Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Miért akarod szétszedni? Ennél jobban vagy úgy szedheted szét, hogy a tetején és az alján is kilazítod a fehér műanyagot a nyákból és kiveszed az lcd panelt (a szalagkábelt eltávolítani a nyákról csak óvatosan! ha azt is ki akarod szedni). Vagy forrasztani kell a két nyákot egymástól de annak már nincs haszna.

Link to comment
Megosztás:

Pixelhibás,és javítani akarom a fórumon leírt módon,de ennél jobban nem tudom szétszedni.Pedig azt írják,hogy csak ki kell pattintani.

Miért akarod szétszedni? Ennél jobban vagy úgy szedheted szét, hogy a tetején és az alján is kilazítod a fehér műanyagot a nyákból és kiveszed az lcd panelt (a szalagkábelt eltávolítani a nyákról csak óvatosan! ha azt is ki akarod szedni). Vagy forrasztani kell a két nyákot egymástól de annak már nincs haszna.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. A tetőablak motor stekkerén a 4-es lábra milyen jelet kell adni, hogy a komfortelektronika bezárja az ablakot + vagy - ? Akinek van komplett rajza megtenné, hogy megnézi? Azért itt kérdezem, mert egy B Vekiből van a motor!

Előre is köszi

szerk.

Köszi! Tárgytalan. Találtam hozzá infót! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne két apró kérdésem:

-Hol találom meg a tolatólámpa kapcsolóját???(csak akkor világít ha jó a kedve....)

-Hol találom meg a komfort-modult.............erről annyit hogy akarok tenni a kocsiba riasztót de nem tudom hol találom a központizár vagy/és az elektromos ablak felhúzómodulját, hogy rá/rájuk köthessem a riasztót.....

Aki okos e-téren, az légyszi segítsen............Köszi,Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ebben a topikban még új vagyok, sőt, az egész B Vectra részlegen. Volt már Kadettom, Omegám, most viszont egy B Vectrát vettem. Úgyhogy itt is beszállok a beszélgetésbe! <_<

-Hol találom meg a tolatólámpa kapcsolóját???(csak akkor világít ha jó a kedve....)

Na ezt nem tudom, de talán fent van a váltókarnál a burkolat alatt (rosszabbik esetben a váltóba betekerve)...

-Hol találom meg a komfort-modult.............erről annyit hogy akarok tenni a kocsiba riasztót de nem tudom hol találom a központizár vagy/és az elektromos ablak felhúzómodulját, hogy rá/rájuk köthessem a riasztót.....

A komfortmodul, és a központizár vezérlő teljesen külön helyen van (már ha a kadetthez, és az omegához képest itt sem változott semmi). Az előbbi rajta van az ablakemelő motoron, az utóbbi pedig jobboldalon az A oszlop tövében van. Ez mellett/alatt szokott lenni a gyári riasztó doboza is. Az ablakfelhúzásra egyébként van egy tippem. Úgy tudod kivitelezni a legegyszerűbben, ha nem a komfortelektronikát keresed, hanem más irányba indulsz el. Bizonyára tudod, hogy ha a kulcsot elfordítva tartod a zárban, akkor felhúzza az ablakokat. A riasztóddal ezt a műveletet reprodukáld. A kulcs elfordításakor egy áramkört zársz rövidre, ezt kellene megkeresned (nem tudok konkrét kábelt írni, mert én ezt az ominál csináltam meg, de 3 kábel játszik) . Szinte minden riasztón lehet állítani a zárás (és nyitás) jel hosszát. Ha a zárás jelnek mondjuk adsz 30mp-et, és ezt kombinálod rá az adott áramkörre, az eredménye felhúzott ablak lesz nem kell külön ablakvezérlő modul! :lol:

Aki okos e-téren, az légyszi segítsen............Köszi,Üdv,

He-he! Okos messziről sem vagyok (közelről meg pláne nem), de azért próbálkozom.

