Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Na jó lett a járgány, vagyis beindult, nem tudom már hol olvastam .... de beraktam egyesbe kicsit meglökdöstem az autót gondolom a hajtás kimozdult ill. önindító beragadt állapotából , de lehetett kontakt hiba is , de lényeg , hogy jó lett...

Azért szervízbe elviszem ...bár nemtudom , hogy így ők mit tudnak rakni hozzáá.. valaki esetleg ezek után egy pontos hiba behatárolást tudna adni ?

Önindító be tud ragadni valami miatt, vagy mi lehetett , hogy 1esben megrángatva az autót helyreáll a probléma...:/

Köszönöm az eddigi válaszokat is, ötleteket...!

Szia!

Múlthét csütörtökön én is pont így jártam. Gyújtás ráadás után kulcs tovább fordításakor nem történt semmi, semmi tekerés. Picit megtoltuk majd egyből indult. Tegnap délben ismét előjött a probléma. Szintén megtoltuk majd indult. Reggel szerelőnél kezdtem. önindító leszed és a szétszedéskor tapasztaltuk, hogy itt bizony felújítás kell. Most rendeltünk egy új önindítót Valeo márkájut 24000-be fog kerülni. A régi Hitachit adni kell még cseredarabként.

Múlthét pénteken még az akksit is cserélni kellett.

Annyi problémát vettem még észre hogy a csütörtöki első hiba óta amikor a gyújtást ráadom akkor az izzítógyertya szimbólum vagy ki se gyullad vagy ha igen akkor is csak kb 1 másodpercre. Géppel néztük de hiba kód nincs a kocsi agyában. Ezt miért csinálhatja valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Múlthét csütörtökön én is pont így jártam. Gyújtás ráadás után kulcs tovább fordításakor nem történt semmi, semmi tekerés. Picit megtoltuk majd egyből indult. Tegnap délben ismét előjött a probléma. Szintén megtoltuk majd indult. Reggel szerelőnél kezdtem. önindító leszed és a szétszedéskor tapasztaltuk, hogy itt bizony felújítás kell. Most rendeltünk egy új önindítót Valeo márkájut 24000-be fog kerülni. A régi Hitachit adni kell még cseredarabként.

Múlthét pénteken még az akksit is cserélni kellett.

Annyi problémát vettem még észre hogy a csütörtöki első hiba óta amikor a gyújtást ráadom akkor az izzítógyertya szimbólum vagy ki se gyullad vagy ha igen akkor is csak kb 1 másodpercre. Géppel néztük de hiba kód nincs a kocsi agyában. Ezt miért csinálhatja valakinek valami ötlete?

önindító felújítás 6000 anyag + 11 munkadíj, 2hete nekem is ez volt

aksi az nekem is kelleni fog már merülget rendesen

ez nem népautó ez nem izzít sokáig majd ha -20 lesz akkor fog világítani kb 4-5 mp-et max

izzít az csak nem jelzi ezek ilyenek

ha rossz lesz az izzítás az hibaüzenettel fog járni

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam így néz ki a HUD indítás előtt gyújtáson.

K_p405_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Persze hidegben még bevillan az izzítás ikon is.

Más: a múltkori dologra vissza térve,sajnos nem volt alkalmam kipróbálni a gyorsulásokat,mert a héten nem használtam a járgányt.

Majd talán valamikor összejön a dolog.

Köszönöm a türelmedet!

szia. az autonak a vill. kulcsal el kell aludni pár mp. mulva az inditás elött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Y17DT klímás Astra generátora tönkrement, folyamatosan világít a töltéskijelző. Hány amperes a generátor? Nálam nem ingadozik az alapjárat, amióta bontott eredeti főtengely jeladó van benne.

