Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

USB->RS232 átalakító?

A netről leszedett tech2-vel kapcsolatban: a könyvtárakat átnézve pl. az X20XEV nincs benne, de elvileg az X18... benne van, ami ugyanúgy használható X20... hőz is. Soros portos notebook? Bontó, talán, de az USB->soros átalakító szerintem esélyes lehet.

Ha nem (pont) :-) erről diskuráltok, sorry, csak megemlítem, mert rokon rendelt hasonló kábelt cd-vel és ugyanezzel a problémával szembesült.

Ha kicsit utána olvasol a neten,az usb soros átalakító nem működik,időzítési hibák miatt,+ a legtöbb soft odb2-re van vagy nincs benne az opel által használt protokol.Hiába odb csati van a vectrán nem odb2 szabvány.Van 1szerűbb megoldás usb helyett:PCMCIA-rs232 átalakító és ezzel azt írták,h.simán m1 vele.4 pénzért lehet venni.És akkor nemkell kukázni régi laptopot.

Link to comment
Megosztás:

Aki szerelt már be utólag bármilyen extrát az autójába, attól kérdezném, hogy oldotta meg a betápot?

Elkészültem a villanyablakokkal, de egyelőre ideiglenesen kapott betápot.

A biztosítákdobozban a 17es hely az elektromos ablak betápja. Itt nincs biztosíték nekem, hisz erdetetileg villanyablakom sem volt. Viszont innen megy valahova egy piros vezeték, ami jelenleg vak, mert biztosíték híjján nem kap áramot. Szerinteek ez hova megy? Nekem erre kéne rákötnöm a villanyablak betápját... Viszont a biztosítékdobozt nemnagyon merem bolygatni, nehogy elszúrjam.

Link to comment
Megosztás:

Aki szerelt már be utólag bármilyen extrát az autójába, attól kérdezném, hogy oldotta meg a betápot?

Elkészültem a villanyablakokkal, de egyelőre ideiglenesen kapott betápot.

A biztosítákdobozban a 17es hely az elektromos ablak betápja. Itt nincs biztosíték nekem, hisz erdetetileg villanyablakom sem volt. Viszont innen megy valahova egy piros vezeték, ami jelenleg vak, mert biztosíték híjján nem kap áramot. Szerinteek ez hova megy? Nekem erre kéne rákötnöm a villanyablak betápját... Viszont a biztosítékdobozt nemnagyon merem bolygatni, nehogy elszúrjam.

Nem biztos, de úgy tudom, hogy az anyósülésnél a burkolat alatt kell lenni csatiknak, szerintem odáig megy, központizár, multitimer doboza körül.

De majd nálam okosabb megmondja ha nem így van.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, de úgy tudom, hogy az anyósülésnél a burkolat alatt kell lenni csatiknak, szerintem odáig megy, központizár, multitimer doboza körül.

De majd nálam okosabb megmondja ha nem így van.

Az A oszlop tövében van(nak) a csatlakozó(k), általában ilyen helyeken szokott eltűnni egy-egy szál. Nekem az omegámban odáig ment pl az ülésfűtés vezetéke, csak a csatlakozótól kellett az ülésig elvinnem. Nálad is valszeg ez van.

Link to comment
Megosztás:

Az A oszlop tövében van(nak) a csatlakozó(k), általában ilyen helyeken szokott eltűnni egy-egy szál. Nekem az omegámban odáig ment pl az ülésfűtés vezetéke, csak a csatlakozótól kellett az ülésig elvinnem. Nálad is valszeg ez van.

A központizár vezérlő egysége jobb oldalon, az első ajtó előtt van a műanyag burkolat alatt. Erre gondoltok?

Ez "remek", mert én mindezt nem sejtve bal oldalra, a biztosítékdobozhoz vezettem ki a betápvezetékeket... :rolleyes:

Esetleg valaki azt is meg tudná mondani, hogy az ott lévő csati hányas számú érintkezője ami kell nekem? Annyi biztos, hogy egy vastag, piros kábel az, hisz az indul ki a biztosítékdoboz 17es pontjáról.

Link to comment
Megosztás:

A központizár vezérlő egysége jobb oldalon, az első ajtó előtt van a műanyag burkolat alatt. Erre gondoltok?

Ez "remek", mert én mindezt nem sejtve bal oldalra, a biztosítékdobozhoz vezettem ki a betápvezetékeket... :rolleyes:

Esetleg valaki azt is meg tudná mondani, hogy az ott lévő csati hányas számú érintkezője ami kell nekem? Annyi biztos, hogy egy vastag, piros kábel az, hisz az indul ki a biztosítékdoboz 17es pontjáról.

Nézd meg ezt:

http://data.hu/get/1727176/villanyablak.pdf.html

innen talán kiderül, úgy nézem, hogy az első az F20-on a hátsó pedig az F17-en van.

