Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok itt,régóta olvasgatom a fórumot,és most szeretném a segítségeteket kérni,mivel az én opelemmel elég sok gond van amióta hozzám került.

Fél éve vagyok egy 2000.04. y17dt friss műszakis kombi astra elkeseredett tulajdonosa.Mellesleg első autóm.

Vásárlás után átnézettem szerelővel.

Miután aksit,olajat,olajszűrőt,légszűrőt,szíjjakat cseréltettem,rá egy hónapra kilyukadt az olajhűtőm-a tágulásiból bugyogott az olajos trutyi.Olajhűtőcsere+olaj.Aztán rendszert tisztítattam folyamatosan,mert csúnyán visszadolgozta még a lerakódott olajat.(Nem tudom fontos e megemlíteni,de másik sapka került a tágulásira)

Miután úgy tünt,hogy oké már és téliesetettem volna,ülök be az autóba,vagyis ültem volna és a vezetőoldalon állt a víz.Fűtőradiátor csőcsere.(Akkor ki lett véve a fűtéscsap is).

Azóta nem jó a vízszintem.Egyszer csak pár nap múlva azt vettem észre,hogy nincs fűtés,az autót városba használom leginkább és rövidebb távokra-megnéztük,üres a tágulási.

Feltöltöttük,ismét fogyott a víz.

Leeresztettük a rendszert(kb 3liter volt benne),újra töltöttük,bíztunk benne most ok lesz.De nem.Kicsi kb 1-2 dl még rá lett töltve pár nap múlva,ez két hete volt;tegnap néztem a szintet 250km után negyedig volt a vízszint a tágulásiba.

Az autó nem füstöl,az olajszintem jó(bár a szerelő szerint az olaj kicsit szürkés??),a vizet soha nem forralta,nem füstöl,foltot soha sehol nem hagyott még,fűtés van,a víz mégis eltűnik belőle,nem kis mennyiség ráadásul.Mégis hova??Újratöltéssel együtt kb 8-9?l bekevert fagyálló került bele.

Ez a gond csak a csőcsere óta van,addig soha nem hiányzott a vízből.

Nincs már ötlet:(jövőhéten megy ismét szerelőhöz,de ha valaki tapasztalt már hasonlókat,vagy valakinek van tippje szívesen fogadom!

Köszönöm:Reni

Mennyiiii!? A hűtőrendszer 7.1 liter hűtőfolyadékkal van feltöltve. Még ha marad is benne valamennyi, akkor is többnek kellett volna lefolyni.

Link to comment
Megosztás:

...alvázszám, azt beírod epc-be és köpi ki a forgalomba helyezéskori rendszámot, felszereltségi szintet, meg még pár dolgot.

Rendszámot nem feltétlenül, csak ha forgalomba helyezéskor megfelelően kitöltötték az adatokat. Pl. apám C Corsájának nem derül ki a rendszáma EPC-ből, hiába írom be az alvázszámot. Felszereltségi adatok igen, csak épp a rendszám nem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hétvégén cseréltem gázolajszűrőt, és nem volt benne a szűrőházba a képen szereplő 6. számú rúgó. Rokonom Astra G 1.7 CDTI autójában szintén nem volt benne. Kell ez a rúgó bele, vagy a régebbi 68LE-s dízelekben van csak benne?17176_1289978887.jpg

Sziasztok!

Anno, mikor én a H astrámba gázolajszűrőt cseréltem, nekem sem volt bennt ilyen rugó,ha csak nem az alján maradt a szűrőháznak, és a naftától nem lehetett látni,esetleg én nem vettem észre.

Majd most a közeljövőben cserélek a G-be gázolajszűrőt, és megnézem van-e benne. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A füstöt leszámítva ez akár normális is lehet .

Ha én is csak városba megyek és mondjuk megy a fűtés is akkor simán elmegyek akár 15-20 percet amíg elkezd mutatni a műszer.

De ha felmegyek főútra vagy pályára ahol tudok menni 90-100-al min akkor hamar pár perc alatt megy fel 85-ig.

Én inkább a befecskendező rendszer hibájára gondolnék mármint a füst miatt.

Milyen színű a füst?

Mennyi km?

Helló Csabi dti!