100A és ennek a motorcsoportnak speckó a generátora sajna rá van építve a vákuumszivattyú

csak a hozzágyártott megfelelő bele ha újat szeretnél

nekem 2-3 évente javíttatnom kell sajna most is kéne hidegen semmi töltése alapjáraton 1500nál jön meg a rendes töltése 14.4V

melegen semmi baja

lehet kapni vadi újat 35000ftért azt hiszem

Link to comment
Megosztás:

önindító felújítás 6000 anyag + 11 munkadíj, 2hete nekem is ez volt

aksi az nekem is kelleni fog már merülget rendesen

ez nem népautó ez nem izzít sokáig majd ha -20 lesz akkor fog világítani kb 4-5 mp-et max

izzít az csak nem jelzi ezek ilyenek

ha rossz lesz az izzítás az hibaüzenettel fog járni

De viszont az önindító probléma jelentkezése előtt a mostani -1-2 fokban is legalább 2 másodpercig világított az izzítás, de most valamikor abszolút fel se gyullad, és ebből kifolyólag szerintem egy kicsit nehezen is indul reggel

Link to comment
Megosztás:

De viszont az önindító probléma jelentkezése előtt a mostani -1-2 fokban is legalább 2 másodpercig világított az izzítás, de most valamikor abszolút fel se gyullad, és ebből kifolyólag szerintem egy kicsit nehezen is indul reggel

Ellenorizd le a homero erzekelot (viz),mert az izzok bekapcsolasara a jelt arrol veszi le. Nezd meg egy teszterel ,hogy milyen homersekletet mer inditas elot. Ha rendbe van akkor csak az izzo kapcsoloval van a gond

Link to comment
Megosztás:

üdvözlet mindenkinek! 1.7cdti G astrám van és az érdekelne hogy találkozott-e már valaki olyan jelenséggel hogy hidegen az önindító kicsit langyosan teker,de ha pl a motor járt kb 5 percet vagy ha üzemmeleg akkor hallani hogy sokkal gyorsabban teker.akku 70 ah os és fél éves de egy másik jó akkuval is ugyanez a jelenség.töltés rendben mértem stabil 14.3volt.ezért egy kicsit nehezebben is indul a kocsi ha hidegebb van.0fok alatt már észreveszem. ha a kocsi nem megy 3 napig rámérek az akura és 12.7volt van benne.tavaly télen nemvolt semmi ilyesmi -20 ban is ugyanolyan fürgén tekert az indítómotor.esetleg elképzelhető hogy az önindító haldoklik és hidegen ezt produkálja?üdv.

Link to comment
Megosztás:

100A és ennek a motorcsoportnak speckó a generátora sajna rá van építve a vákuumszivattyú

csak a hozzágyártott megfelelő bele ha újat szeretnél

nekem 2-3 évente javíttatnom kell sajna most is kéne hidegen semmi töltése alapjáraton 1500nál jön meg a rendes töltése 14.4V

melegen semmi baja

lehet kapni vadi újat 35000ftért azt hiszem

Köszi a választ, a bontós kereskedők először nem tudták az áramerősséget, most meg a csatlakozóval ijesztgetnek, bontott felújítottat erőltetnek, nem pedig a 35000 ft-os utángyártottat, hát nem tudom. Lehet leszedem és megnézem mi baja, szénkefét tudok cserélni, van egy diódahidam amiben egy dióda megnyekkent, nem tudom ki lehet -e préselni, mert gondolom dióda lesz a ludas, csak utána van gáz, nem tudom padra rakni.

Link to comment
Megosztás:

hello! Nos felraktuk gépre az autót: hibakód : 0

Viszont a turbónyomás... nos hát az ugy alakul hogy van ugye a kellene lenni érték. és van a mért érték.

Nos az elmarad... azt mondta a srác, hogy alacsony fordulaton nehezen épül fel... ahol 135 kpa kellett volna lennie ott volt 115...

Illetve előrement megfogta ha jol emlékszem azt a csövet ami az intercoolerbe megy..és mondta hogy adjak gázt. állítása szerint,ennek a csőnek fel kell keményednie..és eközben is simán kézzel összenyomható maradt.