A csatlakozó elvileg így néz ki:

http://data.hu/get/1727229/csati.jpg.html

Bocs, hogy ide raktam fel, de a képfeltöltés nem működik jelenleg nálam.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg ezt:

http://data.hu/get/1727176/villanyablak.pdf.html

innen talán kiderül, úgy nézem, hogy az első az F20-on a hátsó pedig az F17-en van.

A csatlakozó elvielg így néz ki:

http://data.hu/get/1727229/csati.jpg.html

Huh, ez sajna nekem sokat nem mond. Végülis ha a csatit megtaláltam, onnan már könnyű lesz visszakeresni egy multiméterrel, hogy melyik is megy a 17es pontra a biztosítékdobozhoz.

Azt meg tudod erősíteni, hogy jobb elöl, az A oszlop tövében, a központi zár vezérlő cuccánál lesz a csati?

Link to comment
Megosztás:

Huh, ez sajna nekem sokat nem mond. Végülis ha a csatit megtaláltam, onnan már könnyű lesz visszakeresni egy multiméterrel, hogy melyik is megy a 17es pontra a biztosítékdobozhoz.

Azt meg tudod erősíteni, hogy jobb elöl, az A oszlop tövében, a központi zár vezérlő cuccánál lesz a csati?

Szerintem ott van, ott fut össze minden a központizár, multitimer, motorvezérlés.

A burkolat széleit csak ki kell pattintani a gumikéder alol.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott van, ott fut össze minden a központizár, multitimer, motorvezérlés.

A burkolat széleit csak ki kell pattintani a gumikéder alol.

Köszi, hétvégén megnézem.

Olyannyira megjött a kedvem az elektromos ablakemelőkhöz, hogy a héten beszereztem a hátsó ablakemelő szettet is:

-mechanika a motorral együtt, érdekes módon ez acélhuzalos kialakítású

-4+1es kapcsoló a váltókonzolra

-két emelő kapcsolót a hátsó ajtókra

-kábelköteg mindkét ajtóba, a B oszlop tövben lévő csatival együtt

Lassan CDX felszereltségű lesz az enyém is :rolleyes:

Remélem ezek a kábelkötegek átalakítás nélkül megfelelnek majd, mert az elsőknél kicsit szívtam a Vauxhallból bontottal: a központi zár csati bekötése nem egyezett se a bal, se jobb oldalon, így azokat át kellett forrasztanom.

Mikor a bal eslő ajtót szereltem a hétvégén, meglepődve tapasztaltam, hogy valami utólagos átalakítást eszközölt az előző tulajom a központi zárnál: be van építve egy külön kapcsoló alulra, amit a zárszerkezettel egy rúd köt össze. A bal első zárszerkezet 8as csatijának két érintkezőjéről le van vágva a vezeték (fekete sárga, és piros-fekete.), és ehhez a kapcsolóhoz mennek.

Gondolom ez kapcsolhatja a másik 3 ajtó, a csomagtérajtó és a tanksapka zár szerkezetet, amikor a kulcsot elfordítom a zárban, vagy lenyomom az ajtózárat belül.

Két dologra tudok gondolni, hogy ez miért lehet:

-A fenti funkciót alapból nem tudja a gyári központi zár - nem valószínű...

-Az én záramban tönkrement ez a funkció, és így oldották meg. (ezt sem tartom valószínűnek, hisz egyszerűbb, olcsóbb lett volna egy bontott bal első zár beszerzése és beszerelése)

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

...

Mikor a bal eslő ajtót szereltem a hétvégén, meglepődve tapasztaltam, hogy valami utólagos átalakítást eszközölt az előző tulajom a központi zárnál: be van építve egy külön kapcsoló alulra, amit a zárszerkezettel egy rúd köt össze. A bal első zárszerkezet 8as csatijának két érintkezőjéről le van vágva a vezeték (fekete sárga, és piros-fekete.), és ehhez a kapcsolóhoz mennek.

Gondolom ez kapcsolhatja a másik 3 ajtó, a csomagtérajtó és a tanksapka zár szerkezetet, amikor a kulcsot elfordítom a zárban, vagy lenyomom az ajtózárat belül.

Két dologra tudok gondolni, hogy ez miért lehet:

-A fenti funkciót alapból nem tudja a gyári központi zár - nem valószínű...

-Az én záramban tönkrement ez a funkció, és így oldották meg. (ezt sem tartom valószínűnek, hisz egyszerűbb, olcsóbb lett volna egy bontott bal első zár beszerzése és beszerelése)

Szerintetek?

Igaz, még nem láttam, de lehet, hogy a belső mikrokapcsolóját oldották így meg, több helyen olvastam már, hogy néha tönkremegy, akkor nem kell az egész zárat cserélni, elég csak a kis mikrokapcsolót.

