Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Szia!

Attól hogy azt elállítod még nem lesz nagyobb a turbónyomás, mert van szívócső nyomásérzékelő.

A motorvezérlő figyeli a feltöltőnyomást és sárga lámpával illetve a nyomaték elvételével figyelmeztet, hogy nincs összhangban a kívánt és a valós nyomás. :)

De finoman lehet allitani. Fel tesszel egy Op-com -ot es a mert adatok elso oldalan irja a nyomast , vagyis az elo irt es a vegre hajtot. Na most ha a vegre hajtot kisebb mint az eloirt akkor a Westgate tengelynek hivot csavart ora iranyaba tekered de keveset mert ha a nyomas valoban meghaladja az eloirtat akkor egni fog a check izod. Persze allitas utan ellenorizd le hogy nem csak alap jaratba talaljon az eloirt nyomas a vegrehajtotal hanem kulonbozo fordulatba is. Ezzel csak optimizalhatod a turbot. De az igazi ha loerot akkarsz akkor a Chip-eles.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De finoman lehet allitani. Fel tesszel egy Op-com -ot es a mert adatok elso oldalan irja a nyomast , vagyis az elo irt es a vegre hajtot. Na most ha a vegre hajtot kisebb mint az eloirt akkor a Westgate tengelynek hivot csavart ora iranyaba tekered de keveset mert ha a nyomas valoban meghaladja az eloirtat akkor egni fog a check izod. Persze allitas utan ellenorizd le hogy nem csak alap jaratba talaljon az eloirt nyomas a vegrehajtotal hanem kulonbozo fordulatba is. Ezzel csak optimizalhatod a turbot. De az igazi ha loerot akkarsz akkor a Chip-eles.

Helo!

Marad a chippelés már kaptam is ajánlatot rá egy srác csinálná azt mondta 30000 pénzér 125 Le lenne :)

Bár nem tudom hogy ennyiért valós lehet e és jó e ?

Link to comment
Megosztás:

Helo!

Marad a chippelés már kaptam is ajánlatot rá egy srác csinálná azt mondta 30000 pénzér 125 Le lenne :)

Bár nem tudom hogy ennyiért valós lehet e és jó e ?

kb annyiért mennek

asszem ennél a motornál/vezérlőnél ki kell forrasztani a gyárit és berakni a helyére az írtat

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hm.. Én is gondolkodtam, hogy megcsipeltetem. DE FÉLEK TŐLE, hogy csak ártok a motornak. Ugye az enyém a 75 Le-s azt mondta a srác 90LE-re nyogodtan fel lehet húzni. No ezt én nem tudom. Ti mit gondoltok róla. Van e értelme, és mik azok a dolgok amiknek árthat a chip?

köszi

kb annyiért mennek

asszem ennél a motornál/vezérlőnél ki kell forrasztani a gyárit és berakni a helyére az írtat

Link to comment
Megosztás:

Hm.. Én is gondolkodtam, hogy megcsipeltetem. DE FÉLEK TŐLE, hogy csak ártok a motornak. Ugye az enyém a 75 Le-s azt mondta a srác 90LE-re nyogodtan fel lehet húzni. No ezt én nem tudom. Ti mit gondoltok róla. Van e értelme, és mik azok a dolgok amiknek árthat a chip?

köszi

ezt elég nehéz megmondani hogy árt vagy sem ...

sok mindentől függ, pl mennyire van korrektül megcsinálva

valójában amit csinál : megemeli a töltő nyomást ,és a befecskendezést időket és mennyiségeket módosítja

nekem kb egy féléve van benne , idáig hibátlan és imádom :)

Link to comment
Megosztás:

Hm.. Én is gondolkodtam, hogy megcsipeltetem. DE FÉLEK TŐLE, hogy csak ártok a motornak. Ugye az enyém a 75 Le-s azt mondta a srác 90LE-re nyogodtan fel lehet húzni. No ezt én nem tudom. Ti mit gondoltok róla. Van e értelme, és mik azok a dolgok amiknek árthat a chip?