Első körben a csöveimet nézzem meg, aztan ha azok rendben vannak, akkor jön a fekete leves.....

Link to comment
Megosztás:

hello! Nos felraktuk gépre az autót: hibakód : 0

Viszont a turbónyomás... nos hát az ugy alakul hogy van ugye a kellene lenni érték. és van a mért érték.

Nos az elmarad... azt mondta a srác, hogy alacsony fordulaton nehezen épül fel... ahol 135 kpa kellett volna lennie ott volt 115...

Illetve előrement megfogta ha jol emlékszem azt a csövet ami az intercoolerbe megy..és mondta hogy adjak gázt. állítása szerint,ennek a csőnek fel kell keményednie..és eközben is simán kézzel összenyomható maradt.

Első körben a csöveimet nézzem meg, aztan ha azok rendben vannak, akkor jön a fekete leves.....

Barátoméknak ugyan ez volt nekik turbónyomsásszabályzó szelepet cseréltek.

Csak egy tipp, hátha mégsem akkora feketeleves.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tudnál nekem "Márton Csabika" elérhetőséget küldeni, lehet nemsokára nekem is szükségem lesz rá.....

8x57js

Nálam ugyan ezek a hibák jelentkeztek, csekkolás után motorvezérlő leszed, rázás lötyögés (megtelt gázolajjal :)), nos javítás+ adagolóvezérlő leszed javítás, de a mennyiségszabályzót nem szedte le a szerelőm és sajnos ez hazavágta a már kitakarított adagoló vezérlőm. Az autóm egy hónapig állt a szerelő udvarán, mert a műszerész eltűnt. Nos gondoltam kézbe veszem a dolgot és vettem egy másik vezérlőt. Közben a sufniban megtaláltam a legelső már elromlott adagoló vezérlőt és gondoltam elküldöm kirándulni Gyulára Márton Csabika vette kezelésbe. A vezérlőről egy előző javítási kísérlet során 4 ellenállást letúrtak róla csavarhúzóval (előfordul) na ezt javította és indul csak leáll. Kb két hét múlva hív Csaba, hogy megy vissza a vezérlő 3 év garival. Telefonon azt ígérte csendesebb motor. No gondoltam ez is csak ígérget , és tényleg jobb a járása, ilyet utoljára akkor hallottam amikor 2003-ban megvettem az autót J Most már csak azt bánom, hogy küldhetem vissza mert kiderült rá tud programozni 20 LE-t így 95 lovas lesz és nem kell sűrűn visszaváltani 5-ből 4-be.

A másik műszerész még nem jutott egyről kettőre, de megígérte megcsinálja Hiszi a piszi ! Na mindegy van még egy tari vezérlőm, de Csaba azt mondta nem kell tároljam, inkább adjam el, mert ők kifejlesztettek egy javítási módot és azért tud rá 3 év garit adni mert ez működik , nem megy tönkre barátjának 4 éve javított és még működik (valami gyárilag forrasztás hibás az összes,lehet direkt)

Ami még plusz infó, a mennyiségszabályzó szelepet 38-as kulcs nyitja, de nem fér rá semmilyen csak a vágott 38-as villás, de az sem sokáig mert útban van neki az olajszűrő ház. Na én csináltattam hozzá egy 38-as csőkulcsot, ezt is birizgálni kell, de rámegy és meg lehet húzni vele a szelepet. Miért kellett csináltatnom kulcsot? Azért mert kb 3 hétig folyt a gázolajam a szelep mellett.

DSC_0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

1.7DTI az autó. A könyvben azt irja. Alapjáraton ne melegitsük az autót a kopás miatt. "Hideg motort ne melegítse alapjáraton"

Most akkor diesel lévén inditás után pár percig járassuk alapjáraton vagy ne?

