Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Ha már úgyis annyira benne vagy az EPC-be akkor nézd már meg nekem légyszíves, hogy milyen más modellekben található meg ez a funkció. <_<

Gondolok itt B vectrára, B omegára, esetleg astra... aminek olyan a biztonsági öv csatlakozója mint a calibráé...

köszi.

Nah megnéztem.

Ilyen övcsat létezett B Vectrában, B Omegában, F és G Astrában és A Zafirában is, és nemcsak a japán piacra, hanem az öbölmenti országokba (Szaud-Arábia például) is, szóval nem kell Tokióig menni bontóba. :)

De van némi konkrétabb reménysugár is, ugyanis C Corsában létezett ilyen az európai piacra is (legalábbis nem írják hogy csak Japán és öbölmenti országok), de hogy azért ne legyen olyan egyszerű a dolog, gondolom extra volt, szóval egy darabig keresgélhetsz bontóban mert sztem nem járt mindegyik C Corsához. Ha gondolod tudok adni cikkszámot is, ez létezik itthon is és meg is lehet rendelni most is, a baj az hogy övfeszítővel együtt van és oldalanként 70e ft(!)-ba kerül a Csergőnél, márkaszervizben gondolom picit drágább...

Link to comment
Megosztás:

Hát kinlódhatsz vele de a végén úgy is csere lesz.Nekem is ilyen volt és cserélni kellett.15 e ft-ért vettem.

Üdvözlök mindenkit!

Pár hónapja vásároltam egy 2000/4 havi B Vectrát. A kijelzőmön néhány karakter elkezdett halványodni.

Lehet esetleg ezzel valamit csinálni, van esetleg valami jó kis ötlet a helyreállítására vagy cserélni kell?!

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Jó estét minden kedves "sorstársnak"!

Ma a következő történt: Épp iszonyúan dolgoztam, mikor a kis Drágám telefonon megkérdezte, hogy menet közben kell-e világítania a piros kis akkumulátoros lámpácskának a műszerfalon? Erre azt tanácsoltam, hogy egy alkalmas helyen forduljon meg és irány haza. Meg ha esetleg ismer vmilyen imát, azt ismételgesse, hátha segít. :lol:

Kb 1 órája hazaértem és gondoltan beállok a verdával. Még a centrálzár sem működött, nem hogy a kulcs elfordítása után bármi is felvillant volna.

:) :( :P

  1. Járt-e már vki hasonló cipőben?
  2. Miért mindig én szívom meg a brét?
  3. Ja, és hány éves a kapitány?

:hiya: :D

Az akksit töltőre tettem, szerintetek "ampervadászatilag" hogyan érdemes megközelíteni a problémát?

Előre is köszönöm, maximális tisztelettel:Z

Link to comment
Megosztás:

Jó estét minden kedves "sorstársnak"!

Ma a következő történt: Épp iszonyúan dolgoztam, mikor a kis Drágám telefonon megkérdezte, hogy menet közben kell-e világítania a piros kis akkumulátoros lámpácskának a műszerfalon? Erre azt tanácsoltam, hogy egy alkalmas helyen forduljon meg és irány haza. Meg ha esetleg ismer vmilyen imát, azt ismételgesse, hátha segít. :lol:

Kb 1 órája hazaértem és gondoltan beállok a verdával. Még a centrálzár sem működött, nem hogy a kulcs elfordítása után bármi is felvillant volna.

:) :( :P

  1. Járt-e már vki hasonló cipőben?
  2. Miért mindig én szívom meg a brét?
  3. Ja, és hány éves a kapitány?

:hiya: :D

Az akksit töltőre tettem, szerintetek "ampervadászatilag" hogyan érdemes megközelíteni a problémát?

Előre is köszönöm, maximális tisztelettel:Z

Szia! Töltsd fel az akksit, vissza a helyére, voltmérővel rámérni. Ilyenkor kb. 12.8 volt van benne. Autó beindít, újra voltmérő, ilyenkor kb. 13,7 volt. Ha a világítást is bekapcsolod, lehet akár 14,7 volt is. Ha mindez ok., akkor a generátorra megy egy vastag kábel az akksiról, annak feszültség alatt kell lennie. Megy egy vékonykábelen a gerjesztő áram, ennek gyújtáson kell feszültség alatt lennie. Ha mindez okés, akkor a generátorban a keféket és a kollektorokat kell még megnézni, de ehhez legjobb a generátort kiszedni, hátulján 3 anya fogja a burkolatot, alatta vannak a kefék. Ha ezek is ok., akkor lehet hogy leégett az állórész tekercse.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Töltsd fel az akksit, vissza a helyére, voltmérővel rámérni. Ilyenkor kb. 12.8 volt van benne. Autó beindít, újra voltmérő, ilyenkor kb. 13,7 volt. Ha a világítást is bekapcsolod, lehet akár 14,7 volt is. Ha mindez ok., akkor a generátorra megy egy vastag kábel az akksiról, annak feszültség alatt kell lennie. Megy egy vékonykábelen a gerjesztő áram, ennek gyújtáson kell feszültség alatt lennie. Ha mindez okés, akkor a generátorban a keféket és a kollektorokat kell még megnézni, de ehhez legjobb a generátort kiszedni, hátulján 3 anya fogja a burkolatot, alatta vannak a kefék. Ha ezek is ok., akkor lehet hogy leégett az állórész tekercse.

