Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Hello Mindenkinek!

Mekem is 1.7DTi G Astram van, amiben most szeretnék olajat cserélni. Van valakinek valamilyen tapasztalat abban, hogy milyen olajat érdemes használni? A segítséget mindenkinek előre is köszönöm!

én 5 w40-est használok mert cser.- cser.ig 15000km. nem fogy belöle valami FUSCH nevü oil.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, nemtom. A szemrevételezés sokat elárul. Az időnek biztos jobban ellenáll, mint a "gyűrődésnek". Egy átlagosnak tekinthető futásteljesítmény mellett is max. 5-6 év alatt összejön a 60e km.

Az már eléggé átlag alatti futásteljesítmény ha ennyi idő alatt gurul bele 60e km. Láttam már elég rehült állapotú bordásszíjat szakadva, de kopottnak nem látszott, persze lehet ez a ritkább eset. Ellenőriztetni kell rendszeresen, és ha kicsit is gyanús akkor cserélni. Olcsóbb mint a szakadás utáni helyreálítás.

Link to comment
Megosztás:

Az már eléggé átlag alatti futásteljesítmény ha ennyi idő alatt gurul bele 60e km. Láttam már elég rehült állapotú bordásszíjat szakadva, de kopottnak nem látszott, persze lehet ez a ritkább eset. Ellenőriztetni kell rendszeresen, és ha kicsit is gyanús akkor cserélni. Olcsóbb mint a szakadás utáni helyreálítás.

A 9-10.000 km/év igen átlagos futásteljesítmény, mondjuk ennyiért nem érdemes dieselt venni.

A szíj és más egyébb gumiáru állapotát, korát nem csak a kopottsága jellemzi. Egész finom repedéseket kell keresni, amik pókhálószerűen sokkal feltűnőbbek lesznek. Ez utóbbi már a végső stádium, azonnali csere kell. Érdemes az újonan beszerzett árut is alaposan átnézni, nehogy valami régi elfekvőt (túltároltat) sózzanak akárkire is!

Link to comment
Megosztás:

A 9-10.000 km/év igen átlagos futásteljesítmény, mondjuk ennyiért nem érdemes dieselt venni.

A szíj és más egyébb gumiáru állapotát, korát nem csak a kopottsága jellemzi. Egész finom repedéseket kell keresni, amik pókhálószerűen sokkal feltűnőbbek lesznek. Ez utóbbi már a végső stádium, azonnali csere kell. Érdemes az újonan beszerzett árut is alaposan átnézni, nehogy valami régi elfekvőt (túltároltat) sózzanak akárkire is!

azt szeretném megtudni hogy az y17dti motornál van -e EGRszelep?????????????? bocs ha tudatlannak látszom ,hol találhato?????????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A mult héten végre találtam egy szerelőt aki végre megoldotta az 1,7 Dti-m (2 honapja van nálam, 150 e km) rángatózását és instabil menetteljesitmenyét.... Kiderült hogy a turbóvezérlésem volt a nagy gond, de 200 km utan meghalt az egész turbóm ... 120 e ... lehet összefüggés vagy csak a km órám lehet visszacsvarva és itt volt az ideje ?

kösz a válaszokért

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A mult héten végre találtam egy szerelőt aki végre megoldotta az 1,7 Dti-m (2 honapja van nálam, 150 e km) rángatózását és instabil menetteljesitmenyét.... Kiderült hogy a turbóvezérlésem volt a nagy gond, de 200 km utan meghalt az egész turbóm ... 120 e ... lehet összefüggés vagy csak a km órám lehet visszacsvarva és itt volt az ideje ?

kösz a válaszokért

szerintem ma magyarországon majdnem minden dizel motoros autónak vissza van tekerve az órája...

amugy nem szokott meghallni a turbo a Y17DT ben...

nagyon jó konstrukció...

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Eljött az idő, hogy olajat cseréljek az autóban / 1.7 DTI /.... Én TOTAL QUARTZ 7000 10W/40 -re gondoltam.

Szerintetek ez jó elképzelés a részemről? Mindenkinek a segítségét előre is köszönöm!!!!!

ÜDV.: Csuszi

T csuszi!

Az elképzelés jó. Azzal a kiegészítéssel, hogy a Total olajai közül

a QUARTZ ENERGY 9000 0W-30 rendelkezik a GM (GM-LL-B-025)

gyári jóváhagyással.

Lásd: itt

Az www.olajshop.hu-n most akcósan 4 liter 10 890 Ft.