Most egy kicsit megnyugodtam,mert én nekem is kb. 10-15 percet kell mennem,mire a vízhőfok mutató elindul felfelé.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem Mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 1999-es X17DTL Astra G Caravan-om van, egy ideje ha a fűtés hőfokszabályzót melegre állítom, akkor kerregő hangot ad. Ez még elviselhető volt, amíg fűtött, de újabban csak hideget fúj. Azt hiszem, hogy valamilyen motor gyengélkedhet benne, de lövésem sincs, hogy honnan lehet megtámadni. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni akár leírással, vagy rajzzal. Köszönettel: Tölgyfa

Link to comment
Megosztás:

Régebben nem volt ez a füstülés illetve nem melegedés?(már mint télen)

Szerintem tök felesleges annyit járatni .

Ligtos-an nyugodtan lehet vele menni hideg motorral is csak nem szabad nagyon pörgetni.

Én annyit járatom még becsukom a garázst és a kaput ez kb 2 perc és go.

Olvastam vmelyik autó könyvében h kifejezetten tiltják a járatást.

Mert ilyenkor sokkal jobban szennyezed a környezetet meg a motornak se jó a hideg olaj ami menetközbe sokkal hamarabb melegedne.

Illetve akár ettől is lehet a füstölésed mert ha már nem 100% a motor,turbó lehet h nyom egy kis oil-t a kipuba kat-ba de ez csak tipp.

Még egy dolog eszembe jutott:lehet valami gond van az utóízzitással már ha ezekbe még van ilyen ez is oka lehet a lassú melegedésnek.

:excl:

Zotya1-nek ment csak valamiért nem engedte úgy elküldeni h bent hagyom az előző h.sz-t. :(

Link to comment
Megosztás:

Helló Csabi dti!

Most egy kicsit megnyugodtam,mert én nekem is kb. 10-15 percet kell mennem,mire a vízhőfok mutató elindul felfelé.

Sajnos ezek ilyenek :(

Nem is értem miért nincs ezekbe gyárilag valami rásegítés nem kályha hanem pl víz fűtő gyertya.

Én gondolkodtam h befaragok 2db-ot a termosztát házba de félek h nem lenne kalmopirin a generátornak :excl:

Link to comment
Megosztás:

Régebben nem volt ez a füstülés illetve nem melegedés?(már mint télen)

Szerintem tök felesleges annyit járatni .

Ligtos-an nyugodtan lehet vele menni hideg motorral is csak nem szabad nagyon pörgetni.

Én annyit járatom még becsukom a garázst és a kaput ez kb 2 perc és go.

Olvastam vmelyik autó könyvében h kifejezetten tiltják a járatást.

Mert ilyenkor sokkal jobban szennyezed a környezetet meg a motornak se jó a hideg olaj ami menetközbe sokkal hamarabb melegedne.

Illetve akár ettől is lehet a füstölésed mert ha már nem 100% a motor,turbó lehet h nyom egy kis oil-t a kipuba kat-ba de ez csak tipp.

Még egy dolog eszembe jutott:lehet valami gond van az utóízzitással már ha ezekbe még van ilyen ez is oka lehet a lassú melegedésnek.

:excl:

Zotya1-nek ment csak valamiért nem engedte úgy elküldeni h bent hagyom az előző h.sz-t. :( Köszi

Köszi Csabi a választ. Azért melegítem ennyit, mertt viszek gyerekeket a suliba, vidékről Pestre és nem akarom, hogy megfázzanak.

A kérdésre, hogy ez régebben is volt-e, megmondom őszintén, amíg "új" volt, addig nem volt ilyen gond, addig nem nyitott a termosz, amíg nem érte el a 82-85 fokot, vagy mi, és csak utána nyitott, de a mutató nem ment a vonal alá. Aztán mikor már fűtésem nem volt, cseréltem termoszt benne, azóta van fűtés de nem megy fel a mutató, csak mint írtam, ha meghúzatom. Igazából azért izgulok, nehogy a motort hazavágjam, mert nem a normális üzemi hőfokon jár, és elkopjon. Amúgy nem zavarna amutató.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem Mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 1999-es X17DTL Astra G Caravan-om van, egy ideje ha a fűtés hőfokszabályzót melegre állítom, akkor kerregő hangot ad. Ez még elviselhető volt, amíg fűtött, de újabban csak hideget fúj. Azt hiszem, hogy valamilyen motor gyengélkedhet benne, de lövésem sincs, hogy honnan lehet megtámadni. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni akár leírással, vagy rajzzal. Köszönettel: Tölgyfa

Szia.

Hogy mi a baja azt nem tudom, de ha a kesztyűtartó alatti burkolatot leszeded ott van a ventilátor ott szét tudod szedni óvatosan, felette van a külső belső levegőkeringetőnek a elzárója is.

A többi részét még én se szedtem szét.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Hogy mi a baja azt nem tudom, de ha a kesztyűtartó alatti burkolatot leszeded ott van a ventilátor ott szét tudod szedni óvatosan, felette van a külső belső levegőkeringetőnek a elzárója is.