köszi

Szerintem az a +15-le nem fog ártani semminek. A lényeg, hogy a srác értse a dolgát. Én csak olyanhoz vinném, aki előtte és utána is leméri padon. Inkább fizetnék érte többet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon találkoztam még olyan emberrel aki azt mondta volna hogy van 300 lóerőm, de gyűlölöm. Már feltéve hogy előtte kevesebb volt neki. :D

Te tudod miről beszélek :) hisz próbáltad , azóta szerintem durvább lett :)

(akkor asszem még csak tanulták egymást) (készül a következő lépés is :) )

na de ne offoljunk szét mindent :)

Link to comment
Megosztás:

Te tudod miről beszélek :) hisz próbáltad , azóta szerintem durvább lett :)

(akkor asszem még csak tanulták egymást) (készül a következő lépés is :) )

na de ne offoljunk szét mindent :)

Engem érdekelne, nekem is ajánlották már, hogy megcisnálják, 170 eKm lesz a motorba, és nem igazán tudom, hogy mire számítsak.

Csináltassam meg, vagy tankoljam a kocsiba inkább?

Jöhetnek a tapasztalatok PM-ben is!

Link to comment
Megosztás:

Értem értem. Biztos hogy jo lenne. Utána kerestem googlin..hmm hát. azert a NM növekedés az elég hatásosnak néz ki. Csak kérdés hogy mennyire fog kapni a szerkezet. Vajon megéri e. :)

Fogyasztásban mik a fejlemények? Jobb a fogyasztás vagy többet eszik? Ugyanolyan használat mellett. Nem kihasználva a teljes erejét. Ugyanoylan használat mellett, igy gondolom könnyebben és jobban megy...

Szerintem az a +15-le nem fog ártani semminek. A lényeg, hogy a srác értse a dolgát. Én csak olyanhoz vinném, aki előtte és utána is leméri padon. Inkább fizetnék érte többet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban írtam ide. 2.0 dti astrám van és nem akart menni az istennek se. A hiba oka a szívósor brutális eltömődése volt. A két középső szelep kb 80%-ban a többi 20-25%-ban elkormolódva. A turbónyomás érzékelőn 1cm!!!!!! vastag korom. Kitakarítás és 10 akksi lemerítése után megy szépen, a vízhőfök 80-ra beállt(eddig ingadozott) abszolút nem füstöl és még kevesebbet eszik.

Azóta szeretem vezetni.

Üdv mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Értem értem. Biztos hogy jo lenne. Utána kerestem googlin..hmm hát. azert a NM növekedés az elég hatásosnak néz ki. Csak kérdés hogy mennyire fog kapni a szerkezet. Vajon megéri e. :)

Fogyasztásban mik a fejlemények? Jobb a fogyasztás vagy többet eszik? Ugyanolyan használat mellett. Nem kihasználva a teljes erejét. Ugyanoylan használat mellett, igy gondolom könnyebben és jobban megy...

általában 1-1.5 literrel kevesebbet kér

ha megtudod állni hogy nem tolod neki :)

Link to comment
Megosztás:

általában 1-1.5 literrel kevesebbet kér

ha megtudod állni hogy nem tolod neki :)

Hmm... ennyivel kevesebbet?

Akkro ha most 5,5 az lemehet 4,5-re? Na erre lennék kíváncsi nagyon.

Én nem hajtok, max. 5-ben 2500-as fordulat. Így olyan 5,2 - 5,5 várostól függően.

Ha ez lemegy alapból 5 alá, akkor valóban megéri.

Ki kellene próbálni.... :)

Link to comment
Megosztás:

Értem értem. Biztos hogy jo lenne. Utána kerestem googlin..hmm hát. azert a NM növekedés az elég hatásosnak néz ki. Csak kérdés hogy mennyire fog kapni a szerkezet. Vajon megéri e. :)

Fogyasztásban mik a fejlemények? Jobb a fogyasztás vagy többet eszik? Ugyanolyan használat mellett. Nem kihasználva a teljes erejét. Ugyanoylan használat mellett, igy gondolom könnyebben és jobban megy...