Köszönöm!

Mondjuk egy lépést kihagytál: Kérj kölcsön egy voltmérőt! :) Ez majd megoldom.

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit javítanám a hozzászólásomat, mivel tegnap 1300km alvásnélküli vezetés után írtam: ha a mért volt értékek megvannak, akkor a generátornak rendben kell lennie. Általában ilyenkor vagy a vékonykábelen nem megy a gerjesztőáram vagy a generátor a hibás.

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit javítanám a hozzászólásomat, mivel tegnap 1300km alvásnélküli vezetés után írtam: ha a mért volt értékek megvannak, akkor a generátornak rendben kell lennie. Általában ilyenkor vagy a vékonykábelen nem megy a gerjesztőáram vagy a generátor a hibás.

Köszönöm a segítséget!

Voltmérő továbbra sincs, a generátort úgy sem tudom itthon leszedni, tehát hétfőig jegeljük a projektet.

Link to comment
Megosztás:

Hasonló cipő.... pont kirándulásra mikor indultunk a családdal, kigyult a töltésjelző (azaz töltésnemjelző). Számitva arra, hogy az aku talán tart 2 órát (ameddig megérkezek és ott majd javitok), mégis elindultam (no klima, no fényszóró etc.). Nagy hiba.... 20 km-t birt ki és elkezdett minden halványodni - rengeteg fogyasztó van, nem mind a régi autóinknál.... azok bezzeg elmentek több 100 km-t is, ha nem kapcsoltam fényszórót. Gyorsan visszafordultam és még sikerült egy darabot visszamennem, ahonnan egy kölcsönkért akuval hazaértem..... ilyen egy jólkezdődő vakáció.

Otthon gyorsan levettük a generátort.... és az történt, hogy egy máskori, kitudja ki álltal megejtett, szétszedéskor tul közel került az állandó + a gerjesztőszálhoz, hozzáért és valószinüleg a tul nagy áram kiégette egyik diodát. Másnap alkatrészvétel, csere és indulás. Hazajöttünk, minden rendbe volt.

Ami lényeges - legalábbis x18xe esetén:

- a generátor leszedést keréklevevéssel kell kezdeni, innen a legkönyebb hozzáférni

- az Igy csináld jól fogott, elég jól le volt irva, eddig azt sem tudtam, hol a generátora ennek az autónak

- nem irigylem a hathengeres cartársakat, igy indul a javitási leírás: Miután kiszereltük a motort.... :)

- azok az idétlen forditott torx-os csavarok vannak a generátoron, ilyen kulcskészlet nélkül nem érdemes nekifogni

- végre megtanultam, hogyan kell levenni a bordásszijat

-

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a gyári magas hangszóróba mekkora az ellenállás? Nem akar a mocsok megszólalni! :)

Lehet túl hangosan hallgattam! :(

Köfi

Nincsen benne ellenállás, a hangszóró impedanciája 4 ohm, és elé van téve egy bipoláris kondenzátor, hogy a mély hangokat levágja róla...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nemrég vettem egy autót (Vectra B 1.6 16v 96-os évj.) és a fedélzeti computert nem tudom leolvasni mert csak egy pár képpont világít. Mit lehet ezzel tenni, cserés, vagy van valami módja a javításhoz?

Segítségeteket előre is köszi!

Szia,

itt egy jó cím Németországban, én ott javíttattam (mintha gyári új lenne, úgy megcsinálták). 40 EUR volt a javítás+posta. Jobban megéri, mint bontottat venni és pár hét/hónap múlva cserélheted megint.

www.opelschrauber2003.de

Link to comment
Megosztás:

De ha az kimegy akkor nem szól igaz? Olyat hol lehet kapni? Az ilyenekhez nem nagyon értek! :)

Az nem szokott "kimenni", ha baja van, az szemmel látható, mert kipukkan, rózsaként kinyílik a teteje, barna folyás látszik rajta, de legalábbis felpúposodik! Ha nem szól, akkor a hangszóró lesz ludas, de egyébként is inkább azt cseréld, azon van rajta a kondi is, és együtt is szokták árulni. Bontva ha szerencséd van 500Ft-ért megkapod...