A többi részét még én se szedtem szét.

ha jövő hétvégéig kibírod, akkor tudok rajzot küldeni, csak most elutazom és csak kedden jövök haza

Link to comment
Megosztás:

szia küldj egy email címet.

van egy leírásom átküldöm hátha segít

Üdv:Ferere

Tiszteletem Mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 1999-es X17DTL Astra G Caravan-om van, egy ideje ha a fűtés hőfokszabályzót melegre állítom, akkor kerregő hangot ad. Ez még elviselhető volt, amíg fűtött, de újabban csak hideget fúj. Azt hiszem, hogy valamilyen motor gyengélkedhet benne, de lövésem sincs, hogy honnan lehet megtámadni. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni akár leírással, vagy rajzzal. Köszönettel: Tölgyfa

Link to comment
Megosztás:

ilyen füstölés még akkor volt, mikor a turbócső, az a hajlított, kilyukadt és szelet, de azóta csak akkor kormolt, ha kihúztam 3,5-4 ezres fordulatig, előzéskor. most megnéztemazt is nem látok lyukat rajta és nem fütyül, amit akkor tett.

Hibát nem jelzett soha?

olaj nem fogy?

A termosztátot tudod ellenőrizni úgy hogy megfogdosod a csöveket és a hűtőt.

Nekem 80 fokig jég hideg a vízhűtő és a termosztátot a hűtővel összekötő nagy gumicső is,alul a generátornál lévő cső langyos egy kicsit de az nem gond szerintem.

De mint írtam ha nyomatod a fűtést mondjuk 2-es fokozatot akkor normális h nem tud felmelegedni illetve eddig azért -10-20 fokok nem volt :excl: szóval lehet hogy még se :(

Link to comment
Megosztás:

Hibát nem jelzett soha?

olaj nem fogy?

A termosztátot tudod ellenőrizni úgy hogy megfogdosod a csöveket és a hűtőt.

Nekem 80 fokig jég hideg a vízhűtő és a termosztátot a hűtővel összekötő nagy gumicső is,alul a generátornál lévő cső langyos egy kicsit de az nem gond szerintem.

De mint írtam ha nyomatod a fűtést mondjuk 2-es fokozatot akkor normális h nem tud felmelegedni illetve eddig azért -10-20 fokok nem volt :( szóval lehet hogy még se :lol:

semmi hibát nem mutat, olaj nem fogy, semmi jele rosszalkodásnak, csak a műszar. másik fórumokon olvastam, hogy lehet a mutató is rossz, de akkor mindig rossznak kéne lennie, nem? :excl: vagy érintkezéshiba is lehet?

Link to comment
Megosztás:

semmi hibát nem mutat, olaj nem fogy, semmi jele rosszalkodásnak, csak a műszar. másik fórumokon olvastam, hogy lehet a mutató is rossz, de akkor mindig rossznak kéne lennie, nem? :( vagy érintkezéshiba is lehet?

a termosz nem kéne teljesen lezárja a vízkeringést amig nem éri el a hőfokot?

vagy a fűtés ilyen nagy kör lenne, hogy ennyire megfogja a motor melegedését?

amikor új volt ilyet nem csinált, mondjuk akkor Pesten laktam és nem melegítettem elő :lol: :excl:

Link to comment
Megosztás:

a termosz nem kéne teljesen lezárja a vízkeringést amig nem éri el a hőfokot?

vagy a fűtés ilyen nagy kör lenne, hogy ennyire megfogja a motor melegedését?

amikor új volt ilyet nem csinált, mondjuk akkor Pesten laktam és nem melegítettem elő :lol: :excl:

Sajnos visszatudja hűteni.

Ha 85 fokos víznél járatom alapjáraton vagy kis fordulaton városba megyek és nyomatom a fűtést pl 2-es fokozaton szép lassan pár perc alatt lemegy a víz akár 80 fok alá is.

:(

Link to comment
Megosztás:

Sajnos visszatudja hűteni.

Ha 85 fokos víznél járatom alapjáraton vagy kis fordulaton városba megyek és nyomatom a fűtést pl 2-es fokozaton szép lassan pár perc alatt lemegy a víz akár 80 fok alá is.

:lol:

köszi a válaszokat, lehet majd kicserélem egy eredetire a termoszt, kiváncsi vagyok avval is ez lesz, de nem most lesz. ha csere lesz, írok mit tapasztaltam.

mégegyszer kösz. szép napot.

indulok vizsgázni... :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.