Köszi

Én szoktam, nem sokat 1-2 percet. Főleg hidegben mind a motor mind a váltó olaj valamennyire le van dermedve. Ez a kis idő szerintem nem árt neki.

A régi dieselekre is ezt mondták mégis elment 840.000kmert és még mindíg működik, öregesen de megy.

Link to comment
Megosztás:

:icon1: Boldog Karácsonyt Mindenkinek :icon1:

nos aki tud írjon már valamit a kínomra...:

1.7cdti G astra

fél éve kinlódok az elején nemindult a kocsi sehogy.ami cserélve lett:felújított szivattyú nyomástartó szeleppel,4injektor szintén felújított.

néha bevágja hogy nemindul az istennek sem... de napokig néha indul minden ok.Féktisztítóval startol 2 fordulat után:).hibakód persze semmi,egy kúton tankolok mindig, lukoil néha shell is.

ma mértem résolajat a következő képpen:gyári szövet csövek le átlátszó szilikon csövek fel,a két középső injektor tetején egyik oldalát ledugóztam majd 4db fél literes üvegbe a csöveket bevezettem ,a kupakokat kifúrtam méretre.

a mért mennyiségek a következők ha szemben állok a motortérrel,balról jobbra számozva 1,2,3,4, 2percig 2000fordulaton "próbáltam"

tehát bal szélső: 30ml, 22ml, 27ml, 23ml a csöveknem voltak üresek már annyit járattam a mérés előtt hogy tele voltak és a végén nem fojtak a flakonokba.

Sajnos nemtudom hogy ezek a mennyiségek megfelelőek e aki tudna valami okosat mondani annak úgy örülnék mint egy kisgyerek.Komolyan.

Valamelyik jeladóra is gyanakszom ezek után de hibakód semmi és nemtudom melyik jeladó csinál ilyet ...hol indul hol nem.főtengely holtpont jeladó esetleg?

segítsetek!!

Link to comment
Megosztás:

1.7DTI az autó. A könyvben azt irja. Alapjáraton ne melegitsük az autót a kopás miatt. "Hideg motort ne melegítse alapjáraton"

Most akkor diesel lévén inditás után pár percig járassuk alapjáraton vagy ne?

Köszi

Csak a saját rituálémat tudom leírni, indítás után várok 30mp-et (motor hangja megváltozik és utána még kb 10et várok, majd irány a város, pörgetem olyan 2500-ig minden fordulatban (nem padlógázzal járok csak érzéssel óvatosan

) így váltáskor nem esek a túrbójuk tartományába (mint köztudott a nyomaték öl hidegen) mostanában ebbe hiszek, bekapcsolom a klímát a tükör a hátsóablak fűtését a mihamarabbi motor melegedés érdekében :) kb 3km múlva már kimozdul a hőfokmutatóm.

Link to comment
Megosztás:

:icon1: Boldog Karácsonyt Mindenkinek :icon1:

nos aki tud írjon már valamit a kínomra...:

1.7cdti G astra

fél éve kinlódok az elején nemindult a kocsi sehogy.ami cserélve lett:felújított szivattyú nyomástartó szeleppel,4injektor szintén felújított.

néha bevágja hogy nemindul az istennek sem... de napokig néha indul minden ok.Féktisztítóval startol 2 fordulat után:).hibakód persze semmi,egy kúton tankolok mindig, lukoil néha shell is.

ma mértem résolajat a következő képpen:gyári szövet csövek le átlátszó szilikon csövek fel,a két középső injektor tetején egyik oldalát ledugóztam majd 4db fél literes üvegbe a csöveket bevezettem ,a kupakokat kifúrtam méretre.

a mért mennyiségek a következők ha szemben állok a motortérrel,balról jobbra számozva 1,2,3,4, 2percig 2000fordulaton "próbáltam"

tehát bal szélső: 30ml, 22ml, 27ml, 23ml a csöveknem voltak üresek már annyit járattam a mérés előtt hogy tele voltak és a végén nem fojtak a flakonokba.