Tágabban értelmezve: minden olaj jó amin a GM-LL-B-025 felirat látható:

Tessék az első 10:

Gyártó Termék név

ÖMV BIXXOL SPECIAL G

Meguin Motorenoel Quality SAE 5W-30 

Texaco Havoline Ultra G Longlife 5W-30

Mobil 1 Mobil 1 0W-40

Castrol Edge 0W-30

Valvoline SynPower GM 5W-30

Statoil LaserWay G 5W-30

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

FINA First 600 0W-30

Motul Specific LL A/B 025 5W-30

Nem felejtkezhetünk meg e piac legolcsóbb termékéről sem:

a GM Genuine 5w-30 feliratú motorolajról.

Link to comment
Megosztás:

Eljött az idő, hogy olajat cseréljek az autóban / 1.7 DTI /.... Én TOTAL QUARTZ 7000 10W/40 -re gondoltam.

Szia

Most volt nalam is olajcsere, es attol fuggetlenul hogy a GM nem ajanlotta a Szerelom Total-tol kapott progija szerint ez jar bele... igyhat ez is kerult bele....

hat igy kerdesesse valik... de a Opel konyvembol az 5W40 azt hideg eghajlatra (Skandinav orszagokra) ajanlottak ...

Link to comment
Megosztás:

Szia

Most volt nalam is olajcsere, es attol fuggetlenul hogy a GM nem ajanlotta a Szerelom Total-tol kapott progija szerint ez jar bele... igyhat ez is kerult bele....

hat igy kerdesesse valik... de a Opel konyvembol az 5W40 azt hideg eghajlatra (Skandinav orszagokra) ajanlottak ...

De magyerországra sem árt, föleg télen, jobb ha jobban bírja a hideget, gyorsabban felépül a kenés, mint a 10W-s olajjal. <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olaj:

Mióta megvan a gép 3x cseréltem olajat. Szerelő javaslatára AGIP valami TD került bele 10-40w-es. Gond nincs vele, nem is eszi. (1.7 DTI y17dt)

Tegnap egy 700km-es kanyart mentünk a kocsival. Indulás előtt 1/1-ig tankoltam a kocsit, pont a vonalon állt. 4 személy, kevés csomag, klíma mert ugye meleg is volt. Irány Pécs-Baja-Szeged-Hódmezővásárhely-Orosháza-Békéscsaba. Visszafelé 3-an jöttünk 30 kg krumplival meg 20 kg hagymával a csomagtérbe. <_<

Mikor hazaértünk szomorúan tapasztaltam, hogy 721 km után már majdnem a piros mező szélét éri a mutató. :D

2002-es a kocsi, 1.7 DTI, 52 000 km. Lehetséges, hogy haldoklik a légtömegmérő? Esetleg elkoszolódott a 1- 1 1/2 hónapja cserélt légszűrő?

Vagy a 75 lónak ennyi kell hogy mozgassa a kocsit? 50-60 lakotterületen, kint 90-110-130 km/h + klíma de azt ki be kapcsolgattuk.

Várom a tippeket.

Az a csiholó nyüsszögő hang pedig még mindig előjön, amit még senki nem tudott "hova" tenni.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szia

Most volt nalam is olajcsere, es attol fuggetlenul hogy a GM nem ajanlotta a Szerelom Total-tol kapott progija szerint ez jar bele... igyhat ez is kerult bele....

hat igy kerdesesse valik... de a Opel konyvembol az 5W40 azt hideg eghajlatra (Skandinav orszagokra) ajanlottak ...

Hello!

A jövő héten nekem is ez fog belekerülni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy astra h 1.7 diselt.Kinéztem magamnak egy 2006.-os caravant amiben 89e km van 2.8 millioért.Szerintetek megéri az árát ennyiért és ezeknél az autoknál mennyire sok a 89e km?Az ennyém f astra1.6 benzines 93.-as és 180e van benne ,de már most nagyon gyenge.Köszi a véleményeket!

Link to comment
Megosztás:

Lédisz end dzsentlömen!

1000 bocsi, nem lustaság, de tényleg nincs időm utána olvasni a korábbi hozzászólások között.

Keresek Y17DT adagoló elektronikát megfizethető áron Budapest környékén. Esetleg jó szakit, aki gyorsan és nem aranyárban megbuherálná. Még csak akadozik és megy, 2x volt már +csinyálva <_<

Köszi, és még1x bocsi, mert biztosan volt már téma...

Link to comment
Megosztás:

olyan 60.000 ft ért javitják garival, de tudni kell, hogy az elektronikák azért mennek tönkre, mert van egy nyomásszabályzó szelep ami elkezd sok áramot felvenni, és kicsapja a computert.

azt is kellene cserélni. ez a szelep szintén olyan 60.000 ft.

nagyonnagy szopás cserélni...

viszont ha a szelepet nem cseréled akkor tönkremehet újra az elektronika, és a computer felujitó nem vállal garit csak ha szeleppel együtt cseréled.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.