De hogy nekem is legyen egy elektromos jellegű kérdésem:

Adottak a gyári kijelzők, amiket a gyári rádiók kezelnek... Sok új, akár mp3-as CD lejátszó (mondjuk a Grundig-ok) is képes kijelzőt kezelni, de ha jól tudom újabb "nyelven" kommunikálnak, és persze a csati is megváltozott ilyenre:

eb8_3_big.jpg

Tehát a kérdésem az, létezik-e valamilyen hekkelés, átalakító modul, amivel fordítani tudok a két szabvány közt?

Előre is köszi!

Crime

.

Link to comment
Megosztás:

Adottak a gyári kijelzők, amiket a gyári rádiók kezelnek... Sok új, akár mp3-as CD lejátszó (mondjuk a Grundig-ok) is képes kijelzőt kezelni, de ha jól tudom újabb "nyelven" kommunikálnak, és persze a csati is megváltozott ilyenre:

http://n2.vatera.hu/photos/fc/ed/eb8_3_big.jpg

Tehát a kérdésem az, létezik-e valamilyen hekkelés, átalakító modul, amivel fordítani tudok a két szabvány közt?

Na ez engem is érdekelne, mert akkor be tudnám faragni a CAR400-at apám C Corsájába...

Tudtommal a 2000 utáni Opelek rádiócstlakozója már ilyen újabb fajta mint a képen, míg az ezen évjárat előtti autókon a falső csatlakozóban csak 2 sor érintkező van, nem 3.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg itt:

http://carradio.hit.bg/philips.htm

Hátha át lehet drótozni

Az átdrótozás nem segít... Mint írtam, más "nyelvet" használ. Ha megnézed az új csatin a 13-14-15-ös lábak látják el azt a feladatot, mint a régin az 1-2 (ha jól tudom csak ezek felelnek a kijelzőért). Más a lábak elnevezése is, és ugye a számuk sem egyezik meg. Ezt csak valami kis dobozkával lehet megoldani - ha meglehet! <_< Bár tuti van rá megoldás, mert a drágább autórádiók némelyikéhez szoktak adni (ingyen, vagy felárért) úgynevezett kijelző, és multikormány illesztőt. Na ilyesmi érdekelne engem.

Link to comment
Megosztás:

Az átdrótozás nem segít... Mint írtam, más "nyelvet" használ. Ha megnézed az új csatin a 13-14-15-ös lábak látják el azt a feladatot, mint a régin az 1-2 (ha jól tudom csak ezek felelnek a kijelzőért). Más a lábak elnevezése is, és ugye a számuk sem egyezik meg. Ezt csak valami kis dobozkával lehet megoldani - ha meglehet! <_< Bár tuti van rá megoldás, mert a drágább autórádiók némelyikéhez szoktak adni (ingyen, vagy felárért) úgynevezett kijelző, és multikormány illesztőt. Na ilyesmi érdekelne engem.

Itt vannak ilyenek:www.carlink.hu

Link to comment
Megosztás:

De itt nincs olyan hogy gyári csatlakozóról (Corsa C) gyári rádióra (CAR 400) átalakító...

Itt csak,multikormányhoz van illesztő...Szerintem házilag is meglehetne oldani a multikormány részt.Ellenállásokat kapcsolgatnak a kék piros vezetékre a gombok.Csak azt kéne tudni,h.az adott típusú fejegység mit kér és kicserélni az ellenállásokat a kormányba.Van még még1 kék piros vezeték a magnónál,az a sebességszignálé....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A fejegységre usb-n egy 80-as noti vinyót szeretnék rádugni, meg is oldható csak nem kap elég áramot a fejről sajnos, a racknek van egy második usb csatlakozásos kábele amiről plusz áramot kaphat a vinyó csak ugye a fejen egy usb aljzat van + van egy motorola telefontöltőm aminek miniusb a csatlakozója és jól gondolkozom, hogy ha a motorolákat (v3x, v3, v235 pl) tölti egy a pc-be dugott usb kábel akkor a szivargyújtós motorola töltő kábelét átforrasztva onnan kaphatná a plusz áramot a rack? Remélem érthetően írtam le nagyjából <_<

