Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Mármint Futó Gabi féle BC? Mert nekem az kéne...

Amúgy ha jól tudom ezek motorfüggők, említett cartársnak meg 1.4-ese van, de azért köszi...

Igen az. Azt nem hinném, hogy motorfüggő lenne. Legalábbis láttam rajta vmi soros portot, amin fel lehet progizni sztem.

Link to comment
Megosztás:

Nah akkor már csak azt mondja meg valaki, hogy a kis kijelzőnek olyan sárga 26 lábas a csatlakozója, mint a képen látható kijelzőé?

Nem merem 100% mondani, de szerintem ugyanaz. Nem hiszem, hogy az Opel szórakozott volna azzal, hogy külön kábelköteget csinált volna! Én eddig csak 2 féle csatit láttam a sárga meg a szürke! Ha jól tudom akkor a szürke azt már a B2-be rakták! De valakinek csak van nem fedélzetis és talán meg is nézi!:)

Amúgy találtam egy sima kijelzőset és az is sárga katt ide. Az meg, hogy angol nem gond nekem is az van benne, már csak programozni kéne, mert gallonba mér! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ami volt benne kijelző annak a csatlakozója és amit egy angol b2-ből vettem ki szintén nagy kijelző nem egyezett meg, az újnak több lába volt így én csak magát az lcd panelt cseréltem ki vagy lehet az eredeti került már vissza a lényeg, hogy sokszor elég szétkapni, megtakarítani a lábakat és valamit tenni a házba, hogy nyomja össze jobban a szalagkábelt a nyákra és jó is lesz, ált ez a baja nem az, hogy tönkremegy az lcd.

Link to comment
Megosztás:

Nekem tökéletesen megegyezett a régi meg a Vauxhall-os.És nekem nem volt elég szétkapni meg megigazítani a szalagkábelt :lol: Mikor itt kérdeztem hogy hogy kell megcsinálni,akkor meg mindenki eltűnt a színről :)

Azóta is ott pihen szétszedve.

Nekem ami volt benne kijelző annak a csatlakozója és amit egy angol b2-ből vettem ki szintén nagy kijelző nem egyezett meg, az újnak több lába volt így én csak magát az lcd panelt cseréltem ki vagy lehet az eredeti került már vissza a lényeg, hogy sokszor elég szétkapni, megtakarítani a lábakat és valamit tenni a házba, hogy nyomja össze jobban a szalagkábelt a nyákra és jó is lesz, ált ez a baja nem az, hogy tönkremegy az lcd.
Link to comment
Megosztás:

Ma az történt, hogy megállás után hallom, hogy megy elöl a hűtőventim. Megnéztem a hőfokmérőt, elvileg 80 fok körül volt. Vizem nem volt meleg, a szint is rendben volt. A motor felöli működött, ami úgy tudom, hogy a klíma bekapcsolásakor indul. A másik szokott kapcsolni ha túlmelegszik a vizem. Tudja valaki hogy ezt a ventit melyik gomba kapcsolja? Mert szerintem az lesz a ludas. x18xE1

Link to comment
Megosztás:

A motor felőli a motor hűtőé nem?Én egyszer kinlódtam ezzel,hogy melyik jeladó mit kapcsol.Ugye kettő van.De a villanyász se jött rá.Tehát maradt mindkettő cseréje.Olyan 3000 ft volt darabja ha jól emlékszem.Ezt a venti témát már régebben kibeszéltük itt,mert pl nekem is csinált érdekes dolgokat,amik teljesen logikátlannak tűntek.Ha cserélned kell,akkor lámpát ki kell venni és úgy hozzáférsz elég jól,és te is ki tudod cserélni.

Ma az történt, hogy megállás után hallom, hogy megy elöl a hűtőventim. Megnéztem a hőfokmérőt, elvileg 80 fok körül volt. Vizem nem volt meleg, a szint is rendben volt. A motor felöli működött, ami úgy tudom, hogy a klíma bekapcsolásakor indul. A másik szokott kapcsolni ha túlmelegszik a vizem. Tudja valaki hogy ezt a ventit melyik gomba kapcsolja? Mert szerintem az lesz a ludas. x18xE1
Link to comment
Megosztás:

Ma az történt, hogy megállás után hallom, hogy megy elöl a hűtőventim. Megnéztem a hőfokmérőt, elvileg 80 fok körül volt. Vizem nem volt meleg, a szint is rendben volt. A motor felöli működött, ami úgy tudom, hogy a klíma bekapcsolásakor indul. A másik szokott kapcsolni ha túlmelegszik a vizem. Tudja valaki hogy ezt a ventit melyik gomba kapcsolja? Mert szerintem az lesz a ludas. x18xE1

Nekem motor felőli a motoré, a külső pedig a klímáé. Nyáron nagy melegben nekem a belső szokott kapcsolni, a külső meg klíma kapcsolással együtt kapcsol(na, ha jó volna).

