő zsalut.

A fagyállóm nem fogy.Meg akkor erősen fagyáló szaga volna,nem?Én arra is gondoltam mivel már volt cserélve szélvédő nem lehet rosszul be ragasztva? És ott jut be viz?Meg kívül ahol a szélvédő és a szellőző takaró műanyag találkozik ott van egy fekete szegő ami föl van válva

A szellőztető gyártóját meg nem tudom hol kel keresni:))

Link to comment
Megosztás:

A fagyállóm nem fogy.Meg akkor erősen fagyáló szaga volna,nem?Én arra is gondoltam mivel már volt cserélve szélvédő nem lehet rosszul be ragasztva? És ott jut be viz?Meg kívül ahol a szélvédő és a szellőző takaró műanyag találkozik ott van egy fekete szegő ami föl van válva

A szellőztető gyártóját meg nem tudom hol kel keresni:))

Ez nem dieseles probléma, más topicba illik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.