Aki szétszedte vagy javította már az biztos többet tud róla mondani.

Link to comment
Megosztás:

Helló Urak!

Bocsi hogy így bele a közepébe...

Lenne egy eladó OPEL/BLAUPUNKT multikormány interface rádió csere miatt,

kb 1 évet használtam.

Ár 12.000

Opel Omega, Vectra, Astra, Zafira, Corsa, Agila

36pin.-ISO multikormány interface kijelző vezérléssel

(kijelző-vezérlés csak felsőkategóriás autórádióval).

Ha valakit érdekel: 20/381-95-54

http://kepfeltoltes.hu/view/090925/IMG_077...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090925/IMG_077...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090925/IMG_078...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090925/IMG_078...ltoltes.hu_.jpg

Üdv: Customer

Link to comment
Megosztás:

Helló Urak!

Bocsi hogy így bele a közepébe...

Lenne egy eladó OPEL/BLAUPUNKT multikormány interface rádió csere miatt,

kb 1 évet használtam.

Ár 12.000

Opel Omega, Vectra, Astra, Zafira, Corsa, Agila

36pin.-ISO multikormány interface kijelző vezérléssel

(kijelző-vezérlés csak felsőkategóriás autórádióval).

Üdv: Customer

Hello,

Alapvetően érdekelne a dolog, de mit kell érteni Blaupunkt esetében felsőkategórián? Minek kell meglennie a technikai specifikációk listájában, hogy tudjam, az megfelel ennek? a Blaupunkt weboldalán nézelődtem, de nagyon nem vágom, hogy mit kéne konkrétan keresnem.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Alapvetően érdekelne a dolog, de mit kell érteni Blaupunkt esetében felsőkategórián? Minek kell meglennie a technikai specifikációk listájában, hogy tudjam, az megfelel ennek? a Blaupunkt weboldalán nézelődtem, de nagyon nem vágom, hogy mit kéne konkrétan keresnem.

Köszi.

Hello Zsomat!

Ha megnézed az utolsó belinkelt képet ,ott a rádiót ábrázoló rajzon baloldalon van egy függőleges ajzat,na oda csatlakozik

az interface rózsaszín dugója.

Ha van a rádión ilyen ajzat akkor tudja a kijelző vezérlést, ha nincs akkor nem.

Általában tényleg csak "felsőkategóriás" fejegységek tudják. (Az enyém sem tudta)

Üdv: Customer

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott van, ott fut össze minden a központizár, multitimer, motorvezérlés.

A burkolat széleit csak ki kell pattintani a gumikéder alol.

Leszedtem a jobb, és a bal oldali burkolatot is.

Jobb oldalon ezt találtam:

IMG00313-20090926-1100_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A doboz ugyebár a központi zár vezérlő elektronika lesz. A használaton kívüli csati meg a riasztó csatija akar lenni?

IMG00314-20090926-1100_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bal oldalon meg ezt találtam:

IMG00317-20090926-1113_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kék csatlakozót leszedtem, abban találtam egy vastag piros vezetéket, de az nem a biztosítékdoboz 17es pontjára megy.

A másik kettőt nem mertem piszkálni, gondolom nem véletlenül van rajta az a jelzés...

Szerintetek lehúzhatom? Nem lesz gáz a légzsákokkal, ha piszkálom?

Link to comment
Megosztás:

hello

vonóhorog bekötést próbálnánk végrehajtani 96os sedan vekin. meglett a gyári csati ami a hátfal műanyag burkolata mögé volt eldugva. viszont sehogysem tudunk bele kraftot varázsolni. mi a trükkje neki? csinált már valaki ilyet? hja és még valami a műszerfalba nincs meg a visszajelzős ábrácska nem tettek bele vagy elromlott a látásunk? esetleg kihagyható a visszajelzés? nem akarnám elcsúfítani egy plusz lámpával

Link to comment
Megosztás:

Bal oldalon meg ezt találtam:

IMG00317-20090926-1113_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kék csatlakozót leszedtem, abban találtam egy vastag piros vezetéket, de az nem a biztosítékdoboz 17es pontjára megy.

A másik kettőt nem mertem piszkálni, gondolom nem véletlenül van rajta az a jelzés...

Szerintetek lehúzhatom? Nem lesz gáz a légzsákokkal, ha piszkálom?

Errlől valakinek nincs véletlenül tapasztalata?

Kocka?

Link to comment
Megosztás:

hello

vonóhorog bekötést próbálnánk végrehajtani 96os sedan vekin. meglett a gyári csati ami a hátfal műanyag burkolata mögé volt eldugva. viszont sehogysem tudunk bele kraftot varázsolni. mi a trükkje neki? csinált már valaki ilyet? hja és még valami a műszerfalba nincs meg a visszajelzős ábrácska nem tettek bele vagy elromlott a látásunk? esetleg kihagyható a visszajelzés? nem akarnám elcsúfítani egy plusz lámpával

96 sedan .... ilyen van nekem is, de gond nélkül ment a bekötés, amikor kellett (azaz be volt kapcsolva a neki megfelelő fogyasztó) akkor volt rajta feszültség.... esetleg keressetek ott a hátfalba a szálak között és használjatok máshonnan jelet.