Sajnos nemtudom hogy ezek a mennyiségek megfelelőek e aki tudna valami okosat mondani annak úgy örülnék mint egy kisgyerek.Komolyan.

Valamelyik jeladóra is gyanakszom ezek után de hibakód semmi és nemtudom melyik jeladó csinál ilyet ...hol indul hol nem.főtengely holtpont jeladó esetleg?

segítsetek!!

1. Elso lehetoseg :Nezd meg egy Op-Com-al az inditaskor olvasa a motor fordulatat? Ha nem akkor az erzekelo el van faradva.

2. Ha egyszer meg inditotad utana indul konyen ? Ha igen akkor levegot kap valahol a rendszer.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

:icon1: Boldog Karácsonyt Mindenkinek :icon1:

nos aki tud írjon már valamit a kínomra...:

1.7cdti G astra

fél éve kinlódok az elején nemindult a kocsi sehogy.ami cserélve lett:felújított szivattyú nyomástartó szeleppel,4injektor szintén felújított.

néha bevágja hogy nemindul az istennek sem... de napokig néha indul minden ok.Féktisztítóval startol 2 fordulat után:).hibakód persze semmi,egy kúton tankolok mindig, lukoil néha shell is.

ma mértem résolajat a következő képpen:gyári szövet csövek le átlátszó szilikon csövek fel,a két középső injektor tetején egyik oldalát ledugóztam majd 4db fél literes üvegbe a csöveket bevezettem ,a kupakokat kifúrtam méretre.

a mért mennyiségek a következők ha szemben állok a motortérrel,balról jobbra számozva 1,2,3,4, 2percig 2000fordulaton "próbáltam"

tehát bal szélső: 30ml, 22ml, 27ml, 23ml a csöveknem voltak üresek már annyit járattam a mérés előtt hogy tele voltak és a végén nem fojtak a flakonokba.

Sajnos nemtudom hogy ezek a mennyiségek megfelelőek e aki tudna valami okosat mondani annak úgy örülnék mint egy kisgyerek.Komolyan.

Valamelyik jeladóra is gyanakszom ezek után de hibakód semmi és nemtudom melyik jeladó csinál ilyet ...hol indul hol nem.főtengely holtpont jeladó esetleg?

segítsetek!!

Lehet hogy semmi köze hozzá de én a lukoilt elfelejteném. Kollégám ott tankolt, mondtam neki, átfáradt a shellre ahol 3ft drágább (40liternél 120ft+) viszont örömmel közölte hogy azóta 50-70kmel többet megy el teli tankkal. Szerintem van abban az üzemanyagban ami nem oda való.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1. Elso lehetoseg :Nezd meg egy Op-Com-al az inditaskor olvasa a motor fordulatat? Ha nem akkor az erzekelo el van faradva.

2. Ha egyszer meg inditotad utana indul konyen ? Ha igen akkor levegot kap valahol a rendszer.

szia.köszi hogy írtál

.kérdésem az lenne hogy itt a motorfordultnál a főtengő holtpont jeladóra gondolsz ami az indítómotor alatt van?ami biztos hogy indítózáskor kimozdul egy kicsit a fordulat jelző mutatója.

Szerinted vagy szerintetek OP-com vagy tech2 diagnosztikát érdemes beszerezni?mert gondoltam rá hogy kéne valamilyen

ha beindult járt egy 5percet kb utánna indulgat de ha pl üzemmeleg állapotban lerakom akkor kb 1-2 óra mulva nemindul csak ha besprézek.ez a leggyakoribb gond.de arra is alergiás mióta javítva volt ha csak egy nagyonminimálisat lejt a talaj HÁTRAFELÉ akkor sem akar indulni.de ez télleg csak alig 2-3%.szinte hihetetlen,de ha előre lejt jól indul.

fénykorába akárhol álltam még vele ha majd hanyatt esett akkor is indult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.