Link to comment
Megosztás:

Nem teljesen így van.Legalábbis nálam.Ugye a külső tehát a klíma ventije az befelé szívja a levegőt,a belső vagyis a motor hűtő ventije pedig tolja a motor felé a levegőt.Nekem azt csinálja,hogy ha meleg van,és klímázok,akkor mindkettő bekapcsol egyes fokozaton.Ha nagyon kell,akkor meg össze vissza kapcsolgat magasabb fokozatra mindkettő.De azt a villanyász is azt mondta annó,hogy valószínű mindkettő besegít a másiknak ha kell.Rendes ez a Vectra :lol: :)

Sőt.Nemrég vettem észre,hogy hidegben ha beindítom a motort,olyat csinál,hogy rákapcsolt fűtésnél egyből indítja a motor ventit egyes fokozaton.Ez -20 fokban is így van.Passz hogy miért van,de ha benyomom az eco gombot,akkor egyből leáll a venti.Meg se próbálom már megérteni mert jól fűt jól hűt nincs vele gondom.

Amúgy a klímáról annyit,hogy volt rá példa arra,hogy olyan dicsérte meg a klíma hatásfokát akinek tízszer drágább,és jóval újabb autója van.

Nekem motor felőli a motoré, a külső pedig a klímáé. Nyáron nagy melegben nekem a belső szokott kapcsolni, a külső meg klíma kapcsolással együtt kapcsol(na, ha jó volna).
Link to comment
Megosztás:

Nem merem 100% mondani, de szerintem ugyanaz. Nem hiszem, hogy az Opel szórakozott volna azzal, hogy külön kábelköteget csinált volna! Én eddig csak 2 féle csatit láttam a sárga meg a szürke! Ha jól tudom akkor a szürke azt már a B2-be rakták! De valakinek csak van nem fedélzetis és talán meg is nézi!:)

Amúgy találtam egy sima kijelzőset és az is sárga katt ide. Az meg, hogy angol nem gond nekem is az van benne, már csak programozni kéne, mert gallonba mér! :lol:

De most akkor ez a nagy kijelző ki fog nekem jelezni valamit, ha most a kis kijelzővel kicserélem??? Mert ha kábelezni nem kell pluszba, meg az autó sem volt fedélzetis, amiből kiszedtük a kijelzőt (mert bajuszkapcsoló sem volt benne, ami a fedélzetihez kell), akkor a három infót (Rádió, Óra, Hőfok) ennek a nagynak is ki kell jeleznie, mint a kicsinek nem?!Mert a csatlakozó is megegyezik!
Link to comment
Megosztás:

Azokat kijelezné szerintem.De csak arra kicserélni minek?

De most akkor ez a nagy kijelző ki fog nekem jelezni valamit, ha most a kis kijelzővel kicserélem??? Mert ha kábelezni nem kell pluszba, meg az autó sem volt fedélzetis, amiből kiszedtük a kijelzőt (mert bajuszkapcsoló sem volt benne, ami a fedélzetihez kell), akkor a három infót (Rádió, Óra, Hőfok) ennek a nagynak is ki kell jeleznie, mint a kicsinek nem?!Mert a csatlakozó is megegyezik!
Link to comment
Megosztás:

No emberek, nem értek valamit

Ugye rossz volt a csomagtartó kp záram (legalábbis működött, aztán kocsikázás után meghalt. kicsit megjárattam újra ment, kocsikázás megint nem..), bontóban vettem egy másikat. Beszerelem, működik, még csendesebb is mint az előző meg minden. Pár nap után nézem, hogy ez is meghalt. Leszedem a csomagtartó kárpitot, megmozgatom kicsit a mechanikus részét amivel löki a zárat, aztán újból megy. Egy kör kocsikázás, utána megint nem megy, biztos valami rázkódik benne vagy mi. Most megint leszedtem a kárpitot, átmozgattam és megy. Persze gondolom megint csak a következő útig.

Mitől lehet ez? Pehhem van, hogy hibásat kaptam, vagy máshol lenne a hiba? Maga a zár mecanikus, sok minden nem romolhat el benne, tehát nem ezzel lesz a gond. Rossz jelet kap a jeladóból és azzal van gond? De akkor meg miért javul meg, ha megmozgatom a kp zár elektromos motorját?...