Link to comment
Megosztás:

A fejegységre usb-n egy 80-as noti vinyót szeretnék rádugni, meg is oldható csak nem kap elég áramot a fejről sajnos, a racknek van egy második usb csatlakozásos kábele amiről plusz áramot kaphat a vinyó csak ugye a fejen egy usb aljzat van + van egy motorola telefontöltőm aminek miniusb a csatlakozója és jól gondolkozom, hogy ha a motorolákat (v3x, v3, v235 pl) tölti egy a pc-be dugott usb kábel akkor a szivargyújtós motorola töltő kábelét átforrasztva onnan kaphatná a plusz áramot a rack? Remélem érthetően írtam le nagyjából <_<

vegyél 1 szivargyújtós fm modulátort, és meg van oldva a problémád :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne vicceljetek már :lol:

Egyrészt mit csinálnék vele? Onnan még ha kapok is áramot a 2. usb-s táp kábelnek, hogy néz az ki? Mellesleg volt nekem is, kipróbáltam majd elajándékoztam :D

Azért nah, elég jó hifi van az autóban ahhoz, hogy ilyen fm transmittert ne tegyek be :lol: Mellesleg a motorola töltő tökéletes volt átalakítva mivel 5V-ot ad le ahogy kell csak a hifi azt mondja, hogy: "USB NOT SUPPR" szóval marad a 8 gigás microSD HC kártya 1 forintos méretű kinyúlással az előlapból :D

Link to comment
Megosztás:

Ne vicceljetek már :lol:

Egyrészt mit csinálnék vele? Onnan még ha kapok is áramot a 2. usb-s táp kábelnek, hogy néz az ki? Mellesleg volt nekem is, kipróbáltam majd elajándékoztam :D

Azért nah, elég jó hifi van az autóban ahhoz, hogy ilyen fm transmittert ne tegyek be :lol: Mellesleg a motorola töltő tökéletes volt átalakítva mivel 5V-ot ad le ahogy kell csak a hifi azt mondja, hogy: "USB NOT SUPPR" szóval marad a 8 gigás microSD HC kártya 1 forintos méretű kinyúlással az előlapból :D

1. Milyen hifi van a szekérbe?

2. A rádiók 99%-a mp3-ról játszik, kvázi nem értem mi a gondod az fm transmitterrel, ráadásul a sugárzott jel is kb 50 cm belül van, nem úgy mint a rádióadók.

Mondjuk én ha tehetem audio cd-t hallgatok, mp3 csak ritkán, mert a rencceremen még a kettő különbségét is hallani ( cordial instrument gitárkábelek furutech végekkel ezüst forrasztással, harman, sherwood, u-dimension, sony7750 elektronikák.)

Link to comment
Megosztás:

Te okiman.Látom nagyon benne vagy a témában.Egyszer már kérdeztem de nem válaszolt senki.

Nem tudsz mondani valami jófajta hangszórót,ami bemegy a gyári helyére előre?Fejegységet nem akarok cserélni VDO 500 van benne,és elmenne a multikormány meg a kijelzőm,de szerintem jobban szólna valami pioneer-rel vagy valami mással!

1. Milyen hifi van a szekérbe?

2. A rádiók 99%-a mp3-ról játszik, kvázi nem értem mi a gondod az fm transmitterrel, ráadásul a sugárzott jel is kb 50 cm belül van, nem úgy mint a rádióadók.

Mondjuk én ha tehetem audio cd-t hallgatok, mp3 csak ritkán, mert a rencceremen még a kettő különbségét is hallani ( cordial instrument gitárkábelek furutech végekkel ezüst forrasztással, harman, sherwood, u-dimension, sony7750 elektronikák.)