Link to comment
Megosztás:

Az nem szokott "kimenni", ha baja van, az szemmel látható, mert kipukkan, rózsaként kinyílik a teteje, barna folyás látszik rajta, de legalábbis felpúposodik! Ha nem szól, akkor a hangszóró lesz ludas, de egyébként is inkább azt cseréld, azon van rajta a kondi is, és együtt is szokták árulni. Bontva ha szerencséd van 500Ft-ért megkapod...

oké köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Hasonló cipő.... pont kirándulásra mikor indultunk a családdal, kigyult a töltésjelző (azaz töltésnemjelző)...

Ami lényeges - legalábbis x18xe esetén:

- a generátor leszedést keréklevevéssel kell kezdeni, innen a legkönyebb hozzáférni

- az Igy csináld jól fogott, elég jól le volt irva, eddig azt sem tudtam, hol a generátora ennek az autónak

- nem irigylem a hathengeres cartársakat, igy indul a javitási leírás: Miután kiszereltük a motort.... :)

- azok az idétlen forditott torx-os csavarok vannak a generátoron, ilyen kulcskészlet nélkül nem érdemes nekifogni

- végre megtanultam, hogyan kell levenni a bordásszijat

-

Na hétfőn elvittem szerelőhöz. A töltött akksival minden gond nélkül abszolváltam a 15 km-t Mint kiderült azért, mert bár a "töltésnemjelző" világított, töltés azért volt(meg amper is). Viszont ez a lámpa 2000 fordulatig villogott, utána világított, aztán olyan 100-120-as tempónál kigyulladt a chek engine, abs, stb, a mutatók lefittyentek.

A generátort úgy bírtuk kiszedni, hogy a konzolokat levettük. Aztán körbeautózni a várost diódahídért, meg fesszabályzóért(ha már szét van szedve).

Az Így csináldot nézegetve jegyeztem meg én is a srácnak, hogy szerintem örüljön, hogy nem 6hengeres a verda. :(

Link to comment
Megosztás:

Na, jól megsz*vattam magam... Történt ugyanis, hogy ki volt véve az ülés a kocsiból, és gyújtást adtam... Aminek a következménye egy szép kis piros lámpa (maradandó sérülés) a műszerfalam jobb oldalán. A légzsák hibajelző miután nem találta az övfeszítőt, letárolt nekem egy szép kis hibát. Ugye jól sejtem, hogy ezt eltüntetni csak szervizben lehet, és amíg nem töröltetem, a légzsákok nem is működnek?

Akkora egy barom vagyok, egyszer jártam hasonlóan az Omival is, csak ott a kormánylégzsák volt levéve mikor gyújtást adtam... Mondjuk azt úgy adtam el, hogy nem csináltam vele semmit.

Link to comment
Megosztás:

Na, jól megsz*vattam magam... Történt ugyanis, hogy ki volt véve az ülés a kocsiból, és gyújtást adtam... Aminek a következménye egy szép kis piros lámpa (maradandó sérülés) a műszerfalam jobb oldalán. A légzsák hibajelző miután nem találta az övfeszítőt, letárolt nekem egy szép kis hibát. Ugye jól sejtem, hogy ezt eltüntetni csak szervizben lehet, és amíg nem töröltetem, a légzsákok nem is működnek?

Akkora egy barom vagyok, egyszer jártam hasonlóan az Omival is, csak ott a kormánylégzsák volt levéve mikor gyújtást adtam... Mondjuk azt úgy adtam el, hogy nem csináltam vele semmit.

Igen, töröltetni kell a hibát, csak úgy tűnik el a hiba. Amúgy ha bármelyik légzsákot lekötöd még kiszerelt akkumulátornál is, utána hibát fog jelezni mert van benne valami ellenállás vagy mi, ami ilyenkor is érzékeli hogy megszakadt az áramkör. Én kipróbáltam a kormánylégzsákkal kiszerelt akksinál és utána tényleg pilácsolt a piros lámpácska.

Link to comment
Megosztás:

Igen, töröltetni kell a hibát, csak úgy tűnik el a hiba. Amúgy ha bármelyik légzsákot lekötöd még kiszerelt akkumulátornál is, utána hibát fog jelezni mert van benne valami ellenállás vagy mi, ami ilyenkor is érzékeli hogy megszakadt az áramkör. Én kipróbáltam a kormánylégzsákkal kiszerelt akksinál és utána tényleg pilácsolt a piros lámpácska.