Mint mondtam régebben, maga a kp zár motorja elég egyszerű, két pólus megy bele, a dobozban csak egy elektromotor van és egy mechanikus erőátvivő, semmi más.

Mindenesetre szóltam a bontónak, hogy cseréljék ki, mert nem faintos vmi

Link to comment
Megosztás:

köszi a tippet, holnap átnézem a kábeleket.

ha korábban szólsz nem veszek másik zárat:P

Csak most állt össze a kép, hogy lehet neked is az a baj mint nekem volt... legalább neked is van egy tartalék motorod mint nekem :) Én is egyből mentem bontóba, vettem egy másik motort, jéé megy... hmm de ügyes vagyok... megint nem megy... megy nem megy... a kábel volt megtörve :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem teljesen így van.Legalábbis nálam.Ugye a külső tehát a klíma ventije az befelé szívja a levegőt,a belső vagyis a motor hűtő ventije pedig tolja a motor felé a levegőt.Nekem azt csinálja,hogy ha meleg van,és klímázok,akkor mindkettő bekapcsol egyes fokozaton.Ha nagyon kell,akkor meg össze vissza kapcsolgat magasabb fokozatra mindkettő.De azt a villanyász is azt mondta annó,hogy valószínű mindkettő besegít a másiknak ha kell.Rendes ez a Vectra :) ;)

Sőt.Nemrég vettem észre,hogy hidegben ha beindítom a motort,olyat csinál,hogy rákapcsolt fűtésnél egyből indítja a motor ventit egyes fokozaton.Ez -20 fokban is így van.Passz hogy miért van,de ha benyomom az eco gombot,akkor egyből leáll a venti.Meg se próbálom már megérteni mert jól fűt jól hűt nincs vele gondom.

Amúgy a klímáról annyit,hogy volt rá példa arra,hogy olyan dicsérte meg a klíma hatásfokát akinek tízszer drágább,és jóval újabb autója van.

Nos, ez nagyon nagy valószínűséggel az enyémmel is így lenne, meg valamikor így is volt, de amióta nálam van a verda, nem megy a külső venti, így ha melege van a motornak nyáron, kapcsol a belső.

Érzem én, hogy idén már nem fogom tudni halasztani a venti cseréjét, már csak pénzt kéne rá szánni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, ez nagyon nagy valószínűséggel az enyémmel is így lenne, meg valamikor így is volt, de amióta nálam van a verda, nem megy a külső venti, így ha melege van a motornak nyáron, kapcsol a belső.

Érzem én, hogy idén már nem fogom tudni halasztani a venti cseréjét, már csak pénzt kéne rá szánni. :lol:

Hali!

Nem biztos, hogy venni kell! Elég egyszerű a moci, lehet, hogy a kollektor van berakodva, vagy a szénkefék szorultak meg/koptak el, Én legalábbis az enyémen meg tudtam "bütykölni", már lassan egy éve tökéletes, 2 évig klíma nélkül voltam, nyár elején fel lett töltve akkor gondoltuk, hogy a venti a klímával működik, és azért lett szét szedve. Nálam egyébként 92 fokos víznél ez kapcsol be elsőként, mióta megcsináltam a nagy belső nem is nagyon kapcsolt be. Ja, egyébként nálam a külső venti a gyújtás levétele után is működik, amíg kb. 90 fok alá hűti a vizet (ez nyáron 2-3 perc is lehet).

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem biztos, hogy venni kell! Elég egyszerű a moci, lehet, hogy a kollektor van berakodva, vagy a szénkefék szorultak meg/koptak el, Én legalábbis az enyémen meg tudtam "bütykölni", már lassan egy éve tökéletes, 2 évig klíma nélkül voltam, nyár elején fel lett töltve akkor gondoltuk, hogy a venti a klímával működik, és azért lett szét szedve. Nálam egyébként 92 fokos víznél ez kapcsol be elsőként, mióta megcsináltam a nagy belső nem is nagyon kapcsolt be. Ja, egyébként nálam a külső venti a gyújtás levétele után is működik, amíg kb. 90 fok alá hűti a vizet (ez nyáron 2-3 perc is lehet).

Üdv: Zoli

Hmmm... igazán jó és bíztató hírek. :lol: most, hogy talán sikerül ritkábban használni talán lesz idő is arra, hogy szétszedjem.

Köszi a tapasztalatokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.