Meg eri a chipeles, csokeni fog a fogyasztas es a lovacskak is meg erosodnek. Gyakorlatilag az elony a chipeles kovetoen a kovetkezo : Mivel a keverek jobban van optimizalva a szenyezodes is a motorba kevesebb lesz . Altalaba a chipeles abbol all ,hogy 0.2-0.3 %novelik a befecskendezet uzemanyag mennyiseget (diesel esetebe), a turbo bekapcsolasat lenebb hozzak vagyis 1800 fordulatrol mar kapcsoljon es nem 2200 fordulatnal, az elogyujtast is allitva van kb 0.5-1 fokkal . Na most a diesel esetebe azert csoken a fogyasztas mert gaz adas eseten egyszer befecskendezi az uzemanyagot es utana adagolja a levegot. Mivel a be fecskendezet uzemanyag /ido ugyan az es a levego mennyiseg nagyobb, megno az ero.A benzinesnel egy kicsit maskep van . Hatrany : a motor elettartalma csoken vagyis nem fog menni 700000km tegyuk fel hanem csak 550000-600000km de ez fug ,hogy mennyire van hajtva ,es valamivel egy kicsit a turbo is erolteteben megy . A turbok meghibasodatas nem lehet a chipre fogni vigyazat ;ezzeknek a meghibasodasat altalaba vagy a kenes hianya okoza ,vagy olaj szemet kerul ra es ki vesszi egyensulybol. Ezzeket azert adom meg mert sokan azt a hirt terjesztik ,hogy meg chipeled az autot akkor el megy a turbod hamarabb.

Link to comment
Megosztás:

általában 1-1.5 literrel kevesebbet kér

ha megtudod állni hogy nem tolod neki :)

Azért ez szerintem csak nagyobb motoroknál igaz, az én 1.8-asomnak 7.9-ről 7.3-ra ment le a fogyasztása ugyanolyan körülmények között használva, szóval sztem egy 1.4-nél már a fél literrel kisebb fogyasztásnak is örülni kell.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez szerintem csak nagyobb motoroknál igaz, az én 1.8-asomnak 7.9-ről 7.3-ra ment le a fogyasztása ugyanolyan körülmények között használva, szóval sztem egy 1.4-nél már a fél literrel kisebb fogyasztásnak is örülni kell.

Általában (jobb helyeken) többféle chiptuningot lehet kérni. Van olyan amelyik kifejezetten a fogyasztást optimalizálja, és van a teljesítmény tuning.

Link to comment
Megosztás:

Helo!

Az olajfolyásomhoz visszatérve megvan a ludas!! Az egr szelepemből folyik az olaj és a coolerból ami jön gumi cső az levezeti a szívósorra majd a blokk jobb oldalára ezért hittem azt hogy a szívósornál folyik az olaj.

De a kérdésem az hogy mit lehet ellene tenni és mennyire normális az hogy olaj van az egr-ben????!! Bróbáltam képet feltöélteni de nem vágom hogy kell :( Amúgy az oldalán ami van luk ott folyik ki nagyobb terhelésnél fröcsél is olyan 3000-res fordnál !!

Link to comment
Megosztás:

Meg eri a chipeles, csokeni fog a fogyasztas es a lovacskak is meg erosodnek. Gyakorlatilag az elony a chipeles kovetoen a kovetkezo : Mivel a keverek jobban van optimizalva a szenyezodes is a motorba kevesebb lesz . Altalaba a chipeles abbol all ,hogy 0.2-0.3 %novelik a befecskendezet uzemanyag mennyiseget (diesel esetebe), a turbo bekapcsolasat lenebb hozzak vagyis 1800 fordulatrol mar kapcsoljon es nem 2200 fordulatnal, az elogyujtast is allitva van kb 0.5-1 fokkal . Na most a diesel esetebe azert csoken a fogyasztas mert gaz adas eseten egyszer befecskendezi az uzemanyagot es utana adagolja a levegot. Mivel a be fecskendezet uzemanyag /ido ugyan az es a levego mennyiseg nagyobb, megno az ero.A benzinesnel egy kicsit maskep van . Hatrany : a motor elettartalma csoken vagyis nem fog menni 700000km tegyuk fel hanem csak 550000-600000km de ez fug ,hogy mennyire van hajtva ,es valamivel egy kicsit a turbo is erolteteben megy . A turbok meghibasodatas nem lehet a chipre fogni vigyazat ;ezzeknek a meghibasodasat altalaba vagy a kenes hianya okoza ,vagy olaj szemet kerul ra es ki vesszi egyensulybol. Ezzeket azert adom meg mert sokan azt a hirt terjesztik ,hogy meg chipeled az autot akkor el megy a turbod hamarabb.