Én is szedtem már ki a kormánylégzsákot, de nem világít semmiféle lámpa. Mondjuk nem is próbáltam ki, hogy működik-e. :( :)

Link to comment
Megosztás:

Helló!!

Nekem is világít a légzsák visszajelző.Egy nagy ugratás után kezdett el világítani.(vasúti átjárón 120-al) :).Csináltam hozzá kábelt+opel tech2 és sikerült vele eltüntetnem.De most sajna megint világít.Vmi magas ellenállásra panaszkodik az utasoldalon az oldallégzsákra ami az ülésbe van.Ha kell vkinek a kábel rajza az szóljon.Rs-232-n működik.

Link to comment
Megosztás:

Igen, töröltetni kell a hibát, csak úgy tűnik el a hiba. Amúgy ha bármelyik légzsákot lekötöd még kiszerelt akkumulátornál is, utána hibát fog jelezni mert van benne valami ellenállás vagy mi, ami ilyenkor is érzékeli hogy megszakadt az áramkör. Én kipróbáltam a kormánylégzsákkal kiszerelt akksinál és utána tényleg pilácsolt a piros lámpácska.

Ha nem adsz rá gyújtást, nincs semmi baj. Már többször is megcsináltam, és nem volt hibajelzésem sem a légzsák, sem az övfeszítő kiszedése és visszarakása után. Csak most a szomszédnak mutattam a központi kijelzőt, és hirtelen nem kapcsoltam, hogy nincs bent az ülés... :)

Helló!!

Nekem is világít a légzsák visszajelző.Egy nagy ugratás után kezdett el világítani.(vasúti átjárón 120-al) :( .Csináltam hozzá kábelt+opel tech2 és sikerült vele eltüntetnem.De most sajna megint világít.Vmi magas ellenállásra panaszkodik az utasoldalon az oldallégzsákra ami az ülésbe van.Ha kell vkinek a kábel rajza az szóljon.Rs-232-n működik.

A légzsák nem játék, inkább a szervizre bízom, bár a kábel sok más esetben is jól jönne. Kár, hogy a laptopomon nincs soros port, tehát még szereznem kellene egy USB-soros átalakítót is. Úgyhogy jöhet a rajz! :P Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem adsz rá gyújtást, nincs semmi baj. Már többször is megcsináltam, és nem volt hibajelzésem sem a légzsák, sem az övfeszítő kiszedése és visszarakása után. Csak most a szomszédnak mutattam a központi kijelzőt, és hirtelen nem kapcsoltam, hogy nincs bent az ülés... :)

A légzsák nem játék, inkább a szervizre bízom, bár a kábel sok más esetben is jól jönne. Kár, hogy a laptopomon nincs soros port, tehát még szereznem kellene egy USB-soros átalakítót is. Úgyhogy jöhet a rajz! :( Előre is köszi.

Az usb-soros port átalakítót felejsd el.Nem működik vele:pontosabban nekem nem működött.Inkább PCMCIA-RS-232-es kártyával próbálkozz.Itt a kábel rajza:RS232-es kábel

Én próbapanelon raktam össze és működik.Vannak még másfajta kábel rajzok is.

Link to comment
Megosztás:

Az usb-soros port átalakítót felejsd el.Nem működik vele:pontosabban nekem nem működött.Inkább PCMCIA-RS-232-es kártyával próbálkozz.Itt a kábel rajza:RS232-es kábel

Én próbapanelon raktam össze és működik.Vannak még másfajta kábel rajzok is.

Köszi, nem mondom, hogy holnap nekiugrom, és megcsinálom, de még hasznos lehet... Hehe! Eleve azt sem tudom hova indulnék alkatrészeket venni itt kint! :)

Link to comment
Megosztás:

ebay-en biztos tudsz venni. :)

Sajnos az sem olyan egyszerű. Az e-bay-es vásárlásokhoz ugye paypal kell, a paypal-hoz pedig creditkártya. Az ír bankok viszont csak debit kártyát adnak alapból. Itt külön igényelni kell mondjuk egy VISA kártyát, amit én pl nem kaptam meg, mert kevés ideje vagyok az ügyfelük. Az otthoni VISA-mat meg pillanatnyilag nem tudom használni. De azért agyalok! :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem a szerelő mondta, ezért a BC kijelző javításakor direkt levettem a kormányról és széthúztam a csatit. Összerakás után nekem világított a lámpa és csak hibatörlés után aludt el. Pedig az akksiról is levettem a sarukat. Lehet hogy valami kondi van beiktatva ami ki tudja mennyi ideig még táplálja az áramkörét és akksi nélkül talán ezért érzékeli hogy megszakadt az áramkör.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.