Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

sziasztok

Van nekem egy isuzu g astrám amit nagyon szeretek szeretném jobban megtuningolni és ott vagyok elakadva hogy nemtudom milyen porlasztok jok bele aminek nagyobb az áteresztő képessége. Ha valaki tudna ebbe segíteni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Van nekem egy isuzu g astrám amit nagyon szeretek szeretném jobban megtuningolni és ott vagyok elakadva hogy nemtudom milyen porlasztok jok bele aminek nagyobb az áteresztő képessége. Ha valaki tudna ebbe segíteni azt megköszönném.

Szia!

Ha elfogadsz egy tanácsot nem mélyedsz bele a motor tuningolásába. Olvastam már 90 - 100 Le felhúzott Y17Dt meg ígérnek is mindent, de véleményem szerint nem érdemes erre pénzt áldozni.

Érdemesebb egy 2.0 tuningolni. Rövidebb élettartam, stb.... Így elég ahogy van. :)

Ha tuning alatt azt érted csak, hogy optimalizálják az adagoló vezérlőt, erre én is készülök már egy ideje. Csak azért, hogy faragjak a fogyasztásból még egy kicsit. :)

De sok sikert, ha lesz tapasztalat várom a beszámolót. Kíváncsi vagyok hova lehet el"húzni" az Y17DT. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha az adagolo szamitogep amit szeretnel felszerelni ugyan olyan koddal rendelkezik mint ami volt, akkor nem kell semmit parositani. Pl. Ha az adagolod 015-os kod vegzodesu es a donor adagolo szinten 015 akkor egy az egybe at lehet szerelni es megy tovabb az auto. Ha visszont mas tipusu szamitogepet akkarsz szerelni akkor ujra kell programozni az ECU-t tech 2 vel , vagy BOSCH szervizbe padon at irjak a szoftjat az adagolo szamitogepenek.Ami gyakorlatilag azt jellenti ,hogy le kell szereld az adagolot. Ezt a BOSCH-nal fol tessszik a padra es a hozzamokat ujra tanitjak es a szoftvert is at irjak. Az en velemenyem az ,hogy szerintem javitasd meg a regit. Gondolom hogy P1630 vagy ,P1631 hibakodod volt . Nem?

Köszönöm! Szerzek ugyanolyan típust, folyamatban is van az ügy, csak külföldről sokkal olcsóbb, meg kaptam is addig kölcsön autót, így nem kapkodom el. Mondjuk van még mit alkotni, mert hibakódból jött egy pár, volt némi fűst a kormányoszlop környékén, és az immo lámpa is villog már a műszerfalon, szóval villamossági beavatkozást is igényel a dolog. Sajnos feltehetőleg az előző tulaj által behebrákolt házilagos immobilizer okozta a gondokat, nagyon össze van kócolva az elektromos rendszer, elég sok elvágott, szigeteletlen kábelt is láttam a műszerfal alatt, szóval ez az ügy szakembert kíván. Nem gond, van a baráti körben, és ki is jön házhoz. Sok problémát már megtaláltunk és kijavítottunk, ha egyszer beindul, nagyon tökéletes lesz :D De azért a tanulság az esetből: jó, hogy nem adtam el a szívó benzines autót (mondjuk 100.000 Ft-ért nem is adnám el, annál többet meg nem ajánlott senki), és le is fogom műszakiztatni. Először is az Opel szép állapotú, sajnálnám az építőanyaghordásnál, másodszor, vannak körülmények (pl 5-6km távok), amikre alkalmasabb a benzines, végül, de nem utolsósorban nincs ami elromoljon benne, szóval az mindig indul :evilgrin: A plusz költséget megéri, mert pl a mostani hibánál egy hétig nem volt autóm, és nem kevés pénzt buktam rajta. Szóval kell az a biztonsági tartalék.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen az eddigi infokat. De nekem már nem elektromos adagolós hanem mechanikus van rajta egy változó geometriás turbó stb.... én szeretném kideríteni mi az a teljesítmény amit még a motor szeret és tartósan bír mert szent meggyőződésem hogy ez a motor is tud tartósan 150-160 ló erőt csak most a porlasztokból kéne valami nagyobbat találni mert már elértük az áteresztési határának a végét.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen az eddigi infokat. De nekem már nem elektromos adagolós hanem mechanikus van rajta egy változó geometriás turbó stb.... én szeretném kideríteni mi az a teljesítmény amit még a motor szeret és tartósan bír mert szent meggyőződésem hogy ez a motor is tud tartósan 150-160 ló erőt csak most a porlasztokból kéne valami nagyobbat találni mert már elértük az áteresztési határának a végét.