Bocs, hogy beleszólok de nagyon zavarta a szemem a "turbó bekapcsolása" . A turbót nem lehet bekapcsolni állandóan megy, maximum a több anyag miatt előbb pörög fel és jobban érezhető a hatása magasabb fordulaton is. Valamint a vákummal játszanak egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy beleszólok de nagyon zavarta a szemem a "turbó bekapcsolása" . A turbót nem lehet bekapcsolni állandóan megy, maximum a több anyag miatt előbb pörög fel és jobban érezhető a hatása magasabb fordulaton is. Valamint a vákummal játszanak egy kicsit.

Igazad van tevedtem a fogalmazasba

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nos tapasztalatot szeretnék kérni. Mint a multkor emlitettem, hogy az egyik ugyanilyen 1.7 dti astraban akadnak fura dolgok, mármint hogy néha erős gyorsításnál, mikor a kettest kapcsoljuk és ujra odalépünk neki, 2250-2500 között mintha megtorpanna kicsit. Ennek lehet valami oka?

aztán mértünk párat... talán valaki csinált már hasonlót. Ha nem esetleg megnézné nekünk, hogy legyen összehasonlítáási alap...? Előre is köszönjük.

60-90 kmh 4. fokozat 11sec

80-100kmh 4. fokozat 7,58sec

80-100kmh 5.fokozat 10sec.

Ilyenkor nem érezni a torpanást. Inkább akkor ha nulláról indul az autó.

0-100 kmh...Mivel benzineshez volt szokva ugy indult, hogy kisebb gázzal,mivel disel biztos nem jó neki a teligáz, félt felpörgetni.

Elindult az autó1750es fordulattal, visszaesett a fordulat1250re, itt kicsit befulladt a teligázra, aztán így

első fokozat 1250ről-4500ig 40kmh,

jött a kettes 2500ról-3750ig 65kmh

jött a hármas 2600ról-3700ig 90kmh

jött a négyes 2600ról-2800ig és 100

ez igy 20,5 sec elég karcsú.

igazából az első fokozat az 5sec volt, a lassu indulásnak köszönhető. Gondolom ha tovább van húzatva és nem kell 4. akkor reális a gyorsulás?

Link to comment
Megosztás:

8x57js

Nálam ugyan ezek a hibák jelentkeztek, csekkolás után motorvezérlő leszed, rázás lötyögés (megtelt gázolajjal :)), nos javítás+ adagolóvezérlő leszed javítás, de a mennyiségszabályzót nem szedte le a szerelőm és sajnos ez hazavágta a már kitakarított adagoló vezérlőm. Az autóm egy hónapig állt a szerelő udvarán, mert a műszerész eltűnt. Nos gondoltam kézbe veszem a dolgot és vettem egy másik vezérlőt. Közben a sufniban megtaláltam a legelső már elromlott adagoló vezérlőt és gondoltam elküldöm kirándulni Gyulára Márton Csabika vette kezelésbe. A vezérlőről egy előző javítási kísérlet során 4 ellenállást letúrtak róla csavarhúzóval (előfordul) na ezt javította és indul csak leáll. Kb két hét múlva hív Csaba, hogy megy vissza a vezérlő 3 év garival. Telefonon azt ígérte csendesebb motor. No gondoltam ez is csak ígérget , és tényleg jobb a járása, ilyet utoljára akkor hallottam amikor 2003-ban megvettem az autót J Most már csak azt bánom, hogy küldhetem vissza mert kiderült rá tud programozni 20 LE-t így 95 lovas lesz és nem kell sűrűn visszaváltani 5-ből 4-be.