Link to comment
Megosztás:

Errlől valakinek nincs véletlenül tapasztalata?

Kocka?

Sajnos nincs, a bal oldalt nem ismerem. Az enyém eleve CDX thát 4 villanyablakos, én csak a felhúzóvezérlést építettem bele, ahhoz csak a jobb oldalt kellet lebontani - központizár vezérlés. Esetleg elektromos rajz nem segít?

Esetleg itt találsz rajzokat:

http://www.vectra16v.com/slp.html

Itt pedig a csatik helyét találod meg:

http://www.vectra16v.com/slp/stecker_vectra_b_mj96.pdf

Link to comment
Megosztás:

...a műszerfalba nincs meg a visszajelzős ábrácska nem tettek bele vagy elromlott a látásunk? esetleg kihagyható a visszajelzés? nem akarnám elcsúfítani egy plusz lámpával

Pedig van, legalábbis piktogram mindenképpen, a lentebbi képen látszik hogy hol:

20180858933.JPG

Ha gyárilag nem volt vonóhorog, akkor az a helyzet amit Phoenyxxx is írt, olyankor nem tesznek mögé izzót (nem LED-et)

Jah és tudomásom szerint a visszajelzést kihagyni nem ér, műszaki követelmény hogy legyen.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs, a bal oldalt nem ismerem. Az enyém eleve CDX thát 4 villanyablakos, én csak a felhúzóvezérlést építettem bele, ahhoz csak a jobb oldalt kellet lebontani - központizár vezérlés. Esetleg elektromos rajz nem segít?

Esetleg itt találsz rajzokat:

http://www.vectra16v.com/slp.html

Itt pedig a csatik helyét találod meg:

http://www.vectra16v.com/slp/stecker_vectra_b_mj96.pdf

Köszi. Majd átbogarászom...

A légzsáknak nem lehet baja, ha lehúzom ezt a csatit? Tartok tőle, hogy nem viccből van rajta az a sárga X felfestés.

Valaki írta itt a fórumon, hogy üléskiszerelés miatt hibát jelzett vissza a légzsák visszajelző a műszerfalon. Ezért is nem mertem széthúzni.

Esetleg nincs olyan haverod/villanyszerelő ismerősöd aki utólag épített be villanyablakot, akár csak hátsót is? Már az is sokat segítene, ha megmondaná, honnan adott tápot az emelő motoroknak.

Link to comment
Megosztás:

Valaki írta itt a fórumon, hogy üléskiszerelés miatt hibát jelzett vissza a légzsák visszajelző a műszerfalon. Ezért is nem mertem széthúzni.

Ezt én írtam, de csak akkor okoz gondot, ha közben gyújtást adsz rá... Szerintem viszont ott nem megy ilyen jellegű kábel (duplahüvelyes sárga kábelt nem látok ott)

Link to comment
Megosztás:

Ezt én írtam, de csak akkor okoz gondot, ha közben gyújtást adsz rá... Szerintem viszont ott nem megy ilyen jellegű kábel (duplahüvelyes sárga kábelt nem látok ott)

Vagy biztos, ami biztos, áramtalanítom az autót arra a pár percre.

Egyébként én is úgy láttam, hogy itt nem megy a légzsák érzékelőkhöz vezeték, a központi vezérlő cucc a kézifék mögött van, illetve az ülésekhez is középről mennek a vezetékek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Majd átbogarászom...

A légzsáknak nem lehet baja, ha lehúzom ezt a csatit? Tartok tőle, hogy nem viccből van rajta az a sárga X felfestés.

Valaki írta itt a fórumon, hogy üléskiszerelés miatt hibát jelzett vissza a légzsák visszajelző a műszerfalon. Ezért is nem mertem széthúzni....

Nekem is volt már gondom az övfeszítővel, ha hibát jelez csak számítógéppel lehet kikapcsolni.

Javaslom, vedd le az akkukábelt, majd várj legalább 20 percet mielőtt valamit bontasz ami érintheti a légzsákokat.

Úgy tudom, hogy így nem jelez majd hibát a légzsák.

Ha már áramtalanítottál akkor mérhetsz a stekker piros vezetéke és a 17-es bizti között szakadást, hogy jót találtál-e meg.

Ha nem megy javaslom a Vectra A fórumon - http://www.vectraclub.hu/vectraforum/ -érdeklődj "Talpas Professzor"-nál Ő mindent tud amit egy Vectráról tudni lehet

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.