Link to comment
Megosztás:

Te okiman.Látom nagyon benne vagy a témában.Egyszer már kérdeztem de nem válaszolt senki.

Nem tudsz mondani valami jófajta hangszórót,ami bemegy a gyári helyére előre?Fejegységet nem akarok cserélni VDO 500 van benne,és elmenne a multikormány meg a kijelzőm,de szerintem jobban szólna valami pioneer-rel vagy valami mással!

1. Milyen hifi van a szekérbe?

2. A rádiók 99%-a mp3-ról játszik, kvázi nem értem mi a gondod az fm transmitterrel, ráadásul a sugárzott jel is kb 50 cm belül van, nem úgy mint a rádióadók.

Mondjuk én ha tehetem audio cd-t hallgatok, mp3 csak ritkán, mert a rencceremen még a kettő különbségét is hallani ( cordial instrument gitárkábelek furutech végekkel ezüst forrasztással, harman, sherwood, u-dimension, sony7750 elektronikák.)

Link to comment
Megosztás:

Te okiman.Látom nagyon benne vagy a témában.Egyszer már kérdeztem de nem válaszolt senki.

Nem tudsz mondani valami jófajta hangszórót,ami bemegy a gyári helyére előre?Fejegységet nem akarok cserélni VDO 500 van benne,és elmenne a multikormány meg a kijelzőm,de szerintem jobban szólna valami pioneer-rel vagy valami mással!

Nekem ez van: u-dimension element el-comp 6. olyan 25-30e között, plusz kiemelőkeret, csak sarukkal felfelé kell berakni, mert a hangszórólyuk nem kerek, hanem alúlról egyenes, így ha lent van a saruk felakadnak. A magasat kis mókolással fel tudod erősíteni a gyári helyre, de természetesen olyan márkát veszel ami szimpatikus. A www.auto-hifi.freeblog.hu -n van 1 teszt amit jómagam, és Bakai Gabi ( Tuning magazin ) csináltunk. A jelforrás 1 Wadia high-end cd lejátszó volt 1 harman/kardon ca 280 elektronikával. Ha meg szeretnéd hallgatni, ezen a hétvégén Gödön vagyok hangminőség versenyen.

Link to comment
Megosztás:

1. Milyen hifi van a szekérbe?

2. A rádiók 99%-a mp3-ról játszik, kvázi nem értem mi a gondod az fm transmitterrel, ráadásul a sugárzott jel is kb 50 cm belül van, nem úgy mint a rádióadók.

Mondjuk én ha tehetem audio cd-t hallgatok, mp3 csak ritkán, mert a rencceremen még a kettő különbségét is hallani ( cordial instrument gitárkábelek furutech végekkel ezüst forrasztással, harman, sherwood, u-dimension, sony7750 elektronikák.)

27295_1226088409.jpg

Röviden ilyen :lol:

A transmitter nem éppen egy szép, elegáns megoldás lenne és mint mondtam volt is tudom milyen :D De nem értem miért akarjátok rám beszélni :lol: Én 80 gigás noti hdd-t akartam a fejre kötni amin VAN USB alapból is :D Van benne bluetooth, aux bemenetek, mp3-at is viszi egyedül azzal volt gondom, hogy a fejről nem kap elég áramot a vinyó, ezért kellett egy külső áramforrás aminek tökéletes volt a 300 forintos motorola telefontöltő is ;) De mint kiderült hiába kap elég feszt nem támogatja a fej a vinyót, pendrive megy rajta simán de a vinyót nem szereti. Még a trafidetektor lógó kábelét sem bírtam elviselni inkább bekötöttem a szivargyújtóra + oda még egy szivargyútjó elosztót ami a csomagtérben van csak, hogy a gyári szivargyútjó aljzat szabad legyen ;) Inkább szerelek, forrasztok csak legyen igényes és gyárihoz közeli amennyire csak lehet :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.