A másik műszerész még nem jutott egyről kettőre, de megígérte megcsinálja Hiszi a piszi ! Na mindegy van még egy tari vezérlőm, de Csaba azt mondta nem kell tároljam, inkább adjam el, mert ők kifejlesztettek egy javítási módot és azért tud rá 3 év garit adni mert ez működik , nem megy tönkre barátjának 4 éve javított és még működik (valami gyárilag forrasztás hibás az összes,lehet direkt)

Ami még plusz infó, a mennyiségszabályzó szelepet 38-as kulcs nyitja, de nem fér rá semmilyen csak a vágott 38-as villás, de az sem sokáig mert útban van neki az olajszűrő ház. Na én csináltattam hozzá egy 38-as csőkulcsot, ezt is birizgálni kell, de rámegy és meg lehet húzni vele a szelepet. Miért kellett csináltatnom kulcsot? Azért mert kb 3 hétig folyt a gázolajam a szelep mellett.

DSC_0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8x57js

Nálam ugyan ezek a hibák jelentkeztek, csekkolás után motorvezérlő leszed, rázás lötyögés (megtelt gázolajjal :)), nos javítás+ adagolóvezérlő leszed javítás, de a mennyiségszabályzót nem szedte le a szerelőm és sajnos ez hazavágta a már kitakarított adagoló vezérlőm. Az autóm egy hónapig állt a szerelő udvarán, mert a műszerész eltűnt. Nos gondoltam kézbe veszem a dolgot és vettem egy másik vezérlőt. Közben a sufniban megtaláltam a legelső már elromlott adagoló vezérlőt és gondoltam elküldöm kirándulni Gyulára Márton Csabika vette kezelésbe. A vezérlőről egy előző javítási kísérlet során 4 ellenállást letúrtak róla csavarhúzóval (előfordul) na ezt javította és indul csak leáll. Kb két hét múlva hív Csaba, hogy megy vissza a vezérlő 3 év garival. Telefonon azt ígérte csendesebb motor. No gondoltam ez is csak ígérget , és tényleg jobb a járása, ilyet utoljára akkor hallottam amikor 2003-ban megvettem az autót J Most már csak azt bánom, hogy küldhetem vissza mert kiderült rá tud programozni 20 LE-t így 95 lovas lesz és nem kell sűrűn visszaváltani 5-ből 4-be.

A másik műszerész még nem jutott egyről kettőre, de megígérte megcsinálja Hiszi a piszi ! Na mindegy van még egy tari vezérlőm, de Csaba azt mondta nem kell tároljam, inkább adjam el, mert ők kifejlesztettek egy javítási módot és azért tud rá 3 év garit adni mert ez működik , nem megy tönkre barátjának 4 éve javított és még működik (valami gyárilag forrasztás hibás az összes,lehet direkt)

Ami még plusz infó, a mennyiségszabályzó szelepet 38-as kulcs nyitja, de nem fér rá semmilyen csak a vágott 38-as villás, de az sem sokáig mert útban van neki az olajszűrő ház. Na én csináltattam hozzá egy 38-as csőkulcsot, ezt is birizgálni kell, de rámegy és meg lehet húzni vele a szelepet. Miért kellett csináltatnom kulcsot? Azért mert kb 3 hétig folyt a gázolajam a szelep mellett.

Azt esetleg meg lehet tudni hogy mennyibe fájt a javítás és a +20 paci?

Link to comment
Megosztás:

Azt esetleg meg lehet tudni hogy mennyibe fájt a javítás és a +20 paci?

Motorvezérlő 25 000Ft az adagoló vezérlő 40 000 Ft-de az enyém bontott már javított és hiányos volt. Ha nincs megbontva, akkor 30 000 E körül megáll, posta nincsen, ha kell a Gyulai srác száma írj elküldöm.

A +20 LE 30 ezer.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.