Y17DT a kocsid? Vagy az X-es Opel Motoros?

Tudnál a részletekről mesélni? Mit tud most a motor?

Link to comment
Megosztás:

szia . egr-t lelehet a dieselbe vakolni?

Tudomásom szerint nem igazán. Vagyis simán ledugózni nem lehet, mert fogja keresni... p0400 asszem(es a 400feletti pár kód az ehhez fog fűződni). Ha jól emlékszem. Letilt a motor...alig fog menni. Elképzelhető, hogy egyszer csak jó lesz úgy magától, de aztán megint kidobja a kódot. Nálam így történt. Igaz nekem csak exhas volt ledugózva teszteléshez, hogy ezt kizárjuk, csak a nagy hajtásban nem raktuk vissza.:D hazaértem. Mentem vele 200km-t és dobta a hibakódot..hát mondom nem hiszem el:) Aztán mondták, hogy hoppá...a hiba...:) Vissza lett állítva, és lám..azóta okés. DE...ledugózva/kiiktatva...NEM KICSIT ment jobban az autó...nem lehet összehasonlítani.

Szóval ha működhetne a dolog, MEGÉRI! De úgy tudom, hogy az Y17DT-ben ezt nem lehet a computer miatt--mert nem lehet talán kiírni hogy ne keresse? De szakértő majd elmondja.....Nekem csak ezt mondták..innen az infó

:hiya: :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint nem igazán. Vagyis simán ledugózni nem lehet, mert fogja keresni... p0400 asszem(es a 400feletti pár kód az ehhez fog fűződni). Ha jól emlékszem. Letilt a motor...alig fog menni. Elképzelhető, hogy egyszer csak jó lesz úgy magától, de aztán megint kidobja a kódot. Nálam így történt. Igaz nekem csak exhas volt ledugózva teszteléshez, hogy ezt kizárjuk, csak a nagy hajtásban nem raktuk vissza. :D hazaértem. Mentem vele 200km-t és dobta a hibakódot..hát mondom nem hiszem el:) Aztán mondták, hogy hoppá...a hiba... :) Vissza lett állítva, és lám..azóta okés. DE...ledugózva/kiiktatva...NEM KICSIT ment jobban az autó...nem lehet összehasonlítani.

Szóval ha működhetne a dolog, MEGÉRI! De úgy tudom, hogy az Y17DT-ben ezt nem lehet a computer miatt--mert nem lehet talán kiírni hogy ne keresse? De szakértő majd elmondja.....Nekem csak ezt mondták..innen az infó

:hiya: :hiya:

Vakító elemet lehet hozzá venni bárhol, a probléma a kopival van. De azt hiszem volt már róla szó, hogy készül hozzá egy "átverő" elektronika, ami elhiteti, hogy van a ledugózás után is EGR. :)

Link to comment
Megosztás:

T. urak. mitöl változik meg az inditásnál a oilnyomás lámpa elalvási ideje? semmit nem lehet észrevenni a müködésén . már hallottam olyat okos emberektöl hogy az olajszürö tartályában lévö szelepek nem ugy müködnek ahogy kell magyarul visszaereszti az olajat ezért nö meg az idö . y17dt-röl lenne szó.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

T. urak. mitöl változik meg az inditásnál a oilnyomás lámpa elalvási ideje? semmit nem lehet észrevenni a müködésén . már hallottam olyat okos emberektöl hogy az olajszürö tartályában lévö szelepek nem ugy müködnek ahogy kell magyarul visszaereszti az olajat ezért nö meg az idö . y17dt-röl lenne szó.

