Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Én is csak csatlakozni tudok AtiZafi tapasztalataihoz az én y17dt-en is át lett alakítva ez a lemez és még az EGR vákumcsövét is ledugóztam a vezérlő szelep után megelőzvén az újra lekormolódást a szívtorokban,egetrengető változás nincs de sztem jobban "autózható" igy a négykerekűl! <_< :D :D

Szevasz.

Az EGR szelep levakolása után nem kaptál hiba üzenetett.Én is ledugóztam és 15-20km-után adta a hiba üzenetett, nem tetszet neki vissza kellet álitani eredeti álapotba.Ledugózva pedig erősebnek éreztem,valahogy meg lehetne oldani eszt a levakolást hiba üzenet nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Szevasz.

Az EGR szelep levakolása után nem kaptál hiba üzenetett.Én is ledugóztam és 15-20km-után adta a hiba üzenetett, nem tetszet neki vissza kellet álitani eredeti álapotba.Ledugózva pedig erősebnek éreztem,valahogy meg lehetne oldani eszt a levakolást hiba üzenet nélkül.

az enyém is észre veszi az egr kitakarását, van aki nem hiszi el, pedig hozza a hibát. Szerintem szoftwer cserével orvosolható, viszont az enyém is szebben jár ha ki van takarva az egr, csak ne hozná a fránya hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Szevasz.

Az EGR szelep levakolása után nem kaptál hiba üzenetett.Én is ledugóztam és 15-20km-után adta a hiba üzenetett, nem tetszet neki vissza kellet álitani eredeti álapotba.Ledugózva pedig erősebnek éreztem,valahogy meg lehetne oldani eszt a levakolást hiba üzenet nélkül.

Sziasztok

Simán az EGR-re rámenő vákumcsövet dugóztam le és nem ad hibaüzenetet!!Haveromé ugyan igy megoldva az sem ad hibát,pedig volt már benne pálya autóút és város is a kb 800 km-ben miótta ki van takarítva átalakítva és le van dugózva!!!

Mondjuk az övén és az nyémen is 1 2002-es motorvezérlő van!!!

<_< :D

Link to comment
Megosztás:

Nem csere kell,leprogramozás! <_<

szeretem az ilyen infókat, én meg majdnem szoftwert cseréltettem, azt mondták megvan az autóban lévő szoftwer csak módosítva,hogy az EGR szelepet ne vegye észre, rátöltik és ok lesz. akkor mégse szükséges ezt így? elég rákapcsolódni a számítógépet és ki tudják kapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

szeretem az ilyen infókat, én meg majdnem szoftwert cseréltettem, azt mondták megvan az autóban lévő szoftwer csak módosítva,hogy az EGR szelepet ne vegye észre, rátöltik és ok lesz. akkor mégse szükséges ezt így? elég rákapcsolódni a számítógépet és ki tudják kapcsolni?

Keresd wessz-t itt a fórumon <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Simán az EGR-re rámenő vákumcsövet dugóztam le és nem ad hibaüzenetet!!Haveromé ugyan igy megoldva az sem ad hibát,pedig volt már benne pálya autóút és város is a kb 800 km-ben miótta ki van takarítva átalakítva és le van dugózva!!!

Mondjuk az övén és az nyémen is 1 2002-es motorvezérlő van!!!

<_< :D

Ezt én is alá tudom támasztani. Legalább 1 éve járok vele AGR nélkül............. hibakód mentesen.

Nemrég pedig a szívótorok és töltőnyomás szenzor lett kitakarítva. Ekkor vettem észre a lemezt ami a 16 szelepesből gyakorlatilag 12 szelepest csinál. Párat telefonáltam, kinek mi a véleménye........ aztán úgy döntöttem kimarom, vagyis fúrtam + reszeltem. Gyönyörű lett, senki nem mondja meg, hogy kézzel alakítottam. 1,5 öra alatt kész is lett.

Féltem, hogy a megváltozott helyzet hibakódokkal fog társulni, de semmi. Szerintem előnyére változott.

Mindenesetre az biztos, hogy 25-30 %-al több levegőt beszív fordulaton. Nem kell ide sportlégszűrő :-))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A problémám a következő lenne: Van egy g-s Asztrám, (1.7 cdti, z17dtl)-es motorkódu. Olyan gond van vele, hogy 100 000 km után elkezdtek kilyukadni a vízcsövek. Elöször az, amelyik a hengerfej, és az olajhűtő között van. Aztán az, amelyik a hengerfej, és a termosztátház között. Most kilyukadt egy harmadik is, de azt még nem tudom hogy melyik, mert még nem szedtem szét.

Mi lehet a probléma?????????

A csövek nem kemények, nem forralja a vizet stb.

Lehet, hogy elrágta a nyest a csövet???

Aki tud valamit, hogy mitől lehet, az kérem írjon, mert már nem merek elindulni sehova az autóval.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.