Igen, az olajszűrő okozza. Nem érdemes gagyit venni. Nagyobb márkáknál azonnal elalszik, de ilyen párszáz Ft-os vackokkal akár 4-5mp is lehet, mire felépül az olajnyomás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2.0 dti y20dth menetközben kis sárga autó gyakran kivillan ilyenkor a járgány megtorpan alig húz,majd kialszik és ha mi sem történt volna minden rendben.Hibakód kiolvasva egr szelep hiba,szerelő ma szedszette meg is volt ragadva kipucolta majd összerakta.Hozom el a járgányt és mit ad a jóisten megint kezdi elöről az egészet!!! mi tévő legyek? szerelő szerint egr szelep csere lesz a megoldás,és ha nem? Nincs kedvem több tízezer forintott kidobni a szemétbe!Mit javasoltok mi a teendő ilyenkor? válaszotokat előre is köszönöm üdv mindenkinek!

Módosítva : morpheus77
Link to comment
Megosztás:

Igen, az olajszűrő okozza. Nem érdemes gagyit venni. Nagyobb márkáknál azonnal elalszik, de ilyen párszáz Ft-os vackokkal akár 4-5mp is lehet, mire felépül az olajnyomás.

Köszi ezt jó tudni.

Én azt vettem észre, hogy amikor délután megyek haza melóból és már meleg van kinn akkor hosszabb ideig világít, mint reggel mikor hűvősebb van. Valamint melegben(20fok) hideg motorral sokkal kerregősebb, mint reggel a 8-9 fokban szintén hideg motorral. <_< Érdekes.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2.0 dti y20dth menetközben kis sárga autó gyakran kivillan ilyenkor a járgány megtorpan alig húz,majd kialszik és ha mi sem történt volna minden rendben.Hibakód kiolvasva egr szelep hiba,szerelő ma szedszette meg is volt ragadva kipucolta majd összerakta.Hozom el a járgányt és mit ad a jóisten megint kezdi elöről az egészet!!! mi tévő legyek? szerelő szerint egr szelep csere lesz a megoldás,és ha nem? Nincs kedvem több tízezer forintott kidobni a szemétbe!Mit javasoltok mi a teendő ilyenkor? válaszotokat előre is köszönöm üdv mindenkinek!

EGR szelep csere, szerintem leginkább ilyenre: http://www.ebay.de/itm/AGR-VENTIL-SIMULATOR-VERSCHLUSSPLATTE-CHEATER-OPEL-2-0-2-2-DTI-SAAB-2-2-TiD-/171258480645?pt=DE_Autoteile&hash=item27dfcd0805 Az eredeti szelepet pedig elrakni, és csak műszakinál visszapakolni. Jobb teljesítmény, jobb fogyasztás, és nem megy tönkre :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi ezt jó tudni.

Én azt vettem észre, hogy amikor délután megyek haza melóból és már meleg van kinn akkor hosszabb ideig világít, mint reggel mikor hűvősebb van. Valamint melegben(20fok) hideg motorral sokkal kerregősebb, mint reggel a 8-9 fokban szintén hideg motorral. <_< Érdekes.....

Hígabb olajat könnyebben elejti a szűrő. Nekem pl a szívó benzinesemnek csak melegen van mocsok hangja, hidegen nagyon kulturált. A meleg olaj ugyebár hígabb. De a minőségi szűrő bármilyen sűrűségű olajat megtart.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az olajszűrő okozza. Nem érdemes gagyit venni. Nagyobb márkáknál azonnal elalszik, de ilyen párszáz Ft-os vackokkal akár 4-5mp is lehet, mire felépül az olajnyomás.

És ha ugyan ez a jelenség meg van a csergőben vásárolt gyári olajszűrőnél is?

Link to comment
Megosztás:

És ha ugyan ez a jelenség meg van a csergőben vásárolt gyári olajszűrőnél is?

Meglepő, de az OFF Skodámnál is a gyári VW szűrő messze elmaradt a Mannfiltertől, 2-3mp volt az olajnyomás felépülése. Sőt, amióta vettem hozzá VW jellel ellátott, made in Mexico feliratú fojtószelepet, azóta kevésbé vagyok elkötelezve a gyári dolgok iránt. Mondjuk a VW gyári alkatrészek minősége egyébként is fosch. Opelben még nincs tapasztalatom, eddig többet állt, mint ment :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mit ajánlatok az autómba olajként! 240.000km van benne. olajfogyásom nincs... 1.7DTi(y17dt)

Milyen olaj legyen 10W-40??? vagy??

Köszönöm!

Amilyen a gyári előírás, olyan legyen. Eddig mi volt benne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.